primrose

13.03.2013

Zdravím všechny,
chtěla bych se zeptat, kdo jste měli ještě takhle ke konci těhotenství miminko v poloze KP, otočilo se Vám ještě a případně kdy? Malá je koncem pánevním vlastně od 27. týdne a ne a ne se otočit. Dr. mi říkal, že prý to sama nijak neovlivním. Případně, komu zůstalo miminko KP až do porodu, rodily jste přirozeně, nebo císařem? Mám trochu z přirozeného porodu KP obavy, hlavně kvůli miminku...riziko zlomení klíční kosti, atd. Jen dodávám, že je to moje druhé dítko, první jsem rodila před 3 lety přirozeně hlavičkou. Děkuji všem za sdílení zkušeností! :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ne!!Plánovaný císař se plánuje na dobu kolem termínu porodu-mě ho třeba dělali tři dny před termínem.Rozhodně se standartně nedělá ve 37. týdnu,protože to je dokonce dítě považované ještě za nedonošené... Obecně se plánovaný císař (pkuď není jiný problém) dělá od 39+ takže ve 40. týdnu-mimochodem určitě je lepší si dva tři týdny počkat než mít nedonošené mimčo,i když ve 37. týdnu je to jen velmi lehce nedonošené,ale i tak to může mít za následek různé problémy... Takže určitě není kam spěchat :)

In reply to by luciekres

Já byla na plánované sekci přesně v termín porodu. Většinou to dělají o pár dní dřív, aby nezačal spontánní porod. U mě to bylo za 5 min. 12. Opravdu bych ten den rodila. Praskla mi asi hod. před tím plodovka... :a:

In reply to by luciekres

Nebylo místo. :s: Ale ono nikdy nevíš...dítě se rozhodne a jde dřív - takže i kdyby to naplánovali a mimčo se rozhodlo jít týden před termínem, tak by to taky bylo narychlo... :///: Přeju ať s mimi otočí a máte za sebou rychlý porod s příjemnými sestrami... :dance: :a:

06.01.2013

Dobrý den všem,
chci se zeptat, kdo jste měla či máte v těhotenství zkrácený čípek, od kolika mm vás dr. poslal/a ležet? Vím, že se to určitě liší případ od případu a nedá se to zobecňovat, jen by mě to tak pro srovnání zajímalo, protože mi připadá, že k tomu každý lékař přistupuje jinak. Já jsem teď 25tt, čípek mám 35mm a mám mít klidový režim a polehávat. U prvního syna, když jsem měla čípek 28mm už jsem musela ležet celý den s podloženou pánví (zhruba v 7.-8.měsíci) Děkuji předem za vaše příspěvky :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

holky ten cipek se znaci jak?cs je neco jinyho?ja mam v prukazce cs 0 a v poznamkach mam od 15tt napsany neco 2cm,to neco vypada jak čí,nejde to vylustit.sem ted ve 22tt to by mi snad dr neco rek ne?ted mam docela strach.

In reply to by luciekres

CS0 to určitě čípek není ,taky je otázka jestli ti ten čípek měřil ?? to se měří vnitřním ultrazvukem ,kdybys ho měla 2 cm tak to by ti určitě něco řekl ,to bude něco jiného ,já to tam mám napsaní jako dlouhý slovo ceric.... dál to nepřečtu ;) neměj strach ,mě ho dr kontrolovala jen když jsme si stěžovala že mě bolí břicho .......a kdy jdeš na kontrolu ?

In reply to by Dana Medková

aha tak to by mě teda zajímalo co to tea je ty 2cm nebo co to tam naškrábal..vnitřní ulz mi totiž nedělal, byla jsem na kontrole před týdnem, na další jdu za tři týdny..takžeteda asi v poho jo. a kdy mi to začne měřit ten čípek???se divim že mi ho teda neměřil :-O dělal mi jen velkej ulz přes břicho a šahal do mě rpsty a tot vše.

In reply to by luciekres

mě ho dr měřila na základě toho že jsme si stěžovala že mě bolí dost břicho a taky jsme měla riziko potratu ,tak to asi víc kontrolovala,minulá dr mě neměřila ani jednou ,jen taky kontrolovala pohmatem stav čípku ,oni to tím pohmatem taky poznají jestli se něco děje ,tak neměj strach :)

17.12.2012

Ahoj holky, chci se zeptat na nějakou inspiraci co koupit manželovi k Vánocům. Pořád jsem to odsouvala, kupovala všem ostatním a teď už na mě začíná doléhat panika, že nic nemám a ani nevím co...a to bylo pro něj vždy tak snadné nakupovat. Vánoce řešíme nízkorozpočtově, takže nejdu přes tisícovku a chtěla bych víc než jeden dárek, napadá vás něco? Něco kromě oblečení...Díky :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

tak my si od doby, co máme děti, dárky nekupujeme, ale vždycky musím koupit nějakou maličkost kvůli dětem, aby si nemyslely, že tatínek zlobil a proto nic nedostal :s: letos jsem mu koupila rybářský prut v propisce, v září ho našel na netu a moc se mu ta kravinka líbila :///: potom pro něj mám knihu, kde jsou typy na výlety po ČR a trenky :a:

Holky, všem moc děkuji za tipy a že jste se podělily, co jste vašim mužům pořídily. Nakonec jsem manželovi koupila pyžamo (dodnes spal nahý nebo v trenkách), pak tři velký balení Jacobs Velvet, páč kafe pije po hektolitrech, ještě mu udělám nějaký balíček s dobrotama a vytisknu a zarámuju mu nějakou naši rodinnou fotku. A třeba mě ještě trkne do nosu nějaká drobnost. On je naštěstí nenáročnej, jemu nevadí ani když dostane ty trenky a ponožky:-) tak hezké svátky všem ať jsou všichni vaši muži s dárky spokojeni :a:

Tak já se přidám... Koupeného ještě pro muže nic nemám - za to jsem za poslední týden začala sepisovat, co by se mu hodilo a co by potřeboval ;) Otázkou je, co z toho ještě seženu :s: Chtěla bych mu koupit župan, protože mi pořád bere ten můj, pak musím do Tchiba, mají fusky a další věci k 50. výročí Rolling Stones, dál nějakou encyklopedii o pejskách, aby jsme mohly vybrat, jakého si pořídíme, No a pak mu udělám ještě nějaký balíček s dobrůtkama - něco pro masožravce, hodně kakaovou čokoládu, olivy, Jidášovo ucho (na kuchtění) a Guinesse nesmim zapomenout :C]]: Možná mě ještě nněco napadne :a:

Loni jsem chlapovi koupila digit. fotorámeček, aby si tam nahrál fota malého a teď to má v práci na stole, byl z něho strašně nadšený. Letos mám pro něj tažku na noťas od NIKE, triko dl. rukáv a triko krátký rukáv z takka a dvoje spodky (bez Simpsonů :D). má rý´ád bezešvé. Vešla jsem se do 1300,-

18.08.2012

Dobrý den všem,
nevím, zda tady už toto téma bylo někdy v minulosti diskutováno, každopádně by mě zajímalo, jaký máte názor na domácí porody. Rodily jste některá doma? Znáte někoho, kdo rodil doma? Zkušenosti pozitivní, negativní? V podstatě je mi koncept porodu v soukromí domova za pomocí porodní asistentky sympatický, téma je to teď velmi diskutované i v médiích a myslím si, že v tomto ČR za zbytkem Evropy trošku zaostává. Osobně mi docela vadí, že nemám možnost volby. Nechci, aby mi v porodnici zase po porodu odnesli dítě na několik hodin neznámo kam, nechci být nucena rodit v leže na zádech, nechci píchat nějaký oblbováky a nechci už znova zažít, aby mi sestřička na chodbě mačkala bradavky, jestli už mi teče mlezivo. A na druhou stranu, ačkoliv je hezká představa rodit s zátiší domova, převládne nakonec strach "co kdyby se něco stalo"? Budu ráda za Vaše názory.

Kliknutím vložíte smajlíky:

V zivote bych doma nerodila. Nikdy nikdo nemuze zarucit jak porod probehne a nasledny zdravstav mimina i maminy. A doma by tezko nekdo dokazal dat vcasnou pomoc. Takze jen blazen muze na zivote ohrozit sebe a mimco!!!Doba jde dopredu a rodit doma a zbytecne riskovat je jak rodit za krale klacka :00:

Ahoj já bych rodit doma nechtěla a ani nebudu.Nemocnice sice ráda nemám a někteří doktoři jsou celkem nepříjemní.Je to o lidech.Pokud se maminka rozhodne rodit doma je to její věc.Myslím že tu volbu by měla mít každá maminka a legální ale taky by to mělo být dobře právně ošetřeno v případě že by se stala nějaká komplikace aby bylo jasný co dělat a kdo za to může.Aby se nestávalo to že když sanita dítě oveze z domova na ošetření tak pak je dají rodiče k soudu.Je to hodně těžký a nemyslím že je dobře být bud jen pro porody doma a nebo jen pro nemocnici.Ahoj.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

ahoj, do určitý míry s tebou souhlasím (popohánění porodů, zbytečný zákroky atp)
ale myslim si, že se dneska nemůže srovnávat s tím, co bylo před 100 lety. ony ty ženský na tom taky byly jinak než jsme dneska my, podle mě byly odolnější. zase si tehdy nedokázali poradit s infekcema a bakteriema tak jako dneska. vezmi si třeba horečku omladnic...kolik ženskejch na nich tehdy zařvalo? a kolik dneska? a proč dneska ne???? píšeš, že kdysi bylo běžný že byly rodiny s 5,7,9 dětmi...nojo, nějak nefrčela antikoncepce a interpuce...napadá mě pak otázka, o kolik dětí příšly a kolik dětí nepřežilo než jich bylo v rodině 9. nevím, mám pocit, že když se dneska bavím se staršíma ročníkama tak dost často slyšim...byli jsme čtyři ale máma měla šest dětí, dvě umřely...
dobou degenerujeme...nemáme horečky omladnic, protože se dodržuje hygiena, ale zase hodně ženských (a chlapů) mají problém s početím...medicína je tak daleko, že dokážeme na svět přivést děti počaté umělou cestou...spoustu nemocí dokážeme léčit, dřív by lidé (děti) umřeli... postižené léčíme - dřív pokud je neshodili ze skály, tak umírali v nižším přirozeně svému postižení

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

jasně, dřív se nemodlila za císaře ale za přežití
vím, že to nemyslíš zle, ale zase takový optimismus bych v tom neviděla

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka