Je to vůbec pravda? | Moje těhotenství.cz

Je to vůbec pravda?

Obrázek uživatele misatko

Zdravím vás po delší době. Naposled jsem tu byla, když jsem čekala svého syna a tomu jsou teď už tři roky. Víc jak rok se snažíme o druhé mimčo a stále se nic nedělo. Dr mi předepsala hormonální léčbu a test byl hned po prvním cyklu pozitivní. Radost ale vystřídalo zděšení. Na uz byla vidět trojčata :$$: :$$: :$$: Příští týden jdu na kontrolu, jestli se to třetí nevstřebá a jinak mi dr výrazně doporučuje redukci na dva plody( jsem 5.týden). Je prý obrovská šance, že jedno z nich by bylo postižené na úkor těch zbylých, možná i všechny tři. Já vůbe nespím, jsem celý den mimo sebe. Pořád mi v hlavě běží slovo Redukce. Mám se rozhodnout pro zdravá dvojčata nebo riskovat nemoc všech tří? Finančně to je pro nás taky téměř nepředstavitelné. Jen proto, že milujeme děti, chtěli jsme druhé, ale další tři? :r:

Obrázek uživatele Macinka Dobroška

Koulení očima Teda, tomu říkám pořádný šok... už jste se nějak rozhodli? Já jsem byla v únoru v podobné situaci (jen tedy né až tak šílené). Máme jednoho kluka (budou mu tři) a strašně jsme chtěli druhé dítko (nejlépe holčičku).. pár měsíců se nedařilo, tak jsem si na radu kamarádky koupila kapičky gynex, které mají zázračně působit na plodnost ženy. Jeden cyklus užívání a buch, pozitivní test. Na utz v šestém týdnu šok... dvě bublinky Biggrin Místo druhého dítka teď čekám druhé a třetí Biggrin Musím říct, že přesto, že teď jsem nadšená a beru to jako zázrak-krásný zázrak.. první dojmy byly fakt rozporuplné, zvlášť když všichni hned strašili s komplikacemi, zamlklým dvojčetem, předčasným porodem, postiženími miminek...atd...Samotnou mi v hlavě nejvíc vrtalo, jestli zvládnu další dvě miminka, starat se o novorozeňátka, aniž bych zanedbala prvorozeného. Pak taky ta finanční stránka. U nás ve skupince na soc. skup. je holčina, co čeká trojčátka. Má za sebou devatenáctý týden a všechna tři mimča jsou zdravé holčičky. Je teda fakt, že má bříško jako jiná mamča ve 30. týdnu Smile Už teď ví, že bude od 24. týdne v nemocnici a holky půjdou nejpozději 32 týden císařem na svět. Ona se z trojčátek těší, protože o tři miminka v průběhu let přišla... takže se jí teď všechny vrátili.. Doma ale nemá prcka, takže je v jiné situaci... já bych tohle zřejmě nemohla... skrz synka... asi bych redukci podstoupila a doufala z celé duše, že ta dvě zbylá miminka se udrží.

Obrázek uživatele Dandulak

Ahoj, chápu tvé zděšení, sama bych asi byla mimo už jen z dvojčat. Chci ti ale trochu odlehčit. Pokud chodíš do knihovny nebo ráda čteš, přečti si Mamma mia! od Jackie Clune. Podtitul zní: Na mateřské s trojčaty. Také jí doporučovali redukci... Držím ti palce, aby vše bylo ok.

Obrázek uživatele mishka25

Riziko postižení je,bohužel,nebudeme si nic nalhávat,ale můžou se vám narodit 3 zdravé děti,proto musíte zvážit možnost redukce a pokud s mužem nejste jakýmkoliv zůsobem na 100% rozhodnuti a přesvědčeni,že to zvládnete,tak by asi bylo nejlepší redukci podstoupit.
Jde i o vás,těhotenství může probíhat fyziologicky,ale mohou nastat i komplikace,kdy budete ohrožena na životě vy i vaše 3 miminka,mohou se narodit v termínu,mohou se narodit mnohem dřív s velkým rizikem úmrtí,mohou být zdravá/postižená... MŮŽE se toho stát staršně moc,ALE NEMUSÍ. Proto je důležité si promluvit s Dr.,doma to probrat s manželem,sestavit všechna pro a proti a rozhodnout se,co pro vás bude nejlepší.

Obrázek uživatele Iveta1986

Taky souhlasím. Já bych na to prostě neměla, i kdyby by byly zdravé Sad Je to blbý, ale asi bych obtížně zvládala dvojčata, natož trojčata. A manžel by byl 100% pro redukci.

Obrázek uživatele Eleanor

Jednička

Obrázek uživatele zvedavec

AMEN!!!

Obrázek uživatele lucininenka

no já myslím,že je to zápřah do té doby,než je dostaneš z domu :s: :s: a to je sakra dlouho :s: :s:

Obrázek uživatele ha.nka

:s: :s: :s: z tohohle úhlu pohledu jsou docela zápřah i "jen" ty dvě, co doma máme a ještě nejmíň 15 let mít budeme ... a jak mě všichni přátelé, kolegové a známí se starším potomstvem ujišťují, stále ještě jsme v té fázi rodičovství, na kterou budeme v nadcházejících letech s láskou vzpomínat jako na tu nejjednodušší

Obrázek uživatele Iveta1986

Ale na palici je to taky. Zpětně se na to vzpomíná vždycky snáz. Takové celodenní ječení a kňourání dokáže taky pěkně pocuchat s nervama :s:

Obrázek uživatele lucininenka

jo mě taky :s: :s:

Obrázek uživatele Zdenda3

kamarádka má trojčátka,říkala že kdyby měla jít na redukci ten den co jí řekly že bude mít tři tak by šla ale za týden-zjistily to dlouho,neměla moc času na rozhodování-už nemohla Ne včechny 3 děti jsou naprosto zdravé,donosila je do 36tt kdy už by měla stejně rodit protože dýl by jí nenechaly,do posledního dne byla doma,děti měly kolem 2kg,v porodce,nebo teda na jipce byli asi 2 týdny,v zápětí jí opustil chlap,má ještě jedno starší dítko a zvládá to řekla bych bravurně,do 3 let měla od státu chuvu,jako já bych na to neměla ani ty nervy,nemluvě o financích apod ale na druhou stranu si neumím představit že bych šla na redukci Sad ještě dodám že v té době tady čekaly trojčátka 3 maminky,o těch jednech nic nevím ale ty druhý jsou taky v pořádku a bydlí,nebo tehdy bydlely v 1 plus 1 :s:

Obrázek uživatele Mirunka31

Ze srdce ti přeji abý to za tebe rozhodla příroda a ty jsi nemusela řešit toto težké rozhodnuti !!!! Ja znám pouze jedny trojčata tři holcicky co všechny mají oční vadu, jedna slepá druha vidí velmi mizivé a třetí ma velmi silné dioptrie! Myslim ze to nejdůležitější je to aby jsi ty a manžel věděli do čeho jdete muze to dopadnout dobre ale taky nemusí a pokud jste na to připraveni tak do toho jdi! Čisté za sebe píšu ze ja bych na to neměla! Nesla bych do toho rizika ! Každá z nás je jiná, každá ma jinou podporu v rodině a jiné finance, tak vše toto zvaz a zkus si představit i tu horší variantu jestli ji zvládneš, potom uz nebudeš mit možnost se hroutit !!!!!! Hodne štěstí!

Obrázek uživatele kavo78

No, tak abych se vyjádřila ke všem reakcím na moje komentáře. NIKDY jsem tu nenapsala, že pisatelka redukci podstoupit má nebo nemá. NIKDY jsem nenapsala, že miminka budou nebo nebudou zdravá, NIKDY jsem nenapsala, že se narodí nebo nenarodí dřív a že budou nebo nebudou postižená. Jediné, co jsem napsala bylo, že rozhodovat v 5tt o redukci těhotenství, kdy nikdo nijak nemůže rozhodnout, které z miminek by mohlo být případně postižené, je unáhlené, že osobně bych počkala do screeningu a až na základě výsledků bych o tom začala uvažovat. Vím, že předčasný porod obnáší spoustu starostí a stresu, rizik pro miminka i možné následky. Jen si nedovedu představit ty myšlenky, že nechám jedno nebo 2 miminka odstranit bez předchozího potvrzení postižení a to jedno (dvě), které si nechám nakonec postižené bude. Také vím, že je to vše možné i u jednočetného těhotenství a i trojčata MOHOU být zdravá a donošená. Nikomu tu neradím, jen, tak jako vy všechny, tu píšu svůj názor.

Obrázek uživatele Zdenda3

screening u trojčat se nedělá,nebo alespon u nás ne,prý to nejde

Obrázek uživatele kavo78

Tak to je divný...zítra jdu do poradny, tak se na to poptám...

Obrázek uživatele indoska

No nedá mi to, mám chvilku, tak se přidám trochu na stranu kavo78. Nevím jak to začít: prostě představuju si to ve své situaci, V pátém týdnu se asi těžko pozná, který ten plod bude postižený, třeba žádný a jak potom žít s vědomím, že zrovna tohle dítko jsem dala pryč, že mám dvě krásné děti a mohli být tři.Kdybych to věděla jistě, třeba po tom screeningu, že opravdu je něco v nepořádku, tak bych se rozhodla určitě pro to odebrání. Další věc jak tu holky všude psali o tom riziku předčasného porodu, tak to taky není jisté, záleží jestli měla nebo neměla tazatelka v minulém těhu nějaké problémy, jestli byla na rizikovém, jak těhu snášela, jestli ji hrozil předčasný porod apod. Protože jsou tu v nějakém klubíku maminky s trojčátky a myslím, že se to moc nelišilo od dvojčátek, že tedy rodily max. např. o měsíc dřív a zdravé děti. Další věc je finanční stránka, ale ať to je jak chce, nakonec se to vždycky nějak dá zvládnout, ale záleží tu už na podpoře rodiny. Tato situace je fakt drsná, tazatelce přeji pevné nervy, je mi jí líto. Pokud by se něco takového přihodilo mě, tak pokud by tam prokazatelně nenašli nějaké vady, tak bych si nechala všechny tři a snažila se je nějak byť skromně uživit a vychovat. Ale říkám, u mě by byla určitě velká podpora rodiny. Holka drž se Jednička

Obrázek uživatele lucininenka

no mě spíš nadzvedla ta odpověď "no a co,že budou nedonošená,nebudou první ani poslední" Sad to bohužel může prohlásit pouze člověk,co to nezažil a nezažil to ani ve svém okolí Sad teď nemluvím o dětech narozených tři,čtyři týdny před termínem,ale opravdu o nezralých dětech.Kamarádka zrovna nedávno porodila kluka ve 31. týdnu,z nervů a lítání má už 20 kilo dole,denně lítala do nemocnice,odsávala,starala se o staršího... ta by asi neřekla "no a co" Sad

Obrázek uživatele indoska

Lucininenko, ale ta jistota, že když budou jen dvě tak to bude vše ok, ta tam stejně není. a naopak klidně může být zdravá a v pohodě donosit tři, záleží podle mě hodně na minulém těhu, jestli ji třeba netvrdlo předčasně přicho apod. Stejně tak se někomu narodí jedno ve 26 tt. a jiný vydrří s dvojkama nebo trojkama do 36tt.

Obrázek uživatele lucininenka

ale to já přeci vůbec netvrdím,ano,může to být v pořádu,ale riziko,že nebude, jen ale určitě větší než u dvojčat nebo u jednoho miminka.A přesně tak jde i celkově o zdravotní stav-pokuď první těhu bylo ukončeno císařem,myslím,že není o čem diskutovat,pokuď byl problém typu hrozícího předčasného porodu také ne,také hrají roli přidružená onemocnění či věk... nic z toho neznáme,takže těžko soudit.Kadopádně vyjadřovat se k předčasnému narození větou "no a co" fakt není na místě Ne

Obrázek uživatele muf20

ano, jistota neni ani u 1 natoz u 3. Proto se je maminka v rozpacich a ma v hlave, co dal. Byla bych na tom stejne. Predchozi tehotenstvi na to nema vubec vliv, teda pokud nebyl cisar. Proste at uz se maminka rozhodne jak chce, je to jeji volba.

Obrázek uživatele monlik

Ahoj, nebudu hodnotit, zda bude mimi postižené, nebo nic v tomto ohledu. Jen ti chci napsat svůj příběh. Mě se tělo zbláznilo po antikoncepci (to mi řekli následně v Motole) a místo jednoho vajíčka se uvolnily dvě. Čekali jsme dvojčátka, nejprve šok, to přiznávám, protože to obnáší spoustu věcí navíc, hlavně finančních. No nic, když už jsme se s tím srovnali, tak jsem ve 12tt začala krvácet. Ihned jsme jeli do Motola, kde mi zjistili velký hematom pod jedním z miminek. Dělali mi testy a přišli na to, že to miminko pod kterým je hematom, má srdeční vadu a šance na přežití je 0. Doporučili mi redukci, že tak má alespoň šanci to druhé miminko, protože jak se tělo bude snažit zbavit toho nemocného, tak může vzít i to druhé. To ovšem lze, pokud jsou dvojčátka dvojvaječná. V tom neštěstí jsme měli štěstí, že dvojvaječná byla.Hrozné rozhodování, přiznávám. Doktor mi řekl, že s mojí diagnozou s velkým hematomem se riziko potratu zvyšuje, u klasické redukce když hematom není je riziko 7-10%, u mě 20-25%. I přesto jsem redukci podstoupila, říkali jsme s manželem, zkusit zachránit aspoň jedno, abychom mohli žít s vědomím, že jsme udělali maximum. Redukce samotná nebolí, je to spíš jen trochu nepříjemné, cítíš mírný tlak a trvá to asi pět minut. Takže toho se opravdu nemusíš bát. Já byla psychicky pak mimo, takže mi dali nějaký prášek abych se uklidnila, ale byl se mnou manžel, takže mi pomáhal (u zákroku ho ale nenechali). Jen ti chci napsat, ať se rozhodnete jakkoliv, ať ti tu píše kdo chce co chce, měj na mysli, že je to VÁŠ život, vy se budete o ty děti starat, a to ať se narodí zdravé či nikoliv, takže se rozhodněte vy s manželem. Ještě jsem zapomněla dodat, že já jsem celé těhotenství trnula, zda to donosíme, čekáme holčičku, je menší, proto jsem byla celou dobu hlídaná v Motole, ale teď ke konci to dohání, je dlouhá, ale hubená, když bude mít 2,6kg budeme rádi, ale jsem 37tt a zvládli jsme to!Takže se neboj, je to tedy hlavně na přírodě ze začátku, ale pak to podpoří lékama a už dnes dokáží zázraky. Moc držím palečky!!Kdyby tě ještě cokoliv zajímalo, napiš klidně do zpráv, ráda odpovím Pápá

Obrázek uživatele zvedavec

Jednička Jednička Jednička ostatní komenty jsem ani nedočetla, to mi hlava nebere...trojčata JSOU riziko vždycky, o financích nemluvím. V tuhle chvíli musí rozhodovat hlava, ne jenom srdce. Jste na začátku, příroda někdy rozhodne za Vás, ale pokud ne, neřeš co my na to, ale co TY na to a jestli TY chceš mít trojčata. A já moc držím pěsti, aby všechno dopadlo dobře Srdce

Obrázek uživatele ssiissiinnkkaa

pokud na to nemáte ani finance, tak bych neřešila a na tu redukci šla.... Nechápu, jak někdo může napsat, budeš mít 3 zdravé děti! Jak to může někdo vědět? Ono je lepší si probrat tu horší variantu, představ si, že např. dvě by opravdu byly nějak postižené... zvládla by ses postarat o dvě postižené děti a dvě zdravé k tomu?? Ono to není žádná sranda a kolik případů je, že se narodí předčasně dvojčata a opravdu mají nějaké problémy, třeba jedno je postižené nebo i obě... natož trojčata? Já bych to asi nedala, nedovedu si představit se postarat o trojčata zdravá, natož kdyby některému něco bylo. Myslím, že jedno postižené je taky pěkný záhul, tak proč riskovat? Ono stačí i třeba docházet na vojtovku se třema Koulení očima neříkám, že musí být postižené, můžou být zdravé všechny tři, ale co když .... Každopádně rozhodnutí je jen a jen na tobě, tak šťastnou volbu Wink

Obrázek uživatele takitak

Redukce je velké riziko potratu i pro "zbylé" dvě děti...musíš brát v potaz, že doktoři vždy říkají tu nejhorší variantu, co se může stát...je to asi tak reálné, jako že se ti narodí jedno a postižené, protože ti je např. už přes 35 let a honěj tě po všech čertech...Budeš mít normálně tři zdravé děti, trošku ti i závidím! Biggrin já musela odnosit a porodit každé zvlášť, ty si to sfoukneš pěkně najednou! Blum 3 :s: My máme teď čerstvě porozené čtvrté dítko a za mě super, neměnila bych, možná ještě jedno přidáme :s: :s: ... já bych do redukce nešla nikdy, nemohla bych žít s vědomím, které dítě jsem vybrala na úkor jiných atd....a nemocnýho můžeš mít i jedináčka Wink

Obrázek uživatele Šáruška2

Prosímtě co to máš za doktora? Jak může teď soudit, které mimčo by bylo postižené? A proč by mělo být postižené? Jenom tady je několik holek, které mají zdravá trojčata. Určitě se ti některá z nich ozve. Druhá stránka věci je finanční a rodinná situace, to musíte zvážit doma sami. Ale v životě už to tak chodí, že ze začátku je to hrozný šok, ale ve finále se dá všechno zvládnout, když je k tomu dobrá vůle. Záleži opravdu na situaci jak finanční, tak zbytku rodiny, protože se třema miminkama byste v dnešní době potřebovali podporu všech kolem jak psychickou tak i tu praktickou. Každopádně rozhodnutí je jen a jen na vás, nikdo tě nemůže do ničeho tlačit. v klidu to zvaž a co se té zdravotní stránky týče, šla bych se určitě potadit k jinému doktorovi, nebo do nějakého většího centra. Myslím, že jiní doktoři budou mít jiný názor a trojčata se dají bez problémů donosit. Držím pěsti, ať se rozhodneš správně a brzy se dočkáte zdravého přírůstku do rodiny, ať už vícenásobného nebo ne Wink

Stránky

Vítám vás v zářijovém neočekáváním.Vzhledem k tomu že se Bacilka, stále neozývá , tak nevím jak to bude s vedením dál. Tak zatím to ještě povedu.Přeji všem aby září donesl hojnou úrodu //. Pište kdy neočekáváte, kdo s námi bude chtít sdílet graf (a ještě ho tu nemá), tak mi pošlete odkaz v osobní zprávě a já ho zařadím do seznamu.

Všechny vás vítám v  podzimním říjnovém neočekáváním.Tak ještě i tento měsíc vás povedu. bacilka slíbila že od listopadu to zas převezme.Přeji všem ,aby říjen donesl hojnou úrodu //. Pište kdy neočekáváte, kdo s námi bude chtít sdílet graf (a ještě ho tu nemá), tak mi pošlete odkaz v osobní zprávě a já ho zařadím do seznamu.

Ahoj holky, nezvykle přidávám listopadové neočkávání už teď, protože zítra večer odjíždím a vrátím se až 4. listopadu. Do té doby prosím napište, kdo jak do seznamu. V říjnu jsem koukala, že některé z Vás si berou volno... Jestli by Vám nevadilo, hodila bych Vás do seznamu "na dovolené" - tzn. dovolená od MT... A od 4. listopadu už pofrčím jako fretka...

ZDravím Těhulky prosinčátek, jak se vede ?

Dnešní poradna dopadla na výbornou, mimísek odpovídá termínu má něco přes 5 cm a bublinka 14 cm.

Ahoj holky, jsem tu po strašně dlouhé době a tak jsem si řekla, že sem napíšu, že byste některé mohly poradit.
V roce 2008 mimoděložní těhu a přišla jsem o levý vejcovod. Vaječníky zachované. květen 2009 těhu a holčička, které už 5. A v dnešní době jsme si tak řekli, že ještě jedno prtě by to chtělo, ale nevím si zcela rady.

Zlatíčka moje milovaný,

Tak včera proběhla první kontrola u doktorky. Smile Vše je jak má být,srdíčko bije,miminko je na správném místě a hlavně je jen jedno! :s: Dle poslední ms jsem dnes v 8tt. Příští úterý jdu už oficiálně do těhotenské poradny a dostanu průkazku.

Zdravím všechny snažilky.Chtěla bych se zeptat. Snažilek i maminek, které měřili i bazální teplotu, kdy u vás došlo k ovulaci po prvním pozitivním testu. Sice vím že doba je od 12-48 hodin, ale chtěla bych vědět i jiné zkušenosti. Myslím že test může být ještě i více sytější budu dnes dělat ještě večer.

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Nechtěné těhotenství

Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...