Proč to ty maminky dělají?????? | Moje těhotenství.cz

Proč to ty maminky dělají??????

Obrázek uživatele petra.nn

Holky, nechci být nějak rýpavá, ale pořád mi to leží na srdci a pokládám si otázku proč??? Už tady padlo několik diskuzí, jak obléci dítě v tomto počasí a já to prostě nechápu...Včera Ostrava 20 stupňů na slunci ještě víc, foukal teplý vítr, moje 16m dcera, triko s dlouhým a větrovku, kterou si později sama sundala, logické, bylo ji horko a plátěnku s kšiltem, vedle mě maminka dítě cca kolem roku v kočáru, hrubou flaušovou mikinu čepici z flauše zabalená v dece a nánožníku a tohle dítě nebylo opravdu výjimkou!!! Plakalo a mamina se divila proč, sem ji chtěla něco říci, ale ona sama byla jen v tričku a rozepnuté mikině a i větší děti navlečené až jím čůrky potu kapou po čele??? A někteří dospělí v zimních bundách, vidíte to také, nebo jen já jsem divná????

Obrázek uživatele tajemstvi3

Já teda včera mrzla i v té zimní bundě ve Frýdku-Místku, ty výkyvy teplot jsou hrozné. Jeden den v krátkých rukávech (já i děti) a další den teplé oblečení pro kluka a jarní kombinéza pro malou. Ale je fakt, že někteří lidé to oblékání neumí přiměřeně přizpůsobit počasí jak u sebe, tak i u svých dětí. Mně se zase naopak nelíbilo, když jsem dojela do F-M a viděla, jak mi jde tchýně naproti k busu s klukem oblečeným jen v tepláčkách a slaboučké mikince (pod tím měl jen bodýčko, dále ponožky, jarní botky a čepku. Jsem myslela, že mě klepne. Bylo necelých 7 stupňů (po 18h), kluk úplně ledový (hned jsem ho zabalila do svého svetru a vzala ho do ruky)! No, ale jsou takoví, kterým to nevysvětlíš :-(.

Obrázek uživatele petra.nn

Jo včera byla kosa, ale i tak jsem měla jen kalhoty triko a mikinu a to samé dcerka jen měla punčochy, byli jsme na bazénu na Olešné:-) ale to jsme nechodili moc po venku jen jsme jeli k našim a koukali na zvířátka, zrovna se jím narodila malá ovečka, v pátek také chladno, ale dcerka je už na otužování zvyklá, když jsme bydleli ještě před 4 měsíci v podnájmu ve F-M tak jsme měli doma max. 18-19 stupňů:-)

Obrázek uživatele sterega

No a představ si, že já mám právo soudit matku, která do 25 stup'nového vedra obleče dítěti teplou kombinézu, zatímco ona má tričko s krátkým rukávem. Na facku toto

Obrázek uživatele sterega

No a představ si, že já mám právo soudit matku, která do 25 stup'nového vedra obleče dítěti teplou kombinézu, zatímco ona má tričko s krátkým rukávem. Na facku toto

Obrázek uživatele sterega

No a představ si, že já mám právo soudit matku, která do 25 stup'nového vedra obleče dítěti teplou kombinézu, zatímco ona má tričko s krátkým rukávem. Na facku toto

Obrázek uživatele petra.nn

Za prvé, nesoudím, jen se ptám a je to úvaha , za druhé mám hodně sveraznou výchovu a vím, že by s tím většina z vás nesouhlasila,své děti miluji, ale to neznamená, že z nich dělám pokojové květinky, ale naopak, jsem na ně tvrdá, učím je odmala samostatností, otužování, lásce k přírodě a pod, má dcera toho umí v 17m víc, než kterékoli starší dítě a to jen proto, protože ji miluji a ne vše za ní udělám, to jsem ale odbočila a ještě k těm veřejným bazénům, hodně s manželem cestujeme a teda zatím nikde nám s malou nezakázali jít do bazénu, krom ČR teda myslím tím do roka, loni Slovinsko, Německo, takže bych to spíš viděla na naše zákony. Možná tím, že je větší výskyt AE, já nevím, ale je to tak. A také to oblékání, u nás jsou děti nemocné, protože jsou choulostivé a děláme to zase my matky, v Anglii a jiných severských zemích chodí děti a to malé v 18 stupních v šatičkách a bosky a to u nás bylo teď rozhodně tepleji a jsou zdravé a jejích nemocnost je nižší, prostě bychom se asi měli nad sebou zamyslet, jestli pro ty děti děláme vše nej,protože pokud to tak půjde dál, tak za chvíli budeme chodit v rouškách a očkovat je proti obyčejné rýmě Sluníčko

Obrázek uživatele Hypermatka

Jednička Termoregulační systém dítěte se musí trénovat od mala, od miminka. Dítě nad tři kila už je schopno si svou tělesnou teplotu udržet. Já jsem půl zimy prochodila ve svetru, vždycky si říkám- když bych v pěti stupních měla zimní bundu, co bych mě mít v mínus patnácti? :s: Chlad přece nevadí, jen člověk nesmí drkotat zubama. Navíc nesnáším pocení Ne :s:

Obrázek uživatele Hypermatka

To můžeš říct i obřízce holčiček. Jednička

Obrázek uživatele Hypermatka

Vidíš, a vedle v diskuzi se Ti nelíbí zachraňování nedonošených dětí. Jiným se zas nelíbí trápení dětí, když ty chuděry horkem pláčou.
Bez konstruktivní kritiky by nebylo pokroku, nic by se nezměnilo, a právě sebereflexe chybí rodičům, kteřrým pláče dítě v kočárku a oni nejsou schopni si přiznat, že to prostě přehnali s oblíkáním.
A to povýšení a arogance? Asi jako nechat rodiče a lékaře se dívat na umírající se dítě, které by sice mělo šanci přežít, ale za ten risk, že by mohlo být postižené a být zátěží pro společnost, to nestojí, že? To je arogance a povýšenost.

Pápá

Obrázek uživatele Betsabe

To není arogance, to je přijetí života takového jaký doopravdy je.;-)

Obrázek uživatele Hypermatka

Jenže nejsme v době kamenný a v našich životech je i medicína, která dokáže z podmíráků vypiplat děti bez následků, léčí choroby, na které se ještě před padesáti lety umíralo, a když se rozhodování o něčím životě nebo smrti netýká přímo tebe, tak to stejně nepochopíš. Wink Arogantní je to, že si myslet si, že ano.

Obrázek uživatele Betsabe

Netvrdím ze chápu, říkám ze přijmam život jaký je. Arogantní je stavět svůj názor jako jediný pravdivý nad všechny.

Obrázek uživatele Hypermatka

Jako třeba tvůj názor na to, co je a co není arogantní :s: :s:

Obrázek uživatele kepka

Třeba byly ty děti po nemoci ne?Bože,to jsou starosti tohle.Začátkem dubna bylo třeba v praze nemocných 60% dětí,tak je jasný,že ven nevyběhnou hned v kratasech.Starejte se radši o sebe. :help:

Obrázek uživatele Hypermatka

Těch 60% jsi vzala kde? :s: :s: :s:

Být po nemoci znamená, že je třeba člověka uvařit zaživa? :s: To je zas perel... :s:

Obrázek uživatele Hypermatka

šup sem s nima, paní ukecaná.

Obrázek uživatele kepka

neznáš google , kočičko :s:?

Obrázek uživatele Hypermatka

Je tak těžký sem dát odkaz? Jistě to bude zajímat víc maminek. Zkoušela jsem googlit statistiku respiračních onemocnění pro Prahu a bezúspěšně, klidně přiznám, že jsem nic nenašla, kromě zvýšeného výskytu chřipky začátkem března. Smile Tak šup. Dance 4 Mně by totiž i děsně zajímalo, jak se taková statistika dělá, jestli se počítají jen děti, které jdou k lékaři, nebo jestli to odvozují podle počtu prodaných papírových kapesníčků s obrázky.

Obrázek uživatele Hypermatka

Já tam občas nakouknu :s: většinou se zděsím, že jsem nebyla minimálně patnáct let na tetanovce, tak to zas zavřu.
Ona Kepka ty procenta upravila k obrazu svému, 60% nemocnost by znamenala uzavření škol a školek, proto jsem chtěla, aby sem dala tu statistiku ona. Wink

Jinak mě v tom grafu pobavil radikální propad v 52.týdnu, než platit 90 za pohotovost, tak to dítě vlastně vůbec nemocný není, zato v běžném týdnu šup k doktorovi i s rýmou. :s:

Obrázek uživatele Hypermatka

Ale během týdne pokles víc než o polovinu? To spíš že jsou rodiče doma a nemusí k doktorovi por neschopenku. Smile

Obrázek uživatele Jajda007

taky občas koukám. Já oblékám děcka (téměř 2 roky a 4 roky) tak jako sebe, takže včera byli na zahradě na písku v tepláčcích a tričku s dlouhým rukávem :///: a kšiltku na hlavu, aby na ně nesvítilo :///: a když byli mimča (do toho jednoho roku max), tak jsem se řídila pravidlem o jednu vrstvu více Wink Páč i těm dětem je vedro, holt si to některé maminy asi neuvědomují nebo nevím }:)

Obrázek uživatele Štěpula

Jednička to je zase diskuze :s:

Stránky

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Zdravím ženy! Už několikrát jsem se tu v mnoha diskusích bavila o nehormonální antikoncepci. Včera jsem od švagrové dostala typ na antik., která je bariérová, bez hormonů, ale vČR je ještě velmi neznámá, přičemž v zahraničí ji používá stále více žen. Takže já jsem si ji včera objednala, protože mě velmi nadchla!!

Ahoj holky Těhulka ,
tak jsme byli včera na NT screeningu.
Paní doktorka byla na vše sama, sestřička měla nemocenskou,ale klobouk dolů zvládala vše skvěle, vzala mi krev, pak jako vždycky, co je nového a jak se cítím...

Ahoj holky mam dotaz! V lednu jsem porodila cisarskym rezem,nasledovalo sestinedeli a pote prvni mesicky v poho ale ted mam uz 14 dni zpozdeni a porad nic.. Testy jsem si delala a tehotna nejsem. Myslite,ze je normalni,ze je v tom takovy "bordel" po porodu??

Ahoj maminky, tak ani nam se bohuzel strevni chripka nevyhla. Mala (16 mesiců) ve ctvrtek mela rano prujem, pak byla az do soboty v poledne v pohode. Odpoledne v sobotu ji zacali teploty, ktere mela jen do nedele rano a pak uz vubec. Ale ze soboty na nedeli zacala zvracet. Rano jsme jeli na pohotovost protoze uz nechtela ani nic pit, tak aby nebyla dehydrovana.

Ahoj holky,tak se k vám přidávám. V pondělí jsem na testu měla nádherné // na potvrzení k dr. jdu až asi příští týden. Podle poslední MS bych měla být 5+0 tt. Takže v prosinci, pokud půjde všechno dobře, přivítáme 2.miminko. Doma mám už 3letou holčičku.

Ahojky všichni,
tak jsem o víkendu omarodila-kašel a děsná rýma.Už je mi o něco líp,ale chytil mi to můj 3týdenní Michálek.Je mi ho chudáčka tak líto.Včera jsem zašla koupit odsávačku na vysavač,protože ta ruční,to je fakt na nic.Stejně toho ale moc neodsaju,ale v něm to chroptí jak blázen.Má to asi v sobě.Od včerejška kapu Libenar.Pomohlo Vám to někomu?

Ahoj holky tak včera na kontrole: monitor dobrý,prohlížel mě spodem kde řekl pouze že hlavička ještě nenalýhá takže hemiltona nemá cenu prej,ale docela mě bolelo v podbříšku po ty kontrole a od včera ze mě teče bílý výtok a když za kašlu tak ze mě něco vytéká Koulení očima ale neřekl mi co čípek a

Holky, nechci být nějak rýpavá, ale pořád mi to leží na srdci a pokládám si otázku proč???

Pápá ahojky nase teticky dubnovy tak vam sem davam nejaky fotos z naši oslavy WinkPápá kluci si to

Zdravim všechny
prosim Vás nevíte někdo co znamena nižší hladina AFP? doktor řikal že je to bilkovina a že se nemam strachovat ale stejne by mě otom zajimalo víc?
Děkuji