pronájem nebo hypotéka? | Moje těhotenství.cz

pronájem nebo hypotéka?

Obrázek uživatele Arutha

Ahoj holky,
řeknu vám jak to je. Bydlíme ted v bytě 2+kk, 43m2 se dvěma dětma. Já jsem 100% pro barák, ale chlap není rozhodnutý. Tak zvažřujeme že bysme šli do pronajmu domu a zkusili to.
Už jsem se dívala a vesnice okolo Prahy a tím myslím vesnice kde je všecko na co si člověk vzpomene. Rozdíl mezi splátkou hypošky a pronájmem se pohybuje v řádu 10 000 (pronájem je levnější). Za tuhle cenu zůstaly byste v pronájmu nebo i přesto zvažovali hypotéku? Zní to ted sice nelogicky, ale já jsem furt pro hypotéku, protože chci abysme jednou něco mohli dát dětem, chlap argumentuje stím že až budem něco dětem dávat, tak ted koupený dům bude už stará kuča a lepší bude jim dát peníze, chjo.
Děkuju za názory.

Obrázek uživatele jarcis

Ahoj,
my také bydleli v Praze v bytě 2+kk 45m2. Chtěli jsme větší byt v Praze, nebo baráček za Prahou. Situaci jsme řešili cca před 3 roky, kdy byly navíc nemovitosti hodně vysoko.. Novostavba bytu (do paneláku jsme vážně investovat nechtěli) v rozumné lokalitě na P9 nebo P10 nad 80m2 3+kk stála přes 5,5M. Tak jsme začali uvažovat o domečku.. ale jak píšeš, jen pozemek by na PV vyšel cca 2500kč/m2. A baráček (4+kk, ani nic velkého) pod 3M u Prahy nepostavíš.. další prachy do oplocení, zahrady, vybavení..
No nakonec jsme se rozhodli pro byt Brandýse. Jsou tam školy, lékaři, nemocnice, na ČM nebo do Letňan je to 15min.. I když máme slušné příjmy a jako rezervu byt v Praze, který pronajímáme a můžeme ho v nejhorším dobře prodat, nechtěla jsem žít tzv. "z ruky do huby" a počítat, jestli můžu dětem koupit nové botičky se zdravotní certifikací, nebo budu muset k vietnamcům.. nebo budeme žít na staveništi a např. nedokončíme zahradu.. budeme spát na matracích..
Každopádně pronajmout barák za 15.000měs. mi přijde hodně nesmyslné. Cpeš dost peněz do něčeho, co nikdy nebude tvoje..
Jarka

Obrázek uživatele eva.adela

Ono je třeba zamyslet se i nad tím,že hypotékou to nekončí..Ono je sice hezké,že vám dají i tak velkou hypo a vy jste schopni ji platit,ale člověk musí počítat i s tím,že barák i nový pořád stojí peníze....My taky pořád uvažujeme o hypotéce na barák,ale máme vlastní byt,kde platíme jen elektřiku,takže minimální náklady,tím pádem si můžeme dovolit ,,užívat,,si života a dopřát si různých věcí..No a kdyby jsme si vzali hypo tak už nám na tyto věci peníze nezbyde,měli by jsme prostě peníze jen na hypotéku,jídlo,naftu,telefony a na oblečení už by zbylo úplné minumum,jestli vůbec..A to si nedovedu představit,kdyby se rozbila třeba pračka,lednice,auto atd nebo přítel by musel jít na nemocenskou,tím pádem by měl méně peněz,tak to by pak byl velký průser..To nemluvím o tom,že k baráku bych chtěla bazén,ten měsíčně taky něco stojí,dřeviny okolo baráku, vždycky se něco najde...Já si prostě nedovedu představit žít ,,z ruky do huby,,platit velký barák a pak nemít jiné věci,které pořebuju..Já být ve vaši situaci,tak bych se mrkla po starším baráčku v dobré lokalitě a postupně bych ho spíše opravovala,ale platit 25 tis.měsíčně je opravdu hodně a pro lidi,kteří vydělávají např:50 tis měsíčně,jelikož je potřeba právě těch fin.rerezrv a nevycházet šul nul..

Obrázek uživatele JaMiOn

ahoj, tak něco odkázat dětem je sice hezká myšlenka ale myslim si že by neměla být zásadní při rozhodování se kupovat nemovitost. Takto přemýšlí i moji rodiče a akorát po nich podědíme barák se kterym budou jen starosti :-(.
My máme hypotéku na byt 2kk. Hypotéka je naštěstí nízká (5tis.). Kybych si mohla vybrat tak do hypotéky bych nyní nešla. Chceme hypotéku co nejdříve doplatit. Přecejen už nám je přes 30let a nedovedeme si představit platit hypotéku do 56let :-(. Doba je teď nejistá. Vše se zdražuje. Je nutné si spořit kdyby se něco podělalo. Máme 2 děti a chceme jim dopřát nějaký koníček. Prostě žit v pohodě. Užít si život, děti a vše co k tomu patří. Ne jen chodit z práce do práce a být vystresovaný vysokou hypotékou. Díky tomu, že nemáme vysokou hypotéku si můžu dovolit být ještě rok doma aniž bych brala podporu od státu. Stačí mi vydělat si pár tisíc a i tak budeme žít v pohodě.
Samozřejmě že jsme přemýšleli nad koupí většího bytu. Ale rychle nás to přešlo. Splátka hypotéky by byla vysoká a bylo by to na úkor všeho. Takže do budoucna přemýšlíme, že náš byt pronajmeme a půjdeme do pronájmu do většího bytu. Pronájem ve větším bytě nás vyjde na daleko menší peníze, než ho kupovat....Až dětičky odrostou, tak se vrátíme zpět do malého bytu, který nám bude plně vyhovovat Smile

Obrázek uživatele lucyas

Ahojky, jedna věc mě u vás zaráží, pokud manžel nebo teda jen přítel, má takový vysoký plat, že by dosáhl na hypošku 4,5mega sám se svým platem, že jste si ještě něco neušetřili např, na půlku pozemku, nebo tak, vždyť na takovou hypošku musí mít plat jak blázen!! Sestřenice má plat čistého 30 000 a její manžel 60 000 a dosáhly jen na hypošku 3 000 000!!!
Tak to fakt nechápu!!

Obrázek uživatele Arutha

ahoj máme našetřeno hodně hotových peněz protože 100% hypošky už nedávaj ,kor na tak velké částky a 20% ze 4 mega je taky hodne

Obrázek uživatele markketa

pokud nejste rozhodnutí oba, šla bych do podnájmu. Když jsem otěhotněla, honem jsme začali řešit svoje bydlení, chtěli jsme barák...výsledek po půl roce - dluhy, zbytečný pozemek, hypotéku nám neschválili a na firmu, co to měla stavět, je podaný TO. Dneska jsem ráda, že to tak dopadlo, jelikož už nejsem o tom baráku 100% přesvědčená, ale tenkrát jsem měla pocit, že musíme bydlet HNED a VE SVÉM. teď jsme v podnájmu v centru města a spokojenost, vlastní bydlení budeme řešit po mateřský a hlavně, až budem opravdu rozhodnutí

Obrázek uživatele Arutha

přesně no, chlap není rozhodnutý a myslí si že bysme to měli zkusit v pondáumu na vesnici, přece jenom ted bydlíme v Praze, metro máme 3minuty chůze a za chvilku jsme kdekoliv, ve vesnici to bude hodně jiné tak jestli bysme tam vůbec byli štastni

Obrázek uživatele markketa

tak to s tvým mužem souhlasím:-)

Obrázek uživatele Mirunka31

to mi přijde rozumný to takto zkusit, než se člověk "upíchne" za velký peníze Smile

Obrázek uživatele Monina

Budete muset slevit ze svých požadavků,my to taky museli udělat.Můj partner je pražák,nechtělo se mu stěhovat,ale nemovitosti v Praze byly nad rámec našich finančních možností a pronájem jsou vyhozené peníze. Nyní máme velké 3+1,bydlíme 30 km od Prahy a jde to. Hypku máme za 12 let zaplacenou,zvládli bychom to i dříve,ale nějak nás to nemotivuje.Jinak byt má téměř 80m čtverečních jsme tu tři a možná v květnu čtyři.Jediné co mi chybí je zahrada.
Monina

Obrázek uživatele uz

Na vašem místě bych dobře zvážila jakou nemovitost chcete a pak bych ji koupila. Pronájem je podle mě jako trvalé řešení nesmysl. U hypo budeš dvacet let platita a na konci budeš mít dům, u nájmu budeš taky dvacet let platit a na konci budeš mít prd. Jinak je ušlechtilé, že chcetě děti zabezpečit, ale utrhovat si od úst ve jménu budoucích nemovitostí pro děti mi přijde taky jako nesmysl. Vezmi v úvahu jen inflaci, teď budeš škudlit a třeba sto tisíc je teď docela pěkná částka a za dvacet let si za to koupí prd. Jen pro příklad: před patnácti lety rodiče koupili dům za osmset tisíc a teď soused prodává úplně stejný hned vedle za dva miliony osmsettisíc :-)Jinak ve vaší lokalitě je to opravdu drahý "špás", možná bych uvažovala o starším domečku.

Obrázek uživatele Betsabe

Tak když to tak čtu tak nevím co na to říct. Chceš luxus za který nechceš tolik platit a nejsi ochotna dělat kompromisy. Tak tady je každá rada zbytečná. Mohli by jste sí koupit už hotový, levnější a dál než 30minut od centra za rozumnou cenu ale píšes že nechceš nemit svoje požadavky. Tak hodně štěstí protoze 30minut do centra je to z krajních části Prahy k to není vesnice. Já to mám autem 12minut na konečnou metra kde je i obrovské nákupní centrum, barak máme starý, dole je to 3kk 120m což nám ted ve třech staci a je tt možnost patra stejných rozměrů. Vesnice je komplet vybavena včetně lékařů a základní školy a stal 3.5 miliónů. Život je o kompromisech ale pokud toho nejsi schopna tak ti žádná rada nepomůže a můžeš pořád jen brečet jak je to v malem bytě na hovno.

Obrázek uživatele lucininenka

jo jo,máš naprostou pradu,pokuď člověk nechce skončit s exekucí na krku a prodávat pak barák pod cenou,jen proto,aby jim ho nesebrali,tak je potřeba si ujasnit co chci a na co mám... Aje potřeba udělat ústupky a taky počítat s tím,že třeba pár měsíců nemusí být vysoký příjem,když si třeba mažel bude muset jít na dlouhdoubou nemocenskou a nebo přijde o práci... My taky děláme ústupky,ale víme,že barák s pozemkem chceme,ale víme,co si můžeme dovolit,co bude na hraně a na co rozhodně nemáme Smile

Obrázek uživatele petra.nn

určitě je lepší být ve svém, ale je třeba zvážit vše pro a proti i to, co by se stalo, kdyby jste nebyli schopni splácet, my také bydlíme v podnájmu 2 POKOJE, docelá drahý, je to novostavba, ale jelikož náš menší pronajimáme tak to není taková hrůza( ale vadí mi, že to nemám podle sebe, ikdyž je dům nový a hezký jsme první nájemníci tak to není úplně můj domov), letos začináme stavět a hrozí, že před dostavbou se budeme muset s dítětem na chvíli odstěhovat do toho našeho malého 35m3 z úsporného hlediska i s tím, že prostě má prvorozená bude muset bydlet chvíli u svého otce, jinak by se k nám už nevešla, život je prostě boj. Také nevíme, jak to fin. zvládneme, manžel podniká ja na MD tak uvidíme, chceme stavět pomalu a za hotové na dokončovačku asi hypotéku, ale max 600000,- Ve tvém případě bych se snažila najít nějaký domeček za dobrou cenu i menší, ale byl by váš, přistavět přeci můžete kdykoli...

Obrázek uživatele Paulette

Já jsem pro hypo... Nás 5+1 vyjde na 2mil stavba se vším všudy... Jen uvidíme zda dostaneme pozemek nebo budeme muset koupit. I podle toho, kde najdu práci. Jinak za mě určo hypo. Cena nemovitosti půjde nahoru pokud se o ni budete starat a děti ji klidně potom můžou prodat Wink

Obrázek uživatele Arutha

nj nás 5+1 výjde na 4,5 mega Sad a to jsou pak splátky hypošky o 10tis dražší jak pronájem 5+1 baráčku ve vesnici kde je vešekrá občanská vybavenost Sad

Obrázek uživatele Arutha

Holky možná jsem to špatně napsala, ale pronájem baráku 5+1 stojí 15 000 se vším a naše splátka hypošky za stejný barák by byla 25 000 + poplatky a to nebudem bydlet ani ve vesnici kde je celá základka :-(. To budem muset udělat kompromis.

Obrázek uživatele lucininenka

no tak v tom případě se ovšem musíte poohlížet po tom,na co máte Smile Pokuď nemám na barák 5+1 tak prostě pořídím menší,co by jste s ním proboha dělali Smile My taky budeme mít 3+1 s možností pozdější úpravy Smile A pronájem baráku mě přijde jeko úplná hloupost,jednak to stejně nebude pronájem na celý život a zařídit se v aráku a za párle se ase stěhoat,to by se mi teda vůbec nehtělo Sad Ještě tak pronájem bytu,ale baráku fakt ne Sad Poohlídněte se po něčem menším,přeci nemusíte mít barák za pět milionů,ne??

Obrázek uživatele petra.nn

Víš ono to není tak jednoduché, u nás a to nebydlíme U Prahy jsou pozemky také hodně drahé 1000m2 cca za 1000000,- a postavit do 2000000,- nemožné, a to už teď máš 3000000,- takže pisatelce rozumím, ale máš pravdu, musí zvážit co si mohou a emohou dovolit:-(

Obrázek uživatele lucininenka

no můžu tě ujistit,že i my co nebydlíme v Praze |:) (bydlíme u Plzně),tu máme drahé pozemky.Ono sehnat denska 1000 m pod milion sice jde,ale za cenu toho,že budeš bydlet v nějakém zapadákově,kde neštěkne ani pes Sad My sháněli pozemek dlouho,dokonce jsme měli i vybraný,je to ve vsi 25 km od Plzně a i tady jsou pozemky za 990 za metr Sad Takže u nás by padl třičtvrtě milion jen za pozemek a pak bychom měli jen dva miliony na to postavit barák-museli bychom na klíč a šup,hned jsou to tři miliony bez vybavení a ještě za nějaký kšunt,protože teda barák na klíč za dva miliony žádná velká extra kvalita nebude Sad Takže jsme si počkali na již postavený a 3kk s pozemkem 550 m máme rozjednaný za cenu 2,6 milionu a to je to 8 km od Plzně a je to část Plzně,kam jezdí MHD,je tam škola,školka i obchody.Takže ideál,v téhle lokalitě bychom se fakt nevešli zdaleka pod tři miliony... Do kterých se ovšem vejít musíme,protože na víc nemáme.Jestli vyjde tohle,budu šťastná jak blecha,jasně,jsou tam ústupky,je tam o místnost méně,než jsme chtěli a je to dvoubarák a ještě s jímkou,ale jak píšu,ústupky jsou potřeba Smile Furt si říkám,že lepší než byt v paneláku Smile Takže vybrat jde,ale je třeba si opravdu uvědomit na co mám a jestli to co chci,je za tu cenu vůbec reálné Smile

Obrázek uživatele petra.nn

My jsme zase sehnali pozemek, dá se říci se zříceninou cca 30 km od Ostravy já zase preferuji vesnici, jelikož jsem tam vyrůstala obchod škola a veškerá infrastruktůra cca 5 km, ale máme auta tak nám to nevadí, my jsme do postaveného nechtěli, sice jsme se na nějaké koukali, ale hrůza tam u nás opravdu do 3 mega šílená investice a nad 3 mega starý kupovat neee!!! navíc manžel dělá ve stavebnictví takže se nám vyplatí stavět, ale chápu, že pro někoho je řešení starší, já jen vidím ségru kolik do starého musí investovat.

Obrázek uživatele lucininenka

no tak ten náš je kolaudace 2008,takže rozhodně žádná barabizna Smile Je to nový barák,já bych starý taky nechtěla,protože co ušetříš na koupi,pak vrazíš do oprav,ne-li 2x tolik Sad Do nového baráku nemusíš investovat deset let nic (tím myslím do oprav samozřejmě Lol My by jsme nemohli dělat svépomocí,nemáme nikoho známého,kdo by pomohl a nebo tomu aspoň rozuměl,ještě ke všemu do toho musíme profinancovat byt,ve kterém ale musíme bydlet do doby,než by se postavilo a to by bylo fakt děsně složitý Sad Takže jsme namkonec od samostavby upustili a na klíč to vyjde zase draho,favoritem byla nakonec dřevostavaba,ale jít už do hotového je pohodlnější,ještě je tam veškeré vybavení krom nábytku,takže počáteční investice opravdu nulová.Tak snad to vyjde,jestli ne,tak se tady zase objevil baráček,trošku jinde teda a už trošku horší lokalita než tohle,ale zase je větší,ale není dodělaný,prostě novostavba,na kterou zase někomu nezbyli peníze... Já zase preferuju spíš okraj města,nechceme pořizovat dvě auta a nechci být závislá na nějaké plechovce,bez které se nikam nedostanu,když vyplivne auto,chci mít možnost se někam dopravit i jinak Smile Takže sehnat se dá už postavený a prakticky nový,každopádně chápu,že kolem Prahy to vyjde určitě dráž než tady,ale zase se mi nezdá,že by tam nešel sehnat slušný barák mezi 3-4 miliony Smile

Obrázek uživatele petra.nn

kdoví,já jen vidím, že i u nás se těžko hledá pěkný do 3 mega, navíc mám pocit, že jsou i ty pozemky docela pěkně přebrané:-( No není to s tím bydlením jednoduché, vidím, že tady na MT to řeší spousta maminek:-))

Stránky

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Nechtěné těhotenství

Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, po 2 roce, dávaly jste stále Sunar 3 a nebo jste přecházely na Sunar24? Jsou chuťově stejné a nebo je tam nějaký rozdíl - kromě složení?! Díky moc

Ahoj holky. Tak dávám info jak Simonka povyrostla. Máme 7 a půl měsíce, 68 cm a 6800 g. Dítko je to hyperaktivní, tak s ním chodím do plavání kojenců a je to naprosto skvělý. Poprvé se postavila v 5 a půl měsících a teď už se začíná pouštět. Jen doufám že tak brzo ještě chodit nebude.... Přes den spí tak 2 hodinky dopoledne a hodinu odpoledne. V noci od 20 hod. do 7 do rána..

Ahoj, holky, mám takový zvláštní dotaz Smile Od 9. 10. bych měla nastoupit z rodičáku na mateřskou. Včera mi Dr.

Ahoj holky možná jsem to blbě nazvala, ale jak jinak to nazvat Biggrin Dostaly jste nějaký dárek nebo něco?

Ahoj holky,

Ahoj holky,
řeknu vám jak to je. Bydlíme ted v bytě 2+kk, 43m2 se dvěma dětma. Já jsem 100% pro barák, ale chlap není rozhodnutý. Tak zvažřujeme že bysme šli do pronajmu domu a zkusili to.

Ahojíček holky, chtěla bych se zeptat. Mám doma holčičku a je jí 2,5 roku. Za měsíc budeme mít další holčičku. Když jsem byla na sociálce, tak s druhým prtětem budu doma automaticky 4 roky, protože jsem mezi prvním a druhým dítětem nepracovala. Včera jsem byla u kamarádky a ta mi říkala, že se dá mateřská převéct na určitou dobu na manžela a tak bych mohla mít 3-letou variantu rodičáku.

Ahojík holky, mám doma skoro 2,5 letou holčičku a od malička mi v noci nespí, nemáte nějaké rady či zkušenosti s tím, aby mi už začala spát? V noci se budí minimálně 4x a je to každou noc Sad Za měsíc budeme mít další přírůstek a tak už bych se potřebovala vyspat.

Mile maminky jsem v 19 tydnu tehotenstvi a dostala sem rymu.....zatim piju hermankovy caj s medem a citronem a lezim porad v pod perinou. mam porad ucpany nos mam doma jen olynth ktery neni pro ehotne mate nake rady? A neublizi ryma miminku? horecku nemam v krku me neboli jen tam ryma.....

Zdravím. Mám dotaz ohledně ovulky. Vždycky jsem poznala, že ovuluju, měla jsem silné bolesti břicha, teď jsem rok po porodu a začala jsem brát HA...Je to 8 dní, co HA beru a od včerejška mě bolí břicho stejně jako při ovulce...Co si o tom myslíte?