ewwwa

16.06.2009

Ahoj maminky, ráda bych věděla od kdy dávat malému polštářek pod hlavičku, nám bude 7 měsíců a začíná spát hodně na boku takže tu hlavičku má dost prohnutou tak chci vědět jestli mu můžu dát polštářek aby měl tu hlavičku rovně. Vím že do nějaké doby mají miminka spát na rovném. děkuji za odpovědi.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Od 10. měs. placka .. od roka dětský polštářek..kvůli páteři..dřív se dávat nesmí..

Ahojky.Já jsem našemu chlapečkovi dávala malinký polštářek do kočárku asi od 5měsíce,protože ta matrace v něm se pod hlavičkou hrozně proležele,no a do postýlky mu ho už také dávam dýl... dnes je mu 7měsíců.Taky mi už spí na boku a při usínaní co ma polštářek u něj nemusím být,ani k němu chodit,se do polštářku tuli,dává si pod něj ručičky,a krásně usíná.Máme polštářek z vesny,je to set i speřinkou pro děti do postýlky no a vyndala sem ty kuličky z toho,tak že jakoby spinkal jen na tom potahu plus povlečení ,takže má minimum pod hlavičkou,ale dělá mu to dobře.:-)

ahojky,našemu je skoro 9 měsíců.Měl silnou laringitidu a tak musel spát vyvýšeně na polštáři.Jak se uzdravil tak mi bez polštáře neusne.Takže zhruba od 8 měsíce má polštář,ale všeobecně se říká že se to do roka nemá kůli páteři,aby nebyla křivá.

07.05.2009

ahoj maminy!! dneska mě v lékárně vyvedla totálně z míry lékárnice. Snažila se mi namluvit že ukončený 4. měsíc je v den pěti měsíců. To je snad ukončený pátý měsíc ne?? Ukončený 4. měsíc je v den kdy má mimi čtyři měsíce. Jinak by to přece nesedělo.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tohle se řeší často, já si teda stojím za to, že když se mimčo narodí třeba 1. ledna, tak jede první měsíc a 1. února má první měsíc ukončený a jede druhý měsíc, ten ukončí 1. března a najede na třetí měsíc atd. Ukončený 4. měsíc bude mít 1. května, tedy v den, kdy začíná měsíc pátý.

Ahojky, máš pravdu lékarnice to řekla blbě. Syn se narodil 30.10.2008 a měl ukončený 6tý měsic 30.4.2009 . já nejdříve také nevěděla jak to je neb každý mě říkal něco jiného, ale nejvíce lidí to řeklo takhle i má doktorka. a neboj stejně by jsi nic nezkazila. naši rodiče do nás cpali doví co a nic nám není, pokud by to její žaludek nevzal, tak by jsi to poznala. třeba mě když malej po něčem blinká tak mů to nedávám.

In reply to by Zanka

to máš pravdu, kdysi se dávalo všechno a nic se neřešilo, neřešil se lepek ani jogurty prostě nic, a žijeme. No dneska se to všechno hodně bere, a taky my maminky moc čteme :-) a pak stresujem. Jo jo, prostě chceme pro ty naše mimisky jen to nej.

ahoj, lékarnice ti to řekla dobře...ukončený 4měsíc je v den kdy je malé 5.měsíců..počítá se to dle data narození...

In reply to by JaMiOn

tak to tam jeden měsíc pořád lítá. Dítě se narodí a začíná běžet první měsíc, v den kdy má 1 měsíc začíná druhý a končí dnem kdy má dítě 2 měsíce a tak to jde dále, takže ukončený 6 měsíc je v den kdy má dítě 6 měsíců, né sedm. Tak je to přece logické ne??

12.04.2009

ahoj maminky, nevíte od kdy mohou miminka suchary?? nevím jak je to totiž s moukou a vejcem. diky

Kliknutím vložíte smajlíky:

do půl roku se nedoporučuje nic s lepkem, takže ani s moukou. A správně asi až od 8.měsíce...ale sama jsem malýmu dala kůrku chleba v půl roce a nic se neděje...jo a vejce se dává do příkrmů od 7. měsíce...nevím jak máš starý miminko...

09.04.2009

Ahoj maminky, mám dotázek, jak dlouho spali vaši drobečci v zavinovačce? nám už je 4,5 měsíce a pořád spí v ní. Nevím jak ho to mám odnaučit, jinak spát prostě nechce. Už mu z ní hodně trčí nožky:-). Zkoušeli jsme ho dát spát jenom v pytli na spaní a pořád se budil, spal neklidně a druhý den v ní už ani neusnul tak pořád zavinujeme. Nemáte někdo nějakou fintu?? jak dlouho vám spali takhle mimisci???

Kliknutím vložíte smajlíky:

No tak my jsme měli stejnej problém, taky jsme zavinovali do deky do 4 měs. a pak to malej přestal vyžadovat, když jsem ho chtěla zabalit, tak se strašně cukal, tak jsme přestali, ale budil se skoro každou hodinu, no hrůza. tak abych se aspoň trochu vyspala začala jsem ho balit stejně jako předtím akorát ručičky měl venku a krásně spinkal. Po 14 dnech jsme to zkusili bez zabalení a už to šlo, tak to taky tak zkuste třeba to pomůže.

ahoj, malej spal v zavinovačce necelé 2 měsíce. Pokud je tvůj syn spokojenej, tak ho stále bal. Asi mu to dodává pocit bezpečí. Pokud ze zavinovačky už vyrostl-což je vzhledem ke stáří jasné, tak ho začni balit do prostěradla-třeba už pak nebude chtít. Myslim si že z toho vyroste. Každé dítko má jak říkám úchylku-tím myslim že se na něco upne a vyžaduje to.Můj syn stále musí mít u sebe 2 polštáře. Jeden velkej a 2 malé. Pokud to tak neni, tak je jako blázen. Strašně rád na nich loupe rohy-my říkáme že rožkuje...takže i když jedeme s autem-má tam svůj polštář. U babiček má taky 2 polštáře...nemá smysl děckám něco vnucovat nebo zakazovat. Přejde je to samo... :a:

Ahojky, my jsme spali v zavinovačce jen v porodnici, pak už ani jednou. Takže těžko radit. Ale napadá mě ho zabalit místo do zavinovačky třeba do peřinky nebo deky podobným způsobem a pak postupně jakoby z toho zábalu povolovat, až bude jen přikrytý. Asi je na to citlivý a potřeboval by si postupně odvyknout. Hodně štěstí! Papa :a:

Ahoj, my jsme zavinovali taky dlouho...když byly malýmu čtyři měsíce, tak jsem ho to pomalu začal odnaučovat...uspávali jsme doma ve starým kočárku, takže nakonec usnul a nějakej čas jsem holt musela přežít to, že se i častěji budil. My jsme ho do těch čtyř měsíců nebyli schopní bez zavinky uspat, ale tohle vyřešit ten kočárek. Takže trošku trpělivosti a určitě se vám to taky podaří odbourat!

19.03.2009

Ahojky, mám dotázek. Mám doma recept na dětské suchary, je to osvědčený recept naší generace když jsem byla malá a mamka ho dělala snad všem. Ale už si nepamatuje od kdy se může dávat. Je to suchar s fenyklem který se zalije trochou čaje a dává se lžičkou. Vím že se vajíčko a mouka nesmí dávat dětem do určité doby tak bych se chtěla zeptat od kdy ho můžu malému začít dávat věci které obsahuje vajíčko i mouku.Dík za odpovědi.

Kliknutím vložíte smajlíky:
03.03.2009

ahoj maminky, mám takový problém, malému jsou tři měsíce a máme ekzém na hlavičce, už se nám ho podařilo jednou vyléčit ale je zase zpět. Dnes mi doktorka řekla že mám po každém kojení mám dát trochu Nutrilohu HA. Že je to proti alergiím. Ale bojím se že mi malý pak bude odmítat prso. Nemáte s tím nějaké zkušenosti?? nemusím se toho bát?? ráda bych kojila co nejdýl. Dík za odpovědi

Kliknutím vložíte smajlíky:

určitě... doktorka je (promiň mi to) podle mě kráva!!!! asi jí výrobce Nutrilonu dobře platí, když tohle má odvahu vypustit z pusy!!!
žádný umělý mlíko nemůže nahradit kojení, nebo dokonce být v něčem lepší!!!
Nutrilon HA se dává dětem, které nemůžou být kojené a mají v rodině anamnézu alergie (protože je v něm obsažená štěpená mléčná bílkovina kravského mléka, která ve štěpeném stavu je lépe stravitelná a snášená než ta neštěpená, ale bílkovina mateřského mléka je vždy snášena ještě daleko lépe, než ta štěpená kravského mléka...)
...určitě koj a za žádných okolností nedokrmuj... dávej si pozor, co jíš, protože malému může vadit některá složka tvé potravy... zkus omezit sladké, mléčné výrobky (vyjma kysaných - jogurtů a jog.mlík - ty můžeš), a tropické ovoce...
takže doufám, že jsem dobře poradila a ty si na takovou podařenou doktorku dávej pozor!

In reply to by Kytiii

tak teď jsem z toho fakt vedle. Nemají tu být doktoři od toho aby pomáhali?? na koho se má člověk jinak obrátit. Asi dám na tebe a zkusím dávat pozor co jím, i když už to dělám i teď.

In reply to by ewwwa

právě... tohle je fakt na nahlášení na lékařskou komoru!
ale s ekzémkem v kojeneckém věku si moc hlavu nedělej, omez jen hlavní alergeny ve stravě (ořechy, vejce, mléko, papriky, kakao a tropické ovoce) a až začneš s příkrmy (pokud bude přibírat, tak místo od ukončeného 6. měsíce, začni až na ukončeném 7. měsíci), tak začínej podle alergické anamnézy... najdeš na www.kojeni.net - první týden jen jednodruhová zelenina (například mrkev)
druhý týden, dvousložkový příkrm (mrkev s bramborem např.)
třetí týden, přidej maso (mrkev, brambor a např. krůta)
další potraviny přidávej s odstupem 3 dní, abys v případě reakce vždy zachytila postiženou potravinu... při dodržení předchozích opatření s co nejdelším kojením (do těch 2 let) by po 2. roce měl ekzémek úplně vymizet případně se hodně omezit...

26.02.2009

Ahoj maminky, mám takový problém, malému je 3 měsíce a začíná mí čím dál tím častěji brečet. Bojím se že je to z hladu. Nakrmím ho a za půl hodiny už brečí. Tak mu dávám zase napít protože si nevím rady. Zase deset minut pije, půl hodiny klid a pláč se opakuje. A kojit pomalu častějc jak co hodinu, to je docela mazec. Máte s tím některá zkušenost?? je to hlad?? nemám mu dát po kojení ještě nějakou umělou výživu?? nechci aby hladověl, ale ráda bych kojila dále, mlíčko mám. dik za odpovědi

Kliknutím vložíte smajlíky:

Přesně tak, je to spurtík. My s nim bojovali ve 3. i 6. týdnu, takže počítám, že se nám ani zbývajíci dva nevyhnou. Bylo to na provaz, teď už poctivě mrazím mlíčko, takže to bude jednodušší...umělou v žádným případě nedávej, prostě vydrž nebo odstříkávej a dávej mu svoje!!!!

In reply to by salominka

no umělou právě dávat nechci,chci vydržet kojit co nejdéle, ale odstříkávání mi vůbec nejde, odstřikám stěží jenom ráno a to jenom kolem 100ml z obou prsou, a trvá mi to déle jak hodinu, je to hrůza. Mam velké prsa tak nikdy nejsou nalité do tvrda tak to odstříkávání je dost problém. Nevím jak to že mi to nejde, a to mám pákovou odsávačku

In reply to by ewwwa

Osobně, když my jsme spurtovali, tak jsem taky ráno odstříkala-i když třeba jen 50,60ml a pak jsem mu to dala, věděla jsem, že to vypil a než mu trochu slehlo, tak se prsa stačila trochu nalít. Mně to pomohlo i psychicky, protože vidět hlady řvoucí dítě a placatá prsa je na provaz. Takže jsem mu pak pěkně šoupla flašku, on chvíli vydržel a pak to šlo....trvá to naštěstí jen pár dní, ale i ty jsou fakt náročný. Zapoj do chlácholení tatínka, ať si od toho řevu na chvilku odpočineš.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkuju za super článek...Tak u nás to naprosto sedí .Jsou nám 3týdny a přesně jako by to bylo psáno o nás ;-)

03.02.2009

Zdravím všechny maminky. Ráda bych se poradila ohledně čaje. Mám 10 ti týdenního syna a plně ho kojím. Naše doktorka říká že mu mám dávat i čaj a že stačí převařovat obyčejnou vodu z kohoutku. Čaj mu dávám fenyklový Sunarka, nebo dětský sáčkový ale pořád někde čtu že se dítěti kojenému čaj dávat nemá. Mám v tom guláš. Tak dávat nebo ne??? Malému čaj hodně chutná a nevím jestli mu tím neškodím. A s tou vodou taky nevím, kojenecká nebo z kohoutku?? Všude se to píše jinak, kdo se má v tom vyznat.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já jsem nedávala a všude jsem četla, že plně kojenému se nemá dávat čaj... a naše doktorka říká taky, že jen kojit a kojit... a ten čajík bych možná dávala na prdíky, kdyby mimčo mělo bolení bříška... taky bych měla strach, že bude hodně napitý čaje a pak nebude chtít mlíčko... je to děsný, všude se říká něco jiného a pak si máš vybrat, co?

Já jsem nedávala a všude jsem četla, že plně kojenému se nemá dávat čaj... a naše doktorka říká taky, že jen kojit a kojit... a ten čajík bych možná dávala na prdíky, kdyby mimčo mělo bolení bříška... taky bych měla strach, že bude hodně napitý čaje a pak nebude chtít mlíčko... je to děsný, všude se říká něco jiného a pak si máš vybrat, co?

:cc): Já myslím,ža plně kojené dítě v deset týdnech čajík nepotřebuje :n: ,na žízeňku má přední mléčko :) .A co se týče vody,já osobně dělám Matýskovi mléčko z vody kojenecké a ještě převařené :one: .Ale my tady nemáme dobrou vodu :n: ,tak to raději dělám takhle ;) .Čajík mu dávám taky ten fenyklový Sunarka,ale to až teď,kdy už jsme museli bohužel přejít úplně na um :\/: .Každý doktor radí něco jiného,myslím ale,že pokud malému ten čajík chutná ;) ,tak bych mu ho už klidně dávala,samozřejmě ne půllitr za den :!k: :°°//: .Ublížit mu určitě nemůže :n: . :a: :a: :a:

já čaj nedávala. rodila sjem na konci jara a v těch vedrech jsem raději kojila po hodině. a který názor je správný, to netuším. no a voda....to záleží na tom, kde žiješ a jaká je tam kvalita vody. u nás se musí dávat kojenecká.známá, kteár rodila 10 měsíců přede mnou dokonce musela v proodnici podepsat papír, že bude dávat do jednoho roku vodu kojeneckou. my ni nepodepisovali.určitě si myslim, že mu čajem neuškodíš. jediný co mě napadá by bylo, aby neměl žaludek zapláclej vodou a pak nechtěl jíst. no a jestli dáváš čajíky, co podporují prdíky, tak ho aspoň nebude tlačit bříško.

08.12.2008

ahoj těhulky a maminky!
Musím se s vámi podělit se zážitky s mého rychlého porodu. Musela jsem jít na vyvolávačku kvůli vysokému krevnímu tlaku. Když jsem šla na kontrolu v 37+4, doktorce se už to vůbec nelíbilo tak mě poslala do nemocnice. Tam jsem měla tlak 165/105 tak mě hned brali. Doktor říkal že to může trvat i celý den a možná i tak se to nemusí rozběhnout ale to se pěkně spletl. V 15.30 mi dal vyvolávačku, v 20.00 jsem šla na sál a 20.08 byl malý na světě. Doktor ani porodní asistentka nechapali že to jde tak rychle, byla jsem totiž prvorodička. Během poslední půlhodiny jsem se otevřela ze 3 cm na 10. No a samotný porod bylo jenom 5 zatlačení a malý byl venku. Měřil 49 cm a vážil 3150 gramů. Manžel skoro ani nestihl přijet k porodu. Teď už jsem s malým Vojtíškem doma a užíváme si oba mateřství. Jenom papáme a spinkáme. Je to prostě supr!!!!!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Koukám, že bysme si my prosincovky měly vzít příklad a vzít to taky takhle hopem. Nač se s tím párat několik hodin, že?
Moc gratuluju k chlapečkovi! :k: :k: :k:

In reply to by Kristule

no my jsme měli být taky prosinčátko, ale museli nám pomoct, trochu jsem se ale bála aby malý nebyl moc maličký a neměl třeba nějaké problémy že přišel na svět dřív, ale vše bylo OK, a malý měl i pěkné donošenecké míry. Přeji všem taky nenamáhavý a pohodový porod, a hlavně zdravé a krásné miminka!!!

17.11.2008

Ahoj těhulky!!! chtěla bych vědět jak jste na tom ostatní. Já jsem už týden otevřená na 2cm a doktorka říká že to můžu čekat kdykoliv, že mám byt ve střehu. Kamarádky zase že to může trvat ještě i týdny. Ale poslední dny mě hrozně bolí rodidla a vevnitř mě jakoby až štípe. Jak jste na tom vy?? je to normální?? břicho mám ještě dost vysoko

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, já jsem 33 tt, čípek nemám, ale otevřená nejsem a taky mě to vevnitř bolí a píchá, nejvíc samozřejmě při chůzi. A bolí tě to tam dole, když se tam mimčo trefí nebo hýbe? Mně strašně, mám pocit, jako kdyby mně tam někdo píchal nožem, je to hrozná bolest. Asi je to tím, v jakém stavu ty porodní cesty jsou... mně doktor řekl, že by to mohlo být i tím, že je malý sestouplý, tak nevím...

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka