poraďte hru

28.12.2015

Zdravím a přeji krásné povánoční odpočívání...Děti dostaly nějaké korunky pod vánoční stromek a tak jsem si řekla, že bychom mohli koupit nějakou fajn hru. Poradíte? Máme 6 letou slečnu a 4 letého kluka. Máme doma Bombu, Cink, Piráty, Dobble, Z pohádky do pohádky a podobné chodičky (husičky atd.), Člověče, nezlob se, různé karty, pexesa aj. Hledám něco zajímavého... Třeba i logické...Máte nějaké tipy na zajímavé hry? Díky moc.   Deny

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, letos jsem pod stromek kupovala activity pro děti ( je i junior), ale pro ty menší bohatě stačí "pro děti". Je to fajn, nevím jestli znáš princip - utvoříte 2 družstva- 2 dvojice. Jeden z dvojice si vylosuje kartičky se slovem ( např. lyžovat) a musí druhému jakkoliv předvést nebo nakreslit toto slovo - bez mluvení. Pokud jeho parťák uhodne, posouvají se s hrací figurkou na patřičné políčko. Vyhrává ta dvojice, která je první v cíli :)

ahojky,letos jsme si objednali od Ježíška Jožin z bažin pro staršího a Příšerky ze skříně pro mladšího-obě jsou super :) Jinak máme doma třeba Loupežníky,Moje první obrázky-z kolekce V kostce (to zvládá i náš tříleťák,když mu upravím otázky),super prý jsou Ubongo junior a Activity pro děti,ale to nemám vyzkoušené ještě :a: jo a pak máme ty Policajty a zloděje od Mindoku (obdoba tučňáků na ledu) a to je super,že to může hrát samostatně,je to logické skládání... akorát že naše dítě je naprosto nesamostatné a nic z toho,co může dělat sám,ho nebaví :00: :00:  jinak je to super :)

Přinesl holkám (5 a 2,5 roku) pohádkohraní a aktivity pro děti. Musíme sice trochu inprovizovat - zatím předvádím a kreslím jen já a holky hádají, ale baví je to. Z pohádkohraní jsem nadšená, je tam několik různých her vhodných i do větších kolektivů, některé hry jsou na principu aktivit, pak tam jsou klasické hádanky a vědomodtní otázky na téma pohádky na způsob Česka. Protože taky dostaly nejaké penízky, tak přemýšlím o nějaké hře na jiný způsob, právě spíš nějaké "chodičky" buž z pohádky do pohádky nebo loupežníky, nebo mě napadlo to Ubongo, nebo jsem pak koukala na Pohádky v kostce od Albi, to je ná krátkodobou pamět, což by ta starší potřebovala trénovat :-)

 

Mám 6ti letou dceru. Hrajeme hodně her a nejvíc frčí Umí prase létat, OBongo, osadníci z Katanu..

Ahoj. Nám ježíšek přinesl celkem dost her - nejlepší je asi postřehovka Duch - byli jsme nedávno na Deskobraní a děcka (6 a 5 let) ji hráli pořád dokola. A pak rodinná hra Qwirkle - dá se najít i na netu online a jsou to v podstatě takové lepší piškvorky. Dnes jsme ji hráli i s babi a dědou a moc se líbila jak jim, tak naši skoro 7 leté dceři. Tu jsme hráli zatím asi nejvícekrát.

Pak jsme dostali ještě Woodoo manii - postřehovka něco jako Dobble, nebo ten Duch. Mnohomonster (tu jsme hráli jen jednou, ale taky vypadá zajímavě, má  i víc úrovní). A Žravé přišerky pro jednoho od MIndoku - máme už doma Zámecké schody, ty jsou luxusní a tohle je taky dobrý.

Jinak máme Ubongo - my dospělí hrajeme tu těžší verzi, děti tu lehčí. Moje první Česko - taky hrajeme rádi, Děti z Carcassone - tu už máme asi 4 roky a pořád je v kurzu. I si ji vytáhnou děcka, když přijde sousedův klučina na návštěvu. Sousedi hrají hodně i klasickou Carcassone, mají už skoro všechny rozšíření a i ten jejich kluk ji hraje moc rád (včera měl 6 let ;-)), tak přemýšlím že už taky pořídíme.

In reply to by Barče

Ahoj, já navážu na to Carcassonne, máme dětský i dospělý (s asi 6 rozšířeníma). Dětský je takový rychlovka, ale víc u nás frčí to dospělý - dětem je aktuálně 4 a 5 a hrjeme to už nějak rok... a majel tehdy tříleťák to pochopil skvěle ;) Začali jsme se základními pravidly a postupně přidáváme další a další a děti to baví.

In reply to by DenyPu

Každý hráč dostane 12 ks tvarů (Lka, kostičky, proužky,atd.) a hrací karty (každá má jiné zadání). Na kartě jsou vyobrazené symboly co jsou na kostce. Podle toho, jaký symbol hodíš na kostce, si vezmeš tvary (3 - lehčí zadání, 4 - těžší) a snažíš se je co nejdříve poskládat do tabulky na hrací kartě. Na stole máš rozloženou ještě "cesty" z různobarevných kamínků (momentálně mě lepší termín nenapadá ;-)). Hru vyhrává ten, kdo nasbírá co nejvíce kamínků stejné barvy - po každé dohrané hrací kartě si každý vezme dva kamínky, jen ten první se může posunout o dvě políčka, druhý o jedno a třetí si musí vzít kamínky z cesty na které stojí. Záleží potom i na logice po které cestičce se vydáš, takže může klidně vyhrát i ten, kdo nebyl vždycky první. 

https://www.google.cz/search?q=ubongo&rlz=1C1AFAB_enCZ465CZ465&espv=2&b…

 

Má se to hrát na čas, ale tak dalece jsme ještě nepostoupili ;--)

In reply to by Barče

Myslíš/myslíte, že by to skládání těch obrazců zvádla i dvou a půl letá holčička. Zvládá skládat puzzle, od dvou let bez problému hraje Mojí první hru (tu s krtečkem) a zvládá i obrázkové člobrdo, ale přijde mi, že jí nebaví chodit pořád dokola, takže hrajem jen s jednou figurkou. A jestli to dobře chápu, tak tady se každé kolo ty karty mění. 

In reply to by Miška

Netroufám si říct, ale je i Ubongo junior, tam by mohly být jednodušší ty obrazce. My jsme koupili rovnou už dospěláckou verzi, ta je pro děti od osmi let. 

Podle toho jak píšeš o tvé malé, bude něco jako ta naše - všetečka, co je dost dopředu. Taky jsme už ve dvou letech hráli obrázkový člobrdo. Hele, ale myslím, že ke třetím narozeninám jsme jí kupovali už ty Děti z Carcassone - 4 barvy figurek, skládáš cesty, až vede cesta od někud někam (od mostu do města), tak si na tu kartu, na které je vyobrazena tvoje barva figurek můžeš dát figurku. Kdo se první zbaví figurek, vyhrává. Děcka to baví už jak dlouho, máme tu věčně souseda (6 let, ta moje bude mít v únoru 7) a dost často to vytahují a hrají. Nebo potom ty zámecké schody od Mindoku, to je skvělá logická hra pro jednoho hráče (neboj, zabaví se u toho celá rodina ;-)). Jsou to dřevěné kostky, které si rozložíš dle návodu a princ se musí dostat co nejkratší nejschůdnější cestou k princezně. A ta děcka taky hodně baví. Spíš bych asi zatím volila jednu z těchto her.

In reply to by Barče

Já právě tyhle hry nikdy nehrála, ani je nemá nikdo ze známých, takže děkuji za názor a tip. Chtěla bych právě něco s jiným principem než jako mají aktivity. 

 

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky