LenkaJ

24.10.2013

Megabyte, Smartík nebo Želvík?
Pro 5letého, děkuji za názory.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, já jsem pro jinou variantu - pro holky mám klasický tablet pro dospělé a do něj stahuju aplikace, které jsou pro jejich věk. Těch je nepřeberné množství, většina zdarma, nebo aspoň ukázkou zdarma, plná verze k dokoupení (max do 100 kč).. Na tabletu u nás "paří" 2,5 letá i 4 letá holka (ne denně). Jsou tam samozřejmě i aplikace k výuce angličtiny, počítání, barev, tvarů, abecedy atd.. :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

I kdyby se do mě někdo opřel, tak mi to neva - dcerka má vývojovou dysfázii a práce s tabletem je jednou z věcí, která nám je logopedkou doporučená :s:

In reply to by Claire77

Ahoj, jsem počítačový analfabet, ale jak se jmenují a nebo kde se dají dohledat ty aplikace pro děti? Dcerce je 3,5 a roku a ráda bych aby krom hraní se taky něco přiučila. Na počítač teda nechodí, jen jsme párkrát zkoušeli to hravé učení a tam nás to moc nezaujalo. Díky

In reply to by mirkaberkys@se…

Ahoj, tak jestli máte notebook nebo stolní počítač, tak u nás docela frčí toto http://duplo.lego.com/cs-cz/games/playground/ nebo třeba tohle http://pbskids.org/daniel/games/ jestli máte tablet (s dotykovou obrazovkou), tak na google play jsou aplikace zadarmo - do vyhledávání jen napiš třeba puzzle nebo hra pro děti a vyskočí toho tam na tebe milion. Jsou tam i hry od lego - něco podobného, co jsem psala jako odkaz výš, nebo různý pexesa atd..k výuce je tam třeba tohle https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pmqsoftware.game.chil… to je česky a je to super :///: je potřeba zkusit pustit, jestli je to to pravý a když ne, tak hledat dál. :a:

22.08.2013

prosím nevíte? jsem už 4. rokem ( 2 děti ) v kuse na rodičáku, v dubnu mi končí rodičák, předtím jsem byla zaměstnaná na HPP na neurčito. Přemýšlíme nad 3 dítětem, ale asi nestihneme přejít z rodičáku na mateřskou, tak jak u druhého a šla bych třeba na měsíc nebo dva na nemocenskou mezi tím. Co se bude dít s následnou MATEŘSKOU? Bude mít na její výši vliv nemocenská?

Kliknutím vložíte smajlíky:

pokud ti stále trvá pracovní poměr, ze kterého si nastupovala na mateřskou s prvním dítětem, tak se ti i doba rodičáku počítá do těch 270 dnů účasti na pojištění (nemusíš tu dobu odpracovat, musíš tu dobu být účastníkem pojištění, což jsi třeba i v době neschopenky). A pokud stihneš nastoupit na mateřskou dřív než předchozímu dítěti budou 4 roky, máš nárok na mateřskou ze stejného vyměřovacího základu jako se ti počítala mateřská na to předchozí dítě - zákon nerozlišuje, jestli máš druhé nebo třetí dítě. Nemocenská nemá vliv na výši mateřské.

Já to mám takto. Mám smlouvu na neurčito. V květnu 2013 mi skončil 3 letý rodičák. Už v té době jsem byla těhotná, nastoupila jsem rovnou na nemocenskou, kterou mám cca. do října a poté nastupuji na mateřskou, porod listopad.
Výši nemocenské mám stejnou jako v roce 2010, když jsem byla poprvé těhotná (mezitím jsem si nepřivydělávala, ani neměla žádné jiné příjmy než rodičák) a stihnu porodit dříve, než mladšímu dítěti budou 4roky, a smlouva v práci běží. Toto vše splňuji a mám nárok na mateřskou.

In reply to by Deniska2010

KOnečne správny názor. :one:
Ano,pokud úpracovní pomer pořád trva tak nárok na mateřskou máš vždy, pokud stihneš na PPM nastoupit dřív než mladšímu dítku budou 4 roky. Kamoška to tak ted taky mela - v dubnu ukončila tříletý rodičák, šla na neschopenku a následně od července další mateřská.

In reply to by sycatko

souhlasim s tebou nárok na mateskou ma.proste po rodicaku pujde na nemocenskou a pak na mateřskou a vse se pocita jako u první materske.taky jsem to tak mela,v kvetnu mi skončil rodicak,sla jsem marodit a od srpna na mateřskou. :one:

In reply to by a.m.v.

ano,potvrzuji,je to tak.Po skončení rodičáku s dítětem nastoupit na neschopenku a následně na PPM.Výše neschopenky i mateřské zůstane stejná jako při prvním těhotenství.Navíc vzniká nárok na dovolenou za dobu neschopenky a PPM.Na výši PPM neschopenka vliv nemá,počítá se z platu před prvním těhotenstvím.

08.07.2013

potřebovala bych poradit, holce 2 roky zhnisala jedna neštovice na tváři, rána už nehnisá, ale má tam pěknou díru, která lehce krvácí, dávám jí do toho hemagel. Ráda bych ještě podpořila hojení nějakým homeopatikem. Dávám jí Antimonium Tartaricum 9CH, ale teď myslím spíš na Arnicu Montanu, musím říct, že homeopatikům vůbec nerozumím, takže mám spíš vyčtený z netu. Nevím jestli může užívat třeba oboje zároveň nebo nasadit pouze jedno, ale které?! děkuji za tipy, :k:

Kliknutím vložíte smajlíky:
16.11.2012

Další téma do diskuze, tentokrát pro syna... :///:
máte doma? Budete pořizovat? A jakou? Nebo jinou dráhu pro skoro 4leťáka.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky.Taky jsem to loni řešili a koupili jsme hot weels.Je to podle našeho nejlepší a nejosvědčenější značka v celé naší rodině.Máme tu s hadem,Je dobrá,jen se musí kupovat baterky.Takže asi bych propříště volila bez baterek....:-)A pokud bude nějaké příště tak budem kpovat tu na zeď. :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

pěkný to je, ale ta cena :00: a nevím, jestli to ještě není brzo, píší od 6ti let....

13.11.2012

potřebuji holky poradit, jakou panenku baby born koupit, na trhu jich je tolik :00: , tak mám v oku panenka baby born se zmrzlinou, nevíte jestli sama čůrá do toho nočníku?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, zrovna včera jsem psala jedné mamince recenzi na baby born. Panenka do nočníku pouze kadí po snězení jakési kašičky. Čůrá pouze vleže když do ní dáš vodu. Máme tu se zmrzlinou a ať jsem dělala vše podle návodu zmrzka nefunguje. Musela bys tu pusu natírat kostkou ledu a i tak efekt nic moc. http://www.mojetehotenstvi.cz/poradite-panenka-baby-born

Teď řeším stejný problém :D Nakonec jsem vybrala CHOU CHOU - jako živé miminko, umí dost věcí naproti Baby born. Chtěla jsem, aby vydávala aspoň nějaký zvuky ;) Jinak pro mě třeba čůrání do nočníku není podstatný, takže jsem skončila u Chou chou. Tak ať dobře vybereš :a:

tak kousek niz je podobnej dotaz a baby born bych nekupovala ;) je opravdu tezke vytvorit slzy protoze aji ja jsem musela silou mackat a skoro nic no celkove ta panenka nic neumi podle me je lepsi treba chou chou :)

03.05.2012

holky, jak je to. Za pár dní nastupuji do nemocnice na operaci, pak budu ještě neschopná doma několik dní. Máme 2 děti ( 3 roky a 1 rok ), sestra od praktického mi říkala, že mi na manžela napíše Očr, protože nemáme hlídání. Já teĎ zjišťuji, co a jak. Očr je na 9 kalendářních dní? Počítá se to od 1. dne ošetřování? Je to prý 60% z hrubé mzdy. Jak to je pak s penězi doopravdy? Nebude manžel škodný? Nebo to vychází finančně nastejno jako u mateřské? Právě jestli není lepší si vzít dovolenou, ale té je zas škoda :?

Kliknutím vložíte smajlíky:

holky, díky za info. Já myslím, že těch 9 dní bude stačit, aby byl doma. Nechám napsat to OČR, škodný bude, ale těch pár dní projednou se zase moc nestane, dovču si necháme raději na léto :a:

očr je na 9 dní,ale kdyby bylo potřeba muže si pak manžel nechat napsat očr na druhé dítě,hned od 10 dne,no placené je to od prvného dne,samozřejmě že dovča je lepší ale na druhou stranu je jí fakt škoda,tak at ti to dobře dopadne :one:

14.03.2012

včera ráno jsem ukončila kojení, od té doby jsem ani neodstříkávala. Dočetla jsem se, že bych ani neměla, pouze pokud jsou prsa přeplněna,tak odstříkat pouze málo, aby prsa změkla. Cítím, že tam mléko je, ale není to zatím akutní na odstříkání. Jen mne zajímá, pokud bych tedy už nemusela ani odstříkat, co se stane s tím mlékem v těch prsech? To se jako vstřebá, nevíte některá?

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahojky,pokuď je nemáš bolestivě nalitá a nebo se netvoší někde zatvrdlina,tak neodstříkávej :n: pokuď by se ještě nalila,tak jen do úlevy,pokuď budeš mít zatvrdlinu,tak do horké sprchy jemně rozmasírovat.Mléko se vstřebá samo,když neodejde a nové se ještě může chvíli tvořit.Někdo má mléko ještě půl roku po skončení,není to nic neobvyklého :)

Ahoj, jo jo to se normálka vstřebá, ale vytlačit trochu mléka můžeš třeba i půl roku po konci kojení...každej to má jinak. Já když jsem přestala kojit tak i když jsem v tý době kojila už jen večr tak se me prsa šíleně nalila, ztvrdla a hrozně to bolelo...volala jsem doktorce a na její radu jsem neodstříkala vůbec, vzala si paralen a prsa si střídavě chladila a nahřívala a zatahovala...trvalo to týden, měla jsem i teploty a brala paralen...něco vyteklo samo a zbytek se vstřebal...a z trojek mám nulky :///: tak Ti přeji ať máš pohodový průběh a zůstanou ti prsa :s: :a:

13.03.2012

malá 10,5 měsíce nechce téměr jíst, ráno jsem ráda, když vypije 120 ml Beba, na oběd pár lžiček masozeleninového příkrmu. NEchce jogurty ani kaše ani ovocné přesnídávky, jsem z toho nanic. Bylo to určitě lepší s tím jídlem, ale jakoby jí to všecho přestalo chutnat a jak dostane první lžičku, tak další už prská, odtahuje rukama a když jí to vnutím, tak to vyplivne a vzteká se, přes den mi s ní opravdu jen kukuřičné křupky, ty má ráda, nebo kousek rohlíku a pak jen čaj, sunar. Mám ji dávat jen ten sunar během dne a na noc + ten masozeleninový příkrm, myslím, že toho bude málo, měla by si přece zvykat na pevnou stravu, před 2ma měsíci jedla daleko lépe a víc než teď. Kolik by měla asi vypít toho sunaru za den v 10 ,ěsících, pokud to je její jediný mléčný příjem?

Kliknutím vložíte smajlíky:

holky, díky za komentáře. Budu jí dávat aspoň něco do ruky a dnes jsem nakoupila čerstvé freshe a budu jí to ředit vodou, to by taky šlo ne? Pije ráda, tak to bude mít náhradu za ovoce .

Dceri je 11,5 mesice a prave pred mesicem jsme si prosli obdobím, trvalo asi 10 dnu,kdy hrozne malo jedla, skoro tak malo, jak ty pises. Obvykle vysosne 250UM tehdy s bidou 150UM, jogurt ke svace vynechala uplne, jedla az obed a vecer kasi-to jsem musela predstirat, ze ji dávám tatínkovi a ze ji nic nezbyde, tak jedla :s: Pak se to zase samo vratilo do starych koleji, hlidej si jen, aby mela dost pocuranych plenek a nech ji svemu osudu :a:

09.02.2012

mamky, mám poukaz Jen za 200,- Kč pro dámy za kompletní stříhání, foukání, styling, ošetření keratinovou kúrou a kávu, v Králove Poli, je do konce února. Nekoupila byste některá, nestihnu jej využít. :O

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka