Marcelka83

12.11.2008

:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :w: :w: :w: :w: :w: :w: :w: :w: :00: :00: :00: :00: :00:
http://n-joy.cz/video/detska-akrobacie/vsxz9obpq1yt20i6/

jako to je teda sila... :jawdrop: sice to mimino vypadalo spokojene, ale mne to teda neprijde normalni a kdyby tohle delal muj chlap a nasim ditetem, tak uz je mrtvej :spid: fuj fuj :O

Jako přijít domu z nákupu a najít chlapa jak tohle provádí s mým děckem, tak ho asi přizabiju :w: :w: :w: Co na tom, že se to mrněti líbí, nemá z toho rozum. Vyhodit děcko do vzduchu a chytit ho-to beru ale takhle ne. A ještě k tomu v bytě :w: :w: :w: Navíc bylo prokázaný, že dělat s dětma "letadýlko" je špatný na klouby a to i u mnohem větších dětí. Jediný dobrý co si z toho to děcko asi odnese je fakt, že se mu v budoucnu bude líbit centrifuga, jiný plus v tom nevidím.

:00: :00: :00: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: .Já bych tohle nikomu nedovolila, musí to být dost nebezpečné i když se to to mu děcku líbilo, já bych tohle nikdy nedovolila a doufám, že by to nikoho z naší rodiny ani nenapadlo... :n: :n: :n: .

09.11.2008

Mojí sestřenice holčička má zase na pravé ruce jen 4 prstíky a to jí ještě ten prostřední budou muset amputovat, protože k němu v dlaní chybí kostičky, takže nakonec bude mít jenom 3 prsty. Jinak je to krásná holčička a nikdo neví čím to je, ale to co si zažila v prvních 2 měsících života, to bych nikomu nepřála. Ona totiž navíc má ještě dírku v srdíčku a aby toho nebylo málo, tak ještě dostala hnisavý zánět mozkových blan. Bylo to hrozné, celá rodina byla na dně a báli jsme se o její život. Říkali jsme si co bychom dali za to, kdyby ji chyběly jen ty prstíky. Vypadá to, že se z toho dostala už má skoro 5 kg a jé krásňoučká.

In reply to by Dadis

Ahoj Dadi.. taky jsme si teď prožili celá rodina... moje sestřenice se narodila loni 1.7... po 3 týdnech chytla toho Strept., co mají některé ženy v pochvě.. ovšem při vyšetření ho matce nezjistily, a když měla malá horečky, doktorka je poslala domů s tím, že otravujou, jestli nemají doma čípek (na teplotu).. malá dostala febrilní křeče.. vezli ji do porodnice. prý ji tam měřili, vážili a ona jim upadla do komatu.. Byla už třikrát pryč.. vyváděli ji krev z těla, bylo to příšerný, půl roku v nemocnici, nikdo nevěděl minuty, hodiny, co bude...nejdříve, že bude hluchá, pokud to přežije.. pak zase něco jiného. .dnes je výsledek takový, že nevidí, jen na jedno očičko v malém zorném úhlu, učí se lézt..., chudina z těch kortikoidů váží hrozně moc, snad 14 kilo.. ale je to naše sluníčko a moc se snaží.. Je hrozné, co dokáže zanedbání.. ona byla tak krásná a zdravá.. Je těžký žít s tím, že nevíš, co bude... může mít epilepsii (tou jí pořád hrozí), přestat se vyvíjet, cokoliv.. Takže vím,co jste si prožili..a já v té době zrovna chtěla otěhotnět, ale byla jsem psychicky na dně... nešlo to na to vůbec pomyslet!!! papa

In reply to by Martinax

Tak to bylo ještě horší než u nás. Naštěstí přijeli do nemocnice včas i když malá už byla v komatu. Nějaké poruchy se zjistí až vývojem. Zatím vypadá zdravě. Uvidíme, všichni věříme, že to bude dobré. Měla Streptococca agalactie, sestřenice rodila císařem, takže to od ní asi nedostala. Ale kvůli srdíčku je každý týden posílali na vyšetření do nemocnice, takže to asi chytla od někoho tam.

In reply to by Dadis

Malá taky.. toho Str. agalact..., jenže netušíme, kde to mohla lapnout... snad ještě ze zánětu prsu, proto já nejsem velkým zastáncem kojení přes zánět... Nikdo si nechceme připustit, že to mohla chytnout od někoho znás, ale taky v dětské čekárně, když chodili k pediatrovi....
je ale zvláštní, že to tetě v pochvě nenašli.. no, těžko říct.. každopádně díky té doktorce má celá rodina těžkej život... kdyby jí na ten zánět přišla hned, mohlo to být dobrý, jenže malá dostala rozsáhlý zánět mozku, a dvakrát se jí vrátil.. měla moc postižený to centrum a je zázrak, že vůbec žije... Nedokážu si ani představit, jak se asi teta cítila, když u ní celý ty měsíce seděla a dívala se, jak má napojený ty přístroje... jak jí dělali lumbální punkci a všechno... člověk to raději zapomněl... tohle bych nikomu nepřála... Tak přeju hodně zdravíčka a snad na tom bude dobře!!! :a: :cc):

Je nejdůležitější, aby mu ty nožičky spravily k chůzi.. jinak ten počet prstíků.. to se nedá nic dělat. Ale ta ručička se mi taky nezdá.. No, je to chudáček, ale koneckonů, když vybuchl černobyl v 86, tak ty děti taky všechno obsraly, tak ať se nediví, když tam mají příšernej humus v tom ovzduší.. jak k tomu ty děti přijdou.. Já jsem se tady rozčilovala zbytečně celý těhotenství.. vždyť i kvůli tomu SIDS, když si každej v baráku pálí, co se mu zachce, jen aby mu bylo teplo, nebo aby neměl na zahradě bordel.. ale jak k tomu přijdeme my těhotný???!!! To mám každou chvíli volat policajti, že to spálenisko mám natahaný v baráku???!!! Já chápu, že někdo nemá peníze na el. topení, ale to, aby jeden na zahradě začal.., druhej den soused, pak třetí a čtvrtej.. jak ty děti mají pak vypadat, z toho oxidu uhelnatýho!!! papa :?

05.11.2008

Tak jsme včera byli s Tomáškem v poradně v 8.

Ahojky Marcelko, no tak to máš doma šikovného chlapíka. My jsme byli na 8 m. minulý týden a vážíme 6.600g a měříme 67cm. Já pořád doufám, že jim ta váha špatně asi váží :-) Malá už taky stojí od soboty na čtyřech, ale neleze. Ona se ale už od 6 měsíců plazí a doplazí si všude. Dávají nám ty děti už zabrat, co...

05.11.2008

ahoj holky, chci se zeptat jestli některá z vás nemá tělísko :?

Ahojte, dřív jsem o tom nepřemýšlela, ale zeptat se můžu.....Kolik tělísko stojí a bývá u toho menzes? Nějaké vedlejší účinky jako tloustnutí apod? Díky

In reply to by Marcelka83

Díky Marci, asi o tom pouvažuju. Teď beru Cerazette pro kojící maminky a stojí to 600 na 3 měsíce. Je to bez problémů, ale ta cena a musím na to pořád myslet..... Když už, tak bych si vybrala taky to nehormonální tělísko. Vyjde to i levněji, než běžná hormonální antikoncepce. Tak uvidím, co mi k tomu poví doktorka, jestli se to dává až po ukončení kojení....

Ahoj Marci, já ho měla a bylo to v pohodě. Teď jsem si koupila blb.c náplasti, ale asi se k němu vrátím - bylo to takové bez starostí ;) :c:

04.11.2008

Jak se vede? :k: :k: :k:

Marcelkoooooooo, no kam ses nám to schovala?? Tebe jsem neviděla ani nepamatuju. Koukala jsem na fotky malýho, to není možný jak je velikej. Kde máme ty naše miminečka co jsme ještě před pár... nesly z porodnice viď?
A co? Lumpačí ti? Malej mi teď začal krámovav věci ze skříněk.. Už ho nemůžu nechat samotného ani na minutku :-)

ivka2222

:a: :a: :a: ahojky Marcelko,máme se tak nějak mateřsky, :s: taky mám problém s holkou zrovna dneska jsem rozjela prima diskuzy a zjistila že moje holka nejní jedinec :s:

toš nazdárek Marcelko, zrovna dneska jsem na vás myslela, na Tomáška, jak moc asi vyrostl :s: :a:

25.09.2008

Pořád ještě nikomu nedala vědět? :? :jawdrop: už je to na mě moc dlouho :||): :||): :||): :cc):

ivka222

tak mi psala jako copískovi,v noci jsem kvůli ní skorem nespala a to mi Jurášek po dlouhé době spal celou noc :s: jsem z ní nervózní jako by rodila moje sestra(nebo dcera :? )včera dostala v devět jednu tabletu a ve tři další je otevřená jen na prst.v noci jí nechali prospat a dali jí něco proti bolesti :( ráno jí čekala další tableta a tu už asi dostala protože přestala psát ://: a dneska bude čekat jak moc se to rozjede :h: držme jí palečky ale to stejně asi děláme že ju???? :one:
janečku promiň ale já jsem holkám musela dát vědět to nejde nedat když je po tobě scháňka a ptají se na tebe :k: :k: :k: :k: :k: :k: :k:

In reply to by ivka222

Ahojky Ivísku, děkuji za info, jsem tu jako na trní, kdy už se Jančin mimísek odhodlá vykouknout mezi nás :||):
Moc jí od nás pozdravuj, držíme jí pěstičky, ať jí přestanou trápit a má už miminečko u sebe :cc):

ivka222

In reply to by Ricky

ahojky rickoušku,nechtěla by jsem vám psala ale omluvila jsem se tím že se po ní ptáte a tak jsem neměla to srdce vám nedat vědět,tak to pochopila a nezlobí se na mně :\x:

In reply to by ivka222

Mě by taky štvaly SMS typu Kdy už... a Co se děje... byla jsem ráda, že jsem cestou do porodnice obvolala a obeslala pár SMS a pak jsem telefon úplně vypustila.
Jsem ráda, že jsi nám napsala, a že se na nás janka nezlobí, že jsme tak zvědavý, snad už za chviličku přijde zprávička, že je mimísek na světě :||):

15.09.2008

:a: ahoj holky, četla jsem tady něco jak byste některá chtěla shodit, a já se samozřejmě mezi ně řadím, a našla jsem bezva stránku, podle které se budu určitě řídit....přidávám o

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka