Jak Vám soud určil návštěvy s otcem u cca 1,5 letého dítěte?

10.12.2010

Maminky chtěla jsem to dát do disluze, ale nenašla jsem vhodnou kategorii...

Maminky chci se jen zeptat, jak Vám soud určil návštěvy? My to máme na domluvě, ale chodí mi tu každý týden. Malou mu nedávám. Neumí se o ni postarat. Nemá k ní žádný vztah. Mám ji svěřenou v péči a soud nám návštěvy neurčil, protože on dělá nepřetržitý provoz a to prý určit nejde. Jde mi o to, že mě tady chodí jen psychicky deptat. Dneska udělal zase takovou scénu, že jsem chtěla volat policajty. Malé zakazoval jít za mnou, držel ji za nožičky, ona řvala a ž jsem tam přiletěla a spustila já, jestli ji třeba nechce přivázat za řetěz. Nadával mi, že se nemíní dívat na ten můj ksicht a že ho nebaví chodit sem na návštěvy. Že jsem neschopná matka, protože Lucinka jde jen za mnou.... :€\€: Byla to hrůza.

Ctěla bych vědět, jak často Vám soud určil návštěvy. Mě se celkem nelíbí každý týden. Příjde sice na dvě hoďky, ale podívá se na televizi a jde.

Ahoj!
tahle dizkuze jak kolikrát a co dělat bohužel nikdy nevymizí. Já sama mam zkušenost z mím ex. když jsem zjistila že jsem těhotná tak už jsem s ex nebyla. když jsem podávala žádost na výživné a styk tak byli malému necelé 3 měsíce. styk byl podle domluvi. když bylo Kubovi 2 roky a nějaký měsíc tak jsem podávala znovu žádost o úpravu. Já jsem chtěla aby chodil každý týden. soudkyně stim bez problému souhlasila.Ale proč jsme to vlastně dávala. Ex se něják extrémně o kluka nezajímal. Do 3 měsíce jsem mu ho vozila. A to jsem byla po císaři z komplikacema. Neřek ani děkuji ani jeho máma. Ta jen vyčítala.a den po narození řekla že chtěla vnučku ale narodil se Kuba. Pak jsem rezignovala a Kluka jsem mu přestala ukazovat nebo spíš vnucovat. Klidně se i dva měsíce neozval. Pak jsem si našla přítele na půl roku jsem se odstěhovala do německa a on měl kluka každý den vídat na Skype a jednou za měsíc ho osobně vydět. to také nevyužíval. Ale já jsem odvezla Kluka a byla jsme ta špatná.Prostě pořád nějaké výčitky.Ale pořádně se o kluka nikdy nezajímal. Sociální pracovnice řekla,,že pokud dítě není zviklé na otce a je nesamostatné. nemělo by být z otcem samo. A to že dítě za tebou brečí a nechce jít s otcem je normální a otec by to měl pochopit. Ale pochopit to je v uvozovkách protože ty magoři to nikdy nepochopi. Mě Kuba nechtěl odejít ani neříkal mu táto. V noci se po jeho náštěvách budila brečel. Soudkyně samozdřejmě měla plno řečí,že to přehánim a jiné. Ale já jsem matka tak že vím jak kluk reagoval a proč. I když tomu nevěřila. Psicholožka by ti mohla říct,že pokud dítě není na někoho zviklé tak může tak reagovat. a pokud ho uvidí jednou za 14 dní tak si na něj nezvikne.
A pokud se chová k tobě hrubě před Lucinkou a nebaví ho za Vámi chodit. Tak at nechodí a ani to nevyžaduj.Bylo by to jen horší. Znám to. At paltí a nic víc. Pro malou to není stejně dobré. Ale tohle by bylo na dlouhé vyprávění a debatu. Pokud by měl o malou zájem tak nebude říkat to co říká a bude se chovat opravdu vtřícně. chápu není to jednoduché a socialní pracovnice a soud ti řekne že má na ni právo.Ale nemá právo tebe deptat a chovat se jak se chová,protože to malá vidí. Pokud nebudeš chtít aby chodil tak prostě řekni. Máme jiné plány nebo je nemocná. Jinak už to nejde. taky si něco vyslechnech,ale časem dá pokoj. A ty budeš s malou v klidu. Nikdy by mě tedy nenapadlo že tohle napíši,ale po mých zkušenostech. By se mi nikdo neměl divit. Kubovi jsou 3roky ted tu nebyl 5 a půl měsíce. přišel jen na vánoce a narozeniny přinést dárky. Ani ho neviděl. A je to lepší. Vídá ho občas když jdem za přítelem do práce. A to mu Kuba mému příteli říká táto. A ex ted už zas strejdo.
tak že shrnutí. Každý soud ti řekne něco jiného. i alimenty ti spočítají všude jinak. Ale budou tvrdit že tomu tak neni. Tak že hodně štěstí a hodně nervů. to budeš potřebovat. Lucince pohlazení. Jsi dobrá máma neboj

In reply to by Lenka.

Moc ti děkuji za příspěvek. Já po něm nevyžaduji, aby chodil. Jsem ráda, když nepříjde. Naposledy tu byl 23.12. Malé na vánoce nedonesl nic. Nabízela jsem mu, že může za ní příjt 25. klidně i dopoledne, ale to odmítl. Pak jsem mu řekla, že jedu pryč 28. pryč a přijedu až 2.1. Tak prý se pak ozve na návštěvu. Volal teď v pondělí, jestli může příjt v úterý, tak jsem mu řekla, že ano. čekala jsem ho, ovšem v poledne mi napsal, že nepříjde, že příjde dneska. Tak jsem mu odepsala, že dneska nemůžeme, protože jdeme s malou plavat, jedině ve čtvrtek a že v pátek jedem pryč a přijedeme až v neděli. To ho naštvalo a začal mi nadávat, že jako vůbec nemám právo malou někam vozit, že on je práci čtvrtek pátek, tak že on prostě nemůže.... No tak jsem mu řekla, že měl příjt dneska, že je jeho problém, že on nemohl, že jsem mu náhradní termín nabídla a že se nebudu donekonečna ohlížet na to, kdy může on.... No mazec.
A nakonec mi oznámil, že jak jsme v prosinci měli soud ohledně výživného na mě ( kde jsme se mimochodem dohodli a vzdali jsme se nároku na odvolání), tak prý se odvolává ://: A se slovy "tak ty kurvo s těma prachama neočítej" se rozloučil :jawdrop:
Takže máme opět veselo... je to mazec. U soudu udával o 6000míň, tak nevím, co jako vyskakuje. Je jasné, že to použiju :///:

No je mi zo toho na nic. Nejhorší je, že mám takovou tu debilní povahu, že si všechno strašně beru :devil:

In reply to by Lenciak

no máš to skoro uplně to samé. jen mě nenadával jen mě psichycky trápil. a to že ti nadává řekni. Pokud máš Sms kde ti vyhrožuje nebo ti nadává tak stim jdi na policii. Oni mu dají zákaz a mělo by se to zlepšit. Když si myslí že ty kvuli němu budeš rušit svoje plány tak je blbej on. To můj ex dělal taky

Nám určil jednou za 14 dní na víkend (pá večer až ne večer) + 14 dní v létě v kuse na dovču + vánoce ob rok. Soud to tak dal (ikdyž se ženský ze sociálky divily), protože já se tomu nebránila. Vím, že se o malou postará - má za zadkem min.3 lidi, co mu na ten víkend pomůžou. Takže toho jsem se nebála. A hlavně jsem nechtěla malou připravit o tátu. Pro mě je to strašně těžký, nejraději bych ho vymazala ze svýho života. Ale nechci ublížit Verunce a to je pro mě nejdůležitější. My se odstěhovaly 100km od něho, takže ho jindy ani nevídáme - naštěstí. Stačí že deptá takhle jen přes maily... Co se týče té scény co popisuješ, bála bych se, aby z toho malá neměla nějaký trauma. Pokud vám soud neurčil žádný návštěvy, tak bych se na něj vyprdla a vůbec bych ho k sobě nepouštěla. Dokud se nebude chovat nějak nekonfliktně. A když to nepůjde, tak jít na sociálku a domluvit se s nima, že to prostě nefunguje. Oni už poradí. držim palce...

Holky moc děkuji za příspěvky. Já právě nikdy neslyšela, ža by soud určil návštěvy každý týden.
My soud měli v říjnu. Byl to mazec. Soudkyně byla na jeho straně, ale nakonec se vše ukončilo tím, ať se domluvíme. On ji u soudu vyžadoval každý týden + 2krát do měsíce na celý výkend :jawdrop: Holky já bych umřela strachem, kdyby ji měl na noc. Odešl od nás, když malé bylo 9 měsíců. Absolutně nezná jení návyky, ani neví co jí. Od toho soudu k nám teda chodil každý týden. Vždycky sedl k televizi odčuměl kobru11 a adložené případy a šel domů. Ale chodil v klidu, vykládal mi, co v práci, jak mají s tou svojí perfektní podnájem a podobné kecy, na malou kašlal. Byl Mikuláš nedostala od něj nic. No včera se předvedl.
Kdybych k návštěvám přizvala sociální pracovnici, dopadlo by to přesně tak, jak píše maminka níže. Byl by z něj perfektní otec :sick: A malá Lucinka zas nemá problém být s lidma. Je to společenské dítě, ale musí být se mnou. Má ve mě asi jistotu, že je v bezpečí.

Malou jsem mu do léta dávala ven do kočárku an procházku. Jenže Mi ji jednou vzal na brusle ( i když nemáme kočárek s brzdou a výslovně jsem mu to zakázala.) a podruhé ji odvezl autek ( bez sedačky) pryč z města. Tak jsem to zadrhla.

Na sociálku jsem si říkala, že zajdu poradím se a udělám tam zápis o jeho návštěvách. Kdyby byl další soud, tak ať se to může vytáhnout.

V noci mi malá vůbec nespala. Budila se a strašně křičela a nešla utišit ( i když s ní v tomhle problémy nemám) . Přikládám to stresu co zažila včera při té návštěvě.

V pondělí máme další soud ohledně výživného na mě. Takže se celkem bojím, s čím ten blbec vyrukuje.

Jo a ještě jednu perličku nakonec. Když se kdokoli Lucinky zeptá čí je, tak odpoví maminky :h: A včera ten blb po mě řval, že je to jen moje chyba, že za ním nechce, protože jí říkám, že je maminky :qu:

In reply to by Lenciak

zapoměla jsem napsat že mě ex chtěl napadnout. Pokud by ti vyhrožoval tak je tu ještě jedna možnost. na policii a pak mu můžou zakázat styk.
S brekem v noci to bylo stejné.. jinak tedy u nás měli být náštěvy každý týden první měsíc jeden ve čtvrtek 3 hodiny a druhý týden v sobotu na 3 hodiny. to si ho měl vzít ven. bezemne. to mu bylo 2 a 4měs. od dalšího měsíce co by si na něj zvyk by si ho měl brát každý týden zas čtvrtek na celý den a další v sobotu. Jenže jsme nedošli ani ke konci a pohádali jsme se protože kluk v tom horku nic nevypil a byl skoro v mdlobách. nelíbylo se mi ani to v jaké sedačce ho vez. Neodpovídala ani silniční vyhlášce. Pak co jsem mu řekla že si hraje na tátu a nedokáže se o něj postarat. mě chtěl napadnout.la on už se neukázal.

In reply to by Lenciak

Klid, je to debil... jako bych slyšela mýho ex. Pokaždý když si malou bere na víkend, tak malá spustí hysterák, že nechce (teď po roce už je to lepší, už jen fňuká). Vyčítal mi, že jí proti němu nějak připravuju. A podobný kecy. Je to jeden větší ubožák než druhej. Ale pokud by mi malou vozil v autě bez sedačky, tak bych šla na sociálku a žádala bych (i přes soud), že jí nesmí mít o samotě, protože jí ohrožuje na životě.
Myslim, že potřebujete klid - obě. Tzn. vídat ho max. 1x za 14 dní. Já jsem ráda, že u toho nejsem, když je s malou. My se nesnesem a s tchýní už vůbec ne. Asi by mě kleplo, kdybych byla svědkem toho, jak tchýně malou furt voblizuje a lepí se na ní jak klíště (což dělá, ale když u toho nejsem, tak to ještě jakž takž zvládám, protože s tim nic nenadělám).

In reply to by Lenciak

to je hnup.u toho soudu který tě ted čeká budou projednávat jen víživné na tebe je to jiný soud než co se týče děti taky jsem ho měla.Neboj se ničeho a neustále si na sociálku stežuj at prostě ví že to není krátkodobé a popřípadě bych si k sobě pozvala i nějakou kamarádku v době jeho návštěvy malá nemluví tudíž by to mohl napadnout a říct že je to slovo proti slovu prostě at tam je ještě někdo třetí nejlépe aby o něm on nevěděl.Chudák malá jestli bude v takovém napětí a on bude dělat to co dělá tak za chvíli bude na nervy.nechápu co chcou cipy nedokážou se pomalu postarat sami o sebe natož o dítě tak at se začnou podle toho chovat a dají nám klid,zaplatí si svoje víživné a myslí si že nás to urve já nevím jak.Opatruj se

nám soud návštěvy neurčil žádné...ale on nemá zájem o malou tak asi proto...kdyby sem začal jezdit tak mi na socce řekla že prej max. jednou za 14dní jí smí vídat a to eště tak na 2h max. a vždy v mé přítomnosti (je jí 15 měsíců) a postupně to zvyšovat...ale naštestí tohle u nás nehrozí ten se neukáže...jo jinak v tvém případě bych asi zašla na socku se poradit a pak kdyžtak zase soud aby určil ty návštěvy a říct tam jak si to přeješ ty a uvidíš..alse asi tak jednou za 14dní by mu to určili si myslím.

Ahoj většinou když už určuje soud je to jednou za 14 dní.Vůbec bych se s nim nepárala pokud bude dělat problémy tak mu řekni at si zažádá soudně o vídání do 3 let nebo do 2 by s ní neměl být sám takže v tvé přítomnosti nebo přítomnosti sociální pracovnice a mimo ty máš dceru ve SVÉ PÉČI tak si ty podmínky určuj TY!a pokud se mu to nelíbí at si stěžuje třeba na lampárně nebo u soudu.Pokud by se to k soudu dostalo tak jim řekneš své důvody uzážky které posloucháš jeho chování k malé atd.Pokud ti začne dělat problémy se splácením alimentu můžeš si to nechat strhávat exekučně z jeho platu mu je určil soud takže holt má smůlu.Opravdu nevím co si ti chlapi myslí.Já jsem se s bývalým nepárala jednou mi vrátil dáju ve stavu který se mi nelíbil a už jsem si vše určovala sama a jak mu to nevyšlo tak to byl jen jeho problém viděl ho zas až za 14 dní.A i přesto že má nepřetržitý tak at si to zařídí jak chce.papa a drž se

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

sociální pracovnice po náštěvách nechodi. to by soud musel dát žádost pro rodinu a dítě. že by se schůzka konala u nich aby posoudili co a jak. pak by udělali psichologycké testy. rodičů. dítěte ne protože je moc malé.a co mi bylo řečeno tak je tam jedna dobrá otázka. jestli máte rádi děti.odpověd správná ano. a pak je jiná a jestli by jste uhodili dítě . A na tuhle otázku musíte odpovědět ne.
samé blbosti vymýšlí

Já jsem sice jiný případ, protože s bývalým manželem spolu vycházíme skvěle, ale napíšu jak to máme my. Máme spolu 2 holčičky, kterým v době rozvodu bylo 6 let a 1,5 roku. Soud nám určil návštěvy každý druhý víkend a my jsme si ještě sami domluvili, že každou středu budou chodit ke tchýni, která bydlí ve stejném městě jako já a tam se také vídají, když je ve městě. Vidím, že se spolu nesnesete, ale tohle se musí vyřešit nějak jinak. Nenuťte malinkou, aby byla svědkem takových hádek a nadávek - brzy to už začne vnímat. Zajdi si znovu na péči o dítě ať rozhodnou lépe. Myslíš, že by se o ní skutečně nepostaral, kdyby ses s ním dohodla, aby si jí raději v klidu vzal odpoledne na procházku než aby jste se stresovali tím, že musíte být ve společné místnosti?

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky