Ivka

11.12.2012

Ahoj, aktivovali jste si Skartu, když jste si rovnou na sociálce zažádali o převod Kč na svůj účet?
Mám svůj účet také u ČS, na účtu u Skarty vidím už proběhlý převod, ale na svém účtu Kč ještě nemá, přitom převody v rámci ČS máme vždy okamžitě. Tak právě nevím, zda si ji musím aktivovat, když ji používat nebudu.

Kliknutím vložíte smajlíky:
21.11.2012

Předem upozorňuji, ať nereaguje ten, kdo je nemá rád..

Tak jak jste na tom, těšíte se? Kdy budete péct? Na co se nejvíce těšíte? Jaké máte rády pohádky, filmy....? Kdy zdobíte stromeček? Co máte na ŠD k obědu? Máte Ježíška nebo Santu aj..? Pište, pište...vše co vás napadne...

Kliknutím vložíte smajlíky:

Vánoce miluji :h: Je to krásný rodinný svátek a svoji rodinu miluji nadevše. S malými dětmi jsou vánoce o to kouzelnější a já mám doma 3letou dcerku, 15letou a v bříšku další holčičku 28tt. No a milovaného nejlepšího muže na světě, který pro rodinu dýchal :00: :h: :h: :h: Jelikož stavíme domek a je to náročné časově..budeme si hlavně užívat toho, že jsme spolu a u sebe a tulit se všichni k sobě, smát se, dívat se na pohádky, hladit bříško, ...až se mi chce plakat jak to píšu :h: asi těhu hormony :///: Stromeček nastrojíme přes noc, kdy malá bude spinkat, aby ráno na štědrý večer byla překvapená. Budu péct vánočku, dělám rybí polévku s hříbkami a osmaženou houskou, br,salát a Marek udělá lososa. Cukroví začínáme péct už příští týden a moc se těším jak si to s holkama užijeme :dance: Taky začneme výzdobu. Jinak máme určitě Ježíška :) POhádky...S tebou mě baví svět...ten nesmí chybět..pohádky naše české a romantické rodinné filmy... Už se moc těším...Vánoce jsou pro mě moc důležité a krásné...mají nádech takového kouzla :h:

vždycky přemýšlím už od září co těm lidem kolem udělá radost a snažím se mít všechny dárky už v listopadu koupené i zabalené ať toho Ježíšek nemá moc :///: no občas to nevyjde...
cukroví moc neřešíme páč babí vždycky řekne že toho moc péct nebude a pak to dojídáme ještě na velikonoce :s:
ale objevila jsem toto http://www.prozeny.cz/recepty/recepty-a-vareni/vanocni-cukrovi/35178-pe… určitě jste to taky četly, jó fantazii se meze nekladou, tak by jsme se mohli zamatlat u výroby a když se přidá Kajko tak budeme mít nový interiér :s:
letos bude menší stromeček jen na stole páč malý je zvědavec zvědavá, ikdyž už umí vylézt na židli tak se necháme překvapit kdy nastane to tichóóóó a bum bác, no možná ne :///: zdobit ho bude tatínek s maličkým na štědrý den
jídlo letos neřeším páč jdeme na véču k babí, vyrobíme si salátky ať je co papkat po vánocích a asi budeme zase péct vánočky, jednu s rozinkama a jednu bez, pro mužíčka
taťulda strašně lpí na tradicích které měli doma a nějak se občas neshodneme, hlavně jídla jsme měli vždycky víc než oni, a nikdy nezpívali koledy u stromečku před dárkama což my zase jo tak aspoň něco mám svého, ono to vrhání se po dárcích není tak upe ono :///:

Vánoce jsem nikdy neměla moc ráda, protože jsme měli otčina a ten nám to společně s mamkou dokázal pěkně zkazit, ani první manželství mi krásné vánoce nedopřálo, ale posledních 5 let jsou úžasné a my si je děláme s manželem po svém a letos budou o to kouzelnější, že je s námi bude slavit i roční holčička:-) s dárky to nepřeháníme, koupíme si to o čem víme, že druha strana sní, pro rodinu jen maličkosti, kupujeme hlavně dřevěné hračky, knihy, manžel mě sice trochu rozmazluje a umí nakupovat, což se u chlapa jen tak nevidí, kupuje mi čaje v krásných krabičkách a to o čem ví, že mám ráda:-)) já jemu většinou oblečení a knihu a letos asi barvy na plátno, kdysi rád maloval a teď se k tomu už dlouho nedostal... máme malý byt bude pouze advent. věnec a větvičky, vánoční růže nesmí chybět Štědrý den oslavíme společně u sestry na chaloupce u lesa, večer přijde i máma s novým přítelem a oslavíme také narozeniny starší dcery,tak to slavíme 5 rok, hlavně klid a bez stresu, žádné šílené nákupy, máme hrachovou polévku, kapra, manžel a já k němu jablko s křenem a chleba a ostatní salát, já dělám salát a ž na další dny, cukroví peču s rozumem spíš se vyřádím na zdobení, televizi nemáme, už rok, takže si povídáme(ani sestra nemá) nebo si pustíme klasiku na DVD,ale ne na Štědrý den!! Máme Ježíška, už se nemohu dočkat, male jsme koupili dřevěnou farmu, loutkové divadlo, dřevěné kostky a lego, knihy a to asi vše:-)

ahojky :) těším se mooooc :) Hlavně,jak si to užije Luky :///: s dětma dostávají ty Vánoce zase úplně jiný rozměr,navíc letos budeme poprvé v domečku,tak jsem zvědavá :) péct začneme asi ten víkend po Mikuláši,ale vzhledem k tomu,že mám doma tříleťáka a šestinedělní mimčo,tak to nebudeme přehánět,udělám pár druhů,nechci tu pak sedět do noci u cukroví a být nervní,že nestíhám :) Nejvíc se těším na celý Štědrý den se zdobením stromečku,přípravou večeře nakonec na večer samozřejmě :) Pohádky máme rády ty české a při zdobení stromečku sipouštíme koledy :) K obědu míváme ochutnávku bramborového salátu a sem tam nějaké cukroví či bonbon co spadne ze stromečku :) Samozřejmě máme Ježíška,Santa mi nemsí do baráku :00: :00: stromeček zdobíme na Štedrý den dopoledne s Lukym :) jééé,já už se těším :) :one: :one:

holky, a kam dáte stromeček??? náš 20-ti měs. expert je schopen stáhnout vše a všude...

nejlepší by to bylo od stropu jako kdysi....

11.10.2011

Zdravím, prosím o různé postřehy a rady. Konečně se nám podařilo najít nájemce na náš dům. Vše má na starosti RK, makléřka tvrdí, že má celkem ostrou nájemní smlouvu. Ale stejně máme obavy...zajímalo by mě, jak se v praxi řeší případné neplacení? Je možné bez soudu dotyčného popř. nechat vystěhovat třeba Policií? Nebo jak se toto řeší? Prosím, kdo máte zkušenosti, na co si dát pozor? :k:

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

ahoj, na dobu neurčitou bych nic nepronajala. Vždy bych pronajala na rok a poté smlouvu prodlužovala. To jediné je pro tebe ochrana aby ses mohla nájemců zbavit....

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkuji. Měli jsme to delší dobu v prodeji a nedostaneme tolik, kolik chceme, tak to pronajmeme...RK už to má dlouho. Smlouvu jim dělá taky právník. Takže když skončí smlouva/nebudou platit, můžu je třeba za asistence policie vystěhovat? Chápu, jak je to teoreticky, jde mi o to, pokud se třeba šprajcnou, tak jak probíhá praxe

09.05.2011

Ahojky, prosím, nevíte, zda je možné zrušit aukci? Už 3 měsíce stále dokola prodáváme st.kuchyň a nikdo se neozval, ted se ozval pán, že by ji ale potřeboval hned, aukce končí až zítra. A jak znám zákon schválnosti, jako na potvoru by se někdo ozval. Je možné ji nějak zrušit?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Jj, ve svém účtu ... můj prodej, prodávám, u předmětu vpravo extra, najeď si na to slovo, pod ním se objeví změna, klikni a sjeď níž a tam je předčasné ukončení aukce...není to složité :-)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Jj, dá se to, já to občas taky rušila...jen teda už jsem nedostala zpět poplatky, ty se vracejí jen do těch 12hodin od uveřejnění :-)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

mně tuhle napsala prodávající, že si nákup musím rychle rozmyslet, jinak aukci stáhne, že má blízkýho zájemce....a než jsem stihla najet na aukro, najet na aukci a koupit (mezitím jsem musela ještě odejít kojit), tak aukce, která měla do konce 4 dny, byla už skončena...takže to šlo hned...

23.03.2011

Scháním golfky a vlastně ani nevím, co od nich chtít..líbí se mi např.tyto
http://www.mojetehotenstvi.cz/temer-novy-kocarek-britax-b-mobile
můžete mi poradit? Děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:
09.01.2011

Holky, nevíte některá, jaké jsou daňové bonusy na děti, odpočet na manželku na rodičáku a na poplatníka ve vyúčtování daně za rok 2010? Myslím, že to není stejné jako loni, že? Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Na poplatníka je myslím stejná částka jako loni, snížená o 1200Kč se bude odečítat až příští rok až se bude dělat přiznání za rok 2011.

16.04.2010

Zajímalo by mě, jaká je pravděpodobnost, že se u dvojčat projeví vrozená (nebo předčasným porodem získaná) disleksie, disortografie a vada řeči (myslím tím u obou)??

Kliknutím vložíte smajlíky:

je to 50:50 že se projeví, pokud touto SPU (specifickou poruchou učení) trpí oba rodičeje pravděpodobnost vyšší. Je dána jak geneticky, tak i třeba případným poškozením mozku např. komplikovaný porod, nebo příliš předčasný porod - nedovyvinutá CNS... U toho mluvení je to složitější děti se učí od rodičů mluvít, kopírují slova, která jsou jim říkána, takže je pravděpodobnost, že se naučí mluvit špatně... ale ani toto se stát nemusí ;) a každopádně to zase souvisí s CNS, pokud nebyla v do bě porodu dovivinutá, může to být problém.
Děti s dyslexií většinou začínají později mluvit, obtížněji se vyjadřují a mívají menší slovní zásobu - ale i tak toto nemusí být projev dyslexie ;)
Každopádně je ted asi brzo tohle řešit... v dnešní době už jsou školy na takové děti zvyklé a jsou běžně začleněny v kolektivu ve třítě, mají jen doporučení od pedagogického.psychologa a podle míry SPU jsou zohledňovány ;)
a i s dyslexií můřou děti zdárně vystudovat, jen to rodičům i samotným dětem dá trošku víc práce ;)
takže můžou to mít obě děti, nebo jen jedno ale taky ani jedno - to jsem ti asi moc nepomohla ;)

http://mimiskuv.blog.cz/

In reply to by mabis

Jo, jo, dyslexie a podobné "dys" ještě neznamená hrůzu. :one: Já mám dyslexii i dysortografii s dysgrafií. No, prostě od skoro každého trochu a fakt na to fungují "berličky" na učení a cvičení a pak to skoro nikdo ani nepozná. Mám VŠ a za celou dobu to na mne poznala třídní na prvním stupni, matikářka na gymplu a na univerzitě jen učitelka, která nás učila přímo tyto dys... a všechna ta pomocná cvičení k nim a jak to i určovat. Tak jsem to všecko pak zkoušela na sobě. A normálně jsem našla i jeden druh příkladů, kde ještě teď, ve 26-ti letech, nejsem schopná poznat co kam patří, ale ani u jednoho příkladu z asi 30-ti, co jsem zkoušela. Až když si se mnou vyloženě úča pak sedla a řekla mi návod, tak jsem 3 našla :s: ale zbytek fakt ne. :n: :///: Tak mi doporučila pár knih vyloženě pro dospěláky cvičení a občas si nějaké udělám a pomaličku to pomáhá, teda asi, protože už jsem našla další 4 z tamtěch třiceti. :s: Ale kdybych si to tenkrát neotestovala, tak ani nevím, že to neumím. Zatím jsem to asi nepotřebovala v životě. :a:

In reply to by mabis

pomohla, jsi zlatíčko. Většinu vím, mám(měla) to doma u nejstaršího a myslela jsem, že i u mladšího, ale tam bylo něco jiného...
...ale manžel má z min. manželství dvojčata, budem jim 12let, dochází do PPP a neustále je všichni omlouvají, úúúúúúplně ve všem a jsou opravdu v myšlení na úrovni 7mi letých dětí. Jsou hodní, mám je moc ráda, ale jsem pro jiný přístup, ale všude se svými názory narážím, jak u manželovo ex, tak i u tchýně, tak hledám oporu někde jinde. Já vím,že se ta těžko posuzuje obecně, ale aspon střípky uvítám

In reply to by Ivka

povím ti jedno já jsem se narodila uplně normálně bez nějakých komplikacích byla jsem v pohodě do nástupu 1 třídy tam mě začala učitelka šikanovat, dopisovala si s rodičema za 14 dní jsem měla popsaný celý notýsek, pak jsem šla do PPP tam našim řekli že mě mají dát do zvláštní školy táta řekl že v žádném případě a že se semnou bude učit a také jo nejen že jsem dochodila celou základní školu ale šla jsem na učnák a po té na středí a tu mám dokončenou maturitou a nikdy naši ke mě nepřistupovali že jsem "jiná" ale jako všichni ostatní jde opravu jen o tom že bud si člověk pořizuje děti že chce nebo že to je moderní a pokud chce tak se jim naplno věnuje, i když to není nikdy lehké, jinak tohle je názor laika :)

In reply to by SarinkaU

já jsem taky laik, ale jelikož mám 3 děti, zkušenost s tím máme. Takže vím o tom dost. A před tvými rodiči klobouk dolů. Já to taky tvrdím, že se musí k manželovo dvojčatům chovat normálně, bez nějakých zvláštních ústupnků. Určitě je důležité se s nimi učit dle speciálních knížek apod., ale neustále všechno svádět na poruchy přeci nejde, pak to dopadá, jak to dopadá :spid: , naopak jim to do života nic nedá. Jelikož mi tchýně řekne, že mě do toho nic není, když nejsou moje, potřebuju sehnet nějakou oporu v odbornících. Příští týden jdem do PPP, tak snad mi mooji "teorii" úplně nevyvrátí. :a:

01.04.2010

Přišel nám leták a mají tam fakt pár pěkných kousků za super ceny...i pro nejmenší "Elephant", tak kdyby někdo sháněl, určo tam jukněte, pokud máte v blízkosti. :one:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka