Poly

13.09.2010

Ahojky,

dnes jsem byla na kontrole v nemocnici. Jsem 40+1tt. Prý KTG v pořádku, ale poslali mě na ultrazvuk a tam mi vyšlo, že podle měření prcek odpovídá 36+6tt a váží 3330g (+- 400g) a doppler PI 0,7 fyziologická křivka.
Doktorka na ultrazvuku mi říkala, že snad je to dobrý. Na další konrolu jdu až v pátek, tak mám trošku obavy.
Nemáte s tím někdo náhodou nějakou zkušenost? Nevíte, co ten vývoj dítěte může znamenat.Mám se bát?

Díky za odpovědi.

Kliknutím vložíte smajlíky:
07.05.2010

Dobré ránko,

chtěla jsem se zeptat zda máte některá zkušenosti s hematomem v 22 tt.
Jsem celkem zmatená. V 6tt jsem krvácela a pak as 1,5 špinila, když jsem přestala, tak mi doktorka řekla, že mám nízko položenu pacentu a tak jsem se šetřila. Minulý týden v poradně mi řekla, že už jsem v pořádku placenta, že se vytáhla a že už mám normální těhotenství, že můžu mít sex a už se nemusím nijak šetřit. A ejhle. Včera jsem byla na velkém ultrazvuku a doktorka mě přimrazila tvrzením, že placenta je na DS a že mám kousek od ní hematom, že se mám šetřit.
Holky nevíte, co se může stát, když se hematom nevstřebá? Může to prcka ohrozit? Můžu ještě potratit?

Moc díky za odpovědi, jsem z toho celkem paf.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, taky to teď čerstvě řeším. Jsem teď 18+1 a teď ve středu na velkém kontrolním ultrazvuku v nemocnici mi zjistili středně velký hematom pod placentou. Doktorka v nemocnici mi k tomu nic neřekla, že mám řešit všechno se svým doktorem. Tak jsem tam hned včera letěla, vynervovaná a doktor mi řekl, že nejspíš je tam ten hematom už pár týdnů, a pokud teď bezprostředně nekrvácím, tak už je asi zaschlý a vstřebává se. Doporučil mi akorát, abych necvičila, nezvedala nic těžkého a odpočívala, žádné dlouhé procházky. Do práce chodit prý můžu, pokud nedělám nic náročného. Léky mi žádné nedal, protože říkal, že to je stejně jen na úrovni placeba, maximálně na zmírnění děložních stahů užívám magnesium. Kdybys začala krvácet jasnou krví, tak okamžitě jeď do nemocnice, ale pokud budeš lehce tmavě špinit nebo nebudeš špinit vůbec, tak se "jen" šetři a buď hlavně v klidu. Plod ohrožený není, dokud nekrvácíš nebo nemáš velké bolesti, je to prostě taková modřina... Taky mi doporučil zákaz sexu, než se to vstřebá. Během pár týdnů by to mělo být pryč, uvidíš :) Držím pěsti!

In reply to by Jantcha

jéé, díky za odpověď. To jsi mě uklidnila. Nekrvácím ani nešpiním a tak si budu užívat klidu. Spíš mě zarazilo, že ten hematom doktorka minulý týden v poradně vůbec na ultrazvuku neviděla. Proto mě to celkem rozhodilo, když mi to na tom velkém ultrazvuk řekli.
Doufám taky, že to dobře dopadne.

já si myslím, že to mimi nijak ohrozit nemůže, protože já jsem hematom měla taky a od začátku a dokt. říkala, že jestli se nevstřebá, tak se prostě vyločí při porodu. Jsem už 27tt a v pohodě. Jen jsem teda 2x tak zvláštně a strašně malilinko černě zašpinila, ale dokt. na to koukala, že je vše ok, placenta v pohodě a mimi neohrožené. Je fakt, že o hematomu už nic neříkala, ale taky už jen nemusel být viděn když už je mimi tak velké...

In reply to by Poly

já jen ten utrogestan, klidový režim vůbec, ale to asi že byl hematom daleko od plodu. No stejně u mě by to asi nešlo, já živím rodinu a tatínek nemůže sehnat práci, takže by to stejně nešlo...

10.03.2010

Ahojky, prosím o radu.
Byla jsem u své lékařky a ta mi řekla, že mám nízko položenou placentu. Jsem v 13+1tt, tak prý se růstem mimča může vytáhnout, ale moc jsem z jejích odpovědí moudrá nebyla. Na jedné straně mi řekla, že můžu dělat vše a dokonce mít i :*O*: a za chvilku si začala odporovat a řekla mi, že můžu začít krvácet a nebo špinit a pokud ano, tak jet hned do nemocnice, že by to mohlo znamenat i ztrátu těhotenství.Prý to může být i po sexu.
Jsem zmatená..nemáte s touto diagnozou někdo zkušenosti?
MOc díky za rady a odpovědi.
Poly

Kliknutím vložíte smajlíky:

AHOJ,NEBOJ JE PŘÍLIŠ BRZO NA TO DELAT ZÁVĚRY PLACENTA SE TE VYTAHNE NEBOJ,JA JSEM BYLA NA KONTROLE VE 22+5TT,A DR MI TO TAKY ŘEKL,ALE ŽE JE JAŠTĚ ČAS NA TO ABY STOUPLA VEJŠ A ZA MĚSÍC VE 26+5TT KDYŽ JSEM ŠLA NA KONTROLU TAK MI ŘEKL,ŽE UŽ JE TO V POŘADKU:)TAKŽE TO JE ČASTEJ PROBLÉM A MÁ TO DOST MAMINEK,NEBOJ:)))

no tak já měla placentu taky nízko, bylo to asi někdy ve 4 měsíci. já o tom teda nevěděla, jednou jsem po sexu začala strašně krvácet tak jsme jeli na pohotovost a tam mi řekli že je placenta nízko a krvácení se samo zastavilo a že se může placenta sama vytáhnout. zakázali mi cokoli zvedat, i koš s prádlem a samozřejmě zákaz sexu, klid na lůžku. prej kdybych to nedodržela a začala zase krvácet, už to nemusí jít zastavit a můžu potratit. takže jsem dodržovala asi 3 týdny klid, pak šla na kontrolu a placenta se fakt vytáhla, takže už jsem zase mohla dělat vše. záleží jak to tam máš konkrétně ty, al epřipadá mi zvláštní jak si ta dr odporuje. no nevim, každopádně třeba to u tebe neni nijak vážný, když ti nic nezakázala ale při tom sexu bych byla hodně opatrná a nic těžkýho radši nezvedala. určitě se placenta za pár týdnů vytáhne, prej t tak většinou bývá

Já jí měla taky nízko, ale jak malej rostl tak se to srovnalo. Dr. mi řekl to samé co tobě. Nikdy jsem nekrvácela ani nešpinila. Neboj bude to v pořádku.

tak mně dr. od začátku tvrdí to samé, že mám nízko položenou dělohu a ještě nízko placentu. Okamžitě mi zakázala v 1.trimestru sex, ale to prý kvůli té děloze. Každopádně mi dr. říkala, že se placenta většinou růstem miminka vytahuje nahoru (a při poslední kontrole 14+2 mi řekla, že se trošku vytáhla). Důležité je ale prý to, že mi to nezasahuje do porodních cest, nebo jak to řekla. Je ale pravda, že jsem v prosinci ležela v nemocnici s holčinou, které se placenta nevytáhla nahoru, začla krvácet a nechali si ji v nemocnici a rodila císařem po skoro 2 měsících ležení v nemocnici. Takže bych doporučila se trošku šetřit a možná i ten sexík na nějakou chvilku vynechat. Já se na něj ptala teď při poslední kontrole a řekla mi, že když mám to nejhorší za sebou, tak můžeme, ale opatrně.
Držím pěsti, ať se placenta vytáhne a nezlobí :)

09.02.2010

Krásný den přeji,

chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nevíte, jestli můžu (když jsem v 10tt) jít na oční vyšetření.....mají mi rozkapat oči a prohlížet oční pozadí. Nejsem si jistá, jestli je to pro mimíska bezpečné.
Zapomněla jsem se zeptat své doktorky a ta tam tento týden bohužel není.
Nemáte s tím některá zkušenost?
Moc děkuji za odpovědi.

Poly

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky,ja mela porad vysokej tlak tak sem chodila po ruznych vysetreni a byla sem i na ocnim,taky mi delaly ocni pozadi atd..neboj mimisku to nebezpecne neni !! :) Martina s Dominickou

20.01.2010

:) Ahoj holky,

včera jsem objevila tyto stránky a honem si píšu o radu a svůj příběh.
V neděli jsem byla 6+0tt, když jsem přebalovala ségřiného prcka a cítila jsem, jak ze mě něco hrklo ven...a tak hurá na záchod a ke své hrůze jsem objevila krev. Takovou tmavou. Byla jsem z toho v takovém šoku, že jsem jela do nemocnice, tak mě uklidnili, že embryo tam je, ale ještě nemá akci, že je malé a mám odpočívat. Tak jsem odpočívala, poctivě jsem ležela a když jsem šla večer na záchod na toaletním papíře byla spousta tmavé krve....prostě, jako bych dostávala MS a křeče v podbříšku k tomu. A tak hurá znovu do nemocnice. Zase mě uklidnili a poslali domů, odpočívat 3x2 tab Ascorutinu, vzali mi krev na HCG a další den ke svému gynekologovi předepsat Utrogestan. A za 2 dny do nemocnice na 2 test HCG + ultrazvuk.
Šla jsem domů vyklepaná, ale klidnější a ležela jsem a ráno už jen víc špinila. Přišla jsem na gyndu a moje Mudra tam nebyla, tak mě vzal jiný lékař po skoro 2 hod. čekání. A u něj žádná naděje...všechno špatně.
Při prohlídce mi ukázal zašpiněnou rukavici a říkal podívejte, a při utrazvuku mě oznámil, že už by měla být srdeční činnost slyšet, že je tam hematom, odlučování a že váček není kulatý. A na můj chabý odpor, že včera večer ještě kulatý byl mě sprdl, ať se podívám, že kulatý není. Ať jdu další den do nemocnice a tam to rozhodnou a ať od toho těhu moc nečekám, že to nevypadá dobře a když mi nabídnou ukončení ať do toho jdu, že čím dřív tím líp.
Můžu říct, že jsem z toho byla úplně hotová. Probrečela jsem celý den..Domouvala jsem prckovi v bříšku, aby to nevzdával. Včera jsem šla do nemocnice smířená s nejhorším a ono ejhle!!! HCG v krvi naroslo tak jak má a doktorka viděla bít srdíčko.
Dnes jdu ke své doktorce na 17 hod. doufám, že bude lepší než ten doktor z pondělka a konečně mi ten Utrogestan předepíše. Jsem zvědavá na její názor a mám z toho strach. Co když zase neuslyší srdíčko?
Nemáte s tím někdo zkušenosti. Když se na začátku špiní a krvácí je možné, že se mimčo donosí v pohodě a bez následků? Je nutné opravdu ležet, nebo se může posedávat a chodit trošku na vzduchu?
Mám strach a tak to takto vypisuju.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, tak to je síla ten doktor. Kam koukal by mě zajímalo. Jestli se nevyzná v ultrazvuku tak ať se jde nikam zahrabat. Snad bude doktorka jiná. Jinak bych zvažovala výměnu gynekologa. Držim palce ať vše dobře dopadne :a:

Ahojky, já začala špinit v 5tt, jela jsem do Hradce na pohotovost a s Ascorutinem mě poslali domů, že pokud budu dostatečně ležet a dávat na sebe pozor, tak to bude snad dobré! :\/: Nesměla jsem se koupat, dlouho nikde chodit a o sexu ani nemluvím! Bylo mi hrozně - hlavně o svoje první miminko jsem se hrozně bála! 25.1 jsem byla na kontrole, mimísek je nádherný a hlavně jsme oba v pořádku!!! Šetři se a uvidíš, že to bude dobré!!! Já sice skoro pořád ležela, ale ustálilo se to natolik, že teď už jsem v pořádku a nemám nic zakázaného :*O*: Taky jsem tomu prckoj domlouvala a je to dobré...poslouchá už teď :°O°:

ahojky, mám velice podobnou zkušenost! v 6. týdnu jsem začla špinit, hned jsem začla zmatkovat a přítel mě odvezl do nemocnice, tam mi udělali ultrazvuk a nic nezjistili, že je vše jak má být. V týdnu jsem šla na kontrolu ke své lékařce a ta měla taky na rukavici krev a hned mi předepsala Utrogestan, který jsem brala 2x denně 14 dní a od té doby mám klid, teď jsem ve 12 týdnu. Taky jsem si užila strachu, ale né tam moc jak ty Poly, tebe hnedka strašili odebráním. Ale jsem ráda že to dobře dopadlo.

In reply to by Barbarella33

Ahojky,

moc děkuji za podporu. Jsem moc ráda, že vaše příběhy mají šťastné konce. I já jsem zvědavá jak dopadnu. Beru Utrogestan už skoro 14 dní a pořád špiním, sice ne nějak dramaticky, ale špiním. Hlavně, když ležím a pak vstanu. Takový světle hnědý výtok.
Máte s tím holky zkušenosti?
Ve středu jdu k doktorce na kontrolu a tak jsem strašně zvědavá, jak dopadneme. Pořád si nějak nechci připustit, že bych o toho prcka mohla přijít.

In reply to by Poly

Ahoj Poly, nebude to úplně celé optimistické, ale snad tě povzbudím.

Byla jsem těhotná už v roce 2008. V 10. týdnu jsem malinko zašpinila při čůrání - někdo by si možná ani nevšiml. Ale jela jsem do nemocnice. Na vyšetření jsem čekala 6 hodin, celou dobu jsem ani nešpinila, ani neměla žádné bolesti - výsledek - srdíčko nebilo, nechali mě tam a ještě v noci udělali vyčištění dělohy. Obrečela jsem to strašně, nemohla jsem se vůbec vzpamatovat - zbořil se mi celý svět.

Nakonec se vše v dobré obrátilo a přesně před rokem jsem zjistila, že jsem zase těhotná. Byla jsem obrovsky šťastná. Ale!!! Na kontrolním UZ paní doktorka nenašla zárodečný vak, přitom testy pozitivní, krev taky - opět hospitalizace, protože v Podolí zjistili, že je to roh děložní a že mě nepustí domů, protože bych mohla vykrvácet. Byla jsem tam týden s tím, že pokud se mimi nesesune jinam, musejí mi ho vzít! Neumíš si představit ta muka.

Jenže - děti si s námi hrají i když o nich ještě skoro ani nevíme. Po týdnu bylo mimi tam, kde být má a pustili nás domů. Já celá šťastná, hned mi napsali rizikové, že jsem už po jednom potratu, tak ať jsem v klidu.

Byla jsem a přesto jsem začala krvácet. Do nemocnice jsme s krvácením jeli asi 4krát - a to i přesto, že jsem brala jak utrogestan, tak ascorutin. Pokaždé jsem se snažila připravit na nejhorší - i když to moc nejde - a pokaždé mi mimi dokázalo, že je bojovník - nebo že si z nás všech dělá legraci?

Příčiny krvácení mi nikdo nebyl schopen vysvětlit - nikde nebyl hematom, nic divného ani podezřelého, v těhotenství jsem nikdy neměla pohlavní styk - prostě jsem krvácela jen tak.

Ale po prvním trimestru se vše dalo do pořádku a teď zrovna poslouchám hlasitý jekot - z postýlky mě volá můj 4 měsíční syn, kterému zrovna dnes vylezl první zoubek.

Vím, že máš strach a moc moc ti držím palce, aby to dobře dopadlo. Krvácení je nebezpečné, pokud je to čerstvá světlá krev - tak to bude určo dobré.
Dej nám vědět
pa

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka