Prosím- jak vysoká je teplota a kolik dní měly vaše děti při růstu zoubků?

11.03.2013

Pěkný večer všem! Prosím jak to bylo u vás se zoubkama - syn, 1 rok, má už 2 dny horečky, večer 40, dle dr od zoubků ( byla u nás včera večer). Dávám střídavě Nurofen a Panadol, ale lítá to pořád vysoko, přijde mi to divný. Včera říkala, zítra bude dobrý. Jak to probíhalo u vás? Děkuju!!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj holky, tak jsem dnes brzo ráno vlítla znovu k doktorce, že se mi to nelíbí ( ráno zas skoro 39 :00: ), nechala jsem nabrat CRP, výtěr z krku, koukla do oušek, potom i na ORL koukli do oušek, do krčku. Výsledek: CRP zvýšené, ale opravdu od zubů, krk čistý, rýmu má, na tu máme kapičky, ale horečky opravdu od zoubků. Koukali jsme na to pod lampou, rostou mu všechny 4 stoličky najednou!!!! :00: :O Nahoře uplně fialový a dole obrovský červený boule. Chuděra můj. Takže pokračujeme s Nurofenem, Panadolem po 4 hodinách, přidávám Viburcol a pár homeopatik a budu doufat, že se prořežou co nejdříve. Nejdřív jsem si připadala u dr jak pitomec, že jdu kvůli zubům, ale takhle s odstupem jsem ráda, že jsme to absolvovali, aspoň vím, že je jinak v pořádku. Moc všem děkuji za příspěvky! :a:

In reply to by Evik...

tak to bude aspoň rychle za ním. akorát bych se zeptala doktorky na ty dávky léků, jestli to několik dní za sebou nemůže uškodit na játra. zkusila bych třeba homeopatika a reflexku na ty horečky a mazat dásně gelem a masírovat. my dáváme taky na horečku a bolest aloe vera

In reply to by Evik...

ahoj první syn měl také 40 horečky při zubech. všichni dr tvrdili, že tak vysoké teploty od zubů nejsou. ale opravdu byly. a druhý syn měl při prvním zubu také 39 a další 2 dny 38. no a teď při každém dalším zubu 38-38,5 řev, chování celý den, v noci vstávání každou půl hodinu. chudinka má teprve 4. doufám, že to nebude pravidlo při každém :( a 4 stoličky najednou, to musí být mazec ... ani se nedivím že má 40-ky. přiji brzké prořezání :a:

ahoj, nevím ale už jak jsi psala včera, že doktorka usoudila že jsou horečky ze zoubků mi to přišlo opravdu divné. Děti na horečky u zubů netrpěly. Slyšela jsem, že u zubů mají být teploty max do 38. Tohle mi přijde sakra moc a určitě bych byla opatrná. Psala si, že si dr. všimšla že má dáseň fialovou. To mi taky nepřijde normální. Podívej se mu na dáseň znovu. Je možné že má zánět.
Kamaráde zubař řekl, že pokud má dítě teploty při růstu zoubků nad 38 tak to není od zubů ale tělo se pere s nějakym bacilem a určitě by se to nemělo podceňovat...

Ahojky, koukám, že nejsme jediní s teplotama horečkama,ale je pravda, že se obvykle při růstu zubů na dítě chytne nejaký další bacil, třeba rýma nebo průjem a o to jou potom ty horečky taky horší. Doktor říkal,že dítě má nárok na 5dnů teploty na zuby,pak je v tom ještě něco víc,když to trvá déle,ale obvykle to ustoupí s vyrostením zubů. Náš malý má 14měsíců a toto jsou jeho první dvě stoličky, tak už nám čeká jen asi 10zubů :00: :///: . :a:

Ahoj,já ,když mi doktoři tvrdili,že má syn horečky k zoubkům jsme se ptala zubařky a ta mi řekla,že max.do 38,5.Ve finále malý skončil se zápalem plic.Samozřejmě tě nechci nijak strašit,ale tohle jsou vysoké horečky a navíc by měli jít srazit,kdyby byli k zubům.Je to všude stejný,když nevědí co by to mohlo být,tak zuby jsou nejjednodušší řešení.Má nějak oteklé dásně,nebo ty na něm pozoruješ ,že by mu rostl zoubek?

to nebudek zoubkům, má třeba jen nějakou virózu. jedině, že by dostal nějakej zánět do těch dásní. moje děti nikdy ještě horečku k zubům neměly a naše doktorka zas říká, že k zubům je to do cca 38.

2-4 dny, jak u kterých zubů, ale stoličky jsou extrém :00: to je pokaždé nachlazený :O nejdřív horečky, které někdy ani nejdou dolů po léku na horečku a pak má rýmu a kašel
furt chodí s flaškou a máchá zuby a cintá vodu všude
občas namažeme calgelem a to by pak mazal furt :s: ještě mu pomáhá studený jogurt a tvrdý chleba - kůrky

nám bude 11 měsíců, venku dva zuby, prořvané noci už 4 měsíce (na dnešek jsem u něj byla snad 15x, jindy tam chodím tak 6-10x) , horečky žádný :a:

In reply to by Zorka

No nechci tě strašit, ale ten můj malej mazlík kolem 11m dělal to samé, v nejhorším období jsem tam chodila co 15min, až jsem se naštvala. Zubama to nebylo, pak už jen cumlal prso, takže vlastně ani mlíko nechtěl. Najela jsem na estvilla a moc to pomohlo. Budil se pak už jen 2x na kojení a byl ráno krásně vyspaný. ...a já taky ;-)

In reply to by Evik...

o estvilovi jsem přemýšlela - jednou už začala - ale to se z toho vyklubalo nachlazení, tak nějak nevím kdy je ten správný okamžik, co když to fakt jsou zuby - no i když taky mi to už na ty zuby ani nepřijde, on prostě zakňourá, já tam dojdu, malej sedí na kolenou a zavřený oči - dám dudel a položím - a tak pořád dokola :)

In reply to by Evik...

Stoličky v roku??? :? To asi ne, stoličky začínají růst nejdřív v 18 měsících. Možná mu roste víc zubů najednou. Může mít tak vysoké horečky, ale pokud by měl horečky 3 dny, tak s ním zajdi k dr. To bych pak tipla na nějakou virózu nebo tak něco.

In reply to by Dorotka-Paja

já vím, že každé dítko je jiné. Ale i zubařka mi řekla, že když měl malej natekle dásně, tak že stoličky to nejsou. A nebyly byly to 4. Ale měl nateklé vše co se dalo. Ale vyjímky samozřejmě jsou, jen se mi to nezdálo a neslyšela jsem o tom, aby ročnímu prckovi lezly stoličky. :-) Mám kolem sebe spoustu dětí a každému vylezly stoličky nejdřív ve 20 měsících a nebo později. Tak se mi to prostě nezdálo :-)

In reply to by Dorotka-Paja

pokud rostou stoličky až v 18ti měsících, tak je ten náš půlroku přenášený, páč má 19měsíců a v puse má všechny zuby od jedniček po čtyřky a jednu pětku, která vyrostla před měsícem a půl :///: btw první zub mu začal rust ve dvou měsících a ve čtyřech měsících byl venku, pak to šlo do roka, co měsíc to minimálně jeden zub, a stoličky rostou potvůrky vždycky na etapy :00:
ale je fakt, že kámoška má malého a ten má v 15ti měsících dva zuby

ahojky.u nas 10dni 39,8C po podani nurofenu panadolu co 4hod klesla na 38C.Ted v patek konecne 2stolicky se prorezaly a temer behem chvilky byl bez teploty

In reply to by Evik...

tak my jsme nejspis extrem,tak treba to u vas nebude az tak dlouho,ale my to tak mame u kazdeho zubu a u obou deti.a leky jsme museli davat,nevim jaka by az byla teplota bez nich,nastesti nemame fibrilni krece.drzte se,at je zoubek brzo venku a davej furt pit,i v noci,normalne do flase na mliko jen vodu,malej se chladil furt. :a:

In reply to by Evik...

tak my jsme nejspis extrem,tak treba to u vas nebude az tak dlouho,ale my to tak mame u kazdeho zubu a u obou deti.a leky jsme museli davat,nevim jaka by az byla teplota bez nich,nastesti nemame fibrilni krece.drzte se,at je zoubek brzo venku a davej furt pit,i v noci,normalne do flase na mliko jen vodu,malej se chladil furt

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka