Ellla

01.03.2017

Ahoj holky, pomalu přemýšlím, kam se vydat s dětmi v létě o prázdninách, na výlety a tak a chtěla jsem Vás poprosit, jestli byste nenapsaly nějaké tipy, co podle Vás stojí za navštívení, co je pro děti pěkný zážitek, na regionu tak nezáleží / my jsme tedy Moravskoslezský kraj/, pokud se Vám nechce se rozepisovat, stačí aspoň seznam míst nebo jestli máte nějaké oblíbené stránky kde hledat tipy na výlety..moc děkuji:-)

Kliknutím vložíte smajlíky:
28.01.2017

Prosím, jestli je tady některá maminka logopedka, potřebovala bych poradit knihu nebo materiál k domácímu procvičování. Po několika letech intenzivní práce jsou všechny hlásky zvládnuty, syn má 7 let a logopedka nám řekla, že už není potřeba docházet, stačí hlídat a procvičovat doma, tak jsem chtěla poprosit, jestli mi něco nedoporučíte. Naše paní logopedka mi v tomto neporadila. Vychází spousta logopedických materiálů, ale chtěla jsem radu, po čem sáhnout. Moc děkuji. Klidně napište osobní zprávu.

Kliknutím vložíte smajlíky:

pročvičovala bych to, co jste dělali na logopedii, sledovat, jestli hlásky vyvozuje skutečně správně, pokud ne, tak opakovat správné vyvození hlásek (tak jak jste se na logo učili). no a číst (nahlas), recitovat, zpívat....

Ahoj, já to se synem měla zrovna tak. Je o rok starší ( druhá třída) a hodně mu pomohlo čtení. Číst, číst číst a je to dokonalý :-)

12.11.2016

Poradite mi prosim nekdo hezkou osvedcenou knihu treba z edice 1.cteni nebo jinou vhodnou pro prvnacka? Vim ze je jich spousta ale hledam dobrou;-).Dekuju.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj,

prvňákovi jsme kupovali knihy Zuzany Pospíšilové, máme doma Školní strašidlo, Záhada školní půdy (ty má synek nejraději) a Lumpíčka a Rošťandu. Je to psané tiskacími písmeny (VELKÁ malá písmena, tak jak se píše normálně), text je větší, věty jednoduché, krátké kapitoly, takže dítěti se to lépe čte. Knížky jsou dobrodružné, s aktuální tematickou malých dětí - Školní strašidlo je o dětech z první třídy, které se učí číst, psát, počítat....pro prvňáky je to aktuální téma, hrdinové v knížce zažívají stejné radosti a starosti jako čtenář, do toho se tam objevuje tajemné strašidlo.... výsledkem u nás byly napnutý děti, který potřebovaly číst dál a dál. 

dcerka si rok před školou přála nějakou knížku, která bude napsaná VELKÝMI TISKACÍMI PÍSMENY (naučila se číst, ale uměla jen velká písmena), tak se nám podařilo objevit knihu Evy Horákové (vydala jich víc) Pohádky pro všední den. Kniha podporuje metodu genetického čtení (děti se učí číst po hláskách ne po slabikách). Je psaná formou od jednoduchému k těžšímu, takže první pohádky jsou jednoslabičné, pak dvojslabičné atd. Na čtení je to jednodušší, ale žaba měla problém vnímat text, hlavně u těch jednodušších kapitol (ono tedy klobouk dolu, napsat příběh složený z jednoslabičných slov...). Ani synka, který byl tehdy ve 2. třídě, tyhle pohádky moc nezaujaly. nicméně na trénink čtení jsou fajn.

Doporučuju : Proč nekveteš,Zajíčkova cesta. Obě od Kataríny Macurové. Čtení pro prňáčky ( první čtení) velká písmena. Sice to je hned přečtené,moc tam toho není,ale na začátek úplně ideální. Knížky na doporučení p.učitelky.

Pak Bleška a veška od Wericha a nebo Školní strašido od Zuzany Pispíšilové. Ta má taky velký písmena a je tam víc textu

 

Ahoj, sice máme doma předškoláka, ale hodně mu čteme z těchto knížek

- Ivona Březinová (Lentilka pro dědu Edu, Kluk a pes)

- Helena Žižková (Hafík)

- Martina Drijverová (Nezbedníci)

- Miloš Kratochvíl (Mikuláš, Ježíšek, pan Vávra a my)

- Daniela Krolupperová (Bubáček)

dostane od Ježíška

- Karolina Černohousová (Kamarádi nad zlato)

- Maria Marjanska Czernik (Půjčovna babiček)

 

 

 

 

22.10.2016

Prosim poradite dobrou deskovou hru? Muze byt rodinna. Zname Ubongo, Umi prase letat, Dobble. Dekuju. 

Kliknutím vložíte smajlíky:

U nás má největší úspěch klasika Člověče nezlob se :-) nebo pak hry na paměť, nevím jak se to přesně jmenuje to jsme koupili minulý rok, jsou tam barevné kostky, pak kartičky s obrázky složených z těch kostek a přesýpací hodiny, vždy se vyloží na pár vteřin kartička, tu si třeba zapamatovat a pak následně postavit co na ní bylo. To si vždycky užijeme spoustu legrace celá rodina :-)

In reply to by Ivik77

Nám se Umí prase...líbí dost, máme tu větší verzi, tedy ne tu cestovní, takže je tam více kartiček a tím pádem více možností. Princip je - rozloží se obrázkové kartičky, které představují různé "vlastnosti" zvířat /např. 4 nohy, srst, ohrožený druh../ a k tomu se otočí 1 zvířátko a hráči rychle vsadí žetony na ty karty s vlastnostmi, o kterých si myslí, že právě to zvířátko má, což chce rychlé rozhodování a znalosti podle mě přiměřené dětskému věku. Pak dle klíče zkontrolujete správnost a posouváte prasátkem - přičítáte si body nebo ubíráte. Je to podle mě hezká rodinná hra. Sama jsem x bodů ztratila :-)

03.09.2016

syn dostal nové ortopedické vložky / na míru/ do bot a já je tentokrát nejsem schopna do žádných jeho bot dostat. Má totiž velmi vysoký nárt a když dám do bot vložku, tak vůbec botu nedopne, prostě nestačí přezka, nedosáhnou na sebe ty poloviny suchého zipu. Tak jsem myslela, že stejně bude nejvíc času trávit ve škole, tak že dám vložku do papučí, nosí takové ty s žirafou, klasické / říká se tomu s pruženkou, s tou gumkou/ a tam je zas nedostanu na šířku......tak jsem chtěla koupit kožené sandály, takové ty vyšší po kotník se 3 přezkami, dát vložku a dávat do školy jako přezůvky. Ty dopne, ale zase ta vložka vyjíždí dopředu z boty ven.....máte nápad? Napadlo mě akorát tam tu vložku přilepit???

Kliknutím vložíte smajlíky:

tak já bych koupila ortopedické papuče a vložky zahodila. Beztak vložka nevyřeší vadu, jen ji vizuelně odstraní. Za mně rehabilitace a posilování kotníků, celého těla..... Jinak širří papuče dělá Fare....

No úplně se děsím :-) Za týden je jdem vyzvedávat a slyšela jsem, že dost častý problém dostat nohu vůbec do bot. 

Přilepila bych je, ale takovou tou oboustranou izolepou ať je můžeš kdykoliv pak vyndat.

In reply to by Ivik77

no ona je ta vložka hlavně dost vysoká, takže v kombinaci s vysokým nártem to problém je. Prošla jsem všechny prodejny dětské obuvi několikrát a vyzkoušela spoustu párů bot, ale fakt marně, i prodavačky to vzdaly. Ale nestrachuj se zbytečně předem, třeba nebudete mít problém vůbec, my jsme doteď taky neměli problém jen jsem třeba nemohla zvolit boty které bych normálně vybrala, musela jsem sáhnout po těch, do kterých vložka šla napasovat

04.08.2016

absolvovala jste tady některá prosím /ne mamograf/? Jak probíhal? Děkuju?

Kliknutím vložíte smajlíky:

jde o prevenci, děkuju, chtěla jsem vědět, zda to probíhá jako každý jiný ultrazvuk, tedy pojíždění sondou po těle nebo je to nějaký jiný přístroj. Děkuji

Ja na uzt prsou byla .Musela sem si to zaplatit myslim 400kc.Uplne v poho..Prijdes,lehnes zvednes ruce  pac ti projedou i uzliny a hned my rekl Mudr.ze je vse ok..Na mamograf tusim ze se chodi az kol 50let.Drzim palce at mas jen dobre zpravy.

09.07.2016

poradíte mi, prosím, v čem vytvořit? Musí to být jednoduché a ve volně dostupném programu. Neumím to, takže to bude pokus omyl :-). Představuju si jen seřazení videí za sebou, proloženo fotkami a příp.textem, hudbu už  bych asi nezvládla :-). Děkuji.

Kliknutím vložíte smajlíky:
26.05.2016

synovi je čerstvě 7, chodíme na logopedii poctivě už od 3 let, cvičíme skoro denně a podařilo se zvládnout postupně už spoustu hlásek ale R a Ř přetrvává a už nevím, co s tím. Naše paní logopedka je velice šikovná, trpělivá a snaživá. Na to R jde přes TD....tedy TDÁVA /místo TRÁVA/ atd. Máte ještě jinou zkušenost? Pokud je tady maminka logopedka, prosím, poraďte, děkuji.

Kliknutím vložíte smajlíky:

děkuji všem za příspěvy a rady, zatím dále pilně trénujeme, co taky jiného zbývá??? Díky

a nemá víc srostlou uzdičku na jazyku? první dceři jí stříhaly že by špatně mluvila,s druhou jsme chodily na logopedii ale ani ne rok,patlala a měla špatnou techniku L,pak už to R a Ř naskočilo rychle,třetí dcera se oboje naučila v kroužku mluvení ve školce,loni tam chodila první rok a zvládla R a letos do vánoc uměla Ř. A to muj manžel ráčkuje.

POkud nemá dítko krásné L nemůže říct ani R natož Ř. Takže hodně procvičovat lalala a pak teda klasicky tdnky a tdava a podobně. Jeden fígl je, že dítě pootevře pusu, špička jazyka jde na patro a když se dítě snaží R vyslovit, tak si zespodu brnkne dokonale nataženým ukazováčkem o uzdičku a tím rozbrnkne jazyk. Velice účinná metoda, děti rád dělají v leže na zádech, např. před spaním. No a na to naváže Ř, jednoduše dají opět jazyk jako při nácviku R a vyslovují RRRRRRRRRRRRR, přitom palcem zatlačí dole pod bradou, v místech kde je v ústech jazyk a Ř je na světě. Zkus si to na sobě, ať víš, co po dítku chtít.

25.05.2016

zvažuju kterou pořídit, máte někdo doma a jakou máte zkušenost? Syn s ní pravděpodobně nebude sjíždět sjezdovku sešupem ale ráda bych aby se nezadrhla na první nerovnosti.....četla jsem, že hodně dělá problém ten stojánek......děkuju za tip a příp. za značku nebo typ který máte odzkoušený

Kliknutím vložíte smajlíky:

Dcera má Yedoo three, má 141cm a příjde mi, že by klidně snesla už i dospěláckou verzi jako mám já Yedoo City, jen řídítka úplně dolů, samo by jí to bylo lehce velké, ale zvládá i s řídítkama nahoře. Já už bych do dětských při takové výšce nešla. Ano stojánek bude problém vždy pokud budeš sjíždět z obrubníků, v lese na ne moc vystouplých kořenech jsme nezavadily nikdy ani jedna:a: 

20.04.2016

V CR nebo Slovensko se 7 letym ditetem? Kde je moznost nejen sport.aktivit ale i treba i nejakych "atrakci" atd. Dekujeme za pripadne tipy.

Ano mate pravdu takze specifikuju dotaz. Vidim to spis na vylety s vychozim bodem Ostrava:-).Ciste turistika deti nebavi protoze jen putovani bez cile nepocitam li obed nekde:-)je teda nezaujme takze idealni je nejaka naucna stezka nebo nejake ukoly cestou lanovka atd....Moc dekuju.Doted jsme moc nevyletili takze fakt ta mista ani v okoli skoro neznam.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Pokud nemáte žádnou konkrétní představu, můžu doporučit Beskydy. Je tu hezky, klid, příjemně. Věřím, že pěkné zážitky určitě zprostředkovat dokáží. Pokud byste přijeli až někde k česko-polskému pomezí, v Polsku je třeba moc krásný zábavní park (Dream park Ochaby), byli jsme tam, tam by se malý určitě vyřádil, jinak třeba Archeoskanzen Chotěbuz, teď v dubnu znovuotevřený, krásná rozhledna Čantoryje, přístupná jak z Polského lázeňského městečka Ustrun, tak z české strany. Ke koupání přehrady, nebo pěkné aquaparky (třeba Olešná u Frýdku-Místku). Nebo na Ostravici je hezky. Parádní turistický výchozí bod na nejvyšší horu MS Beskyd (Lysou horu), je tam také velké lanové centrum - Opičárna :). 

Ono by bylo dobré napsat, jestli máte alespoň přibližnou představu (oblast, délka pobytu, cenový strop), pak také si ujasnit jaký by ten pobyt měl být (adrenalin, hodně sportu, spíše lemošení u vody, lehčí turistika, památky) atd. Tohle by bylo dobré si nejprve malinko ujasnit a pak napsat specifičtější dotaz. Takhle se na to dost těžce odpovídá. Já si osobně myslím, že všude u nás se dají najít krásná místa na dovolenou. 

loni jsme byli v českém ráji-doporučuji,nádhera :h: :h:  nejen krásná příroda,ale třeba super park Šťastná země,Jičín,v atd. Pak jsme navazovali Českým Švýcarskem a to bylo taky suprové-plavba lodičkami v sotěskách,výlet do Drážďan (lze i lodí) apod. Jinak jižní Morava taky nádherná,aktivit pro děti je spousty všude :)

Lipno

Urcite Lipno, byli jsme tam loni se 7letou holcinou. Lesní pension Kobylnice. Výhled na jezero, ubytování víceméně v lese. Do samotného města asi dva km autem. Dětské hruste, i kdyt starší atrakce, ale nam to nevadilo, bazenek, terasa. Akorat jsme tam byli jen 4 dny. V Lipne plážičky, výstava lega, stezka ve stromech( tam jit brzo ať necekate zbytecne frontu). ,

no proste super.

taky jsem chtěla napsat Lipno,my jsme tam ještě nebyli ale slyším na to užasný ohlasy a byla tam kámoška s klukem 9 let,byli nadšený,ukazovala mi fotky,až holka trošku povyroste tak se tam chci taky podívat

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka