ErikaJ

07.11.2015

Ahoj holky, jsem po zamlklém potratu na konci 12tt. Nebudu popisovat jaký to byl šok, bolest apod., to některé víte určitě samy. Jsem třetí den po revizi dělohy. Spíš mě zajímá, jak jste se s tím vyrovnávaly, jestli jste se nebály zkoušet otěhotnět znovu, jestli další těhotenství bylo v pořádku, kdy se Vám to povedlo atd. Mně moje gynekoložka řekla, ať to po měsíci zkusíme znovu, což se mi zdálo dost brzy a pan doktor, co mi dělal revizi, říkal počkat 3 měsíce a ať se nebojím, že příště už bude určitě všechno v pořádku, ale na internetu se člověk dočte, že se to stává i víckrát.

ahoj teď to byl měsíc co jsem byla na revizi s dvojčátkama probrečela jsem spoustu nocí pak chvíli dobrý. Ale přesně po měsíci jsem si vzpoměla a bylo to tu zas pláč a pláč. Začla jsem si představovat jaký už bych měla břicho že už by to určitě už věděl i syn a tak. Doufám že to přebolí. Mě jedna doktorka řekla že můžem po šestinedělí druhá po třech měsících. Co doktor tak jinej názor. My jsme si řekli že určitě mimčo chcem a kdy to bude určí příroda víš co na druhý jsme čekai 2 roky tak teď si dáme tak 2měsíce pozor a pak uvidíme snad to půjde co nejdřív a bude vše v pořádku.

 

In reply to by aknelavodnaj

Ahojky, to si pamatuji, že jsi tu před měsícem psala o dvojčátkách. To mě moc mrzí. Život je někdy nespravedlivý.  :n:  Teď je ještě i takový divný počasí, doto se blíží Vánoce, člověk je takový citlivější... Snad se budeme brzy cítit líp. Mně taky jeden doktor řekl prý ihned po prvním měsíčkách to zkoušejte, prý za měsíc ta sliznice je naprosto v pořádku, a pokud to těhotenství má vyjít, tak buď vyjde, nebo ne, to už je zákon přírody,  další řekl, raději počkejte a po třetích měsíčkách to zkoušejte. Mám užívat Superfolin 1, naordinovala jsem si detoxikační kůru na 14 dnů, abych se trošku pročistila, a potřebovala bych, aby mi někdo „tloukl“ do hlavy samý pozitivní věci. Uvidím, jak se na to budu cítit, v každým případě to další těhotenství budu prožívat v šíleném strachu, ale budu to zkoušet tak dlouho, dokud se to prostě nepovede, a neporodím zdravé miminko. Totéž přeji i tobě, snad se nám to povede brzy!!!!!! :a: 

než jsem to poprvé zažila na vlastní kůži, vůbec mě nenapadlo, jak častý je to jev to zamlklé těhotenství. V první chvíli jsem měla pocit, že jsem jediná, komu se to stalo, a říkala jsem si, kde jsem udělala chybu. Pak jsem zjistila, že něco podobného zažila téměř každá druhá kamarádka či kolegyně z práce, a že je to vlastně celkem normální. Dokonce jsem narazila na pár kamarádek s mnohem horšími "zážitky". Takže to první zamlklé těhotenství, které skončilo v podstatě dřív než začalo, jsem přestala řešit velmi rychle. Gynekoložce se nezdálo už na první kontrole, na té druhé v 7.tt bylo jasné, že to nevyšlo. Byla jsem na revizi, doktoři doporučovali tříměsíční pauzu a já jsem to cítila tak nějak stejně. Neměla jsem potřebu začít se snažit hned, dali jsme si pauzu dvě ms a další tři měsíce trvalo, než jsem otěhotněla znovu. Tehdy jsem se vůbec nebála, že by to na druhý pokus nevyšlo.

Bohužel jsme o mimčo přišli v 18.tt, což byl teda velký šok. Absolvovala jsem pak nějaká vyšetření, čekání na výsledky zabralo celkem 4 měsíce, moje gynekoložka i doktorka v nemocnici na revizi říkaly, že si máme dát půl roční pauzu a upřímně řečeno já jsem v té době na další snažení neměla ani pomyšlení. Když jsem pak otěhotněla potřetí, celé těhotenství jsem napůl čekala, kdy se to zase "po...", vůbec jsem neměla náladu cokoli pro mimčo chystat takže jsme pak dost věcí řešili úplně na poslední chvíli. Synkovi je teď pět a půl a má o dva roky mladší sestřičku, ta se nám podařila první měsíc a z gynekologického pohledu těhotenství s ní bylo absolutně bezproblémové (bohužel jsem měla problém s vyhřezlou plotýnkou, takže ani tohle těhotenství jsem si neužila), ale dětičky jsou zdravé a dvě, jak jsem si vždycky přála. Do třetího rozhodně nepůjdu :n:

 

In reply to by ha.nka

Ahoj Hani,

  tohle je hrozný, podruhý zamlklý těhu a ještě až v 18tt :n: A podle těch výsledků přišli na příčinu, proč se tomu tak stalo dokonce 2x ? To se ti ani nedivím, že už máš strach. Já jsem si taky nemyslela, že těch zamlklých potratů je tolik, ale to je asi tím, že jsem se o to nikdy nezajímala, nebo spíš jsem si to radši nepřipouštěla a říkala jsem si, že když už mám jednoho syna, tak že druhý těhotenství proběhne taky v pořádku. Vím, že se budu těšit až zase na testu uvidím dvě čárky, ale zároveň začnu mít panický strach, jestli je všechno v pořádku nebo ne. Vždycky jsem se těšila, když jsem měla jít na UZ a teď se jich panicky bojím. Můžu ale říct, že týden předtím, než jsem šla na gyndu, jsem měla zvláštní pocit, jako takový divný tušení, sice mi bylo pořád blbě, prsa mě taky bolela, ale pořád jsem si říkala, že mám takový pocit, jako když tam mimi už není. Asi intuice. 

06.09.2008

Ahoj maminy, chtěla jsem se zeptat, od kterého měsíce jste dávaly svým děťem Pribináček nebo Lipánek?

Ahoj Eri,teď jsem ti akorát poslala zprávičku:-),jinak ten lipánek a pribin. jsou dost sladký,to bych zatím nedávala,zkus třeba jen přírodní jogurt a třeba do toho můžeš dát trochu povařeného ovoce.

ivka222

já myslím že už můžeš,my jsme taky začali brzo,je to bz chemií

22.05.2008

Maminy, Vy co jste kojily pouze chvíli nebo odstříkávaly, kdy jste dostaly první měsíčky po porodu?

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Mně už z toho taky straší, že přemýšlím, jestli v tom nejsem. :n: :n: Už asi měsíc mě stále bolí pravý vaječník nebo co to vlastně je a měsíčky nikde. Takhle mě ten vaječník bolel i první týdny, kdy jsem byla těhotná, proto jsem z toho taková vystrašená. Ale dáváme si pozor, tak snad by se nemělo nic přihodit. Ne že bych se druhému mimču bránila, ale teď ještě nééé. :n: :n: Psala jsem i na online gynekologickou ordinaci a tam mi odpověděli, že když je při porodu nějaký problém-napíchávání plodové vody, revize dělohy, velká ztráta krve apod. že jsou pak s měsíčkama problémy, tak snad to máme od toho. Mně nemohli vodu napíchnout, trvalo to 15-20 minut. Ach jo. :r:

01.05.2008

Maminy, jak vypadá u Vašich miminek píchanec po injekci proti tuberkulóze?

Ničeho se neboj každý miminko je jiný, prý se to může projevit jak popisuješ, nebo jez zarudnutím, nebo ničím.
Nesmí se to mačkat, sahat na to, nevšmat se toho, jen být opatrná, aby se to nestrhlo, třeba o oblečení, nebo tak.
Tak se neboj, ahojky ! ! !

25.04.2008

Ahoj holky, našemu malému je dnes 5 týdnů. Ráno tu probíhala debata o tom, jaké lehátko je lepší ve vaničce.

ivka222

my se koupeme zrovna tak,a malej je s toho úplně v tranzu.líbí se mu to může se i více pohybovat :one:

03.04.2008

Chtěla jsem se zeptat všech maminek, zda mají zkušenost s moučnivkou a jestli neznají nějakou radu, jak se té potvory zbavit.

my to měli potírat tou fialovou vodičkou, ale malá to měla necelý týden a než jsem to stihla natřít tak to samo zmizelo, a pak mi ji chlap vylil po celé kuchyni :r:

In reply to by zabka

Žabko, já jsem to také nikdy neslyšela, až díky malému. Jsou to bílé flíčky po jazýčku a patře, když je té moučnivky více, můžou se ty flíčky udělat i na zádičkách a v tříslech, ale to my naštěstí nemáme. Je to nějaký druh plísně, nebo co a je to bakteriemi z mlíčka nebo příkrmu. Tak mi to alespoň vysvětlila doktorka.

02.04.2008

Konečně jsem se dostala k tomu, abych popsala jak probíhal můj porod.

31.03.2008

Ahoj holky, po 14 dnech se sem vracím už ne jako těhulka, ale jako maminka, kterou jsem se stala 21.3.2008 v 15.42 hod. Erik měřil 50 cm a vážil 3300 gramů.

04.03.2008

Ahoj holky, od neděle do dneška jsem ležela na oddělení porodních sálů, měla jsem od minulého týdne bolesti, interval mezi nimi se zkracoval a celkově mi bylo dost bídně.

Tak Vám všem moc děkuju za morální podporu, už mi je lépe. Moc jste mi pomohly. Manželovi jsem své obavy také nastínila, ale je vidět, že je to chlap a moc si takové starosti neuvědomuje. Sice se bojí se mnou, ale spíš toho, abychom dojeli do porodnice včas. :s: :s: :s:

Neboj, to bude v pohodě... naříkající maminky si moc nepamatuju, a to jsem rodila už dvakrát, akorát když jsem čekala druhé dítě, tak tam byla jedna paní, co neustále nadávala na svého chlapa, že mu ho doma ustřihne a zahodí, že on by jen dělal děcka a ona to pak musí porodit a tak podobně... no, říkala mu "hezkými láskyplnými" slovíčky, dokonce i nějaké to pohlavní ústrojí se tam vyskytlo :-)
Ale jinak si žádné hororové scény nepamatuju...
A z vlastní zkušenosti můžu říct, že až ti dají na bříško čerstvé miminko, tak stejně všechno to méně příjemné zapomeneš a bude tě zajímat jen jedno... a tak to má být... takže klid, to bude v pohodě...
Přeju ti, aby ti to rychle uběhlo a dočkala ses bez problémů svého mimíska...

In reply to by ErikaJ

Jo jo, tak to má být.. člověk by se měl co nejčastěji smát... Hahaha, a zase ze zkušenosti můžu říct, že když se někdy vyvede puberta, tak i ten nejtěžší porod je procházka růžovou zahrádkou... :-)
Ono asi platí, že za každý dobrý skutek (což narození miminka určitě je) musí být člověk zákonitě potrestán... a v takovou chvíli si vybavím slova Marka Ebena, který kdysi řekl, že děti v pubertě prostě musí být tak protivné a strašné, protože jinak by se s nima rodiče nemohli rozloučit a chtěli by je mít neustále u sebe (ta citace není přesná, ale tak zhruba to bylo) - takže mu dávám za pravdu... a jinak moje zážitky s dítkem už odrostlejším si můžeš počíst tady... http://vodomerkoviny.mysteria.cz - odkaz Deník šílené matky... ať víš, co tě může a nemusí potkat...
Přeju hodně smíchu do dalšího čekání... :cc):

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka