Gecitkka

08.09.2014

Ahoj všichni :a: , potřebuji poradit. Chtěla bych chodit s roční holčičkou do cvičení, ale nechci si kupovat celý drahý kurz. Neznáte nějaké cvičení kam se dá chodit a platí se jednorázově. Často cestujeme na moravu. Tak to nemá smysl. :n:

Kliknutím vložíte smajlíky:

My chodili se syny do Sokola (tuším, že jsme platili 700,-/pololetí) a byla to bomba... a Sokol je všude :D

22.07.2014

Ahoj maminky, už jsem úplně vyřízená, tak jdu o radu sem. :r: Máme oční holčičku a zhruba před 14 dni se začala strašně vztekat, když není něco tak, jak chce ona. A to myslím cokoliv. Nejhorší je, když přijde na řadu uspávání. Když ji dáme večer do postýlky, je schopná hodinu, hodinu a půl řvát, než upadne vyčerpáním a spí. Přes den nemůže být v ohrádce ani v kočárku, protože ihned spouští serenádu. Ale je to opravdu řev jako když se koukáte na hororovou scénu. Žádný pláč...už nevím co. Když jí z kočárku či z ohrádky vydělám a ona si může dělat co chce, tak jako mávnutím proutku přestane. Všichni mi říkají že je vyčůraná. Źe jediná možnost je nechat ji "vyřvat". Když byla menší cca 8-9měsíců,tak usínala sama. Při kolotoči nebo jsem ji zapnula na mobilu písničku a dala jsem ho z jejího dosahu. Ale kolotoč byl pasé v době kdy ho začala na sebe strhávat.
Poradí někdo, co mám dělat? Jestli někdo máte podobnou zkušenost. Díky moc za všechny názory.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, mojí princezně ja 22 měsícu a od roka taky záchvatý v postýlce řvala ahučela třeba 2 hodiny něž jí došlo, že už z ní nemůže (podotýkám zuby nic, přebalená po mlíku.. prostě vše ok) co se týče záchvátů... začala se vztekat absolutně kvůli všemu... a dost často přišla a kousla nás... pak pochopila že nás teda ne tak začla kousat gauč, polštář ... a prostě vše co je po ruce a když nic po ruce není tak se kousne vzteky sama... ale když se začne vztekat nepomůže nic.. doktorka řikála at ji polijeme studenou voudou to zabralo asi trikrát na začátku a pak už nic... takže jedině dát ji do postýlky a přivřu dveře(má tu větší do šesti let a má odděláný šprucle)... když se po pul hodce vyvzteká vyleze a příjde k nám jakoby nic.

...nechci to zakřiknout, ale příjde mi, že poslední měsíc je toho už mín... tak snad se to ještě zlepší...

moje babička si se mě dělá srandu, že nezvládám jedno a brzy máme mít druhý, ale prostě to není výchovou... prostě to má v povaze, že je vzteklá (ja taky byla cholerik, ted už sem se dost sklidnila...a oba jsme s manželem paličatý a on ještě k tomu opravdu vytrvalej, když mu o něco jde.... takže u nás to bude asi tím :-D) snad bude to druhé klidnější :-D

a jo nech dítko vyřvat... v tom vzteku nic nepomůže.. teda aspon ne u nás :-D ... prostě dát jí do vedlejší místnosti a ignorovat, protože čím víc má pozornosti tím to trvá dýl a i je to pak častější

In reply to by Pethruska

jo a na spaní nám zabrala pohádka:-).. manžel čte každý večer až na vyjímky... většinou tak 15-30 minut... někdy je už vyřízená tak usne... ze začátku stejnak řvala, ale pak se naučila, že ji počochníme, přečte se pohádka a pak se zhasne a jde se spát... někdy stejnak sedí a rozpráví s plyšákama, ale většinou už je klid :-)

no prostě to začíná být osobnost :) obě mé děti se začali vztekat kolem roku a u nás je to jasné-žádné vyřvávání teda nepraktikuju,ale když je to nutné,tak jedem i přes řev.Tudíž,pokuď je to možné,nechávám dělat,co chtějí oni,pokuď ne,je po mémj-jako odjezd autobusem,za ruku u silnice,v kočáru,pokuď někam spěcháme... no,jsem ochotná se domluvit,ale když mi o něco jde,tak přes to nejdede vlak,i kdyby se na hlavu postavili :s: jinak teda starší u nás v posteli spal do 2,5 let-ve své nespal od půl roka a mladší od cca 11 měsíců spí taky u nás ;) tím se odbouralo večerní řvaní :///:

Ahoj, jestli tě to potěší, tak máme doma to samé, možná v něčem horší. Jako malý usínal sám, od nemoci v 8měsících uspávám, ale je to jen cca na 10minut, což nechat vyřvat trvá podstatně dýl. Máme staršího syna 9letého a malý mu sdává hroznej kopr, kouše ho, vyhazuje mu jeho hračky, schovává ovladač od televize. S kousáním jsem třeba bezradná, zkoušela jsem mu dát, když někoho kousne, jablko nebo něco a nezabírá. KOuše i děti na hřišti, jakmile se mu něco nelíbí, tak chramst. Vzteká se taky jak čert, jakmile není po jeho, prohýbá se, válí se po zemi, křičí, kouše vše kolem sebe. Je mu rok a nikdo ho to neučil. Od narození se mu snažím být při ruce, nemám ohrádku ńic. chodí si po bytě jak se mu za chce, šuplíky kramaří, místa kam jsme nechtěli aby lezl, jsme tomu uzpůsobili a jinak muže všude. Hrát si vydrží sám tak 5-10minut, max. jinak chce nosit, abych si s ním hrála a tak. A to nemluvím o tom, že jsou věci které jsou zakázané a stejně je dělá. Pes kvůli němu může jíst a pít, jen když malý spí. Já uklízím taky až když spí, nechtěla jsem to tak dělat, ale jinak to bohužel nyní nejde. Doufám, že to čas spraví, až se uklidní tohle sebeuvědomující se období. A tobě přeji ať to taky brzy přejde. A o kolik je sourozenec starší? nejde třeba dělat věci společně ve třech? Spaní, hraní, uklízení? Náš malý třeba dává věci do pračky a pomáhá mi, když mu řeknu, tím pádem si s ním hraju a i uděláme věci co potřebuji já. Těžko se radí, když každá jsme jiná a máme jiné priority a neseme si něco ze svého dětství. Takže ať ti bude radit kdokoli cokoli, stejně si to uděláš po svém. A v tomhle případě si myslím, že fakt pomuze jen ten čas. Kámošky malá to také dělala a teď, když jí byly dva to jako mávnutím proutku přešlo. A je zlatá :). Tak držím palce a pevné nervy :a:

09.02.2014

Ahoj všichni, dlouho jsem tu nebyla...ale mám dotaz. Znáte to taky někdo? Při kojení i mimo něj mě často a hodně píchá v prsou jako by mě někdo píchal jehlou. Je to velice nepříjemné a bolestivé. Nevíte co to může znamenat? Často mě bolí prsa jako když jsem očekávala menstruaci (mimochodem po porodu jsem ji ještě nedostala). Ale to je asi normální.
Malá má už víc než 6 měsíců a to píchání začlo cca ve 4 měsících. Snad to nic nebude.
Děkuji za Vaše reakce

pa Katka

Kliknutím vložíte smajlíky:

já to znám, přesně jako jehla jak píšeš. Ale dělo se to dřív, teď jak o tom čtu, tak si uvědomuju, že už to tak měsíc možná dva nemám.

31.12.2013

Ahoj maminky, zdravím všechny a mám dotaz. Doufám že mi dnes někdo odpoví když je ten Silvestr. Můžu pít při kojení urologický čaj? V lékárně mi řekli že to nedoporučují. Beru 4 dny na zánět močáku antibiotika a stejně mi nezabírají. Pálí mě to pořád...takže naprd. Díky za vaše postřehy.

Kliknutím vložíte smajlíky:
26.12.2013

Ahoj maminky, máte některá z vás zkušenost s Amoksiklavem při kojení? Mám zánět močáku a dr.mi dal tyto ATB. Brala to některá z vás ? A mělo po tom mimčo nějaké problémy s průjem? Děkuji za odpovědi.

Kliknutím vložíte smajlíky:
30.09.2013

Ahoj maminky, kdy vašim dětem rostly zoubky? Je možné, že by se malé klubaly ve dvou měsících? Už dva dny je plačtivá a i po tom, co ji nakojím si dává pěstičky do pusinky. Tak nevím jestli to není hlad :r: ale když ji dám k prsu, tak už nechce sát. Jen prso cumlá jako dudel. Mlíko mi teče, když si zmáčknu prs. Tak fakt nevím. Jestli je líná sát...nebo co? :00: úplně ji tečou slzy.

Kliknutím vložíte smajlíky:

obě moje děti si běžně cpaly pěstičky do pusinky bez souvislosti s hladem či rostoucími zoubky. Synek měl první dva zoubky v pěti a půl měsících, dcerka až v devíti měsících. Kamarádčina dcerka měla zoubky ve třech měsících.

Naše malá tohle taky dělala zhruba od 8mi týdnů. Trvalo to vždy několik dnů až týden. Doktorka říkala, že jsou to opravdu zuby (první nakonec vylezl až v sedmi měsících), že v těch dásních různě rotují a děti to bolí a dráždí. Takže, pokud Ti malá normálně přibírá, neměj strach, že by měla hlad. Mlíko i po kojení normálně z prsa odstříknout jde. Zkus jí dávat kousátko, dudlík. Přeju, ať je brzy zase klidná :a:

Ahoj, když byly mému bratrovi dva měsíce, jeli s ním naši na pohotovost s horečkou. Doktor kroutil hlavou, že kdyby mu bylo půl roku, tipnul by to na zoubky. No a druhý den mu zkoušeli zašmátrat lžičkou v pusince a opravdu měl zoubek :dance:

10.09.2013

Ahoj holky,
prosím o radu. Málá mi po kojení vždycky brkne ale po pěti minutách blinká. Do dalšího kojení si ublinkne ještě cca 5 krát. Někdy hodí teda dost velkou tyčku a už je to konzistence tvarohu. Je pravda že se pořád kroutí a zvedá nožičky. Taky mi dost brečí :-( mlíka mám dost...ale ona je z toho řvaní tak unavená, že kojím max.5minut a pak natvrdo vytuhne a vzbudí se po půlhodině. A má asi opět hlad, protože zase brečí!!! :r: nebo možná bolení. Ale ona brečí ikdyž si prdne. Jedině kde nebrečí je u mě na rukách a musí být úplně zkroucená a celá zamuchlaná (i s hlavou) do dečky. To ale taky blije, protože je skrčená. Dnes jsme byli u dr.a na váze neubývá, ale prospívá úplně nahraně. Kvůli tomu spaní u jídla. :r: jsem zoufalá...napište mi vaše zkušenosti.

Díky Katka

Kliknutím vložíte smajlíky:

:€s€: tak u nás blinká pořád(má tři měsíce), teď hlavně tvaroh, ale ze začátku mi to připadalo že vyblil všechno co vypil... teď má sedm a půl kila a stále přibírá perfekzně :///: ze začátku to byl mazec páč jsem ho převlíkala 6x i 8x denně :00:
hodně ho nosím v šátku ať nekřičí, je to tuleň a hodně potřebuje být v kontaktu a vidět a účastnit se :///:
nutrilon proti blinkání mám doma taky... neotevřený... klidně za poštu daruji, ale být tebou, tak jen kojim a blinkání beru jako vedlejší né moc příjemnou záležitost :///: :a:

ahojky moje terezka bych ji byly asi 3 mesice tak se napapala a za chvili to bylo venuale proudy tak jsem to pak rekla doktorce a tam nam doporucila nutriton a este na to nejaky sirup a ten se daval po kojeni ale ten nutriton jsem neotevrela tak jelsi mas zajem tak bych ho poslala.. koupila jsem do za 209,-kc tak bych ho nechala za 200,-kc

měli jsme to podobně,všichni řikali,že je to úplně normální a pokud přibírá,tak se to neřeší a že až začnu dávat příkrmy,tak to vymizí,začala jsem dávat příkrmy a blinkala dál asi až kolem 10 měsíců se to zlepšilo. A pod matraci posýlky dát nějaký klín,nebo já tam dala jen polštář,aby hlavička byla výš,to mi řekli už v porodnici,že mám tak dělat

měli jsme to podobně,všichni řikali,že je to úplně normální a pokud přibírá,tak se to neřeší a že až začnu dávat příkrmy,tak to vymizí,začala jsem dávat příkrmy a blinkala dál asi až kolem 10 měsíců se to zlepšilo. A pod matraci posýlky dát nějaký klín,nebo já tam dala jen polštář,aby hlavička byla výš,to mi řekli už v porodnici,že mám tak dělat

10.09.2013

Ahoj holky,
prosím o radu. Málá mi po kojení vždycky brkne ale po pěti minutách blinká. Do dalšího kojení si ublinkne ještě cca 5 krát. Někdy hodí teda dost velkou tyčku a už je to konzistence tvarohu. Je pravda že se pořád kroutí a zvedá nožičky. Taky mi dost brečí :-( mlíka mám dost...ale ona je z toho řvaní tak unavená, že kojím max.5minut a pak natvrdo vytuhne a vzbudí se po půlhodině. A má asi opět hlad, protože zase brečí!!! :r: nebo možná bolení. Ale ona brečí ikdyž si prdne. Jedině kde nebrečí je u mě na rukách a musí být úplně zkroucená a celá zamuchlaná (i s hlavou) do dečky. To ale taky blije, protože je skrčená. Dnes jsme byli u dr.a na váze neubývá, ale prospívá úplně nahraně. Kvůli tomu spaní u jídla. :r: jsem zoufalá...napište mi vaše zkušenosti.

Díky Katka

Kliknutím vložíte smajlíky:

Mně doktorka říkala, že pokud mléko z dítěte nelítá přímo obloukem a přibírá, že by o reflux jít nemělo. Samozřejmě, že ta záklopka není zcela dovivinutá. Já to tak měla u předčasně narozené dcery. Z té teklo mléko asi do 8 měsíců ve zvýšené poloze, po menší dávce mléka, pořád. Třeba i 2 hodiny po jídle natrávené mléko. Je možné, že má bolení břicha. To jsem měla pro změnu u synka. Trvalo to asi 3 měsíce. Je to boj s těma miminkama. Synek řval jak tur, já přikládala s tím, že má hlad, druhý den mléka, že bych s ním mohla obchodovat a synek byl u prsa jen chvíli a pak už nechtěl. Prostě ho bolelo bříško.

starší synek ublinkával do půl roku, klidně i hodinu po kojení, odříhávat se mu moc nechtělo, trvalo mu nejmíň měsíc, než se to naučil a i pak odříhával jedině po kojení přes den, v noci zásadně neodříhával, ale taky v noci neblinkal, přibíral dost. Mladší dítě mi neblinká vůbec a odříhává krásně už od narození.
Synek se v tomhle věku kojil 8 minut maximálně. Prsa jsem během kojení po šestinedělí už nestřídala, stačilo mu to. Taky mi u prsa dost usínal. Pokud se ti po půlhodině vzbudí a pláče, spíš bych to viděla na bolení než na hlad. Když jí prso dáš, tak ona se přisaje, protože je to reflex, saje na každý problém, ať má hlad nebo jí bolí bříško. Já bych zkusila udělat aspoň dvouhodinové rozestupy mezi kojeními.
Jo a synek taky zásadně usínal s přikrytým obličejem (chumlal se do plínky) a dcerka zase, ač narozená v červnu, do tří měsíců neusnula, pokud neměla na hlavě čepici.

Ahoj...já nedávno řešila to samé...malej mi ublinkával taky víc než je zdrávo,třeba i půl hodiny po kojení...až do příkrmů....doktorce to určitě řekni...jinak nám pomáhal taky Nutriton,jak už tu někdo psal...Klidně to taky zkus,stojí cca 200kč,je to vláknina ze svatojánského chleba,dává se před a můžeš i mezi kojením...zahustí to mlíčko a to se pak tak snadno nedostává zpátky "nahoru" ...nám to pomáhalo,taky jsem si pokaždé myslela,že vyblinkal snad vše co vypil...ale přibíral normálně,takže dr.říkala,neřešit,že se to samo upraví...a upravilo... :a: Jinak po kojení manipulovat moc opatrně a v postýlce nadzvedni matraci...

No ja tedy s ublinkavanim problem neznam, nicmene kamaradky dcera s tim mela velke problemy, pak se prislo na zavaznejsi vec.....kazdopadne se urcite zeptej mudr......

18.08.2013

Ahoj všichni, prosím o rady. Mám neskutečnou bolest zubů a nechci jet na pohotovost. Jsou tam většinou strašní doktoři. Svého doktora mám na dovolené ale zítra zajdu za jedním co ho zaskakuje. Teď mám ale děsnou krizi. V lékárně mi dali Panadol Extra. Jeden jsem si vzala...a hned zabral. Ale kojím...což jsem lékárnici sice nahlásila, ale i přesto mi dala lék co nesmí kojící matky. Takže ten už si nevezmu. Obsahuje totiž kofein a nesmí se s léky na ředění krve. Jelikož si píchám injekce na ředění a budu ještě celé šestinedělí, tak to opravdu není vhodné ani pro mě ani pro malou. V porodnici mi po odchodu řekli že kdyby mě bolely stehy či děloha tak že si můžu vzít paralen nebo panadol. Bere některá z vás při kojení nějaké léky? Já už bolestí :r: a jsem úplně vynervená. Malá mi brečí, protože to ze mě cítí. :r:

Kliknutím vložíte smajlíky:
14.08.2013

Ahoj všichni, před dvěma týdny jsem konečně porodila a máme vysněnou holčičku. Pár větami vám to popíšu...Tákže dne 26.8. od devíti od večer jsem měla neskutečné bolesti, jenomže byly po 10 minutách což je velký rozsah na to, abych někam jezdila. Bolesti pokračovaly celou noc a skončili až v pět ráno 27.8.. Znovu začaly kolem čtvrté odpolední ale mnohem intenzivnější. Říkala jsem si, že už další noc bolestí nevydržím. Tak jsme šli s manželem 2x do sprchy a pomohli tomu trochu :sex: . Poté zacaly bolesti zesilovat a kolem osmé večer byly po 5-ti minutách, to už jsem věděla že se něco chystá. Jeli jsme do porodky, kde mi natočili monitor a řekli že už si mě tam nechají. Teda musím říct že po píchnutí vody a klystýru jsem myslela že umřu bolestí. Domáhala jsem se epidurálu, ale jelikož si píchám léky na ředění krve kvůli trombóze, musela jsem hodinu a půl odtrpět :s: kolem 23 hodiny jsem byla na 5 cm a píchli mi epidurál...nastala okamžitá úleva...takže jsem se přímo na porodním sále koukala s manželem na film :one: . A pan doktor mi oznámil, že samotný porod přijde tak kolem 4-5 hodiny ranní. jenomže ouha...kolem půl jedné ráno se mi chtělo čůrat, manžel mi tedy podal mísu. Já se na ni na lůžku vyškrábala a začala čůrat...v tom mi začly takové bolesti a nutkání tlačit že jsem nemohla vydržet. Začala jsem ječet že tlačím ať volá sestru. Manžel mě uklidňoval že to ještě nic není...do té doby jsem jen slyšela o agresivních a uřvaných rodičkách. :s: Ale teď jsem se jí stala...začla jsem na chudáka ječet VOLEJ TU SESTRU SAKRA. Tak chudák zkoprněl a sestru zavolal. Ta mě vyšetřila a zjistila že opravdu rodíme. Bylo to tak rychlé že doktor stihl jen tak tak doběhnout. Zatlačila jsem pětkrát až osmkrát a naše princezna byla venku. Po porodu jsem se cítila skvěle...musím vychválit skvělý přístup sester a doktorů v motole a hlavně dr. Jana Matěchu. Byl úžasnej!!! Strašně mě povzbuzoval. Stejně tak patří dík mému muži. Bez něj bych to nezvládla! A věřte mi že to není klišé. Já jsem děsná poseroutka. Tímto chci všem maminkám říct ať se porodu vůbec nebojí. Že ať už je jakkoliv dlouhý a jakkoliv namáhavý, je to jen zlomek času, oproti tomu co potom strávíme s vysněným potomkem. Vždycky jsem si přála mít prvně chlapečka a pak holčičku. A podařilo se. A ikdyž je to těžké se věnovat oběma (zvlášť, když je prvorozený zvyklý na 100% věnování se mu), dá se to zvládnout. Sice někdy líp a jindy hůř, ale dá. Všem :€O: přeji takový porod a rekonvalescenci jako jsem měla já...a užívejte si prcků!!! pa pa pa :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Děkuji všem za gratulace a je to pravda. popletla jsem si datum. Rodila jsem samozřejmě v červenci ne v srpnu :s:

Take gratuluji jen to datum je asi spatne 26.8 jeste letos nebylo a 27.8.taky ne Jinak preji hodne zdravicka a stesticka Vam vsem :€s€:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka