Školka-co všechno si může dovolit? | Moje těhotenství.cz

Školka-co všechno si může dovolit?

Obrázek uživatele Tez

  Holky, naše školka je fajn, učitelky ok, vycházejí vstříc... Ale už delší dobu slýchávám, že se pořád něco nelíbí ředitelce školky, a dneska mě to teda vyloženě dopálilo, protože se to týká i mě, a tak si pokládám otázku-co všechno si školka může dovolit? Jsme jako rodiče, co školku potřebují v kritice bezmocní? A kam se se stížností obrátit?

  Dneska jsem vedla syna do školky, ale jsem na RD s mladší dcerkou. Nicméně syn do školky chodí rád, jsem domluvená s kamarádkou, že po obědě vezme jeho i jejího syna a půjdou ven. Dneska, tím, že včera bylo volno, byla otevřená jen jedna třída z osmi-už dopředu se zapisovali děti, co přijdou a co ne (také jsem od učitelek slyšela, že to je prý spíš pro ty, co mají starší sourozence ze škole, a rodiče s nimi musí zůstat doma, protože mají prázdniny).

  Potkala jsem tu kamarádku, která vedla syna také do školky, a také je na RD s mladším dítětem. A ta slyšela, jak si OPĚT ředitelka stěžuje učitelce, že ty co jsou na RD by si děti měli nechat doma. (Už minulý rok, jedné mamince řekla, že když je na RD nesmí dávat starší dítě do školky běhěm letních prázdnin!).

  Holky, je to možné? Může něco takového zakázat? A nebo kde si stěžovat? Napadl mě Magistrát města, ale zase si říkám, aby tam neměla známé a neobrátilo se to proti nám...

  Komentáře

  Obrázek uživatele tajemstvi3

  http://cilichili.cz/blog/24-duvodu-proc-maji-ucitele-tezky/ Tohle mě docela pobavilo, ale je na tom i kus pravdy Smile

  Obrázek uživatele Tez

  Holky, omlouvám se, nechtěla jsem rozpoutat nějaké dohady.
  Nicméně mě asi některé nepochopily-jde o dnešní den, ne o velké prázdniny (v tu dobu tam dítě nemám ani jeden den, ale celé dva měsíce platím, tedy 1200,-). To bylo minulý rok, že řekla jedné mamince, že by se jí mohlo stát, že jí vyloučí dítě, když ho tam dá o velkých prázdninách.
  S tím, že byla dnes otevřena jedna třída z osmi? Oni věděli, jaká bude docházka, zapisovali jsme dopředu děti, kdo přijde a kdo ne...kdyby jich měli zapsáno více, asi by otevřeli více tříd.

  A Lilko, měla jsem nedávno úplně stejný problém-na nástěnce opět docházka, kdo bude a kdo ne, tak jsem se ptala učitelky, co se děje. A ona mi odpověděla, že ZŠ má prázdniny...také to vůbec nesleduji a jsem v tom mimo. :s:

  Obrázek uživatele Lilka

  Ahoj, nO tak to je tedy něco, platit školku ve velké prázdniny a nechodit tam (nesmět tam dítě dát)...peníze vydat jen tak :(, když tam dítě nechodí. Není to na hlavu?

  O velkých prázdninách to je u nás taky tak, jak píše maminka pode mnou. Kdo chodí o velkých prázdninách platí, kdo nechodí, neplatí. A ten kdo chodí, tak ten platí vyšší školkovné než běžně za celý rok. Prostě jakoby příplatek, je tam dětí méně, provoz se zaplatit musí apod, to chápu, ale platit když tam moje dítě v tu dobu nechodí? :bulva:

  Obrázek uživatele Iwule

  Teda, tak to jsem ráda, že když můj syn v létě do školky nechodí, tak ji platit nemusíme. Běžně platíme za školku 400,-/měs. a v létě platí děti, které chodí 200,-/měs. Děti odhlášené platí 0,-.

  Obrázek uživatele ha.nka

  Já bych nedělala drama z toho, že někdo před někým řekl něco, co by se tě případně mohlo týkat. Jiná věc by byla, pokud by ti ředitelka přímo něco zakázala, dítě vyloučila nebo dělala nějaké konkrétní "schválnosti". Pokud si jen postěžovala, že v době omezeného provozu školky má "na hrbu" zbytečně dítě, které mohlo být s maminkou doma, tak to mi přijde jako malicherný důvod ke stížnosti.

  U nás to funguje jako všude jinde. O prázdninách bude školka v provozu dva týdny, doteď nevím, jestli tam moje dítě bude moci chodit. A kolem svátků během roku vždycky dávají "dotazník", kdo z rodičů plánuje dítě do školky dát, a nás, co vypadáme, že jsme s mladším dítkem na rodičáku vždycky slušně poprosí, zda bychom nemohli nechat doma i toho školkového sourozence. Když zrovna nemám pracovní den, tak se snažím vyjít školce vstříc. Nepřijde mi na tom nic divného. Pokud mají ze šesti tříd otevřenou jednu, tak je jasné, že tam nemůžou přijít všichni, že by to učitelky ve dvou neměly šanci zvládnout.

  Obrázek uživatele petra.nn

  Nemůže vám to zakázat, ale doporučit a upřímně s ní souhlasím, pokud jsou prázdniny, ale je klasický pracovní den, maminka co pracuje,nemá dítě kam dát, ve školce je otevřená jen jedná třída s paní učitelkou, děti jsou z různých oddělení a jsou divočejší, protože daná vychovatelka, je nemusí všechny znát a je to i pro ní náročnější a proto nechápu, proč, maminky, co jsou doma, si dítě nenechají????? Mě vadí i to a to se nezlobte, že u zápisu nerozhoduje, zda jste nebo nejste zaměstnaná, klidně mohou přijmout dítě jehož maminka je doma a žena co nastupuje do práce potom může dítě strčit třeba do ......

  Obrázek uživatele lucininenka

  no jo no,na druhou stranu i děti,co jsou doma mají nárok na školku.V dnešní době by se při tomhle systému dostali děti doma nejdřív v pěti letech a nezlob se na mě,ale pro spoustu dětí je to prostě pozdě.Furt se tdy horuje pro sníženbí počtu odkladů,tak třeba tohle by tomu asi moc nepomohlo Koulení očima

  Obrázek uživatele petra.nn

  Pokud by se rodiče dětem opravdu věnovali na MD tak, jak mají v 5 letech by pozdě nebylo, jeden rok úplně stačí na to aby bylo dítko ve školce a připravilo se na školu , ale maminky jsou líné a dnešní děti toho moc neumí většinu se naučí opravdu až ve školce Wink

  Obrázek uživatele lucininenka

  není to tak úplně pravda,protože ve škole nejde jen o to,co dítě umí,ale taky o sociální zralost a to některé děti za rok fakt nepochytí... hele náš je moc šikovnej-umí vlajky celý Evropy,ví zhruba kde je jaký kontinent,napočítá a pozná všechny čísla do stovky,umí prakticky všechna písmena,zná měsíce,roční období,pozná kytky,znyčky aut,všechny barvy,chodí plavat,na fotbal.Věnujeme se mu opravdu dost-ne teda nic přehnanýho,ale v rámcio průměru si myslím že na skoro pětiletého toho zná relativně dost.A ve školce?-neumí si říct ani o pití,bojí se na něco zeptat,v autobusu si sedne jen,když si sednu já,v kolektivu se neprosadí,to co nezná ho spíš demotivuje,než aby ho to povzbudilo k učení... Kdybych ho dala na poslední rok před školou,byl by nebohý,i takhle uvažuju o odkladu právě pro tu jeho příšernou socializaci,navíc se špatně vyrovnává se změnami,s cizími lidmi vůbec nemluví Ne určitě si myxslím,že kdyby šel jen rok před školkou,tk to nezvládne-a není jediný!!Všechny děti mjí nárok na předškolní zařízení,tak nevím,proč by měly pykat z to,že si matka udělá sourozence.Nvíc tohle snad má řešt stát,už se to táhne léta a nic se s tím nedělá,všichni čekají,až vlna porodnosti pomine a bude zase normálně dětí.Taky mi příští rok nevezmou malýho do školky a nenapadlo by mě nadávat na rodiče,kteří jsou doma a mají čtyř,pětileté dítě ve školce Koulení očima mě to připadá normální,mtaka doma čtyřleťákovi v životě neposkytne to,co školka-především co se týče socializace a kolektivu.

  Obrázek uživatele petra.nn

  Luci, ale věnovat, neznamená, jen ho učit různé věci, ale také ho učit samostatností, mě hodně zaráží to, že si maminky pletou pojmy věnovat se a dělat vše za dítě, dcerka má 2 a půl a je absolutně samostatná a umí se i prosadit, ano něco má v povaze, ale většinu jsme ji naučili tím, že prostě musí hodně věcí dělat sama, my ji nepomáháme a o tom to je Smile

  Obrázek uživatele lucininenka

  náš taky musí hodně věcí dělat sám,ale je to hodně o povaze-já byla stejná Koulení očima takže co čekámj.Náš si třeba nepůjde něcov koupit sám do krámu,neexistuje,aby se šel na něco zeptat.Sama vím,že z toho má trauma,tak ho k tomu přeci nemůžu nutit.Navíc on se ani přinutit nedá Koulení očima mé druhé dítě je o hodně expresivnější,ač je mu teprve rok a půl a výchovu má stejnou :? a to jsem ještě zapoměla na nemoci,většina dětí stejně první rok promarodí,takže v těch pěti letech tam bude tak půl roku a to je podle mě fakt málo... by mě zajímalo,jak konkrétně učíte,aby se uměla prosadit v kolektivu :?

  Obrázek uživatele petra.nn

  Luci, je jasné, že také záleží na povaze a všechny děti nejsou stejné,ale přizpůsobovat ho kolektivu se jde i jinak než ve školce, jsou kroužky a pod. ale v podstatě,vím,co máš na mysli a pokud má dítě určitou povahu, tak to nezmění ani to, že půjde do školky dříve, ten rok, který je u předškoláků povinný je tak akorát na přizpůsobení se určitých pravidlech, které jsou potom i ve škole a jak píšeš,dětí bývají ze začátku ve školce více nemocné, ale to je jen zase imunitou a v rodičích a jsme na začátku toho co zde píší. S tím prosazováním, na příklad,pokud má Vany nějaký spor se svým vrstevníkem, snažím se do toho nezasahovat, v případě, že druhé dítě útočí podávám pomocnou ruku, ale nikdy nehájím za každou cenu své dítě, prostě chci, aby si tu cestu našlo samo a jsem dostatečně objektivní Sluníčko

  Obrázek uživatele jana a nela

  Ano klobouk dolů před Vámi jakou musíte mít zodpovědnost za naše děti, ikdyž se každý den bojím o své dítě, aby se mi ze školky vrátilo v pořádku, nic jiného mi nezbývá, jelikož musím chodit do práce. Na druhou stranu tuto práci jste si vybraly a oproti jiným zaměstnáním co se týká dovolené tak máte nadstandart. Naše školka je na vesnici, čili jedna třída 25 dětí(letos udělena výjimka pro 28 dětí). Během letních prázdnin je školka 5 týdnů zavřená, tudíž učitelky mají v kuse 25 dní dovolené!!! To mám já na celý rok, manžel dokonce pouze 20 dní. Dále Vánoční prázdniny-školka zavřená po celou dobu, tzn. letos asi 6 dní, dále 1. a 8.5 je svátek který vyšel na čtvrtek tzn. v pátek školka zavřená to jsou další 2 dny dovolené. Během jarních prázdnin málem byla taky zavřená pokud by se nepřihlásilo víc jak 5 dětí(to by bylo dalších 5 dní dovolené) nakonec se přihlásilo 7 dětí a tak si školka aspoň upravila pracovní dobu do 13 hodin a bez jídla. Jak si to máme my pracující rodiče zařídit to už nám neporadily. A to čekám kolik ještě bude do konce roku omezení Koulení očima Navíc někde, jak tak čtu, to funguje tak, že je možnost dát dítě po dobu zavřené školky do jiné. Toto u nás nefunguje, to by jsme si museli zařídit sami rodiče, což předpokládám, že pokud o tuhle službu nebude mít naše školka zájem, aby nám pomohli zařídit to v jiné školce, tak nám jinde naše dítě nevezmou. Takže když to přibližně spočítám, tak učitelky mají letos 33 dní dovolené a to ještě není konečné číslo, navíc po dobu jarních prázdnin fungovala pouze jedna učitelka, která pracovala 6,5 hodiny(čili jí budou chybět hodiny) a druhá učitelka dalších 5 dní dovolené!!! V jiné diskusi jsem se dočetla, že učitelka je kolikrát sama na 23 dětí, jelikož má druhá třeba dovolenou, nebo je nemocná(v těchto případech má být snad zajištěna náhrada né?) a nebo má studijní volno Koulení očima to by mě zaměstnavatel hnal, to si mám zařídit mimo pracovní dobu. Takže práci vám neberu opravdu je to velká zodpovědnost, ale na co si stěžujete, v každé práci je něco a věřte, že se ve školství co se týče peněz a dovolené máte opravdu dobře Pápá

  Obrázek uživatele Jablotro

  Tak snad si mohu dovolit odpověď, když je to adresováno přímo učitelkám MŠ Smile No máš to spočítané dobře, učitelé ze zákona mají nárok na 40 dní dovolené + 12 dní studijního volna, to ale nařizuje ředitel školského zařízení, takže si je učitel vůbec vybrat nemusí. No ten, kdo tohle vymyslel, asi byl někdy učitel, protože profese učitele je docel psychicky náročná, takže nějaký ten delší odpočinek si snad zaslouží. Samo, že každá práce je psychicky náročná, ale né každý je ve své práci jednou nohou v kriminále. A chtěla bych vidět samaritána, který řekne: "ale, cože, tolik dovolené? No to snad ne, to já nechci, já raději půjdu do práce." Ta zodpovědnost za malé děti je fakt šílená a člověk ani nesmí myslet na to, co by se kde mohlo stát, protože by z toho zešílel, to je taky důvod, proč většina pedagogů končí u psychologů a možná i psychiatrů. Navíc ještě stresy z rodičů, to je taky něco. Mně osobně už se ve školce stal úraz, šlo jen o banalitku, dítě šlo, zakoplo a naštíplo si zápěstí. No dalo by se říci prkotina, to se může stát kdykoliv a kdekoliv. Naštěstí rodiče toho dítěte jsou jedni z normálních a vzali to v pohodě, ale kdyby se to stalo jinému dítěti z některých rodičů, tak jsem snad už na soudě. Jak je možné, že jsem nedokázala uhlídat jejich dítko, když jsem sama na /opravdu sama/ na 23 dětí? Bohužel, nemůžu stát celou pracovní dobu u každého dítka, klonovat lidi ještě (snad) neumíme. Jak je možné, že jsem sama na 23 dětí? No to je jednoduchá matematika. Školky mívají provoz 10 - 11 h. Učitelé mají nařízno 6 hodin přímé práce s dětmi a jelikož celý úvazek můžou mít dvě učitelky až na 28 dětí, tak logicky z toho vyplývá, že do 28 dětí je jedna učitelka na zkrácený úvazek, tedy u dětí dělá méně hodin a jsme doma. A co se týče toho platového ohodnocení, to nevím, co myslíš tím, že se mají učitelé dobře, ale jestli myslíš, že když mají víc, než je minimální mzda, že se mají dobře, tak asi ano. Já, než jsem šla na mateřskou, tak jsem měla mzdu čistého 11.400,--. Teď, když beru 7.600,-- rodičák, tak si taky myslím, že jsem brala dost slušné peníze Wink A jinak já si na nic neztěžuji, spíše tady čtu příspěvky, že si každý ztěžuje na učitele, školku, školu, ale budiž.

  Obrázek uživatele lucininenka

  byl jsem ve své práci taky neustále jednou nohou v kriminále a měla jsem jen 25 dní dovolené :? myslím,že soud kvůli naštíplému zápěstí je asi blbost,ne?V životě jsem neslyšela,že by se soudila učitelka kvůli drobnému úrazu,za který nota bene nemůže-ano,pokuď se utopí dítě v bazénu,zapomene se v tramvaji,vletí pod auto,to už pak ano,ale za naštíplé zápěstí bych zase nepřeháněla Koulení očima ano peníze jsou tam šílené,ale to i u ostatních pedagogů,to je pravda Koulení očima jinak co se týče provozu,je to asi na každé školce-nše má od půl sedmé do čtyř,ráno jsou děti v jedné třídě (máme dvě třídy) a odpoledne taky a jsou na to takhle čtyři učitelky,takže prostřídat se stihnou úplně v pohodě.A prázdniny?Tenhle pátek zavřeno,příští taky,Vánoce i jarňáky celé,podzimní a pololetní ted bylo otevřeno,protože se přihlásilo víc dětí.V létě zavřená celou dobu Koulení očima

  Obrázek uživatele Jablotro

  Tak s tou naštíplou kostí to byla jen nadsázka, to bych opravdu nečekala, že skončím u soudu, ale myslela jsem to tak, že někteří rodiče by z toho mohli udělat víc, než bylo. My máme jednu školku, kde jsou dvě učitelky, takže tam to prostřídání prostě nehrozí. Když jich je více, tak jde sloučit třídy a učitelky se můžou prostřídat v pohodě, ale tam to je na zřizovateli. A samozřejmě, že jsou profese, kde jsi stále jednou nohou v kriminále, ale když to třeba vezmu u nás, tak většina rodičů chodí do fabriky, kam prostě přijdou, odpíchnou si píchačkou, udělají si svoje, jakmile jim končí směna, tak si opět odpíchnou píchačkou a tím to pro ně končí. Víc neřeší a myslím, že si svou práci ani moc dom netahají. Ale to se nevztahovalo k dovolené, to délku jsem vztahovala k tomu, že je to psychicky náročná práce.

  Obrázek uživatele lucininenka

  no to určitě je,zase není náročná fyzicky jako třeba ve fabrice... prostěvšude je něco Wink jasný,pokuď dítě neuhlídáš a stane se vážný úraz,tak to je jasný,ža si to někdo odpyká Sad já jsem sestra,takže o odpovědnosti v práci toho vím taky dost,ale holt jsme si to jednou vybrali těžko na to můžeme nadávat... každopádně docela koukám,jaké jsou ve školkách teda rozdíly-myslím i s těmi prázdninami a s tím střídáním učitelek.Naše chodí na osmou ta první,na půl desátou ta druhá,první chodí domů ve dvě,druhá ve čtyři... myslím,že luxus :///: akorát ty peníze teda,to je hrůza Ne

  Obrázek uživatele Jablotro

  Ale o to ztěžování si tady jde. Ještě jsem tu nenarazila na diskuzi, která měla v titulku, jsem učitelka MŠ a už mi tečou nervy (z rodičů, dětí a já nevím bůh ví z čeho) Většinou jsou tu jen ztížnosti na MŠ. Ano, učitelé mají hodně dovolené, ale jaksi nemají možnost si zvolit, kdy si tu dovolenou vyberou. Co když chtějí jet na dovolenou v červnu nebo v září, kdy už ty ceny dovolené jsou někde jinde? Ale to je fuk, prostě to tak je a co jiného mají dělat, dobrovolně se jí vzdát, protože z 25 dětí jdou dva rodiče, kteří si neumí nebo nemohou zajistit hlídání? Jen se tady řeší, jak učitelky nejsou schopné správně obléct dítě na ven. Jako ano, jsem ráda, že dělám ve školce a nemusím řešit hlídání, taky se jako mamina dívám na spoustu věcí úplně jinak, než když jsem byla ve školce a vlastní děti neměla.

  Obrázek uživatele jana a nela

  Ano rozumím ti, ale jak jsem psala každá práce má něco. Manžel má pouze 20 dní dovolené, z těch 20ti dní si může vybrat pouze 5 dní kdy chce on(a to ještě nemá nikdy jisté jestli mu zaměstnavatel vyhoví)ostatní dovolenou má příkazem a dva týdny v kuse, tak na to nárok také nemá. Takže u nás to vypadá tak, že v létě kdy je školka 5 týdnů zavřená, on dostane dovolenou jeden týden, já dva týdny(to si musíme vzít každý v jiném termínu, takže společná dovolená u nás nehrozí) a dva týdny se nemá kdo postarat o dceru(nemám hlídání).A aby jsme měli společnou dovolenou a ještě víc jak týden tak o tom se mi může jenom zdát Sad Jinak já jsem z těch maminek, které by starší dítě pokud bych byla doma s mladším, nebo měla hlídání do školky nedala, v tomto bych samozřejmě školce vyšla vstříc. Naopak co mi vadí, že v naší školce se bohužel řídí prázdninami které se MŠ netýkají a nejradši by měli zavřeno vždy když mají školáci volno a to si opravdu jako pracující rodiče navíc bez hlídání nemůžeme dovolit. Vždy nám ředitelka řekla, že to chápe ale...Jo a musíš brát pozitivně to, že aspoň máte tu dlouhou dovolenou v létě, to je dobrý ne? Pápá

  Obrázek uživatele Jablotro

  Jasně Smile Ale poslední dobou to počasí jaksi neví, co je za roční období Smile Minulý rok se vydařil, to bylo počasí bezva, ale třeba ten předminulý, to byla hrůza. Pořád pršelo jen poslední týden prázdnin se udělalo sluníčko. To jsem říkala, že si to ty děti ani neužily a když mají jít už do školy, tak se udělá hezky. Já taky chápu rodiče, že neví, jak to mají udělat, když je ve školkách tolik volna. Ale taky se to třeba týká 5 rodičů z 25 dětí, co s tím mají problém. A mít třeba pořád otevřeno jen pro 5 dětí, to vyjde školku docela draho. Ale jak už jsem jinde psala. My jsme vesnická škola o dvou učitelkách, takže prostě zavřít se musí, jinak to udělat nejde. Ale vedoucí učitelka obvolává větší školky, třeba v místě pracoviště rodičů a domlouvá umístětní našich dětí tam. Ale řeknu ti, že ona si s tím dá práci, aby ty děti měly místo v jiné školce a zatím tuto možnost využil jen jeden rodič za celou moji praxi. A to bylo předtím řečí, jak kdo nemá hlídání. Taky tu jednou byla ta praxe, že se rodiče domluvili se zřizovatelem, což je obecní úřad, a ten jim zajistil hlídání s tím, že si rodiče museli přispívat na polovinu provozu. Bylo to myslím tenkrát na tři týdny, začínalo se snad s 10 dětmi a poslední týden už chodily jen tři. Taky se nám jednou stalo, že jsme jeli o prázdninách, já tenkrát neměla tolik dovolené, to jsem začínala, takže jsme měli provoz i o prázdninách a měli jsme tam umístěné dvě děti z jiné školky. Nakonec to dopadlo tak, že jsem tam byla jen s těma dvěma dětma odjinud. To pak naštve Biggrin

  Obrázek uživatele lucininenka

  minulý i předminulý léto bylo perfektní Wink vedra k apdnutí-předloni jsme byli na dovče první dva týdny v červenci a bylo 37 stupňů pořád,minulý jsme byli přelom červenec-srpen a bylo taky nádherně.Zato v červnu byly záplavy a topili jsme Koulení očima takže dva roky se určo dalo vybrat počasí o prázdninách,kdy bylo nádherně Wink a teda bych si raději připlácela za dovolenou v červenci než platila dětem hlídání Wink ne,fakt,všude je něco,práci vám určitě nezávidím,dovolenou ano Wink ale učitelka bych být nechtěla Ne

  Obrázek uživatele jana a nela

  Takhle nějak je to u nás až na to, že ředitelka ač je to hodná paní tak snahu pomoci rodičům umístit dítě do jiné školky nemá, no asi ví proč. Všechny maminky mají buď mladší dítě s kterým jsou doma, nebo hlídání, já nemám ani jedno. Myslím si, že toto budou řešit až nastoupí do práce, ale to už půjde dcera do školy. Jinak jak už někdo psal, tak u nás pracující rodiče dodržují otvírací a zavírací dobu(ikdyž máme s manželem velký problém stihnout dceru do půl čtvrté vyzvednout) a právě maminky které jsou na RD s mladším dítětem vodí starší pozdě a vyzvedávají jako poslední, to se pak nedivím, že můžou být učitelky nazlobené.

  Obrázek uživatele Jablotro

  Víš, já hlavně nechápu některé maminky, které tohle dělají. Fakt ne. Když jsou doma a vědí, že jejich dítě je ve školce poslední a ony ho tam nechají prostě až do konce. Přece nepůjdeme domů dřív. Ony si neuvědomují, že mně je to jedno, do kolikati tam jsem? Máme otevřeno do čtyř, tak já tam do těch čtyř budu. To si neuvědomují co to dělá s tím dítětem, že je tam už půl hodiny samo a jen hypnotizuje zvonek, kdy zazvoní a maminka si pro něj přijde? Starší syn taky chodí do školky, vedlejší prázdniny vůbec neřeším, vím, že naše školka pojede, i když tam budou tři děti, ale já si ho nechávám doma. Já jsem s ním doma ráda a dokonce uvítám, že "nemusí" jít do školky a je doma se mnou a s bráchou Smile Ale ani ve školce nespí, po obědě si pro něho jdu, jak říkám, jsem jaksi radši a klidnější, když ho mám doma na očích Biggrin

  Obrázek uživatele jana a nela

  A kdo tam je s dětma do těch osmi hodin? U nás otvírají v půl sedmé a končí v půl čtvrté, to jsme tady nejspíš jediná školka, která zavírá tak brzy. Jinak jak psala kolik bere, ano je to málo, ale myslím si, že záleží taky na tom jestli má VŠ a kolik let má odpracováno. Já mám pouze maturitu, odpracováno mám přes 20 let a beru 9500,- a pokud bych dělala těch šest hodin(aspoň mi to tak přibližně vychází, že učitelky v MŠ dělaj) tak bych si domů přinesla nejspíš tak pět tisíc a bez dovolené. Každá práce má něco, ale nemyslím si, že se ve školství mají zase tak špatně, to je jen můj názor.

  Stránky

  Ahoj holky, našla jsem ducha Dance 4 mevím, jestli je to na fotkách vidět, bohužel jsem to fotila jen mobilem. Snad bude postupně sílit Sluníčko

  Ahoj holky 4 tého bude mojí holčičce 9 měsíců a ještě neleze jen se plazí už tak měsíc. U plazení nožičky nepoužívá jen se přitahuje. Na kolínkách nepéruje..ještě než se začala plazit tak se zkoušela stavět na všechny 4, ale ted vůbec.

  Ahoj holky, tak už máme fotečku z prvního utz. Prý je vše zatím v pořádku a příští týden už bychom měli vidět miminko, už se moc těším Sluníčko Těhulka

  Už fakt nevim. Jsem 25tt a už mám 13 kilo nahoře. Nepřijde mi, že nějak moc jim. Když mám na něco chut, dám si zeleninu. Břicho mám jak před porodem a to mám na přibírání ještě 3 měsíce. Opravdu už nevim co s tim. Tak tak někdo přibírá nebo jsem to jenom já? Všichni tady píšete, že máte 3 kila, 4 kila, 5 kilo nahoře.....

  Ahoj holky vítám vás v prvním letním neočekávání a moc bych nám všem přála aby bylo i poslední. Tak honem hlaste kdy neočekáváte mrchu, nově příchozí předem vítám a byla bych ráda kdyby se vám tu s námi líbilo Smile

  Ahoj holky chtěla bych se zeptat jestli je tu někdo se špatnou funkcí žlutého tělíska, jak se to projevovalo a léčba

  Přezdívka (jméno),věk, obec ... :||): TP UTZ (PM) ... Sluníčko kolikáté mimi čekáte ... pohlaví miminka

  Hezké odpoledne holky,
  do ted jsem žila v přesvědčení, že OZP je celkem fajn pojištovna, všechni dr., ji vždy brali, něco proplácela ročně, nijak jsem nikdy neměla problém...
  Až dnes jsem otevřela maila od mého gynekologa a tam stojí, že mě prosí o změnu zdrav. pojištovny z důvodu její platební morálky poslední roky, platí prý jen 3/5 co ostatní pojištovny.

  Začínám přemýšlet kam až bude další 4 měsíce růst Koulení očima :s:

  Čekáme páté miminko

  Ahojy,tento učet už má přes 3roky a ted jsem si vzpoměla na tuto stránku.Mám čtyři děti,v Listopadu 2019 jsem potratila v 7tt(již po...

  Miminko k přímé adopci

  Dobrý den,

   

  hledám milující pár, nemající bohužel to štěstí vlastních dětí, který by měl zájem o přímou adopci chlapečka...

  hnědý výtok

  čago belo, hele mám problémy. Hnědej výtok, tady píšou, že může bejt v těhotenství...

  Daruji Utrogestan

  Daruji dvě neotevřená balení Utr...