KopretinaI

16.06.2010

Ahoj, máte některá z Vás těhulky a maminky zkušenost s tím, že Vám uplynula podpůrčí doba nemocenské 180 dnů a OSSZ Vám i dál platila nemocenskou, než jste nastoupily na mateřskou?
Mne to bohužel nevyjde o dva měsíce, než nastoupím na mateřskou, tj. bych byla 2 měsíce bez peněz. :\/: Zkusím si podat žádost o vyplacení nemocenské i po uplynutí podpůrčí doby, ale právě nevím, jaká je úspěšnost vyplacení.

Moc děkuji za Vaše info

Kliknutím vložíte smajlíky:

protože být dva měsíce bez peněz (nemocenské) by nebylo zrovna dobré. Protože, i když mám většinu věciček již koupených pro mimi, tak kočárek zrovna ne.
Díky moc :a:

hokly ahoj zrovna řeším něcopodobného,já 9.9.2010 budu rok na nemocenské a termín porodu mám 18.12 nevíte jak to bude dál?

In reply to by Dejmalka

aha i když sem překročila ten rok jo?to by bylo fajn nebo mám z toho celkem obavy a to zařídí gyne nebo já?
jsem zaměstnaná ale vykonávam takovou praci že ji nemohu dělat jako těhotná

In reply to by hanelleora

přesné postupy opravdu nevím, jen že v tom případě musí dát ošetřujícící lékař pdrobnou zprávu a rozhoduje o tom snad posudková komise jestli jo nebo ne. Podle mě (si myslím, nevím) ty budeš muset mít určitě potvrzení ze zaměstnání od smluvního lékaře zaměstnavatele, který zná provoz a vyjádření bezpečáka. nic jednoduchého. ale než být 2 měsíce bez koruny určtiě se to vyplatí i kdyby ti to pak doplatili zpětně najednou tak pro mimi využiješ.

01.06.2010

Ahojky, tak jsem si dnes volala na výsledky plodové vody. Miminko je zdravé a čekáme :girl: :girl: :girl: .
Jsem moc šťastná, protože mám již velkého kluka doma a holčičku jsem si moc přála. Možná z toho, že je to holčička, tak jsem opupínkovaná a svědí mne celý tělo, že se míním zbláznit. Pravděpodobnost holčičky byla malá, protože ze strany manžela se rodili sami kloučci a z mé strany to bylo také více kluků. Mějte se krásně.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, tak to je super. Já mám taky jako druhé dítko holčičku. taky jsem nedoufala že se to povede. Z manželovi strany jsou jen kluci. On sám má 3 bráchy a ty mají jen synátory. No a já mám 2 bráchy. Takže šance opravdu malá, ale povedlo se. nyní už bude Markétce brzy 1 rok..střašně to uteklo

:one: To je dobre, ze je vse OK.
Ja to mam presne naopak, u nas se rodi same holky a jednu uz doma mame. Podle UZ v 16tydnu by jsme meli mit zase holcinu, ale rikal doktor, ze ruku do ohne by za to nedal, takze se znovu podivame v 22tydnu. No co, tak pak do tretice :s:

18.05.2010

Ahojte, tak jsem byla dnes na odběru plodové vody. Měla jsem toho hodně načteno a i doktor, když mne napřed ultrazvukem vyšetřoval, tak mne jen pichl prstem a řekl, takto to ani bolet nebude. Tak jsem byla klidná, ovšem do té doby, než došlo na akci. Předně jsme čekali kolem dvou hodin na doktora, který by to provedl, protože zrovna byla nějaká akutka na sále. Samotný odběr: bohužel se doktorovi podařilo mi nejspíš napíchnout nějaký nerv, takže jsem bolestí doslova :r: Anestezii jsem ani nedostala. Odběr se mu nedařil, do kanyly nic nešlo. Tak to zkoušel opakovaně a nic. Já myslela, že mu z toho lůžka snad uteču. :|€|: Naštěstí druhý pokus, tedy znova napíchnutí do jiného místa již vyšlo. Poté jsem ještě dvě hoďky čekala v čekárně a pak šla domů, žádný kontrolní UTZ. Jsem ráda, že to mám za sebou, teď mne již jen pobolívá podbřišek. Jinak on i sestřička byli moc hodní.

Doufám, že toto byl jen ojedinělý případ, a že jinak je odběr skutečně "jen nepříjemný", jak jsem o tom četla.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak to ti to dali pěkně vychutnat. U mě se jim povedlo všechno na poprvé a bezbolestně. Díky bohu jsem mohla jet po kontrolním utz hned domů. Jen mě pobolíval podbříšek, tak jsem byla taková nesvá. Ale teď už to bude dobré. Co by jsme pro ty drobky neudělaly.

tak me to bolelo jako krava a bylo mi blbe snad jeste druhy den... takze jsme na tom byli dosti podobne...

15.05.2010

Ahojte,

Jo, tak já byla hodně na banány a fleky jsem měla taky.. a čekám holčičku.. :a: Pokud to nesvědí a nešíří, nemělo by to být nic vážného..

10.05.2010

Ahoj, dnes jsem byla v poradně (16. týden) a zeptala jsem se doktora, zda má u mne záznamy z předchozícho porodu (před 17. lety), zda mi byl dán epidurál. Byla jsem šokovaná, protože mi řekl, že ne, a že v té době epidurál ani nebyl :00: . Je to možné? Měla jsem za to, že mi ho dali, protože jsem necítila bolest, ale takové "tlaky". I když jsem měla porod dlouhý, přes 12 hodin, tak se to dalo zvládnout. Tak teď nevím, zda mám o něj žádat, až budu rodit. Je pravda, že je to již dlouho, tak kdoví, jaký bude průběh.

Proč jsem se vlastně ptala. Jedna kamarádka, má 7měsíční mimi, mi řekla, že jestli budu chtít epidurál, musím mít před tím nějaké vyšetření, že se pak často stává u porodu, že ho maminy chtějí a oni jim ho nedají, protože nemají nějaké to vyšetření. Setkaly jste se s tím?

Kliknutím vložíte smajlíky:

a vím díky vám zase více :) .
Jsem zvědavá, co čekám za prcíka. Moc bych si přála holčičku, kluka už mám. Ale to si musím ještě počkat na zjištění pohlaví.

Ahojky, veškeré krevní vyšetření by jsi měla mít už k porodu/ krev. obraz a krvácivost srážlivost./,takže epidurál by ti dát měli.U mne čekali na otevření asi 7-8 prstu a pak mi to píchli.Je lepší lékaře informovat předem,že si anestesii přeješ,aby měli čas zavolat ARO,ja byla s Epi stráááášně spokojená,můžu jen doporučit.Rodila jsem po 9 letech.To že nechtějí dát anestezii je podle mě výmluva,jsem z oboru.
Monina

Ahojky, myslím, že se dělá nějaké vyšetření krve, kvůli srážlivosti, ale přesně to také nevím. Tohle vyšetření ale mohou udělat i při průběhu porodu, pokud si o epidurál zažádáš včas. Mě ho nedali, protože už bylo pozdě, může se podat do uřitého "otevření," pak už ho stejně nedají. Zkus se o tom poradit na poradně třeba v porodce, kam chodíš :) :a:

ahoj, myslim si taky že před 17lety epidural neexistoval. Možná že existovala nějaká látka, která byla předchůdcem epiduralu a zmírňovala bolest. Já jsem teda rodila bez epiduralu-bála jsem se že na něj budu špatně reagovat. Ale určitě si o něj musíš požádat. Nejlepší je si o něj zažádat už při přijmu do porodnice-aby měli PA na vše dostatek času. epidural se píchá v uričtou dobu, kterou když přesáhneš tak už neni možné ho aplikovat. Nemyslim si že by bylo potřeba nějaké speciální vyšetření. Když jsi těhulka tak bys měla jít na EKG a k obvodnímu lékaři-který ti do průkazky vypíše důležité informace. Pokud toto budeš mít, tak už další vyšetření neni potřeba. Je možné že dotyčná maminka neměla křivku EKG ani zápis od obvoďáka a tak jí toto museli dělat následně. Nedovedu si představit že v těch hrozných bolestech ti budou dělat nějaké vyšetření :a:

03.05.2010

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, zda některá z Vás maminek má zkušenosti s jednorázovými plenkami Wiona. V časopisu pro mimi jsem o nich četla, že jsou dobré. Tak přemýšlím, že bych jedno balení zkusila. Ještě mám čas nějaký ten týden..., ale pomalu pročítám a připravuji vše pro mimi. Díky.

Kliknutím vložíte smajlíky:
23.04.2010

Ahojte,
již mám výsledky screeningu a krve v 13 týdnu. Vypadá to vše ok. Přeci jen chci být ale klidná více. Nebyla jste některá, či nešla byste přesto na odběr plodové vody, i když první testy vyšly v pořádku? K doktorovi jdu za 14 dnů, tak nevím, aby na mě nekoukal, jak na blázna. Díky za Váš názor.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj,
moc děkuji za Vaše názory a postřehy.
Když to tak vezmu, tak člověk nemá v podstatě 100% jistotu v ničem (zaměstnání, osobní vztahy, zdraví...). A pokud bychom asi nad vším do detailů přemýšleli, tak asi neuděláme ani krok z domu, či nic nesníme, protože to pro nás není zdravé. Tohle je sice trochu něco jiné, přivedení stvořeníčka na svět. Ale asi bych si do smrti vyčítala, kdybych šla na odběr a poté potratila. Ještě se poradím s doktorem. Ale zase doktor jako doktor.
Mějte se moc hezky a užívejte jarního sluníčka.

JÁ JSEM BYLA NA ODBĚRU PL.VODY. TO PROCENTO POTRATU JE JEN 1% A TO HLAVNĚ V TOM PŘÍPADĚ,ŽE NEJSI V KLIDU A NEODPOČÍVÁŠ. MUSÍŠ BÝT MINIMÁLNĚ 1 TÝDEN NA NESHCOPENCE (POKUD CHODÍŠ V TĚHU DO PRÁCE). JEN LEŽET A BÝT V NAPROSTÉM KLIDU. PŘI ODBĚRU PL.VODY MAJÍ MIMINKO NA UTZ A SLEDUJÍ KDE VODU ODEBÍRAJÍ. ŠLA BYCH KLIDNĚ ZNOVU HLAV NĚ PRO KLID. ANI VE SNU JSEM NMYSLELA NA TO ŽE O MALOU PŘIJDU. JE TO ALE JEN NA TOBĚ AŤ SI TU KDO CHCE CO CHE PÍŠE ZDA JÍT NEBO NEJÍT. JINAK DRŽÍM PALEČKY AŤ SE ROZHODNE SPRÁVNĚ. MĚJ SE RÁSNĚ A UŽÍVEJ TĚHU PA PA :one: :€O: :dance:

Ahoj, já bych do toho určitě nešla. Když jsem byla na screeningu v prvním trimestru, a pak i na triple testech,tak jsem se modlila, aby vyšel v pořádku, abych právě na amnio nemusela. Upřímně, kdyby mi vyšly blbě, nevím co bych dělala, jestli bych na tu plodovku šla. Je to invazivní zákrok s možností potratu, i když malou,ale přece. Nikdy bych si neodpustila, kdyby se mu něco stalo jen pro svůj klid na duši

Napíšu ti můj příběh a výsledek si z toho vyvoď sama... Byla jsem týden na rizikovém oddělení. Měla jsem špatné monitory, týden do termínu a trpěla jsem v těhotenství vysokým krevním tlakem, tak nakonec porod vyvolali. Podstoupila jsem několik vyšetření. Když jsem měla na jedno z nich jít, poslali mě na podrobný ultrazvuk. Sedla jsem si do čekárny. Na ten ultrazvuk čekali i jiné těhulky, které třeba nebyli ani hospitalizované. Přede mnou byla pani. Vedle ní seděla holčička. Byla to její dcera. Podávala jí kapesník. Maminka neustále plakala. Nechtěla jsem se na ně dívat, připadala jsem si hloupě. Když jsem odvrátila zrak, pani na mě úzkostlivým hlasem promluvila... "Slečno, vy už budete mít brzy miminko u sebe, když se na vás tak dívám. Byla jste na odběru plodové vody?" Já jsem odpověděla, že ne. A ona pokračovala: "Nikdy, prosím nikdy na to v budoucnu nechoďte, když nebudete muset. Já jsem šla na odběr plodové vody, protože jsem už starší těhotná. Nikdy, nikdy bych to znovu neudělala". Zeptala jsem se jí, co se stalo... "Odchází mi plodová voda. Asi o miminko přijdu. Dozvěděla jsem se akorát to, že jsem přesně ve 20. týdnu, v bříšku mám holčičku... zdravou holčičku... o kterou brzy nejspíš přijdu... "
Tohle se mi stalo. Nevím, jak to s paní a maličkou dopadlo, ale opravdu se mi tato příhoda vryla silně do paměti...

In reply to by Martinkaaaa

tak přesně tohle se stalo mé známé, jak píšu níže. Přišla o zdravého chlapečka ve 22. týdnu, ona sama je lékařka. Indikace byla taky pouze kvůli věku, předchozí screening byl v pořádku. Měla už doma zdravou roční holčičku. Říkala, že nemít jí, tak se z toho zblázní, byla na tom psychicky hodně zle, vyčítala si to....
A mám vlastně ještě jeden příklad - mojí velmi dobré známé, která je o dost starší než já, vyšly testy pozitivní. Lékaři jí doporučili potrat, že prý čeká dítě s Downem. Byla z toho úplně na dně, ale na potrat nedokázala jít, když cítila, jak se děťátko hýbe, jak se má k světu, měla pocit, že na to nemá právo... A narodil se jí úplně zdravý kluk. Je velmi inteligentní, fešák, studuje VŠ....

29.03.2010

Ahojky,

jsem tu celkem nová, ale již od začátku těhotenství tyto stránky hodně navštěvuji. V dubnu mi bude 35 let, nyní jsem v 10tt. Trápí některou z Vás celodenní únava a nevolnosti? Již mne toto trápí tři týdny v kuse a musím říci, že nevím, co bych snědla, aby mi bylo lépe. Sice nezvracím, ale je to nepříjemné. A s tou únavou: nejradši bych prospala celý den.
Toto je mé druhé těhotenství, již mám skoro dospělého kluka 16 let. Ale první těhotenství mne takto nekrušilo.
Docela se také bojím genetického screeningu.

Děkuji za rady a tipy

Kliknutím vložíte smajlíky:

to jsem měla taky,ráno jsem cestou do práce snědla bebe dobré ráno,pak mi bylo líp a jakmile jsem došla domů,tak jsem padla za vlast,občas i v práci při poledním papírování:-)))))

s nevolnostma jsem výrazné problémy nikdy neměla ale s tím spaním to bylo hrozný,kam jsem si sedla tam jsem klimbala,2 hodiny po probuzení jsem byla jak kdybych byla 24 hodin vzhuru.Pár týdnu to trvalo,ale přešlo to,teď ke konci jsem na tom podobně,ale ne tak strašně moc jak na začátku,Toto je mé třetí těhu,doma mám 17 a 13 holky a je mi taky 35.Ze screeningu se dopředu nenervuj,u mě to dopadlo tak že ani plodovou vodu nechtěl,měla jsem ukázkové výsledky,za měsíc rodím.Tak držím palečky a hezky si to užívej

Ahoj, já jsem taky nezvracela, ale do 12.týdne jsem furt spala a bylo mi zle. Prodávají zázvorové sušenky nebo lízátka, je to na ty nevolnosti dobré. A tu únavu? Odpočívej, opravdu spi a nic nedělej. Pak dýl, jsem chodila na cvičení pro těhulky a super. Screening dopadne dobře, určitě, neboj. A nediv se, každý těhu je jiný. Přeji hodně sil a zdravíčko

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka