habiniki

27.06.2011

Tak si taky popíšu náš porod :) snad to neude moc dlouhý :s:
Začalo to v 19.45-poslíčci po 10min až do 20.45
Pak jsem se šla do sprchy a do postele-tam už čekal milouš a dal mi pusu se slovy:tak dobrou, jestli teda chceš spát :mrk: , tak jsem mu odpověděla, že unavená nejsem, tak jestli chce jít krtkovi naproti, že nejsem proti. Následovalo :s9090:
Ve 2.21 mě vzbudil poslíček a střídali se po deseti minutách do 3.41 a pak už šli po pěti. Tak jsem šla vynést koš, ptže k večeři jsme měli tuňákovou pomazánku, tak aby tam týden nesmrděla plechovka :sick: Zavolala jsem mámě a šla domu čekat až se chlap vyspí. Kolem páté už byly kontrakce po 3-5ti minutách, které už chtěly prodýchávat. Miloušovi v pět zazvonil budík a obligátně si ho posunul. Tak jsem začala umývat nádobí, uvařila jsem si čaj, dala si snídani a šla toho spáče probrat, že je 5.20, ať zavolá do práce a Janě, aby si přijela pro Jaňuli, že jako jedem. Ještě ospalej se ptal kam jako jedeme a až když se umyl, tk pochopil že do porodnice :s: Sbalila jsem malou a předala jí tchýni, dorazili jsme do porodky v 6.25, natočili monitor a během dvaceti minut dvě kontrakce přes 100, chlap vyzvídal na sestře, jestli to bude rychlý, že nám dneska v sedm ráno dovezou vazníky na střechu a že to musí převzít. Takže frčel na stavbu. Ubytovli mě na šestinedělí, ptže čekačky byly obsazené. Potřebovala jsem chodit a to jako byly bolesti jak prase a pořád po 3-5minutách. Na chvíli jsem si lehla a porod začal ustupovat, intervaly se prodloužily na 15min, tak jsem zase začla chodit. V poledne mi dali klistýr a provokačku+2čípky. Ve dvé odpo už jsem volala sestru, že to jako fakt dost bolí a že už tam chci chlapa. V půl třetí mě dali na sál, chlap dorazil za 15min a to už to začalo být dost hustý :aaaaa:
Natočili monitor, který mi sundali v 15.15, sestra vyšetřila a že jsem na 7. Tchýně psala sms jak to vypadá, tak jsme jí napsala že snad za hodinku. Jenže jak jsem se zvedl ze stolu abych to zase rozchodila, tak tlaky jak prase, až jsem na chlapa zařvala ať mi pomůže na stůl a zavolá sestru, že se tlačí ven. Chvíli byl zmatenej, pak mi teda přišoupl to stupátko a lítal po sálech a volal sestru. Ta mu řekla-vždyť jí teď asistentka vyšetřila a miminko je vysoko. Nedal se a řekl-prostě jdeme :s: Tak mě znovu vyšetřila, mezitím dorazila i asistentka a sestra prej-nojo, opravdu sestoupilo, volejte doktorku. Na tu jsme asi 5 min čekali a já myslela, že to mimčo snad neudržím. Dorazila Mudr, strčila do mě ruku a sestra že jestli mam bolest, můžu tlačit. Tak jsem zatlačila a hlavička uplně vylítla, až jsem si to ani neuvědomila, jen jsem slyšela jak asistentka říká-jo až takhle jo? No a chlap mi dal pusu na čelo a prej no vidíš jak jsi šikovná :s: jako bych to už měla za sebou :s: Mudr ať si znova zatlačím,tak jsem se nadechla, začala tlačit a mudr hned pomalu, pomalu, ale než jsem stihla ubrat, tak malá byla venku-v 15.22. Pak sestra že je to holka a dvakrát řekla miloušovi, ať jde s ní,a by fotil-chudák to nějak nepobral :s: Mudr mě začala vyšetřovat a chlap vykoukl z té místonsti kde se starají o miminka a zahulákal na mě-mamko, tak máš tu vysněnou Laurinku a zase zapadl-málem jsem se začala smát, nejen, že jsem to věděla, ale navíc jsem narozdíl od něj sestru slyšela, že nám oznámila pohlaví :s: No a pak doktorka jen konstatovala, že jsem si odrodila sama, že nejsem střižená ani natržená a že nebude šít. Poplácala mě po rameni a řekla že gratuluje k miminku a odešla.
Takže jsem oba porody měla bez šití-kdo by to byl řekl, že budu mít takové štěstí :dance: No a to je asi tak "ve zkratce" vše :s: Kdo dočetl celé je fakt borec :s: :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

To je pravda, každá jsme jiná. Ono i každé těhotenství je jiné. Já u prvního měla křížáky, o břiše jsem vůbec nevěděla a ulevovalo se mi jen když jsme ležela na pravém boku. Ale jak jsem se měla někam přesunout, tak je pravda, že ty bolesti byly silnější a rychlejš po sobě, přitom ale i delší. No a tentokrát jsem měla bolesti do břicha i kříže, ale s chůzí a lehem to bylo naprosto stejně, totiž že v leže byly kratší, delší intervaly a míň bolestivé, ale za chůze se mi až podlamovaly kolena, ale všechnos e tím hrozně urychlilo. Však z 2cm čípku jsem byla na 5 za půl hodiny od provokačky :one: u prvního porodu mi provokačka v leže vůbec nezabrala, otvírali mě násilím ručně :€[€:

Moc děkuju holky :kiss: bylo náročné být pořád na nohou, ale díky tomu to šlo celkem rychle. Po prvním porodu jsem bolest hned zapoměla, ael po tomhle druhém jsem ještě dvě hodiny po akci byla hrozně ráda, že už to mám za sebou, že kdybych se ještě trápila, už bych byla mimo realitu :s: Ale naštěstí tou chůzí se to urychlilo, ptže PA říkala, že mám dělohu co potřebuje asi dráždit, když v klidu porod ustupoval. Tak pokud vás nechají, chodit chodit chodit :one: sice to víc bolí, ale je to rychlovka :||):

In reply to by habiniki

Tak to je rada k nezaplaceni..doufam, ze pokud budu schopna a bude mi to umozneno..tak toho vyuziju a bude to taky tak pusobit, jako u Tebe..nejhorsi je, ze jsme kazda jina a je to hodne individualni..takze kdovi, jak to bude u nas ostatnich :? :00:

Nemam slov!!! :one: :one: a Laurinka je uzasna!!! :h: :h: krasna jak kvitecek :c: :kiss:
Porod zavidim...to bych taky brala..sice u tech bolesti jsem to prozivala s Tebou a ani nedutala..musela to byt vazne "slast", boze, co me to ceka :? :r: :r: ale jinak zbytek...klobouk dolu, panejo... :one: :qu:
bleda zavist, skutecne!! jsem zvedava na svuj... :? :00: :n: :-(
Tak hodne zdravicka a same radosti :one: :C:

31.03.2011

Ahojky těhulky :)
ráda bych založila klub maminek které mají termín porodu na červenec 2011. Udělám pak seznam, aby jsme o sobě věděli :one: Takže šupky sem, napiště termín porodu, kolikáté mimi, popř. jaké čekáte pohlaví. My máme termín 4.7., druhé mimi, neháme se překvapit :||):

Kliknutím vložíte smajlíky:

tak já mám dle menstruace termín na 3.7., ale dle ultrazvuku to vychází na 29.6. Čekám druhé a má to být chlapeček. Doma máme holčičku.

24.02.2009

Ahoj holky,
hledám touto cestou kamarádku na procházky po Praze. Jsme z 5, téměř z centra (Petřín). Janince je půl roku a mě 23. Najde se tu maminka, která taky nemá parťačku na výjezdy s kočárkem?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, tak to jsme skoro sousedky- bydlím na Andělu, máme 4 měsíční holčičku a je mi 25. A ráda najdu někoho na procházky s kočárkem, zatím drandím sama:-(

Juknu na to až bude trochu klidu-večer :00: A kolik bych ti za to dala, kdybych byla pro? Zadara to nechci, to je blbý ://:

Pupidup, tak to není zs tak daleko, já bydlím přímo na rozhranní pětky a staré Prahy, přejdu silnici a jsem na jedničce. Do stromovky to taky nemám tak daleko, cca 15min. dvanáctkou :one: No tak to když se ti nebue chtít procházet samotné, tak mi napiš na icq 353 357 362 určo by jsme se mohli procházet spólu :dance: Akorát my nekojíme no, tak nejsme tak tížené tou zimou :n:

Pajinko děkuju za nabídku, ale o této akci jsem nic neslyšela-jsem teda ostuda :00: Je to někde na webovkách? Letňany mám trochu z ruky, ale zase na druhou stranu metrem bych to zvládla. Kdybych víc věděla o co krácí, třeba bych měla zájem. Pokud jde o soutěže dětí v malování a pod, tak to asi ne, malé je jen půl roku. Každopádně děkuju za nabídku

Ahoj ahoj :a:
Jsme na tom stejně, já taky pořád hledam nějakou kámošku a pořád to moc nevychází. Mě je taky 23 a mam 3měsíčního Kryštofa. My jsme z Trojskýho vrchu, Praha 8. Já chodim na procházky(když je počásko) do Stromovky a kolem řeky, nebo po Bohnicích, ale to mě moc nebaví :s: Plánuju procházky třeba po Vyšehradě, po nábřeží nebo po starý Praze, ale samotný se mi moc nechce a zatim je zima kojit venku na lavičce ://:

24.02.2009

Ahoj holky,
hledám touto cestou kamarádku na procházky po Praze. Jsme z 5, téměř z centra (Petřín). Janince je půl roku a mě 23. Najde se tu maminka, která taky nemá parťačku na výjezdy s kočárkem?

Kliknutím vložíte smajlíky:
24.02.2009

Ahoj holky,

30.01.2009

Ahojky, maminky. Máme skoro 6 měsíců, a Janinka si nesundavá plenu z obličeje :n: :r: Moje máma to poprvé u malé zkusila asi ve 4 měsících a hrozně se tomu divila, že jí nesundá.

ahoj to jsme zase my.To slyším poprvé,ale nasadila si mi brouka do hlavy.Zejtra to vyzkouším ikdyž nám jsou teprve dva měsíce. :girl:

Terčulko děkuju za reakci. No, nikdy jsem jí tak neuspávala, ale asi máš pravdu-nejspíš jí to nijak nevadí :n: Tak asi hru KUK bude hrát později :one:

ahojky, dr to nezkoušela, ale dávali jsme plenku na obličej na cvičení. Ona se to časem naučí. Někerý děti usínají s přikrytým obličejem, tak jí to třeba nevadí. Ale určitě bych to nějak neřešila.

No abych se přiznala, tak mě by taky nenapadlo, to zkoušet. Ale věřila jsem máminým zkušenostem, přeci jen je to zasloužilá matka :) Možná to doktoři přestali dělat, když někdo zjistil že je to zbytečné-nevím, jen dedukuju podle toho, že naše doktorky to nedělají a jak už jsem pala, máma se s tím setkala u dvou pediatrů.

Přidávám se k holkám,něco takového slyším poprvé a doma mě tak nějak nenapadlo dávat mu plenu přes obličej :)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka