Beru

14.01.2013

Ahoj holky, potřebuju se zeptat na vaše zkušenosti. V březnu mi končí mateřská a měla bych nastoupit do práce, jenže mi malého nevzali do školky. Navíc jsme se přestěhovali a musela bych dojíždět a tudíš bych ani nestihla popřípadě pracovní dobu od 7 hod a ani bych nemohla pracovat 10 hodin denně. Pravděpodobně budu muset dát výpověď, což se mi nechce,ale jiná možnost není. A teď k mé otázce, jak podepsat výpověď, abych dostala odstupné, popřípadě aby semnou nevyběhli? Pracuji u soukromníka, který mé těhotenství do teď bere jako zradu a tak bych ráda byla na něj připravená. Všem předem moc děkuji,ale už jsem ze všeho na palici :00:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, já na tom byla podobně... také mi malého letos nevzali do školky a v květnu bych musela nastoupit do práce, takže jsem si nechala na socce prodloužit mateřskou do příštího září a modlím se, aby mi malého do školky vzali. Bohužel, když dáš výpověď v práci, tak nejen, že nedostaneš odstupné, ale protože jsi dala výpověď ty, tak bys nedostala ani podporu, tak mi to bylo řečeno. a vzhledem k tomu, že si nemůžu dovolit přijít o příjem, tak teď musíme do září prostě vydržet. držím palečky :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahoj, taky jsem musela odejít po rodičáku z práce. A dopadla jsem přesně tak, jak píšeš. Nedostala jsem žádné odstupné, výpověď byla dohodou. Před dětma jsem pracovala 130 km odsud, tak bylo jasné,že do bývalé práce se nevrátím.Já na nějaké "podfuky" nemám hlavu ani žaludek, byla bych připrdlá z toho, aby se mi to nějak nevymstilo. Ale ty prachy mě sejří, všude čtu, jak ženské dostávají odstupné a já velké houby

In reply to by genevie

taky se toho bojim, aby na mě nevyrukoval bůh ví s čím a že on to umí a já abych mu nepodepsala dohodu. Já taky nejsem na podfuky,ale na druhou stranu máme půjčky a tak a nedovedu si představit, co bych dělala, dostat tři tisíce. Tohle je prostě šílená situace.

28.02.2012

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla a nepřidala ani aktuální fotečku. Nějak jsme toho měli v poslední době hodně, stěhování a tak vůbec. Tak jak se nám daří.

Ahoj, koukám, že taky pěkně rostete z Vojtíka je kus chlapa a má nádherný vlásky. No rošťáci jsou teď asi všichni, náš Vojtík tak pořád něco vymýšlí, stojí to za to viď. A kam jste se stěhovali? Moc Vás zdravíme a přejeme aby se Vám brzy zadařilo s dalším mimískem :-).

Koukám, že nám březňátka dělají pěkné pokroky a jsou to skoro všichni pěkní divoši. Tak ať se brzy zadaří :€O: , my to taky zkoušíme, ale zatím bez úspěchu :(

In reply to by pešule

no je to období na palici, někdy bych ho fakt zabila :D My teprve začneme,ale nějak mám problémy s vaječníkama, tak to vidim taky na dlouho :( Každopádně budu držet palečky, ať se tu obě brzy hlásíme :€O: :k:

Ahojky rodinko,
nějak nic nestíhám a na FB jsem dala poslední dobou jen fotky,tak jsem ráda,že Vás zase vidím. Koukám,že Vojtík roste jako z vody :) Dan moc ne,nechce nám baštit :(
Kdy budeš zase v Praze?
Papa a pozdravuj kluky :)

17.10.2011

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla a nedala žádné fotečky, tak to trochu napravuju. Hlásíme míry 11 kg a 82 cm.

Ahojka Beru,na první foto je malý úplný bobánek :-*.
Když jsem četla začátek, tak jsem jen přikyvovala....také se vztekáme ostošest a nočník je jen sranda.
A teď k tomu druhýmu prckovi.... jen jsem ti chtěla říct :) ...pokud ještě váháš,tak se do toho netlač...to druhé mimi přeci není časově nijak limitované...ono ten největší tlak bude totiž na tobě...těhotenství ,miminko a do toho první prďola, který je v podstatě taky ještě malinký a mámu potřebuje na 100%....... třeba za rok bude starší - komunikace a samostatnost o mnoho lepší a ty si tím ušetříš sílu, kterou budeš v těhu s prvním prckem doma potřebovat o to víc, neb on neví,že maminka je unavená, protože je těhotná.
Já sama za sebe kdybych měla teď zpětně říct...tak bych ještě klidně měla od sebe kluky i víc věkově od sebe než jsou.Já vím tohle je jen věc názoru a jen moje zkušenost,ale o tom ta diskuze je.Každá to cítíme jinak a máme jinak.Jen jsem se chtěla podělit se o názor.Tak snad nebudu ukamenována.
Já mám kluky o 2r+ 9mod sebe-tudiž jsem ve 2 letech prvního otěhotněla,ale nebyl to zase až takový med,jako u prvního těhu,dá se říct,že si z druhého těhu vybavuji jen bříško a 3 velké UTZ...jinak vše jak z rychlíku....Šimi-první syn, byl teda strašně šikovný,čímž jsem měla spoustu práce ulehčenož- byl hodně brzy bez plíny(od 18 m úplně),brzy krásně mluvil, sám se oblíkal,vyslíkal, papal a chodil vzorně bez kočáru od 2,5 let,ale psychicky mi přijde,že zralý teda nebyl. Ještě dnes má občas blok , že se musí dělit s bráchou o naši(manža+já) chvilku volna a o naši pozornost, navíc po druhém roce teprve přišlo takovéto vzdorovací období,kdy s ním nebyla naprosto řeč....na vše jen ne, nechci, já sám a nebo řev. S břichem jsem ho táhla s obchodu na rukách kopajícího a vztekajícícho.
Samozdřejmě jsou i děti které naprosto s přehledem pobrali narození druhého sourozence a to už ví třeba maminka sama, jak moc na ní její dítko vysí... Náš Šimi je sice citlivější povaha,ale tak si říkám teď zpětně,že jsem mu to jedináčkovství mohla protáhnout o co nejdelší čas (než by mi skonči rodičák-chtěla jsem,aby mi hned navazovala druhá mateřská). Tak to je asi vše...nějak jsem se rozepsala...omlouvám se.
Teď už když zase vidím Kubíčka,jak mi rychle vyrostl z miminka, nemůžu říct,že mě opět nechytají mateřské pudy a dokázala bych si představit i třetí,ale sama moc dobře vím,že by to bylo teď dost náročné a navíc si si budu namlouvat po dvou mateřským potřebuju jít zpět do práce i kvůli mé psychice. A třetí tudiž...možná ano, možná ne,ale prozatím to necítím na 100%.
Zdravíme tě i malého bobiška

In reply to by pupíí

nevím, proč by tě měl někdo kamenovat, je to tady přeci o diskuzi a názoru. Já zatím mimčo nechci, necítím se na to,ale viděla bych to, kolem března, kdy mu budou dva,ale to je ještě čas. Spíš už jsem teď přestala brát prášky, abych se trochu vyčistila a dřív jak za půl roku nechci. Taky se bojím, abych Vojtu nijak nešidila, už teď jsem unavená, je to živel a do toho těhotenství, to nevim. Vím, že každé těhu je jiné,ale u prvního bych jen spala, to bych prostě nezvládla :( Nemůžu říct, že mě to nechytá a mimčo bych nechtěla,ale představa je to šílená. Navíc malej chce pořád chovat a dr mi říkal, že do pěti kil by mi to povolil a to bych nerada pokoušela. Podle mě to nikdy nebudu cítit na 100% vždy se budu bát toho, že dvě děti nezvládnu,ale jedináčka nechci. Jinak tvůj syn byl teda fakt šikula, jak vše zvládal, to u nás nehrozí.
Děkuju za názor a uvidíme, co bude třeba za půl roku :)

In reply to by Beru

Přesně,není nutnost otěhotnět co nejdřív,ale ve správnou dobu s ohledem na sebe i prvního prcka,neb vás se to bude týkat především.A já bych řekla, že to vycítíš sama kdy.... a vůbec bych se nebála věkového rozdílu 3 nebo 3+...rozumět si budou a budou se mít i tak rádi.Nemyslím si vůbec,že bys nezvládla dvě děti...to určitě ne.jen si to ještě můžeš trošku ulehčit,tím,že ten první bude o něco malinko starší-rozumnější samostatnější.bude už více vyhledávat i společnost druhých a ne jenom tvoji. :k: :a:

Ahoj Beru no to je mazlinka jak tam spinka je si porad tak nejak podobny jen uzasny vlasac:)).S tveho prispevku se musim pousmat uplne jako bych to psala sama,to vse je u nas tak podobne jak to cisteni-necisteni zubu tak oblibene sluvko:))))Neboj nejak ty dva rarachy zvladneme kazda to zvladla tak my taky ;) Tak moc mavame a hodne hodne zdravicka my se ted nejak drzime tak jsem stastna!!papa :h:

In reply to by Nikkys

No musela jsem ho malinko přišmiknout, protože už měl šílený háro :D Asi máš pravdu, zmáknem to, ikdyž se děsim předem :D A ty jsi na tom jak s druhým? už ho čekáš a nebo plánuješ? já jsem teď nějak mimo mísu :)

07.10.2011

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla a teď bych potřebovala poradit. Netýká se to sice mě,ale někoho mě blízkého.

Ahojky,
u nás byli vyšetření také docela v pořádku až na imunologii mi zjistili alergii na spermie a poslali na IVF. Stálo to včetně injekcí a prodloužené kultivace necelých 20tis. a teď mi v postýlkách spinkají skoro 16ti měsíční dvojčátka Terezka a Tadeášek. Pokud by jsi chtěla vědět víc, písni.
Papa Romča

no to většinou kolem 20 tisa záleží jaké nadstandartní výkony budou chtít udělat a proč nezkusí IUI nejdříve třeba jim i to pomůže ;)

02.06.2011

Ahoj holky nejen březnový, už jsem sem dlouho nepřidala fotečky našeho Vojtíka, tak to chci napravit.

Teda ten má krásný kukadla!!! To bude lovec žen!! :) Jinak zoubky nás taky trápí, asi to teď bude častej jev březňátek! EE a kaka máme taky, ale vždycky až po výsledku.. :) takže svlíknu a vím, že už ani na nočník nemusím dávat.

In reply to by kacik1

to jo, ani si je syčák nezaslouží :s: Máš pravdu, taky to většinou na nočník nestihneme a jak už leze bůh ví kam, tak si ani nevšimnu, že tlačí :00: Holt to ještě potrvá, než je to naučíme :)

Ahoj, no kouzelnej klučík :-) jo a záchodová mísa toho našeho miláčka též fascinuje, vlastně vše, co má něco společného s vodou - ale do záchodu hrozně rád hážen taky různé věci včetně cumlíků,ponožek,...no mám taky radost. I nám se občas podaří někde zanechat dáreček, když máme prťku na větrání :-) a zoubky, moc nezlobte!

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no on to sice říká,ale někdy je to pravda a někdy si dělá srandu :D Nějak nočník nehrotíme, spíš se s ním seznamujeme, tak uvidíme. Jo jo, aktivit mají vážně hodně :) Je to takovej náš Zmatlíček, děkujeme za chválu :) Pa pa :a:

29.03.2011

Pár foteček pro vás holky :) Zdravíme vás a posíláme pusinky :)

Ahoj - to je ale Vojtíšek neposeda a už brambůrkuje :s: Nela taky vždycky Aničce čmajzne nějakou tu dobrůtku. :hu:

29.03.2011

Ahojky holky, dlouho jsem tu nebyla, tak se omlouvám,ale už přes měsíc zápasím z nějakou blbou virozou a nemůžu se jí zbavit a do toho ten náš raubíř :) Takže, minulý týden jsme byli

Ahoj Beru s raubířem, co má tvářičky jak malovaný a vlásky jako andílek ;) Máte krásný míry, odhaduji na roční něco podobnýho, a vidíš to, jak se pěkně rozpohyboval :one: Gratulujeme k prvním narozeninám, dárků bylo požehnaně, paráda :one: (Až snesu všechno pro Kubíka já, tak se to ani nevejde na jednu fotku, mám pocit, že je tolik věcí nepostradatelných pro následující léto :s: ) Už se mooooooooc těšíme na fotky, tak sem s nimi. Máváme vám :a:

In reply to by Majae

no jo, už mu to jde pěkně, sice sám krok udělá jen s oporou,ale ty pokroky, to je fakt paráda :) No my jsme to nechtěli moc přehánět, pak se člověk s tím ani domu nevejde :s: A nás teď nejvíc zajímá záchod a pračka :D

Ahojky a gratulace veliká k prvnímu ročku :qu: :qu: máte míry jako my, jen máme o 1cm navíc :)
Vojtík je fešák jako vždy a roztomiloučkej k zulíbání :c: jo a stavebnici máme taky rádi - to dělá rachot a jde to pořádně rozházet po celém pokoji :s: jsou to lumpíci ti naši kluci :c:
mějte se a přejeme brzké uzdravení :a: :a:

21.02.2011

Ahojky holky, letí to letí a brzy oslavíme rok :00: No a co je u nás nového?

Baru tak jste nás předběhli..Mája stále nelozí...doplazí se tedy všude to jo, ale nelozí. Zub nemá ani jeden :€[€: a sama si nesedne..Vojtík už si teda sedne přímo sám, nebo jen když ho posadíš? Mája sedět umí, ale sama se do sedu nedostane. Ve vaně vypadá stejně jak Vojta :-)...Taky tu jednu nožku tak pořád vystrkuje.
Už jsme byly u druhé doktorky jestli není Mája zaostalá a řekla mi úplně to samé co ta naše, tak jsem se uklidnila. Prý je pevná a šikovná, ale nechce se jí, nebo jí to jen v mozečku nedocvaklo jak to udělat..No tak nemáme špatnou motoriku, ale jsme trošku na hlavu no ://: ..tož každý má něco.. :€):

In reply to by ZelaZuzu

hele, já už to neřešim, každé dítě je jiné a ten náš teda moc rychlík taky není. Jo jo, už si sedá sám, já ho nedávám sedět,ale s tím lezením, taky se spíš plazí, takže se neboj. On je prostě línej, vůbec se mu nechce lést, tak sebou po chvíli praští a leze po pupku. Řekla bych, že máme dost podobné děti :D Ale i můj dr říkal, že je to naprsto v normálu. Sice mi každej cpe, jak jeho děti už chodili,ale hotl už to beru jedím uchem tam a druhým ven. Takže na to kašli, jsou akorát líný. Vojtík je šíleně ukecanej, to je děs a chození asi nějak nepotřebuje k životu, tak pa pa pa a neboj, však naši prcci to doženou :D :a:

In reply to by Beru

Tak to jsou fakt stejní :-)...Malá kecá celý den v kuse...a jak vízká...to je staršná sranda ji poslouchat..Tak snad to doženou..ikdyž my teda ani ten zub ještě nemáme...no dílo. Tak pa pa jdu žehlit...bléééé

TAk to si teda užiješ! to je super, že ti dělá takové pokroky, jen tak dál!!! pěkně oslavte ten roček, my už máme rok a jeden den :///: ...opatrujte se a máváme!papa

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka