Ramona1229
Naše koupáníčko bylo úplně úžasné.Malá si to fakt užívala a já taky.Protože koupání,bylo vždy u nás se řevem a dnes pohodička :dance: :dance: :) :)

Páni! To je příma... Jak tam má tu hlavičku??? :? :k:
Tak to strašně utíká a letí.7.8.13 se narodila naše Jasmínka.Už jí budou 4 měsíce.První 3 měsíce úplná katastrofa.Bolení bříška,křeče ,kolika a operace tříselné kýly.Ale už se to pomalu uklidňuje a i v noci už spí třeba i 8 hod.Ale přes den je to pěknej }:) :s: .

peknej }:) ??? to snad ani neni mozne, vzdyt ma tak neskutecne miloucky kukuc :D
leti to, co?
kazdopadne jsem moc rada, ze uz mate klidnejsi obdobi a bolenicko uz je pryc :one: tak jen tak dal :)
Já se toho nějak nemůžu dopátrat.Mám obavu,že pokud budu muset zaplatit za malou tak v nemocnici nechám majlant.Malá je nedonošená a už je v nemocnici 14 dní.A kdo ví jak dlouho tam ještě bude :(

je důležité aby jsi malou nahlásila na pojišťovnu, za pobyt se nepletí do 18 let, ale jestli jí zapomeneš nahlásit tak je dost možné, že budeš muset platit za použití ikubátoru a všech těch věcí okolo
In reply to je důležité aby jsi malou by RadkaČ
tak to pozor,neplatí se za novorozence a dál už jo,neplatí se do 18 let poplatek u lékaře 30kč ale za pohotovost 90 kč a za nemocnici 100kč na den se platí i za děti
In reply to je důležité aby jsi malou by RadkaČ
Jaj, tak to my jsou novinky že se za dítě pod 18 platí :-(, ale jinak by to mělo být tak jak jsem psala, a pokuď se jedná o dítě které je tam od narození tak se neplatí
In reply to je důležité aby jsi malou by RadkaČ
Za dite do 18let se neplati?tak to je pěkný bordel,malý má 2roky,v porodnici sme neplatili nic a v roce pri hospitalizaci uz ano..
Tak je na světě první záříjňátko.Sice Jasmínka přišla na svět o 5 týdnů dříve.Byla jsem v 35+1 tt.Jasmínce se u mě v bříšku nedařilo a tak přišla na svět císařským řezem.Porodní váha byla 1950 g a 41

opžděně,ale přeci jen:-) Malá je nádherná :h: :h: :h: Tak ať i nadále pěkně prospíváte a máte se čile k světu holky naše milé :k: :k: :k: :k:
Je užasná, Nejsi sama náše Mia měla byt tež záříjňátko ale narodíla se take ted v Srpnu :)) :h:
holčička!!!
Ta je nádherná!
Tak to moc gratuluji, veřím že je malá bojovnice, a že budete brzo doma. Přji hodně zdraví :€s€:
Maminky máte některá zkušenost s neplacením výživného?Soud a ani zákony nám nepomáhají!Jinej kraj a jinej mrav?

mám, když jsme se rozváděli,tak mu vyměřili i částku za dobu, co už s námi nežil a napsali termín, do kdy to má zaplatit, splácel to x let, mezitím neplatil řádné výživné, takže zase dluh na výživném...jsme léta od sebe a soud to už nezajímá, ten řeší, kolik má platit řádné výživné, zda se vídá s dítětem, ale už nevyměřuje, kolik a do kdy má zaplatit
tak jsem se soudce před všemi jak trapka ptala, co mám tedy dělat /když trestní podání u policie nejde...vždy něco málo za 4 měs. zaplatí a sociálka si neví rady/
on mi řekl, že mám podat exekuci /nepracuje, takže na plat to nejde, ale jde na nemovitý majetek...toho se zalekl, protože by přišel o bydlení, takže sám za několik dní po soudu navrhnul, co a jak bude splácet...zatím to dodržuje a k tomu platí řádné výživné /jsem zvědavá, jak mu to dlouho vydrží, protože má platit ještě jedno výživné jiné ženě a tam teď neplatí/
mezitím, co si hrál na socana, začal pracovat, takže až to doplatí, jestli vůbec, tak požádám pro změnu já o zvýšení výživného, protože na školáka to fakt nedostačuje
a když už se s ním nestýká, tak ať mu aspoň platí, ať má na léky, koníčky, tábory, oblečení apod.
In reply to mám, když jsme se by Janulka Kubik
Já sice už výživné nemůžu nijak vymáhat,protože dcera je už plnoletá.Ale už i ona několikrát podávala trestní oznámení.Dokonce už má i exekuci na plat,ale je to stejně prt platné.Oni mu strhnou jen kolem 700 kč a dluh mu stejně nabíhá,protože má platit 2400kč.Jen se pozastavuji nad tím ,že když byl u výslechu,kde uvedl dosti velkou částku je řidičem kamionu,že mu nesáhli na diety.Můj muž je též řidičem kamionu a jemu soud sáhl na diety,aby zvýšil alimenty na jeho dceru.My jsme Prachatický kraj takže tady asi platí jiné zákony,než třeba v Táboře.Je to nespravedlivé.Nevím ,jak jinak se už má člověk bránit :n:
In reply to Hm tak koukám,že je to asi všude stejné. by Ramona1229
no, když je plnoletá, tak by to měla řešit asi sama
a co se odvolat? výš?
mám zkušenost s tím, že na kraji bývá u soudu i psycholog a ten právě tyhle lumpy odhalí
In reply to Hm tak koukám,že je to asi všude stejné. by Ramona1229
jo u těch řidiču kamionu je to těžký.U nás třeba diety do platu absolutně nepočítají :00:
kámoška to poctivě každého pul roku dává k soudu a vždycky jí to pak doplatil,jen 1x ne a to šel fakt sedět a pak to stejně musel doplatit.Vždycky to teda trvá a cca měsíc-dva po tom co peníze dostane ho dává k soudu že uběhlo dalšího pul roku.Měla exekuci na jeho plat ale to vyřešil tím že z práce odešel a vydělává si po brigádách.
Holky chtěla bych znát Váš názor.Jaká je pravděpodobnost,že malá bude mít VVV.Se synem jsem byla na plodové vodě a vše bylo v pořádku.Když se narodil měl celkem 4 dirky v srdíčku.Správně by se měli po porodu zacelit.Jak je možné,že se to neukázalo při velkým ultrazvuku?V dubnu jsem byla na velkým ultrazvuku a vše bylo taky v pořádku.Myslíte si,že se to bude opakovat a naše malá bude mít to samé jako syn?Bojím se,že jo :(

no protože to není vývojová vada,která by se měla ukázat na UTZ.Tyhle "dírky" v srdíčku jsou normálně u plodu,zajišťují správný tok krve v děloze.Po porodu se kompletně přestavuje krevní oběh dítka a někdy se tyhle dírky prostě nezacelí...o všem to ti nikdo dopředu neřekne,protože naopak v těhotenství je to právě správně,že tam jsou... jinak na ECHU (neboli vyšetření srdce plodu) se vylučují pouze kritické vady srdce neslučitelné s životem a nebo ty,které jsou kritické,ale djí se operovat,nicméně je nutno rodit na specializovaném pracovišti.menší vývojové vady neohrožující dítě po porodu se stejně zjistí až po porodu,kdy je samozřejmě ten přístup k srdíčku lepší.To co máte vy není VVV proto se těžko dá určit,jestli na tom druhé dítko bude stejně nebo ne...
Krevní oběh plodu je jiný než po narození: po prvním nádechu se u miminka uzavírají určité otvory, které v srdíčku a vůbec v průběhu celého krevního oběhu před tím musely být, aby krev obíhala - vem v úvahu, že po narození končí propojení s placentou a startuje plicní oběh. Myslím, že na utz nebylo nic vidět, protože srdíčko vypadalo tak, jak má srdce dítěte v děloze vypadat. Problém nastal až po narození, ale co vím, mělo by to být řešitelné. Malá to mít vůbec nemusí, neboj. Soustřeď svou mysl na to, že se narodí zdravé mimčo a ne na to, jaké problémy mohou nastat. Možná to ode mě zní neempaticky, ale věř, že tohle je fakt to nejdůležitější, co můžeš pro malou udělat. Mmch konzultovala jsi to s dr? Co říkal/a?
In reply to Krevní oběh plodu je jiný než by renata 11
že musím na podrobný ultrazvuk ve 30 tt.Což je za 2 týdny.Mám dvě starší děti a ty jsou v naprostém pořádku.Musím holt být pozitivně nabitá a nepřemýšlet nad nejhorším :) .A doufat,že to malá nebude mít jak nejmladší syn :)
In reply to S dr. jsem to probírala a ta mi řekla, by Ramona1229
Já vím, že je to strašně těžké, ale je to přesně, jak píšeš. Držím moc pěsti, vše bude v pořádku, uvidíš :a:
Ahoj, mám synka-4 roky, také problémy se srdíčkem kolem 20tt těhu, také se to po porodu nezacelilo... A ještě mám skoro 8měs. dcerku, ta to nemá!
Už se moc těším až v tom uvidím naší princezničku :) :k: :k:
http://aukro.cz/znackovy-super-set-novorozena-holcicka-34ks-v50-56-i326…

luxusni sada romi :one: :one: jen si to nakupovani uzij :€s€: ja se chystam v lete na prozkoumani veci po angelce, vytrideni podle velikosti, at vim, ceho mam dost a ceho bych mela dokoupit (andelka je v kvetnu, takze ty 4 mesice rozdilu co se teplot tyce urcite v tech vecech pocitim, ale snad to nebude az tak zle :) )
oblečky vypadají moc pěkně :one: ...taky mám spoustu oblečení vel. 56 nebo new born a těch větších oblečků mám mín...50 mám taky něco malo, ale bojím se abysme to vůbec vynosily :)...každé mimčo to má jinak no...mám kámošku a malá jí 56 oblékla do 4. měsíce, to se ale doktorka divila, že je tak malinká :)...jinak opravdu krásné oblečky :a: papa a pohlad :€O:
In reply to oblečky vypadají moc pěkně by Novomamina
těch velikostí 56 moc nemám spíš začnu nakupovat na 3 měsíce a výše :).Dnes je tolika nádherných věcí to dříve nebylo :n: tak si to užívám teď :one: :dance:

za podobné peníze koupíš kočár podstatně kvalitnější... na tohle se vyprdni, vypadá dost chatrně :00: s ním zajedeš párkrát do lesa a bude ti všechno vrzat, viklat se apod... raděj si pár kaček připlať, kup třeba i bazarový, ale kvalitní kočár... My máme Teutonku, taky bazarovou, ale je naprosto bezproblémová a skvělá.. stála nás ve dvojkombinaci (bez autosedačky) 9tis :one:
já jsem před 8 lety koupila od Takka kočárek a byl to pěknej šmejd.Něco na způsob tohodle :00: .Nevím tápu :? .Moc se v kočárkách nevyznám.Tohle je mé poslední těhu tak zase nechci kupovat drahý kočárek,když už pak nebude mít využití.Tak mi, prosím nějakou značku poraďte.Moc děkuji :) :one:
Tak takovej mám pohled z okna :)

:one: no tak to asi neni panelak jako panelak :s:
ja mam zas vyhled na "nas" hrad, helf... to taky neni az tak marne :dance:
In reply to no tak to asi neni panelak by Räberka
nějaké to foto :) :one:
In reply to Tak sem taky hoď by Ramona1229
ok, hned jak mi bude trochu lip :)
:a: :a: :a: :a: Hezký výhled :€s€: :€s€:
vypadá to divně ale hlavně že byla malá spokojená :one: jen bych tu třetí fotku vymazala,nikdy nevíš jaký prase se sem chodí koukat :(