příteli svatba nechybí | Moje těhotenství.cz

příteli svatba nechybí

Obrázek uživatele Arutha

Ahoj holky, vím že jsem tady viděla anketku kde sem četla že dost holek žije s přítelem jaksi na hromádce a nejsou svoji.
Chci se zeptat vadí to spíš vám nebo staromodní rodině?
Mě nad tím nutí uvažovat především moje matka, která má dojem že bez svatby nelze existovat. Stejně jako moje kámoška, která po sdělení že trávíme léto spíš každý sám my sdělila že kdybysme byli manželé tak by to bylo jinak :s: což mě vážně pobavilo.
Můj přítel je ovšem opatrný člověl, až moc opatrný. Má načtené články o tom proč jsou někteří chlapi bezdomovci, jak je opustila žena a jim zůstala hypotéka a alimenty. Při slově svatba si vybaví dělení majetku a exekuci. Nevím proč je takový skeptik, v jeho rodině sice moc štastných manžesltví není, ale rozvod proběhl jen jeden a to ne v jeho přímé rodině a ještě kvůli tomu že jim zemřelo miminko a oni to nezvládli.
Příjde mi že za těchto podmínek asi ani já tu svatbu nechci, já nevím, nechci ho do toho nutit a když to občas nadhodím, řekne mi důvody majetek a exekuce.
Ne že by mi nevěřil ve smyslu že bych se zadlužila bez jeho vědomí, ale ve smyslu že třeba nezaplatíme něco a najednou zjistíme že už je to v exekučním řízení a když jste manželé padne to na oba bez ohledu na předmanželskou smlouvu.
Taky mu příjde nespravedlivé, že bych měla mít ze všeho půlku když on vydělává minimálně 2x tolik co já kdy budu vydělávat. Na chvilku se mě to dotklo a pak jsem si to převedla na sebe, člověk do 26 studuju, je Ing. a pak se má rozdělit s někým kdo má sotva maturu?
Máme 2 děti a chceme ještě jedno, děti mají příjmení po něm a já nevím už mi to pomalu přestává asi vadit. Nevlastní bratr je na tom stejně. Mají 2 děti, příjmení po něm a žijou spolu s přítelkyní 15let.
Asi jsem se potřebovala vypsat, ale fakt by mě zajímalo jak to bere vaše rodina? A jak vy celkově to máte, proč jste se nevzali a souhlasí s tím obě strany?

Obrázek uživatele ha.nka

my jsme oba konzervativní, v blízkém kruhu rodinném máme samé dlouhá léta sezdané páry, žádné skandální rozvody a příbuzní z naší generace se také berou, takže nám svatba přišla jaksi přirozená. Otázka, kdy se budeme brát, mě teda taky dost vytáčela, ale zdaleka ne tolik, jako otázka, kdy budeme mít děti (snažili jsme se 2 a půl roku). Na druhé straně si myslím, je to jen věc těch dvou, kteří spolu žijí. Pokud to tak oběma vyhovuje, tak je to správně, horší, když jeden svatbu nechce a jedna ano.

Argumenty typu majetek a exekuce mi připadají trochu mimo mísu. Já jsem v tomhle naivní optimista, vdávala jsem se s přesvědčením, že rozvádět se nikdy nebudu :s: tak proč přemýšlet nad tím, jak by to případně bylo. Fakt teda je, že chlap je na peníze opatrný, takže exekuce společného majetku za dluhy, které by udělal on, se fakt nebojím. A pokud jde o dělení společně nabytého majetku, myslím, že 50 na 50 je fér. I kdyby chlap vydělával dvakrát tolik než já, což teda ten můj (nejsem-li na mateřské) nevydělává, ženská zase obvykle poskytuje ten "neplacený" domácí servis, víc běhá kolem dětí a vlastně chlapovi svým bytím umožňuje, aby tolik vydělával, tak proč by z toho v případě rozvodu neměla něco mít?

Co mi ale na manželství připadá opravdu podstatné, je vědomí, že kdyby se někomu z nás něco stalo, tak jednak se to ten druhý dozví a jednak je pro případ nejhorší finančně alespoň trochu zabezpečen. Já třeba mám kamarádku, hodně by se chtěla vdávat ale ten její je proti. Spolu mají dvě děti. Ona je na mateřské, sice vysokoškolačka, ale v oboru, kde po mateřské těžko sežene lukrativní zaměstnání poblíž bydliště. On je dobře situovaný OSVČ. Spolu mají barák na hypotéku, kterou by ona bez něj neměla šanci utáhnout...

Obrázek uživatele Elukiv

Pokud bych tu psala svůj názor, pak bych jen opakovala, cos napsala ty.
Perfektně vyjádřeno Smile

Obrázek uživatele Ivka

a to Vy, kterým vyhovuje život na hromádce a oháníte se nechtěním se rozvádět myslíte, že když spolu budete žít 10let a rozejdete se, bude to jednodušší? Nemáte strach, že odejdete s holou zadnicí, i když jste dělali doma komplet servis? Chápu ženy, které si samy na sebe vydělají i na RP. Jasně, že papír není zárukou ničeho, ale je s ním alespoň minimální šance něčeho řádnou cestou dosáhnout, ale "jen" přítel/druh, zvlášť pokud není bio otcem dítěte na Vás nemusí zaplatit ani korunu...V případě úmrtí ani nemluvě...Nechci se hádat, jen mě to zajímá

Obrázek uživatele Cargo

byt je muj podedeny po me babi.)) a muj chlap ke me prisel s "holym zadkem a jednim kufrem a telkou" takze ja si ymslim ze bita bych na tom rozhodne enbyla:)))

Obrázek uživatele Ivka

já to mám podobně, také jsem si brala dům sama na sebe, tehdy ještě přítel byl též OSVČ. Zdědí to kdyžtak tvé děti, ne?

Obrázek uživatele femme.fatale

Já myslím, že v tomhle případě by soud musel ustanovit nějakého jiného "správce majetku" - nevím, jak se to přesně jmenuje. Protože v první řadě dědí děti (a manžel(ka), když je), jenže tady by asi byl nějaký střet zájmu. Takže abys mu to nerozfrcala, musel by to opatrovat někdo třetí.
Ale 100% jistá si nejsem, přeci jen už je to pár let, co jsem ten zákon studovala pečlivě Wink

Obrázek uživatele Radule

psala níže, nezletilost dítěte neznamená, že se nemůže stát vlastníkem. Pouze nákladání s majetkem musí odsouhlasit soud na popud ustanoveného opatrovníkem (většinou to je druhý rodič při smrti prvního). Takže může být klííďo opatrovníkem, protože stejně s majetkem nic neudělá bez rozhodnutí soudu.

Obrázek uživatele femme.fatale

aha, já to tu celé nečetla Smile

Děkuji za vysvětlení! Wink

Obrázek uživatele Radule

takhle, pokud ten byt je napsaný jen na tebe, tak v případě smrti dědí vždy děti. Pokud nejste s otcem tvého dítěte sezdaní, tak on automaticky nedědí nic. Pouze pokud by si zažádal, tak musí prokázat, že s tebou žil ve společné domácnosti (myslím déle než 1 nebo 2 roky, to nevím přesně) a pak by mohl zdědit půlku. Nezletilost dětí nehraje roli, i tak dědickým řízením by byly vlastníky oni a do plnoletosti by byl otec dítěte opatrovníkem. Veškeré záležitosti s nakládání s majetkem by musel řešit opratovnický soud.

Obrázek uživatele Radule

mám ty stejné pocity. Nastěhovala jsem se do domu přítele, nacpala sem asi 650.000, část domu jsem vykupila od jiných spoluvlastníků. Teď jsme dům rekonstruovali a máme společnou hypotéku, kterou splácím já z příjmu z pronájmu. Takže kdyby přítel náhodou zemřel, tak mám kulový...jen svůj podíl, celé dluhy. Půlku z jeho majetku by dostal syn z prvního manželství a druhou naše společná dcera. Tak snad se vezmeme, protože přítel taky vidí, že to nelze do budoucna, takhle nechat.

Obrázek uživatele Ivka

ani já, teď jsme manželé, tak by dědil automaticky

Obrázek uživatele femme.fatale

Já jsem třeba hodně naivní osoba, ale myslím si, že pokud je člověk férový, neoškube druhého tak ani tak. A pokud je to hajzlík, tak partnera obere i přesto, že mají "papír"...

Obrázek uživatele Ivka

Opravdu věříš, že chlap, který se zblázní do jiný, bude jednat férově?

No i když ten můj asi jooo :s:

Obrázek uživatele Cargo

jednat ferove by mela apson vuci detem:)kdyz uz ne kvuli zene:(

Obrázek uživatele femme.fatale

Říkám, že jsem naivní :///:

Obrázek uživatele Bejby85

Dneska bývaj i svatby z rozumu.Jo máte se rádi,ale musí se myslet na to coby kdyby..kdyby se s ním něco stalo,tak se bere jinak přítelkyně nebo manželka.Manželka je zajištěná,přítelkyně většinou ostrouhá

Obrázek uživatele markketa

mně svatba nechybí (naši se rozvedli), to spíš přítel by chtěl, ale pořád se platí něco důležitějšího a když už svatba, tak ji chceme pořádnou. Rodiče z obou stran pořád říkají, že je to jen vyhazování peněz a není kam spěchat. Ale chápu, že ty otravný dotazy jsou nepříjemný...a nutí člověka přemýšlet. Tvýho přítele chápu. Ale holt to je riziko manželství...i život na hromádce má svoje pro a proti Pápá

Obrázek uživatele BeeBee

My jsme s pritelem spolu 9 let, mame 10 mesicni dceru a pokrokove rodice na obou stranach :s: Nikomu to nevadi, svatbu planujeme,ale zatim nejsou penize a my chceme velkou svatbu se vsemi kamarady, pokud bychom meli byt na svatbe my dva a svedci a to radsi zadnou,to je strasna predstava Ne . Snad to stihnem, nez pujde mala do skoly, abychom meli vsichni stejne prijmeni.ted ma po priteli. Pápá

Obrázek uživatele irena1111

Ahoj, co se svatby týká tak já jsem z těch pro které svatba důležitá není. Žiju s partnerem "na hromádce" a vyhovuje nám to. Tchýně už se nás na svatbu ptala ale je rozumná a spokojila se s naší odpovědí že zatím nic neplánujem. Pokud jste oba stejného názoru tak v tom nevidím problém. Spíš by mi na tvém místě vadil partnerův přístup ohlědně financí, společného majetku a případných dluhů. myslím že když se mají dva lidé rádi tak by spolu měli sdílet dobré i zlé. nechtít svatbu jen proto že on vydělává víc a ty bys měla nárok na půlku jeho majetku to mi přijde sobecké, ale pokud to tobě nevadí tak je vše v pořádku

Obrázek uživatele Martivra

Taky se přidám.Máme dve děti, svoji nejsme.já po svatbě nikdy netoužila a vlastně ani nijak zvlášť netoužím.
Ale...Začíná mi hodně vadit, že partner to neřeší vůbec.A vlastně, mě to hodně mrzí.mrzí mě ta věc že si mě neváží natolik, aby ze mě udělal svou ženu.
Nejde mi ani tako tu reálnou svatbu, jako oto gesto z jeho strany.
Rodina nám do toho nemluví.

Obrázek uživatele Majae

Marti, mám podobný názor jako Ty. Rodina nám do toho nemluví, ale ačkoli po svatbě jako takové neprahnu, vadí mi, že čekáme druhé a ani jsme si o tom nepopovídali... Jednou to asi přijde, ale to už mi bude milion let... Kačka (Slunko) mi tady jednou napsala, že tomu svýmu řekla, že se bude malej jmenovat po ní, když se nevzali (nakonec to tak nebylo a za čtyři měsíce po narození malého se brali) - přemýšlím, že druhému potomkovi nechám svoje příjmení... nechci být sama...

Obrázek uživatele Berus

Řekla jsem příteli to samé.Myslím že mimi by mělo příjmení po mě.A vypadá to že je to to jediné co na chlapa platí.To víš jak se jim sáhne na jméno :s: Oni to berou jako samozřejmost,že se děti jmenují po nich.Ale co ta žena když má jediná v rodině jiné příjmení.Každá co cítíme jinak,ale mě osobně to vadí.A myslím že nejsem sama. Pápá

Obrázek uživatele Berus

dobře to máš vymyšlené :s: Malej se po narození také jmenoval po mě.Ale to bylo proto že se narodil v době kdy jsem ještě byla vdaná za bývalého manžela.Takže chtě nechtě dostal příjmení po něm.A byl napsán i v rodném listě.Ale to už máme naštěstí vyřízené.

Stránky

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Nechtěné těhotenství

Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...

Rada bych se s Vami podelila o muj pribeh a poprosila o rady, jestli je na tom nekdo podobne. Poridila jsem si dite s cizincem, ktery nicmene cele me tehotenstvi stravil v cizine a to same i prvni dva roky ditete.

Dneska, 6. února chvilku před šestou ranní se na svět přihlásil maličkej Kryštof maminky Jitky Písařovicové - cifrspionka. Měl 3360g a 50cm. Oběma gratulujeme, a přejeme kopec štěstí a hromadu zdraví Smile

Holky kdo kupujete kolik stoji dm pdliny jumbo pack-myslim ze se to tak jmenuje.papir krabibe vaha od asi10do18kg bez kuponju? A Kolik je jich v baleni? Maji u nas akci na pampers,tak chci vedet co je levnejsi.diky

ahojky spolutěhulky tak se hlasím do 7.tt dnes začíname 6+0tt podle ms a zatím je vše ok až na tu úneustálou únavu chutě a nevolnosti.přítel se mě pořád ptá proč se pořád tak culím když mi je tak strašně zle jak říkám?a já na to že si to prostě užívám protože u syna jsem to nezažila a ted si to prostě užívám ikdyž mi je zle pod psa.Syna už pomalu připravujeme na sourozence včera jsme se spolu k

tak máme po velkém utz,miminko je v pořádku,váží 330gramů,a bude to holčička(tedy jestli se pan dr.špatně ne podíval :///: ),takže mám šílenou radost holčičku jsem si přála,manžel ten z toho byl celej unešenej,jelikož na něj doma budeme 4 ženský :s:.Trochu zklamanej je můj 10letý syn,ten si moc přál brášku,ale sestřička mu prý taky nevadí

Ahojky, nescháníte někdo chlupatou kombinézku? Je moc moc hezká, na kapucce ouška, všité rukavičky (pytlíčky na ručičky) používaná cca měsíc (dostali jsme ještě jednu Smile ) cena 180 + pošta

Ahoj holky, vím že jsem tady viděla anketku kde sem četla že dost holek žije s přítelem jaksi na hromádce a nejsou svoji.
Chci se zeptat vadí to spíš vám nebo staromodní rodině?

zdravím všechny maminky Smile
mám dotaz ohledně stavby domu. máme pozemek (1200m2)

Ahoj maminky, můj dotaz se týká maminek, které už mají zkušenost s nástupem jejich děťátka do školičky. Chci se Vás zeptat, jak dlouho trvalo než si prcek ve školce zvyknul? Plakal ráno ve školce nebo to bylo úplně vpohodě a běžel hned za ostatníma?? Můj chlapeček nastoupil 1.2. do školičky a je to snad nejhorší, co jsem zatím jako máma zažila. Je to snad čím dál horší.

Ahoj maminky, můj dotaz se týká maminek, které už mají zkušenost s nástupem jejich děťátka do školičky. Chci se Vás zeptat, jak dlouho trvalo než si prcek ve školce zvyknul? Plakal ráno ve školce nebo to bylo úplně vpohodě a běžel hned za ostatníma?? Můj chlapeček nastoupil 1.2. do školičky a je to snad nejhorší, co jsem zatím jako máma zažila. Je to snad čím dál horší.