Ketty

08.05.2016

Ahojte maminky. Dostáváte každá na den matek nějakou kytičku nebo nějakou pozornost od manžela? Nebo je tady někdo, kdo tohle třeba neslaví?Díky za odpověďi.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Den matek- svátek matek. Kde je psáno, že obdarována musí- měla by být pouze vlastní matka? Svátek matek, tak proč by nemohl třeba kytku své manželce- MATCE i jeho dětí, dát manžel? Jsi prostě matka a je snad jedno kdo ti ten den popřeje. Proč by to nemohl být třeba soused, manžel, tchýně a nebo dokonce i tvoje máma?

Mimochodem já od manžela nedostávam nic,nějak si na to nepotrpím. Od syna dostávám co vyrobí ve škole a to mi stačí:-) 

Co by mne potěšilo, kdyby si třeba manžel dal práci a s dětma třeba vyrobil něco on sám. ( mám ještě malou holčičku, tak třeba s ní, než začne chodit do školky a tam dárečky dělat s učitelkou) No, ale toho se od něho nedočkám:-(

od manžela ne,proč,nejsem jeho matka *smile* .Samozřejmě dostávám od dětí,cca od školkových let kde s nima paní učitelka něco vyrobila.Dnes už mám 2 dcery dospělé a jednu předškolačku a nejstarší dcera už je taky maminka :a: 

Manžel nic. Moje mamka mi popřála, a vzájemně jsme si popřály hodně trpelivosti a ať nám to matkovství jde. Moje děti jsou ještě malý, takže od nich iniciativu nečekám. Jako kdybych se v tom začala šťourat, možná by mě napadlo, že by manžel mohl zařídit, aby to děti věděly, ale nějak mi to nepříjde zásadní :)

dnes jsem slavila narozeniny,takže jsem toho dostala až až :) nicméně my den matek dodržujeme tak,že dostávám od dětí,ne od manžela :) a já sama dávám mojí mamince *wink* manžely do toho nepleteme :)

Od manžela určiě ne :D Ale já dávám každej rok mamce kytku,nebo čokošku :) dneska dostane banánovej dortík a Marasku,ta zas bude nadávat že je tlustá :D Kluci sou ještě malý ale starší syn chodí do první třídy a od pátku přede mnou něco tají tak čekám nějaké překvápko :D  jinak mi každej rok za pooci babičky natrhá kytku na louce a dostanu pusu :)

 

25.06.2015

Ahojte chtěla bych znát Váš názor. Po 10 letech nám to doma neklape. Máme 2 letou dcerku,ale drží nás u sebe jne ona. Manžel navíc nechce další dítě, a někdy asi lituje,že máme vůbec nějaké. Neváží si mě. Mě nebyví takový život bez citů a lásky. Myslím,že se snažím hodně. Ale on se už asi nezmění. měla jsem kulatiny, a nedal mi ani kytku, ani žádný dárek. Kdo se mě zeptá co mi dal manžel, a já řeknu že nic, tak mi to nevěří a jen kroutí hlavou. Manžel bere vše automaticky, že je uvařeno ,uklízeno, vše naoko klape.Za nic mě nepochválí ,nepohladí. A odmítá se líbat s emnou, tohle trvá už delší dobu.Říkám si,že s ním jsem kvůli dceři, protože ho má ráda,ale já strašně trpím.Nemá cenu mu něco říkat, protože tvrdí, že jsem stálee nespokojená já a pořád mám nějaký problém.Proto už s ním o ničem nemluvím a raději mlčím.Vím,že to nemá cenu. Poraďte mi co mám dělat.Pořád se tím vším užírám a myslím na to. Je mi to líto,že je takový odlišný než já. On má na vše čas, a dělá jen to co chce a kdy chce. Ale to tak nejde přece.Asi jsem divná a mám ze všeho depku:-(

Kliknutím vložíte smajlíky:
16.02.2015

Ahojte, že se vzduch při sexu dostane do vagíny ,to vím,tohle je možné,pak to z ní vychází jako prdění. Ale je možné, že ten vzduch se tam dostane i jinak? Třeba když má žena menstruaci,nebo dlouho sedí,apod? Nebyl sex,ale při čúrání na wc, vagína prděla. Díky za odpovědi.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Zní to trošku vtipně :s: , ale znám to. Před dětma jsem to zažila opravdu jen při sexu, jen v některých polohách. Po porodu první dcery jsem to párkrát zažila i mimo sex. Třeba při cvičení. Ale jen krátce. Teď po porodu syna už jsem to zažívala daleko častěji. Bude mu 10 měsíců a když tak přemýšlím, tak už se to asi moc neděje. Asi se mi to tam stáhlo a nedostane se tam vzduch tak lehce. Nic to sice není, ale bylo to docela otravné. Stávalo se mi to dost často, i když jsem ležela v posteli a udělala pohyb, při kterém jsem více roztáhla nohy.

31.12.2014

Příjde Vám normální, nechat 3 týdenní mimi babičce na hlídání a jít si ven do divadla? A nechat dítě nakrmit jinou ženou, která kojí své dítě? Mě to rozum nebere.....aby vlastní dítě kojila jiná matka a pravá matka,která má dost mléka si užívala venku...Tomu říkám krkavčí macecha. Setkali jste se s tímto? Já jsem znechucená tímto:-(

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

já jsem taky reagovala jen na to divadlo. Svoje dítě bych jinou ženou kojit nenechala, protože pro mě to byla i citová záležitost, mazlili jsme se a tak. Ale zase si říkám, že je to každého věc. Vím, že kamarádka třeba kojila, ale odstříkat mlíko jí nešlo, tak třeba paní měla stejný problém a menší zlo bylo nechat nakojit jinou maminkou... Já bych to neudělala, ale nesoudím. Jsou i banky s mateřským mlékem, kterým dokrmují děti v porodnicích a nikdo se nad tím nepozastaví...

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no osobně si myslím,že většina těch tady,co by si dítě nechala nakojit cizí paní (a jen proto,že někam jde) nikdy nekojila :///: já obě děti kojila a dlouho a fakt si neumím představit,že bych své dítě dala nakojit někomu jinému (ano,v přípdě,že by šlo o život,tak samozřejmě ano,jinak ne),stejně tak si neumím představit,že kojím jiné dítě... pro mě je to naprosto intimní záležitost-jak ze strany matky,tak ze strany dítěte... dokonce si myslím,že starší dítě (třeba kolem těch tří měsíců a výše) už by se ani nikým jiným nakojit nenechalo (nevím,nemám to ověřené,ale myslím si to)-pokuď by teda nebylo zvyklé od malička,jak tady taky jedna ta maminka psala... já nemám nic proti odstříkanému mlíku od jiné maminky,které je podáno přes flašku,stříkačku či jinak alternativně,ale kojení jako takové... no,je to přinejmenším zvláštní... navíc mlíčko,co je podáváno v nemocnici,jak tady maminky píšou,je alespoň pasterizované :///: tudíž alespoň nějak ošetřené ;)

In reply to by lucininenka

Luci, presne, jak pises, taky mam takovy pocit, je to nejaka intimita. Jen by me zajimalo, jak to kojeni bylo mysleno, od zakladatelky, jestli z lahve nebo opravdu kojeni prsem. No nic. Kazdopadne na vyber ma kazdy pravo, takze jestli si tak vybrala z vlastni vule........

18.12.2014

Prosím o rady, když půjdu po 3 letech na UP, v zaměstnání dám výpověď z důvodu péče o dítě.Dostanu z pracáku nebo sociálky nějaké peníze? Nebo si to mám raději prodloužit na 4 letou variantu. Díky za rady.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, mě se zdá, že když dáš ty výpověd tak nic nedostaneš z pracáku. Jinak bys mohla zažádat na soc.o hmotnou nouzi a nějaký ten příspěvek na bydlení, ten se vypočítává podle manželova příjmu(a Tvého) a taky podle nákladu na bydlení, počtu osob v domácnosti atd. Co 3 měsíce zpětně předkládáš složenky a vyplněný tiskopis. Zkus se poptat 8)

Nejlépe je zajít na pracák a poptat se.. Ale co já vím, když dáš výpověď ty zaměstnavateli neměla bys dostat z pracáku ani korunu.. Na sociálce bys mohla žádat o přídavek na dítě, bydlení popř. pomoc v hmotné nouzi.. ale to nevím jak partner to nepíšeš..

In reply to by aichahr

není to pravdou,pokuď dáváš výpověď z důvodu péče o dítě do čtyř let,tak máš nárok na podporu.Každopádně vypočíztávaná z RP vyjde na cca tři tisíce :( čtyřletá varianta nic neřeší,led by si to autorka rozdělila ještě na víc měsíců,každopádně zaměstnavatel jí stejně nejspíš místo držet nebude :n:

Tohle přesně řeším já a mám z toho hlavu v pejru.. Do zaměstnáni se vrátit nemohu určitě ne na plný uvazek a na poloviční to nevím zda by přistoupila šefka, mohla bych jen 2x do týdne.. Nějaké minimum bychom mohli dostat jISTĚ se to bude vypoČítávat s RP tak jestli dostaneme tak 3500,- pak se to bude snižovat a po 5 měsících snad už nic..

14.12.2014

Ahojte, asi mám zajimavý dotaz. Ale moje malá slečna skoro 2 letá bez 1 měs. přes den vypije víc jak 1,5l čaje, je to normální? Čaj má mírně slazený, skoro vůbec. Nemůže mít náběh na cukrovku? Nebo je to fakt normální ať pije kolik chce?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já bych se toho nebála,nás malej má 22 měsíců, mléko už vůbec nepije,má rád hodně polévky, přes den furt v pohybu nebo sem tam sedí a kouká na pohádky,ji 4-5x denně,podle toho v kolik vstává a taky mi vypije 1,5 litrů běžné,vůbec to neřeším,jsem ráda, že ho nemusím nutit. Kdyby se jednalo o cukrovku,tak si myslím,že by pili ještě více.

ahoj, dcerka mi pije obdobne, nebala bych se toho, kdyztak to zkonzultuj s mudr, ale pokud jinak normalne ji a tak, nevidim v tom problem

Tak to se mi zdá dost. Já mám holčičku 20m a vypije dohromady aj s mlíčkem max. litr, ale spíš míň. To bych se radši zeptala doktorky, jestli je to v pořádku.

26.10.2014

Prosím o rady. Malá je už víc jak měsíc nemocná. Je to vždycky týden rýma,kašel, pak sotva 5 dnů zdráva, a opět na novo rýma a kašel. Teď je to už po třetí co je marod. V pátek ráno zdráva, odpoleden najednou rýma jak hrom. Dnes už začíná pokašlávat, a navíc opět foukáme. Nemůže se s tou rýmou dodýchat a chrčí na plicích. Bere Aerius, colostrum, Ecobec při dech. potížícj Ventolín, na rýmu máme sterimar nebo nasivin, na kašel jsme vystřídaly mucosolvan,stoptusin, Prospan, na noc Sinecod,dithiaden...... já už nevím co dál. Antibiotikům se bráníme.Měla v dubnu :-( To už není normální aby takhle pořád marodila. Co mám dělat?

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Nyní jsme už po 4 nemocní, Rýma zatím není,ale je pořád zahleněná. A má brutální kašel. během dne dávm sirup ACC a na noc Sinecod + dithiaden,ale nezabírá to. Už nevím co jí dát,aby se vyspala a nekašlala :-( Bílá mouka omezeno na max. dávám celozrné,sojové, grahamové pečivo. Jogurty a mléčné výrobky jsme vyřadili úplně.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Proč není vhodné celozrné pečivo pro děti? Je určšitě lepší než pečivo bílé, plné lepku a ochucovadel apod.

In reply to by Ketty

není vhodné právě proto,že má hodně vlákniny a střeva dětí to ještě nedokážou zpracovat :( tudíž u aktivních dětí to může působit průjmy,u méně aktivních zase naopak zácpy :( do tří let se vysloveně celozrnné doporučuje sporadicky,u dětí nad tři roky tak půl na půl s bílým... a jinak bílé pečivo lze udělat i doma bez přídatných látek,už přes rok peču doma výborný chleba bez jakýchkoliv éček nebo přísad ;)

In reply to by Ketty

Proc by v nem melo byt vic ochucovadel, co to je zase za blbost? :D lepek obsahuje oboje, pac by to jinak nedrzelo pohromade, ze, jen v celozrnnem je ho o neco mene a ma vetsi podil vlakniny, coz nemusi streva deti do deseti let uplne pobrat a muze to nadelat vic skody nez uzitku.

nech udělat výtěr... a asi i vyšetření nosní mandle bych se domluvila.Jinak prostě tohle je takové období,na podzim to prostě je normální,měsíc ještě není žádná doba :( otázka je,jestli jí to pokaždé sklouzne k dušnosti,co s tím :(

12.10.2014

Zastáváte názor, že lepek v pečivu, chlebě, zahleňuje organimus? Malá 20 měs.opět se po týdnu vrátila zadní rýma a suchý dráždivý kašel. A manžel tvrdí,že to má z lepku. Nedávám jogurty ani nic mléčného. A stejně je zahleněná, kašle. Už nevím čím jí léčit co dávat jíst :-( Poraďte prosím.

Kliknutím vložíte smajlíky:

manžel je celiak a my se díky němu stravujem částečně bezlepkově, částečně lepkově. snažím se o pestrost jídelníčku a na imunitu dávám od roku a něco ječmen a chlorellu GW a taky jsem mu podávala aloe vera gel. to pomáhá regulovat kyselost svým mírně zásaditým ph a výživností posiluje imunitu... :a:
co se lepku týče, většinová populace má intoleranci, která se projevuje alergiemi, migrénami atp. je to občas těžké dozjistit příčinu problému...

ahojky, mám celiakii a z vlastní zkušenosti můžu říct, že lepek může zahleňovat, nebo taky může být příčinou častějších nemocí a nachlazení. Celiakie se může projevovat různě, u někoho to jsou trávicí potíže, bolesti břicha či žaludku, nevolnost, hubnutí. U jiného to zase může být kožní vyrážka, ekzémy. A u některých se to zase projevuje častou nemocností, zahleněním. U mě to byly především bolesti žaludku, hubnutí a častá nachlazení. Teď už držím dietu skoro měsíc a je mi o dost líp, konečně přibírám a už nebývám nemocná. Asi bych začla k doktorce, ať vezme dcerce krev na celiakii, lepek a mléko.

tak ryma. no u deti bezny jev, me deti teda casto nestonaji, ale co vidim v okoli, tak snad maji nudle porad. Muze to byt spatne bakterie ve strevech. Coz muze zpusovit vetsi mandli. TO je tezko na dalku soudit. POkud je jinak zdrava a je to jen o ryme, tak ten lepek je blbost. Stejne jako nedavat jogurty...

06.10.2014

Otázka vypovídá za vše. Díky za nazory a prosím o rady. Jak naučit dítě ,aby jedlo samotné lžičkou, umělo držet chleba v ruce a jedlo? Kdy přestaly nosit plenky? Malá má 20 měs. a je zřejmě zaostalá :-( v ruce si sama držet nic nechce a lžičkou sní oběda sotva 1/4 a už nechce,navíc je to všude kolem. Na nočník odmítá skoro sednout. Chce raději pleny, a nevadí jí ani když je potento, vydrží v tom třeba půl dne :-(. Jak jí to naučit, prosím?

Kliknutím vložíte smajlíky:

no dceří teď byly 2 roky... stále má plínu ... z nočníku stále utíkala a nebo sice seděla a řvala a stejně tam nic nebylo tak dáváme na záchod s tím menšímk prkýnkem, ale zatím bez úspěchu, snažili jsme se aby si řekla, ale ono se jí ani mluvit moc nehce (na vše si musí přijít sama, ona sice rozumí co jí říkáme a co po ní chcem, ale prostě to nezopakuje) ale zase co se týče jídla tak to miluje asi od 20 měsíců dostala lžíčku a během jednoho oběda to krásně zvládla, nejdřív chtěla ať krmíme, ale pak to zkusila a teď jí tu lžičku nemůžem pomalu ani vzít (ťřeba když už tam má málo, tak že bychom jíto dali na hromádku) a nikdy to nebylo úplně všude, my jí dáváme takový ten korýtkový bryndák a dost často to zněj ještě vybírá aby něco nepřišlo na zbyt:-D a těď už jí i dětskou vydličkou
a co se plen týče doufám, že na to brzy příjde, ale podle doktorky na to nemáme tlačit, dnes se prý dost dětí naučí až před 3 rokem být bez plen

Ahojky, druhy syn mel v srpnu dva roky, to je ted 26mesicu...na nocnik zacal volat az kolem druheho roku, tak jsme pres den bez plinek...ale kakat....to si nekam zaleze a prijde az je hotovo...to curani byl ale taky boj, dva tydny to trvalo nez zacal volat prevlikala jsem ho i sestkrat denne...prislo to tak nejak samo vola i venku ale radeji plinu davam. Jist sam umi sice je to vsude ale nevydrzi mi u jidla sedet..porad je ve strehu. Neboj nemas co zoufat uvidis prijde to samo az bude ten spravny cas...kamaradka ma holku o mesic starsi a te nocnik nic nerika...neboj jednou se to nauci vsechny deti...nekdo je sikovnejsi zacne brzo nekdo zase ma cas...

Já myslím, že má malá ještě čas, každé dítě si řekne samo, kdy co a jak. Našemu malýmu je taky 20měsíců, je zatím sám, takže plínek se zatím asi nezbavíme, protože ho to moc neláká si říkat, nebo bych řekla, že to ani nepozna dokud nečůrá, je zvyklý od 12-ti měsíců pouze ráno po spaní sednout na nočník a čůrat, ale to je spíš zvyk než že by sám chtěl. Ale nějak více zkoušet to budem až kolem 2roku, ted si myslím, že má ještě čas. A s jídlem každé dítě je úplně jiné, třeba náš malej má jídlo rád, je labužník, takže už kolem 12-ti měsíců si držel a okusoval jablko, nektarinku, banán, rohlik, chleba, hlavní jídlo jí lžící nebo vidličkou, aniž by to okolo vypadalo jako v chlívku v 18-ti měsících. U nás bych řekla, že ho motivovalo to, že u nás je zvykem jíst společně, takže viděl u nás jak jíme a chtěl jíst stejně :)

Já myslím, že má malá ještě čas, každé dítě si řekne samo, kdy co a jak. Našemu malýmu je taky 20měsíců, je zatím sám, takže plínek se zatím asi nezbavíme, protože ho to moc neláká si říkat, nebo bych řekla, že to ani nepozna dokud nečůrá, je zvyklý od 12-ti měsíců pouze ráno po spaní sednout na nočník a čůrat, ale to je spíš zvyk než že by sám chtěl. Ale nějak více zkoušet to budem až kolem 2roku, ted si myslím, že má ještě čas. A s jídlem každé dítě je úplně jiné, třeba náš malej má jídlo rád, je labužník, takže už kolem 12-ti měsíců si držel a okusoval jablko, nektarinku, banán, rohlik, chleba, hlavní jídlo jí lžící nebo vidličkou, aniž by to okolo vypadalo jako v chlívku v 18-ti měsících. U nás bych řekla, že ho motivovalo to, že u nás je zvykem jíst společně, takže viděl u nás jak jíme a chtěl jíst stejně :)

20 měsícu?? ježiš to je uplně normální ,počkej rok a pak dej dotaz znova,to už by možná bylo na místě.A pokud na ní naléháš a rozčiluješ se tak je to uplně zbytečné,ona se šprajcne a bude z ní uzlíček nervu

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky