máte radu jak ukončit uspávání u prsa u dítěte bez dudlíku?????????????

24.07.2012

Ahoj holky, prosím prosím, nemáte nějakou radu nebo typ jak ukončit uspávání večer u prsa u dítěte co nepoužívá dudlík a přitom ještě neukončovat kojení????? Chci ještě nějakou dobu kojit a nepřecházet na UM (u lahve by se pravděpodobně mohla uspat ale to nechci) Chci nakojit a nějak normálně uspat. Děkuji za každou radu.

Ahoj,taky máme zkušenost s kojením :) teda spíš jak jí odnaučit od prsa...byla to hrůza ale pak mě napadla taková finta...prostě sem si koupila na prsa takoví kojící dudlíky nevim přesně jak se to jmenuje ale malá se s toho naučila dobře pít :) tak si zvykla že je to gumoví a pak stačil dát dudlík a ona si myslela že je to prso a usla :)nám to pomohlo ale taky sme uspávali v rukách na konec sem se naštvala dala jí do postýlky a chvíli jsem s ní kinklala a byla tuhá :s: do roka a půl kojení po 2 hodinách...děs ale tet jsou malej skoro 4 a chybí mi to..budte statečný :one:

mám ten samý problém malému jsou 4 měsíce spí jen u kozy nebo ho musím mi přitisklého k tělu dudlík vyflusne :O

Řekla bych, že není třeba to hrotit, děti mám tři, čekám čtvrtý, první dítě sice neusínalo u prsu, ale spalo, jen nošené- mělo reflux a stačilo jen se pokusit jej položit a už řvalo. Přes čtyři měsíce jsem spala vsedě, v křesle, s dítětem na hrudníku. Ovšem aby usnula, musela jsem ji dvě až tři hodiny nosit. Odstavila se sama někdy ve třetím měsíci- bojkotovala kojení...Ovšem odnaučit ji usínání bez nošení bylo peklo, zkusila jsem tuhle uřvávací metodu a mám z ní trauma dodnes. U nás se prostě děti nenechávají brečet a nikdy si neodpustím, že jsem byla taková kravka a dala na rady typu:"Položit do postýlky a nechat plakat".

Druhý mimino bylo za odměnu- zázrak! Nakojila jsem, položila jsem, ona chvíli koukala, pak zavřela oči a usnula, když se vzbudila, jen ležela a broukala si. První rok jsem ji neslyšela brečet!!! Taky se tak nějak odstavila sama, bylo jí šest měsíců a já přišla o mlíko, ona neměla o prázdný prso zájem.

Třetí je kluk, mámin mazel, je mu dva a půl, během prvního roku jsem několikrát přišla o mlíko, ale on si mě vždycky rozkojil. Teď už nemám mlíko asi půl roku, ale používá mne jako živý dudlík. Přes den ne, ani si nevzpomene, že nějaký prsa mám, ale večer ještě nedávno usínal jen u prsu, v noci se jednou budí, ale stačí mu tak deset vteřin podudat a dá pokoj- jde mu jen o tu blízkost, ale sám od sebe se "odstavuje", už mě nepotřebuje, teď se už budí už tak jen tři noci v týdnu, večer taky většinou usne bez prsa.

Uvidíme, jaký bude to čtvrtý. Každopádně to všechno uteče tak strašně rychle, že stresovat se s tím, že nechce usnout bez kojení, bez dudlíku, bez nošení, je zbytečný- naopak je třeba si každou chvíli užívat, bude to pryč, než se nadějete. Ta nejstarší už mi v šesti říká:"Mami, běž pryč! Nechoď sem!" Takže zlatý časy, kdy jsem ji denně 24 hodin nosila...

In reply to by Verča..

Sestra mýho muže je sedm let vdaná a zatím bezdětná, moc se snaží a nejde to. Před Vánoci konečně radostná zpráva, že čeká- bohužel to bylo mimoděložní a ona strávila vánoční svátky v nemocnici, kde jí brali vytoužené miminko i s vaječníkem. Na tohle si vzpomenu vždycky, když mě děti štvou jako divou zveř. Co ona by za to dala, aby mohla někoho uspávat, hodiny nosit, atd...

Určitě je to někdy únavný ale člověk se musí naučit to nehrotit. Na všechno příjde ten správnej čas. Já třeba děti ani nevysazuju na nočník. Vždycky počkám, až přijde správnej čas, tak jsou bez plenek ze dne na den- nikdy se mi žádné nepočůrávalo, žádný nehody venku nebo tak, jen jsem počkala na správnou chvíli- první ve dvou letech přesně, druhá a třetí ve dvou letech a třech měsících. Když člověk počká a vydrží, ušetří sobě i dítěti spoustu nervů. Vždycky si říkám, že každé dítě jednou začne spát samo, bude bez plen, začne mluvit, atd., prostě to přijde samo od sebe :dance: .

In reply to by Hypermatka

Opět souhlasím. Také se snažím nehrotit spousty věcí. První měsíce jako prvorodička jsem se neskutečně stresovala, hrotila, řešila, nervovala sebe i malou.. Teď? Vím, že potřebuje ten správný čas a vše se nám zatím daří :)
Juch jak já mám ráda takové maminky jako jste vy ;)

In reply to by MishelkaPN

:///:

Však já taky, všechno jsem měla nastudovaný z knížek a ono světe div se, ale realita byla úplně jiná. Trápila jsem sama sebe i malou. Teď už to mám na hááááku, beru děti jako osobnosti už od miminek a nehodlám je násilně předělávat k obrazu svému, raději jim dám to, co potřebují a v klidu můžeme být obě/oba. :s:

:a:

In reply to by Hypermatka

Všechny to tady píšete úplně skvěle a naprosto souhlasím !!! Taky jsem ted vychytala odnaučení uspávání u prsa (před půl rokem to nešlo), nijak tragicky to neprožívá.Akorát chi postupně odnaučit denní kojení, ale syn je takovej závislák.Když jsme ovšem pryč, tak si na prso ani nevzpomene :D.A s nočníkem jsem to už taky vzdala, protože se děsně vzteká a nechce sedět.Děti z toho všeho asi musí vyrůst a dospět k tomu, co je správné.

Můj syn má 14 měsíců, dudlík od narození nechtěl, od narození byl zvyklí usínat sám v postýlce - bez prsa, bez dudlíku, v osmi měsících jak začli ve větším růst zoubky si navykl na dudlík - při usínání - OK, nevadilo mi to, hlavně, že usnul, ale před dvěma měsíci dudlík ze dne na den odmítal a naučil se mi po obědě usnout u prsa při kojení, takže ho šoupnu do postele a on dál spí :00: Večer to tak nechci, aby na to právě nebyl zvyklí a on si myslel, že už to tak jako bude pořád, takže já ho večer kojím, tak deset minutek, on je u toho bdělí a pak si ho vezmu po kojení do náruče, sedím tam s ním a prostě jen odpočíváme, on kouká do prázdna a je vidět, že je už unavený, tak tam s ním tak ještě chvíli sedím a pak ho dám do postýlky a odcházím, ze začátku si chvíli vždy poplakal, tak jsem ho přišla utěšit, ale posledních pár dní musím to zaklepat je to celkem OK. Můžeš zkusit ho nechat odpoledne třeba dýl spát,a by mě kratší rozestup mezi spánkem a nebyl tak unavený (to mi jinak vytuhne u prsa během dvou třech minut taky) a potom to ležení v posteli a až uvidíš, že je před usnutím, tak ho potichu přendat do postýlky, chvíli ho ještě hladit po tvářičce a pak odejít, chce to asi zkoušet, co na něj bude zabírat, ale ze začátku se to asi neobejde bez slziček, nevím, no, sama kouknu co radí ostatní :a:

Ahoj,
řešila jsem stejný problém. Malou jsem si naučila na usínání u prsa. Kolem 4měs., 5 měs. jsem se jí to snažila odnaučit, ale nemělo to vůbec žádný smysl a efekt a akorát jsem se trápila já i maličká. Tak jsem se na to vykašlala a řekla jsem si, že až přijde vhodná doba, půjde to samo.
A přišla. Sice až když byl malé rok, ale přišla :)
Jen ještě chci říct, že nejsem pro nechta dítě vyřvat, protože mě by se taky neusínalo dobře s pocitem, že nejsem v bezpečí, a že mě někdo, na kom jsem závyslá nechal na holičkách samotnou v pokoji.
Chce to přistoupit k tomu jako k závislosti. Vem si, že je dítě zvyklé takto usínat x měsíců a ty mu to chceš najednou utnout a ba ještě vlastně ztížit.
Začala jsem to dělat tak, že jsem jí před spaním přestala kojit v ložnici, ale nakojila jsem ji v obýváku. Nastavila jsem pravidelné časy a postup na koupání, oblékání, večeře, kojení, čištění zubů, rozloučení s taťkou a dobrou noc do postýlky. Jasně, že to zkoušela, někdy byla v poho, někdy prostě neměla náladu nebo byla přetaženější, tak brečela a to jsem vyřešila tak, že jsem jí vzala opět do obýváku, znova nakojila, aby se zklidnila a opět jí dala do postýlky a většinou to pochopila správně a po chvilce usla. Jenže pak přišla zimní dovča a tam se to všechno zase pokazilo, jak byla v jiném prostředí, tak měla problém s usínáním a já se vrátila ke starému dobrému prsu :)) takže bacha na to, ikdyž se to dítě naučí, tak hranice k vrácení se zpět je hrozně tenká.
No nicméně, přišla jakási viroza, která ji neskutečně vyčerpávala, a tak začala uplně sama usínat únavou, aniž bych se musela víc snažit. Nejdříve to bylo u nás v posteli, pak jsem jí po 14dnech dala do její postýlky a tak to trvá do dnes. A dokonce se to naučila i přes den, takže z věčně uspávajího dítě všemožnýma zbůsobama, je z ní kočenka šikovná, co lehne do postýlky, já jí pohladím, zazpívám, ona se otočí a chrní. Pro mě před půl rokem nepředstavitelné :)
:a:

In reply to by MishelkaPN

Přesně, taky nejsem pro to uřvat se, to by mě jí bylo až moc líto, ale pro nějakou nenásilnou i klidně zdlouhavou metodu. To se mě zdá bezva, kojit jinde, až je unavená tak do ložnice a poválet se. To asi taky zkusím praktikovat. Jsem ráda že se zminuješ i o dovči, my jedem za měsíc, tak se do toho pustím asi až teda po, at se to zas nějak nerozhodí kdyby se to povedlo. Díky za radu, toto budu určo zkoušet.

taky uspáváme u prsa jinak neusne,řve klidně i hodinu,cumel zásadně nechce a já už nevím co s ní :n:

Verunko, řešíme stejný problém a to i v noci :00: .Jsem prostě v noci tak unavená, že nezvládám žádné jiné uspávání, je to pohodlnost sama.Jenže u dítěte v 13 měs to už asi nebude all right ... .A to jsi ještě neviděla to rodeo, který dělá při každým kojení krom noci, to se jen nacucne a spí.Snad to půjde i bez řevu.

In reply to by Kajule

Káji a my začali tak krásně. první 2 měsíce čumákování na kolotoč a pak Nelinka krásně zabrala sama, třeba i až za 30 min. Pak si ji tatka začal vytahovat a uspávat na trampolíně pohupování, chodil jak mistr světa že mu usla hned max za 2 min, no a pak už sama do postýlky nechtěla, nastoupilo prso. Neříkám že je to jeho vina, kdybych tenkrát zabrala já a nebyla to moje lenost, mohla usínat jinak, ale jak říkáš ty, bylo to pohodlný a rychle tak jsem ji uspala u kojení. no a ted se v tom uspávání pořád takto plácáme.

In reply to by Verča..

jojo nám taky zezačátku pěkně spával dokonce v postýlce.teď bych ho tam mohla aspoň přesunout - sundala jsem jednu bočnice a přisunula postýlku k posteli, ale opět je ta lenost a tak spí mezi náma.Včera jsem začala praktikopvat změny ... tady jsem se trochu inspirovala.Nakonec včera usnul bez prsa.Plakat plakal, ale nebyl to takový ten vzlykot, takže jsem to vydržela.Táta nebyl naštěstí doma, pač ten to málokdy vydrží :s: .
Ono to prso je mocný nástroj :s: :s: .Ikdyž byl nemocný, tak to parádně zabíralo na uklidnění ... nebo i u zoubků.

In reply to by Kajule

Téééda, jste šikulíni, ted už jen nepovolit zpět. No tys měla fajn že ti Vojtík neřval ale spíš knučel. kdyby to bylo taky tak, tak to bych taky brala, ale jak by Neli začala trochu víč ječet, už ji držím v ruce :-), to já bych nevydržela a bylo by mě jí líto. No uvidíme za měsíc, co na to Neli jestli se zadaří.

A jak uspat s dudlíkem??? Dala bych všechny dudlíky světa za to, aby mi syn usnul s dudlíkem. Nebo aby si cucnul z lahvičky! Kdo nezažil, nepochopí :-))...

Nicméně mi syn usínal po pohádce, teď nemám šanci ho u pohádky uspat... Hodně často teď praktikuji, nebo se spíše pokouším praktikovat mazlení. Kojím vleže. Maličký to jinak nechce. A když cítím, že už jen dudlá, tak ho odlepím a přitulím si ho až přitisknu, aby slyšel mé srdce.... Chvilku vzdoruje a pak usne. Ale to mluvím o večerním spinkání :-)

In reply to by sterega

Dudlík bych taky klidně brala i ted v roce (co už někdo třeba odnaučuje), aspon nějaká náhrada za prso, ale ona jej od mala odmítá. Tak to tulení zkusím, děkuji za typ. Když cítím že jen dudlá, kolikrát se odpojím a ona se probere a chce zas prso, takže se odpojuju až je fakt tuhouš, ale třeba to tulení taky trochu pomůže, aspon začátku. Manžel mě to kolikrát vyčítá že ji uspávám u prsa a že kdyby bylo někdy fakt potřeba aby ji uspal on tak že je problém. No mě to je jasný, ale absolutně nevím co s tím.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka