co je ukončený 4. měsíc??

07.05.2009

ahoj maminy!! dneska mě v lékárně vyvedla totálně z míry lékárnice. Snažila se mi namluvit že ukončený 4. měsíc je v den pěti měsíců. To je snad ukončený pátý měsíc ne?? Ukončený 4. měsíc je v den kdy má mimi čtyři měsíce. Jinak by to přece nesedělo.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tohle se řeší často, já si teda stojím za to, že když se mimčo narodí třeba 1. ledna, tak jede první měsíc a 1. února má první měsíc ukončený a jede druhý měsíc, ten ukončí 1. března a najede na třetí měsíc atd. Ukončený 4. měsíc bude mít 1. května, tedy v den, kdy začíná měsíc pátý.

Ahojky, máš pravdu lékarnice to řekla blbě. Syn se narodil 30.10.2008 a měl ukončený 6tý měsic 30.4.2009 . já nejdříve také nevěděla jak to je neb každý mě říkal něco jiného, ale nejvíce lidí to řeklo takhle i má doktorka. a neboj stejně by jsi nic nezkazila. naši rodiče do nás cpali doví co a nic nám není, pokud by to její žaludek nevzal, tak by jsi to poznala. třeba mě když malej po něčem blinká tak mů to nedávám.

In reply to by Zanka

to máš pravdu, kdysi se dávalo všechno a nic se neřešilo, neřešil se lepek ani jogurty prostě nic, a žijeme. No dneska se to všechno hodně bere, a taky my maminky moc čteme :-) a pak stresujem. Jo jo, prostě chceme pro ty naše mimisky jen to nej.

ahoj, lékarnice ti to řekla dobře...ukončený 4měsíc je v den kdy je malé 5.měsíců..počítá se to dle data narození...

In reply to by JaMiOn

tak to tam jeden měsíc pořád lítá. Dítě se narodí a začíná běžet první měsíc, v den kdy má 1 měsíc začíná druhý a končí dnem kdy má dítě 2 měsíce a tak to jde dále, takže ukončený 6 měsíc je v den kdy má dítě 6 měsíců, né sedm. Tak je to přece logické ne??

ukončený 4. měsíc znamená, že má dítě za sebou celé 4. měsíce a začíná 5.
takže třeba narozený 1.1. má ukončený 4. měsíc 1.5.

In reply to by Betsabe

Podle me nemas pravdu,ale to je fuk...at si kazda svymu miminku da kasi ci cokoliv jineho kdy chce...pro me je ukonceny 6mesic kdyz dite dovrsi 6.mesicu...pak zacina mesic sedmy,stejne jako v tehotenstvi! Treba mas pravdu ty,ale podle me ne! Tak se nezlob :a:

In reply to by bonparka

no přesně tak to chápu i já, ale lékarnice se mi snažila namluvit že kaše od ukončeného 6. měsíce se dávají až vlastně v sedmi měsících, ják má dítě sedm měsíců. Nehádala jsem se s ní, akorát mě to trochu rozhodilo, že jsem začla s určitými příkrmy brzo, ale ne.

In reply to by ewwwa

neee...neboj...a i kdyby - jestli jde o příkrmy, tak bych se toho měsíce stejně nebála. Mě třeba změnili Bebu 2 (od 6 měsíců) během doby, kdy už jsem jí dávala na Bebu 1 (do 6 měsíců) a já stála v lékárně a vůbec nevěděla co dělat. Než jsem si to našla na netu, že mám normálně pokračovat jak jedu, protože měnili normy EU :00:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka