ivca.konik

28.09.2011

Ahojky, máme doma takový problém. Natálka bude v lednu tříletá. Donedávna vcelku v pohodě, když na ni člověk houknul, poslechla. Na začátku září nastoupila do MŠ a před dvěmi týdny měla zánět středního ucha, ale velice slaboučký, zvládl se ušníma kapičkama. Ale nastal problém, nereaguje na normálně mluvené slovo, na všechno se jí musím ptát třikrát a nahlas, pokud venku nezakřičím, nezareaguje (a někdy nereaguje ani na ten křik). Mám pocit, že mě neslyší. když se jí ale zeptám, jestli slyší, co jí říkáme, tak řekne, že ano, zopakuje po mě větu, kterou jí řeknu, prostě mám na druhou stranu zase pocit, že prostě jen slyšet nechce a chce si dělat to, co ona uzná za vhodné, prostě období vzdoru. Taky mi přijde, že se na něčem zasekne a jde si pouze po téhle věci a nevidí, neslyší, nereaguje (to je i v době, kdy je vzteklá a rozpláče se). Máte taky někdo tohle u svého dítka?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Díky za komentáře, děvčata. Tak jsem zjistila, že Natka slyší opravdu dobře, dokonce i šeptání z druhé strany pokoje :-) Asi se řídá teď heslem "Slyším, ale poslouchat nebudu", takže musíme vymyslet taktiku, jak na to, aby zase slyšela i to, co chceme my a nejen to, co chce ona.

nám kdysi na foniatrii dr. říkala, že když bude mít kluk zánět stř. ucha nebo alespoň rýmu máme tam dojít (chodili jsme tamm aby zjistila jestli slyší...no sylší, ale asi si nás chtěla trošku udržet a info o tom nachlazení nám říkala vždycky, když jsme tam byli).
jinak synek taky "neslyší" hlavě pokud sdělované informace obsahují slova "uklidit" "přijít" "nedělat" "udělat" apod. když věta obsahuje slova "ňamka" "čokoláda" "krteček" "pohádka" tak se zázračným způsobem sluch vrátí. taky neslyší - nevnímá když je zabranej do hry.
pokud si ale nejseš jistá jak to s tím sluchem je, vyzkoušela bych ve spolupráci s dalším člověkem, aby třeba za Natálkou něčím zazvonili, zacinkali apod....vyzkoušejte různé hlasitosti a uvidíte, ajk bude reagovat.

ahoj. můj 5 letý syn je taky hluchý :s: . Samozřejmě jak naco. Když mu normálně řeknu něco, co by se mu nemuselo líbit, tak neslyší. Když mu řeknu že půjdeme k mekáči a nebo že mu koupim hnusáky, tak slyší moc dobře :///: (je to stejná vzdálenost). Tvoje holčička jde do období kdy je hluchota nejlepší zbraň proč hned nereagovat :-)

Ahoj, mám holčičku 3,5 roku a dělá už nějakou dobu něco podobného. Když volám, mluvím na ni, tak nereaguje, ale když zašeptám, chceš čokoládu (nebo pustit pohádku), tak zašeptá jóóó.....takže slyší dobře, ale jen to co chce. Občas musím pohrozit, jestli jí mám vyčistit uši plácnutím a někdy to trošku pomáhá :-) Nějaký ten vzdor jí dopořávám, ale úplně se nenechám ignorovat......Myslela jsem si, že jsem hodně trpělivá, ale zjišťuju, že mám rezervy :-D

Pokud po tobě opakuje věty, tak asi slyší, spíš tě nevnímá při činnostech. Já si jednu dobu taky myslela, že dcera špatně slyší, bylo ji asi 7-8let? No, ale nakonec jsme došli k tomu, že nevnímá :-) . Dokonce dr. říkala,že má spíš absolutní sluch :-D Je hodně hudebně nadaná, takže nám řekli, že je prostě mimo, že ji hraje v hlavě hudba a musím prostě počkat, až dohraje skladba (nebo ji vyhodit v hlavě jistič :s: ?) . Už jsem si na to zvykla a učitelka houslí se na mě s pochopením dívala a rukou ukázala na celou jejich třídu se slovy "a podívejte, kolik jich tu mám" :s: . U těch malých je to běžné, když jsou zabraní do něčeho, tak nevnímají :-).

14.02.2011

Ahojky děvčata, jelikož v poslední době potkávám spoustu lidí, co mi kladou zásadní otázku " A kdy bude druhé dítě?" (předtím to bylo kdy bude svatba, kdy bude první dítě... vždyť to znáte), chci se zeptat.Mám dvouletou holčičku. To jsem opravdu takový sobec a exot, že nechci mít druhé dítko hned po prvním, chci si malou užít a nelítat hned kolem dalšího miminka, chci jít do práce atd. Další dítko by jsme chtěli tak v šesti letech Natálky, nicméně se všichni hrozí, že už budu stará (bude mi 31 let, když jsme počali Natálku, tak jsem zase slyšela, že jsem ještě mladá a mám si užívat). ak nevím, co vy na to?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ivi nejsi vůbec sobec a moc dobře tě chápu....když jsem čekala malou tak jsem chtěla mit děti od sebe max. 3 roky ale ted si chci malou prvně užit a tak v těch 5 nebo 6 letech mit druhé...těch důvodu mám vic,nestydim se přiznát že financine jsme na tom ted lip a hlavně malá je dost živé a náročné dítě takže nevim jak bych to zvládla, a nejvic alergická jsem na lovo že pokud to zvládly jiné zvlándnu to i já-nemusim!!!! každá jsme jiná
---------------------------------------
Anička+Kristýnka 3.3.2009

Ahojky sobec nejsi vubec né každý se cítí hned na druhé mimi já jsem tedy druhé nechtěla hned a také mě kolikrát odrazovali otázky lidí jako vy chcete jen jedináčka??? :€z€: měli jsme jen maličkej jendopokojáč a popravdě já jsem nechtěla malej byl divoch a chtěla jsem mít plně čas na něho,začla jsem po miminku toužit až v měl malej 5letech,ale nakonec se nám zadařilo druhé po delší době :) mám děti do sebe 8let sice je to dost,ale mám na oba čas a občas i starší hodně pomuže a mě to vyhovuje sice se věčně spolu perou,ale to by bylo i kdyby měli od sebe menší věkový rozdíl :s: prostě kluci :00: tak,že to neřeš a druhé měj až se budeš cítit a uznáš ty za vhodné a na řeči kašli ;)

Jééé, holky, díky za názory, jsme ráda, že to tak nemám sama. Samozřejmě bych si druhé dítko nepořizovala na nátlak okolí, ale mrzí mě, že to lidi takhle berou, jak kdyby sami nejlépe věděli, co je pro nás dobré. Já třeba vím, že s bráchou jsme o 5 let a se ségrou o rok a půl a vztahy se nám srovnaly až tak kolem 18 let, do té doby řežba (nejdřív fyzická a později spíš jen verbální), takže nevím, jestli na tom záleží. Plus opravdu vím, že Naty je náročná na pozornost a já jí chci dát maximum času, co můžu. Kolem 6 let už začne mít svoje zájmy, nebude mě potřebovat tolik, co teď. Jen mě štve, že tohle mi říkají lidi, co mají dětičky do tří let od sebe, takže buď je to tak skvělé, nebo v tom nechtějí být sami :-) Jen vždycky nevím, co na to říct a přijdu si "divná". Tak teď aspoň vidím, že nejsem "divná" sama :-) Ještě jednou děkuji.

In reply to by ivca.konik

Ivčo, ty tři roky jsou skvělé pro rodiče... protože první dítě už vyrostlo z plenek a kojeneckého či batolecího věku a je částečně samostatné... protože daleko horší pro matku je mít dítě rok či dva po prvním, to jsou v podstatě dvě mimina (teď se samozřejmě ozvou maminy, co to tak mají a budou tvrdit, že je to to nejlepší)... ale v podstatě lidi, co to tak mají, většinou víc než ty dvě děti nemají a nemůžou srovnávat... já můžu srovnat ty tři roky po sobě a patnáct let... a říkám, že těch patnáct let je príma... větší jsou už samostatné a tak mám zase v podstatě skoro jedináčka... ale protože jsem jedináčkův jedináček, tak toto taky nechci... já bych byla za sourozence moc ráda... tak ale těch patnáct let taky nečekej, to bys už třeba nestihla... hahaha... a na lidi nedej... když čekáš mimi ve dvaadvaceti, budou říkat, že jsi mladá, když v třiceti, budou si říkat, že jsi na prvorodičku stará, když ve čtyřiceti, budou si říkat, že to byla blbá nehoda a že nemáš rozum, v devatenácti jakbysmet... jak jsem vypozorovala, podle ostatních je to vždycky blbě, když to není podle nich... takže jediné správně je v okamžiku, kdy se rozhodneš ty sama (nebo teda ty s manželem)... ;) :a: :a: :a:

Vůbec nejsi sobec, naopak! Chceš dopřát dítku v bezstarostným předškolním věku maximum a to je podle mě v pořádku. Druhýmu dítku budeš moct dopřát totéž,protože starší už bude "samostatný". Já mám holky 5 let od sebe a nemůžu si absolutně na nic stěžovat. Hrajou si spolu, starší je ohleduplná a pomáhá mi (jsou to moje druhý oči :usmev: ), mladší k ke starší vzhlíží.
Já to beru podle toho, co mám v okolí: děti rok od sebe, během 10 společných let k sobě nenašli cestu. My s bráchou 3 roky a rozumíme si až v teď v dospělosti a naše holky 5 let od sebe a od narození malý nebyl mezi nima nejmenší problém....snad ani nebude :)

09.01.2011

Tak sem dávám po dlouhé době fotky mého zvířátka (na prvních třech je jak to šlo ty tři roky po sobě, tj.

teda to je uz dama velika :qu: vlasky ma krasne to my muzeme jenom tise zavidet ://: a supky do tretiho roku :girl:

usměvavá holčička. A ty krásný vlnitý vlásečky jí za ten rok pěkně narostly. Naší Martince roste pořád jen ofinka, tu už jsme stříhali třikrát a vzadu to má pořád stejně krátký.

To je princezna! A kolik má vlasů! To my můžem jen závidět :-)
A taky máme to pyžámko z Lídlu - s " kooškem" (překlad - s kolouškem:-) )

10.12.2010

Ahojky holky, nemáte někdo s tímto zkušenosti, popř. nemáte nějaký tip, co na to zabírá. Já jsem tak týden před MS naprosto nepoužitelná, protivná, unavená, nenažraná, nic mě nebaví.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, ani mi nemluv. Dnes jsem to konečně dostala, tak to se zachvilku zklidním. Ale včera jsem byla na zabití. Ječela jsem od rána po dceři, ta se mi radši klidí z cesty. Večer to ještě schytal malej. Mamka mi někdy říká, ať se krotím, že to musím ovlivnit, vůlí, ale to nejde. Jsem v těch dnech před..šílenej nervák :sick:

Holky já jsem zase při MS strašně ubulená..pořád je mi všechno líto a furt brečim..to je děsný,si kolikrát připadám jak blázen...sice mám nějaké starosti,ale při té ms to prožívám stonásobně....

to bohužel neporadím :n: ..u mě je to samé...myslím hlavně s tou náladou-všichni mě . :spid: .jsem protivná sama sobě...a přesto to nedokážu ovlivnit-vždycky to někdo odnese :(

In reply to by radaxxl

Jj, přesně, chlap jak vidí, že nastalo tohle období, tak se mi moudře snaží klidit z cesty, většinou to stejně nějaký způsobem odnese, chudáček. Já bych tak chtěla být klidná a vyrovnaná, ale asi to nemám v povaze a k tomu ty hormony....

30.07.2010

Ahojky všem, na skoro dva měsíce jsem přišla o počítač, takže jsem vypadla z tohohle MTéčkového kolotoče.

teda holka, natynka je opravdu sikulka sikovna. zhubnuti tise zavidime :j) ja take moc nestiham, protoze od cervna uz zase delam :00: a k vyrocimu zpetne gratulujeme a jen tak dal :k:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Taky jste mi chyběli :) S tím nočníkem si myslím, že ještě není prostě zralá, tak to nebudu lámat přes koleno. A jinak lehčí se cítím opravdu lépe a víc sebevědomá, je to lepší. :one:

Ahojky.Natynka je sluníčko :€s€: jak se na té louce směje, krása.Váhový úbytek závidím(ať se snažím jak chci, nejde to a nejde :€m: ).Kdepak brigádničíš?

18.05.2010

Ahojky holky, pár foteček, aby jste nezapomněly, jak Natálka vypadá.

Móóóóc krásné fotečky, Natálce to na procházce moc sluší, vypadá náramně spokojeně! :one: A čepička je taky super! Přejeme další krásny dny a Tvému tatínkovi moc držíme pěstičky! Lenka a Kubík :k:

Jůů, ty jsi šikulka, moc krásná čepička! Skládám ti velký obdiv! :) Fotečky se také vyvedly, jako procházka :)

Můžu nejdřív pochválit čepičku??? Holka, jsi fakt šikovná a vy všechny, které to umíte!!!!! Já jsem moták na tohle, hrůza a děs.
Každopádně Natalína ti pěkně roste, mění se jí kukuč, je čím dál roztomilejší, bobinečka jedna!!!
Přejeme krásný den celé rodince! :k: :€s€:

Krásná bobinka :girl: !!!!! Řekla bych, že se táhne do výšky a už není tak buclatá. Tvůj výtvor je super! :qu:

18.05.2010

Ahojky holčinky, tak zde je ukázka mého tvoření, ještě jsem háčkovala mamce pouzdro na mobil a neteři šáteček, jenže to jsem já pitomec nevyfotila.

In reply to by adela kochrtova

Adélko, děkuju, ta čepice mě stála týden života, pořád jsem párala a přeháčkovávala, ale nakonec jsem na to přišla :) Jinak kočičku jsem vycpala normálně vatou, ptže tady nejde ta výplň sehnat a nechtělo se mi jí ničit nějakého plyšáčka. začla jsem i polštářek - Medvídka Pú, jenže ten mi nešel (pořád se to nějak divně protahovalo), tak jsem se na to vykašlala. Teď doháčkuju kabelku a pak chci Natynce udělat batůžek a stejnými barvami i letní čepičku (pořád se snaží tahat můj batoh, tak ať má svůj)

In reply to by adela kochrtova

Vezmu to od oka, už mám nápad, uháčkuju trošku větší kabelku, nahoře to udělám stahovací na provázek a přes to udělám takový ten kryt na velký knoflík, no a popruhy nejsou problém. Snad to vyjde, ale bue to u mě běh na dlouhou trať, není moc čas....

15.03.2010

Táááák děti, v předešlé debatě je nepřehledno, kecáníčko může pokračovat.....

Ahoooj holkíííí :€): ...
Koukám děvčata, že tu večer proběhla živá a velmi vtipná debata :€Ss€: , jsem se pobavila i teď jak jsem to četla.
Já jsem večer musela žehlit, nějak se to nakupilo :spid: . U toho jsem si dokoukala film a pak šla chrnět. Prcek nějak nemohl spát, furt se budil ... Ale nebylo to tak hrozný ..., poprvé mi vypil 120ml UM :€p€: .
Přeji vám všem pohodový den ...

09.03.2010

Ahojte tety, tak dávám po nějakém čase další várku foteček Natálky, abyste nezapomněly, jak vypadá. Rozbil se nám foťák, tak je to trošku horší kvalitka z mobilu.

Jejda,teď jsem tady našla Natynku,sice opožděně,ale přece ;) To už je velká holčička :girl: fakt dlouho jsem vás neviděla a koukám,jako blázen. V šatičkách je supeeer :one: a jak stojí u toho kočárku,je to princeznička

Natynka je velká slečna! :) :one: Na fotce s tatínkem jim to móóóóc sluší! A kdepak je maminka? ;) Jinak vypadá taky jako pěkná rošťanda! :) Lenka a Kubík :k:

To je krásná bobinka buclatá!!! Krásný vlásky, prosě hezounká slečna! Mě dr. furt utěšoval, že Domís je poříz, proto nemá moc sílu na pohyb, ale prd,prd, je to lenoch!!!

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka