lidushka

24.10.2013

Ahoj všem,prosím není mezi vámi laktační poradkyně? Nebo nevíte o odkazu kde bych sehnala kontakt na nějakou v mém okolí? Nějak nemůžu nic najít :/ Děkuju :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj,dík za reakce,všechno je to u nás dost složitý,od začátku máme s kojeím nějaký problémy :( Malej neuměl vytáhnout jazyk takže se i špatně přisál a mě odešly během pár dní bradavky. 4 týdny sem to s vypětím sil vydržela,mazala,větrala a podobně ale nešlo to.Musela sem skončit,takž sem aspoň odstříkávala a dávala flaškou,ale i se snažila sem tam nakojit aby to prso pak chtěl.Takž v čem je problém?Prso chce stále ale osavačkou sem je asi nějak víc rozchodila,takže když se spustí mlíko naplno tak malej nestíhá pít a topí se,řve a prso odmítá.Jakš takš to jde s kloboučkama ale furt u toho usíná.Tak by mě jan zajímalo,jestli máme ještě šanci začít normálně kojit,nebo sem ho tou flaškou nadobro skazila.Dnes je mu 6 týdnů,přes den víceméně kojím,v noci má 1-2x UM.Už neodsávám,bolí to,prsa musím dost mačkat aby něco teklo :/ bradavky už dobrý.Tak co myslíte? :)

05.07.2013

Ahoj všem.Mám jednu otázku tak snad mi poradíte.Dají se nějak připravit prsa na kojení? U prvního jsem si bradavky odrovnala hned v porodnici :(

Ahoj, u prvního jsem trpěla a u druhýho (6 týdnů) je to 100% lepší, i když prvních 14 dní mě teda prsa bolely hodně taky. Hele, nám tam sestřičky říkali, kojte 20minut z jednoho, 20 z druhýho každý 3 hodiny. Vykašlala jsem se na to. Kojila jsem kdy si malý řekl - třeba po hodce a půl a nenechala jsem ho dlouho žužlat - max. 15 minut. A výsledek? Prsa mi neztvrdla a nenatekla tak jako při prvním těhu. Když pije dítě časteji, tak nemá tendenci tolik hltat a tím pádem trhat bradavku. A jak časteji pije, tak si prso i rychleji zvykne. Můžeš zkusit :)

Měla jsem to samé, a to hned chvilku po porodu, malý se přisával hned, a to je mu teprve 6 dní.. tak mi sestřička doporučila ty kloboučky a je to super, teď je kojení nejen pro malého, ale i pro mě krásný zážitek, používam je jen doma, když jsem na návštěvě nebo někde, tak to vydržim bez nich :).. bradavky se hned zpravily a kojíme vesele dál :€s€:

Ahoj, asi se na to připravit nedá. Mě po porodu hrozně ztvrdly prsa, nalily se tak moc, že jsem nemohla ležet ani na boku a odsát mi nešlo skoro nic. Teprve až druhý den konečně něco teklo, dcerka byla navíc přenášená a měla trochu zduřelý nosohltan od polodové vody a chudinka nemohla moc sát, protože jí nešlo nosánkem moc dýchat. Takže se mi přisála a hned se pustila a plakala. Pomohla jí mokrá plínka přehozená přes voziček no a já měla tím nekonečným přikládáním taky bradavky total v háji. Krev netekla ale byly popraskané. Dost pomáhalo potřít je trochou odstříkaným mlíkem a nechat je jen tak volně větrat aby uschly na vzduchu, kam se hrabe bepanten. Doma jsem při přisátí ještě skučela, ale jak byla přisátá, tak už to bylo dobré, no a cca do 14 ti dnů už to bylo ok a moc jsem si to užívala ještě 11 měsíců :€s€:

Já jsem si taky už z porodky dovezla odrovnané bradavky. Podle mě byly problémy dva. Neměla jsem zrovna moc vystouplé bradavky a potom v kombinaci s šíleně nalítýma prsama, bylo na problém zaděláno. Hrozně mě bolelo už samotné nalití. Nemohla jsem ležet ani na boku jak to bolelo. Prsa jak beton a nijak extra vystouplá bradavka, tak je jasné, že se moc malé nedařilo se přisát. Snahu měla naštěstí velkou, ale asi jí nešel nasát i dvorec, tak mi sála jen bradavku a bylo to. Zkoušela jsem před kojením odstříkávat, aby to celkově trochu změklo, ale moc mi to nešlo. Teď už bych si s tím třeba poradila lépe. Navíc mi ty bradavky trochu vytáhla, tak doufám, že u druhého takový problém nebude, protože to byl fakt očistec :00:

Ahoj nám říkali v porodnici že by nás kojení nemělo bolet,ale většinu ženských to bolelo i mě.Nejhorší to bylo první týden a pak to bolelo ještě trochu ten další týden a pak to úplně přestalo.Mylsím si že bud je to právě tím zvykem že na to tělo není připravené nebo změnou hormonů to asi spíš.Těsně po porodu mě totiž nebolely prsa vůbce,říkala sem si,jak je to kojení příjemný až pak za ty dva dny jak se prsa nalily a hormony se změnily.Tentokrát zkusím odstříkávat už v porodnici,pokud jě budu mít moc nalitý-to mě vždycky ulevilo a nebudu kojit každou hodinu když bude malej plakat.Protože mě to taky mírně odrovnalo jendu bradavku-malá vydržela sát s malými přestávkami klidně hodinu vkuse a to je moc.A když sem jí dávala často jak v noci plakala,tak to se zas míchá to čerstvý mlíko s tím ještě nestráveným a dělá to ještě větší bolení a pláč..

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka