Květnová drbárna 2 :-) | Moje těhotenství.cz

Květnová drbárna 2 :-)

Obrázek uživatele MarkétaT

  Zdarec holky, Pája mě požádala o založení nové květnové drbárny a ať vám hodím link, takže tak právě činím Smile Je to z "technických důvodů" :k: Ahojda Pápá
  M.

  Komentáře

  Obrázek uživatele Kristule

  Ani, to jsou super zprávy a Ninuška je šikulka! Jednička

  Obrázek uživatele bella.v

  Holky,
  co to tu čtu, dětičky vám nechtějí zůstat ve školkce ... já se teda vůbec nedivím, roky jsou jen s námi a pak je najednou šoupneme do školky, kde musí poslouchat víc než doma a dělat věci, co je nebaví nebo je nechtějí dělat. Bude to boj holky, ale já jsem asi tvrďák ... jak mi ty dvě rána bulil, měl smůlu. Potřebujeme aby si zvykl na děti, že se musí dělit a že není jen on. Měj jen štve tan systém dní, raději bych ho do školky, když už ho vzali, dávala denně na hodiny aby si zvykl.
  Jsem teda dost zvědavá jak to bude pak od prosince ... už to vidím jak kvůli Přemíkovi chodím i pozdě do práce ://: , máme to sice kousek, ale s ním to jdu i minut a když napadne sníh ... mno to bude mazec.
  Holky moc vám držím palečky aby si prckové zvykly, jinou možnost nemáme. I když jsou případy, že maminky musely zůstat doma a dítko do školky nešlo.
  Držím nám všem moc palce Jednička , aby jsme to zvládly a děti také.

  Obrázek uživatele čiki

  Ahoj holky,
  depka z práce ????????!!!!!!!!!!!!! Vůbec mi nemluvte myslim na to snad pořád přes den v noci. Chce se mi brečet. Nechci , aby to skončilo!!!!! Strašně to uteklo! A myslim, že u nás to bude hodně krušný. Nebudu to rozepisovat nemam na to sílu ani nervy. Myslim, že první den v práci asi pěkně ořvu a vůbec si nedokážu představit jak to zvládne Lucka neb celé tři roky jsme vstávali spolu , udělala jsem jí mlíčko a byla siesta u TV. Ona prostě k probouzení a k usínání nikoho jinýho nechce a já za to byla moc ráda a taky jsem to dělala moc ráda a teď jí takhle zradim. Mam děsný výčitky. Jsem cíťa vim, že to tak má být, že do práce musim, ale srdce to cítí prostě jinak Sad

  Obrázek uživatele Veru5

  Aničko, ani se nedivím..z toho bych měla také depku, svoboda a čas na žití života tak nějak mizí a začnou povinnosti, při té představě mi běhá mráz po zádech..cítím to také, ale asi jen zlomkem toho co vy, se školkou a prací...tak šup šup, ještě si hezky ty dva měsíce užijte, at to stojí za to! a k tomu je potřeba, abyste už byly zdravé, tak at jsou školkovské bacily honem na ústupu! Smile
  Školka je u nás peklo, včera jsem tam s ním po 3týdnech byla, cestou jsem ho musela několikrát ubezpečit, že ho tam nenechám (dohodli jsme se s tatkou, že 1.den tam budu s ním)..dobrou půlhodinu tam byl na mě nalepený a měl asi 2 solidní nájezdy, že se rozbrečí, že chce domů..tak jsem mu řekla, že to tam bude jako v koutku, at si jde hrát.. nakonec po 40min vyrazil, hrál si, kontroloval mě, ale i se celkem uvolnil..po cvičení, které vydatně bojkotoval, jsme šli domů..ale znova tam nechce..dnes ráno měl mega rýmu, tak jsme ho tam už radši nedali, aby si zase nepřinesl virozu.. Školka u nás je fakt velký problém, to jsem netušila; Tadýsek na mě nikdy nevisel, na hřišti si mě prakticky nevšiml, vypadal tak statečně..pak přijde zkušenost "školka" a on se mnou chodí venku za ruku :jawdrop: nechce se chovat u tatky, brečí babičce, že s ní nechce jít ven a začne se bát v noci. No a my nevíme, zdali to pro něho není tak traumatizující, že bychom se na to měli prostě vykašlat..anebo to pomaličku zkoušet dál.. Nějak mi to trhá srdce a nejradši bych ho ze školky odhlásila, tatka zase říká, že to pro něho bude dobré, až si zvykne, že kolektiv potřebuje a celkově to pro něho bude přínosem.. Škoda, že nejdou zkušenosti kopírovat do hlavičky, bylo by to tak jednoduché Smile

  Obrázek uživatele Cherry

  Ahoj, Aničko! Kiss 2

  Jak Ninuška zvládala další dny ve školce??? Už to bylo lepší? Hlavně se brzy uzdravte. Nelinka teď taky marodila, ale s nějakým infekčním virovým onemocněním nebo co to vlastně bylo :s: (měla po sobě pupínky a na dlaních taky - vodové). Po mastičce se hned začaly pupeny vysušovat, ani nesvědily, takže je malá zase OK. Do školky nastoupí na pět dní až v prosinci a od ledna nám to hezky začne. Já mám teda obavy už teď - skrz to, že všechny tyhle velké změny (můj první nástup do práce + Nelinčin nástup do školky) se musí odehrát v tom nejdepkovitějším období v roce! Vstávat za tmy, chodit domů za tmy... asi si nechám u tebe napsat nějaké preparáty na uklidnění :€Ss€:. I když, jak tak čtu, nejseš na tom o moc lépe. Všechno rychle uteklo a holt musíme vstříc novým zítřkům.

  Obrázek uživatele bella.v

  Ahojky Ani,
  vůbec se nedivím, že máš depku. Na mě to pomalu taky padá. A to mám ještě měsíc a půl čas, ale utíká to jako blázen a ani se neotočím a půjdu do práce ://: .
  Přemík teď chodí na 5 dní do školky, zvládá to vcelku dobře, ale raději bych byla kdyby chodil denně na 4 hodiny, takhle mu v tom děláme akorát bordel :bulva: . V pátek jde naposledy a pak půjde v listopadu a to ještě promyslím kdy, jestli před a nebo po 17.11. mnooo.
  Dnes ráno teda byla scéna, chtěl maminku, vodil mě za ruku po třídě a ukazoval hračky. Myslel si, že tam s ním zůstanu, to bohužel nešlo. Takže spustil řev, ale paní učitelka si ho vzala a bylo, breku.
  V práci jsem teď byla 2x, když je jedna kolegyně marod, tak to bylo fajn, měla jsem co dělat. Ten prosinec bude na houby, ale převzít práci musím a inventuru budeme dělat mezi svátky ... mnoooo prostě mazec... Netěším se nětěším, ale kačky jsou třeba, nějak nevycházíme, hlavně co se týče nákupu jídla - je to drahý jako :pig: :spid: .
  A to nemluvím, že nám začnou chodit odpisovat elektriku, vodu a plyn, to zase budou doplatky se obávám :spid: .
  Do toho vánoce ... Přemíkovi a moje narozky :metal:.
  Mno nic jsem se vykecala :s: :///: .

  Přeji Vám ať jste brzy fit, užijte si taťku a poslední společné pohodové chvíle!

  Obrázek uživatele MarkétaT

  Ahoj holky, zdravím všecky. V práci jsem už celkem zaběhnutá, kolegyně v kanclu jsou strašně fajn, Maci ve školce se taky celkem zaběhla... ale jinak není nic, jak má být nebo jak bych si přála, aby bylo a nebudu už o tom psát, ani nechci. Doufám, že vy se máte s dětma dobře Pápá
  Markéta s Marcelkou :k:

  Obrázek uživatele Gabrielka

  jejda market to nezni zrovna dvakret pozitivne, marcelka je sikulka a trocha fnukani po ranu taky ustane. teda dve hodiny za den je krute. ja mam malou aspon ty ctyri, ale o vikendu si zato uzivame dvojnasob. doufam ze je to jenom prechodne a ze se nekdo najde komu se muzes sverit se vsim, protoze dusit to v sobe pohuzel nepomuze :\/: preji aby se vse srovnalo jak si prejes a na vanoce byl jenom sama pohoda Wink

  Obrázek uživatele Veru5

  tak to je skvělé, že jste to, holky šikovný, hezky zvládly! a jak to cítíš, být najednou bez Macíka? Mno, ad školka, jsem zvědavá, zdali se to naše zvracení bude další říjnový týden opakovat nebo dojde k posunu. Jak dlouho to Marcelce trvalo, než přestala bekat a adaptovala se?

  Obrázek uživatele MarkétaT

  Šikovný... no... ale nic, nebudu to řešit... není nikdo, s kým bych mohla normálně mluvit a ulevit si. Maci ve školce poplakává každé ráno ještě teď, ale to už řeší Peťa, když ji tam vodí, ne já. Já řeším akorát ty dvě hodiny, které s ní trávím když ji v půl šesté vyzvednu u tchýně a v půl osmé dám spát...

  Obrázek uživatele bella.v

  Markét,
  ty takový optimista :-). Buď v poho, ono se to ustálý. I když vím že Maci hlídá tchýně a nic není podle tvých představ. Ale to se snad znění, podle mě tě Maci zkouší a nebo ti dává sežrat to, že s ní nejsi.
  Já budu řešit totéž co ty od prosince. Mám z toho obavy, ale snad to bude OK. Uvidíme ...
  Drž se kočko, vím že to není jednoduchý, ale vydrž vydrž.
  Verča

  Obrázek uživatele Veru5

  Markét, to mě mrzí, že máš smutek..snad se to všechno nějak zlepší Smile Ty jo, dvě společně strávené hodiny, to je mazec..

  Obrázek uživatele bella.v

  Ahojky děvčata ...
  když už se rozepsala Markét, tak já taky něco málo napíšu.

  Přemík už je zdravý, s ATB to šlo vcelku dobře. Jen doufám že se to zase rychle nevrátí. Ještě příští týden ho nechám doma a pak ho zase dám do školky, musím se ještě domluvit s paní učitelkou.

  V práci mi bylo řečeno, že mám tedy nastoupit 1.12., takže v listopadu zaběhnu na pracák zrušit na prosinec rodičák.
  Jak víte, chodím do práce na jedno dopolko týdně a úplně mi to stačí, nejen že si musím vymýšlet práci a snažit se nenudit, ale i ty poměry se změnily. Takže se tam ani moc netěším, jen snad na ty prachy co budou, páč jak píše Markét, taky to máme knopový. Tento měsíc mi na účtě zůstalo jen 161 korun, se mi v životě nestalo ... Ale manžel měl narozky a tak jsem mu koupila tričko a rolák (svetr). Jsem se plácla přes kapsu.

  Jinak si užívám poslední 2 měsíce s Přemíkem a toho, že je relativně klid. Jsem si i říkala, že snad začnu péct cukroví v listopadu, že to pak nebudu stihat, ale prdím na to Biggrin .
  Tak se všechny opatrujte. Pa pa Pápá

  Obrázek uživatele Gabrielka

  jejda nemocne deti to je vzdy starost ://: ja musim zatukat ze mala se zatim drzi zato me to nejak klati posledni dobou Koulení očima jinak nudit se v praci take neni to prave orechove co. ja mam nastesti nabito i kdyz obcas az moc :s: ale nehrotim to hold urad Wink ja na cukrovi taky pr... mozna 2-3 druhy ale nic prehnaneho Wink

  Obrázek uživatele Veru5

  Tak to je dobře, že už je Přemík zdravý, Tadule dnes dobírá poslední ATB a má zdraví odklepnuto i od pediatričky.. Zato já pořád chrchlám jako tuberák, dávám si do nosu s jitrocelákem, ale bez léků se toho nějak nemůžu zbavit.. T půjde do školky na konci října zase na týden, tak doufám, že tam chlapci zase nechytnou nějaký bacil!!!! A pravděpodobnost tady spíš je, než není.. :-// Tak to jsem zvědavá, jak se budou vyvíjet tvoje pracovní aktivity, když už ted není do čeho píchnout..mno, tak to vypadá, že ti bude jakoby pořád pokračovat rodičák; budeš surfovat, psát nám pěkné zprávičky a články Wink jen budeš sedět na jiné židli a na jiném místě WinkBiggrin Na cukroví bych se taky vybodla, poslední 2 měsíce prázdnin si člověk musí užít..pak už povolá systém a nastoupí neúprosný režim alá ráno do práce, večer z práce..

  Obrázek uživatele Veru5

  chacha, Nina je šikulka, kam na ty vychytávky chodí? :s: No, multifunkční hřiště s umělou trávou je matoucí, je to podobné, jako v obýváku, takže volba byla jasná :€m: Když jsme u těch průpovídek - Tadýsek onehdá přišel se skvělým nápadem: maminko, já ti dám pusinku na buchtičku Koulení očima málem mě kleplo..a budu se modlit, aby podobnou nabídku nevytáhl ve školce na paní učitelku..

  Obrázek uživatele Kristule

  Jednička :s: Jednička :s: :€): :€): :€Ss€: :€Ss€: co se v mládí naučí.......

  Obrázek uživatele Veru5

  Kristý, ty jsi takovej volík!!!!!!!!!!!!!!! :s: :€Ss€: :€Ss€: :€Ss€: :€Ss€: :€Ss€: :€Ss€: :€Ss€: :metal:

  Obrázek uživatele Kristule

  :s: chachá, to je super hláška!!!!! Nojo, je to logický, že nechtěla počůrat umělej trávník, pak by tam byla louže,žejo...
  No a s manžou nezávidím a abych řekla pravdu, takový vztah bych vůbec nechtěla. Máte každý svůj život, akorát ty to máš mnohem těžší, páč jsi na vše sama a dítě a stavba a ty sama na to, je mazec, ještěže víš, jak máš se svýma myšlenkovýma pochodama pracovat Koulení očima , já už bych byla v Havlíčkově Brodě :€}€: . A kdy se taťka hodlá vrátit na trvalo?

  Obrázek uživatele Veru5

  Jéje, z toho by mě brzo odvezli do Bohnic; sama s dítětem, stavbou domu a vyhlídky návratu tašky v nedohlednu.. Věřím, že zvládneš všechno, i kdyby ty trakaře padaly..ale beztak - na jedné straně je skvělé mít v práci vyhovující přístup i podmínky, na druhé straně pak je tady ale i rodina..nebojí se taška, že jednoho dne můžou být ty tvoje podmínky, ve kterých funguješ, naopak nevyhovující?

  Obrázek uživatele Gabrielka

  uzasna hlaska Biggrin my jsme si zase s aninkou rikali mamo, tato v komore je mys, posleme tam ... a aninka pan tau :s: tak se totiz jmenuje nas kocour

  Obrázek uživatele MarkétaT

  Zdarec holky, já už jsem tu nebyla tak strááááášně dlouho, že jsem už úplně ztratila nit. Nicméně vám chci sdělit několik celkem zásadních novinek, co se u nás děje.
  1. Maci chodí už od 1.září denně do školky, rovnou na celý měsíc, rodičák jsem odhlásila... ale stejně se našly závistivé ženské, co do toho rýpaly a ani o tom nemluvily se mnou a nebyly to ani moje kamarádky, jen prostě ženské (maminky), co znají moji tchýni... no nic, no... je to za mnou Smile Maci se ve školce líbí, jen ráno při předávání vždycky zatím pláče, ale jinak se zlepšila v jídle, v oblékání a svlékání... jen řeším, že co nastoupila do školky, tak skoro nepije... tak nevím... snad se to časem spraví. Nucení nepomáhá, právě naopak. Ale jinak dobré Smile Marcelka chodí do třídy Žabiček a je nejmladší z celé školky Smile
  2. Od zítřka nastupuju na plný úvazek zpátky do práce. Pocity mám smíšené, nějak to na mě dnes večer padlo... věci už mám nachystané... Macíka bude ráno do školky vypravovat můj Peťa a odpoledne ze školky ji bude vyzvedávat moje tchýně s tchánem a já si ji budu potom vyzvedávat u nich doma. Maci bývá ve školce rovnou až do odpoledne, doba vyzvedávání je pro ni půl třetí až třetí hodina odpoledne a já doufám, že se z práce nebudu vracet později než v půl šesté. Jenom cestování do práce (z práce) mi zabere hodinu, odpoledne kolikrát i dýl... no musím se prostě zase zaběhnout... ale za holkama do kanclu se těším, to jo. Zase to bude změna, ale bude zase víc peněz a snad po Vánocích se podaří zase něco třeba i ušetřit... uvidíme... teď to bylo dost našponované.
  3. Navíc teda mám doma nový noťas, protože u starého počítače (5 let) nám náhle odešla grafická karta, nefungovaly větráky a celá základní deska šla do háje, no... tak jsme doma sebrali prašule, co bylo a koupili jsme rovnou noťas. Konečně snad do Vánoc doděláme drobné úpravy v dosavadní ložnici a pak se přestěhujeme do obýváku a v ložnici bude mít Maci svůj pokojíček... všechno tak nějak postupně. Stejně je teď těch změn na nás nějak moc najednou... i když nejsou úplně najednou, ale ten čas mezi nimi utíká strašně rychle Sad
  Ono vůbec ta mateřská/rodičovská dovolená utekla strašně rychle Sad Marcelce budou v prosinci už tři roky... je to hrůza... omlouvám se, můj dnešní příspěvek není vůbec veselý ani uvolněný... a kdypak asi zase něco napíšu?? Biggrin No nic, no... utíká nám to všem. Tak si ten svůj čas s dětma hezky užívejte, co to dá Smile Přeju vám všem vše dobré... vše nejlepší :k:
  Markéta s Marcelkou :k:

  Obrázek uživatele Veru5

  máte to pěkně rozjeté, tak at všechno běží hladce Smile s tím pitím - mám pocit, že toho pití je ve školce málo, co jsem viděla. A pokud Marcelka nechce pít sama o sobě, možná je to všemi těmi velkými změnami v jejím životě a snad se to brzo upraví Smile
  Jj, strašně rychle to utíká, nedávno jsme měli doma miminka a ted už se pomalu staví na vlastní školskovské nožičky Smile

  Stránky

  Předčasný porod

  Ahojky, máte některá zkusenost s předčasným porodem. V pondělí jsem...

  Otehotneni

  Dobrý den. Mám 10dni po ovulaci, mám výtok nezapachaji, nažloutlý. Je nějaká pravděpodobnost otehotneni? Test jsem si dělala v pátek...

  Možnost oplodneni

  Dobrý den, jdu si k Vám pro radu. Snad někdo poradi. Je možné, ze by se podařilo po dlouheeem snažení. Od ovulace mám 7 den a od té doby...

  Marika

  Dobrý den jsem v 8.měsíci těhotenství .Čekám holčičku ale nemohu si jí nechat ....

  Mohu být těhotná?

  Zdravím, s přítelem jsme měli nechraneny styk a druhý den potom, mě začalo bolet v podbrisku. Stalo se to asi před 3 týdny a bolí to...

  Ahoj holky, za par tydnu budu resit antikoncepci pri kojeni, zatim jsem to moc nestudovala, ale slysela jsem o Azalii a Cerazete, bohuzel jsem taky slysela, ze hodne holek na to reaguje treba neustalym spinenim, coz by me slehlo, navic bude leto, takze nosit cely leto vlozky a tmavy kalhoty nebo sukne, to taky neni zadny labuzo..=o) Jak jste to resili?

  Ahoj holky,potrebovala bych poradit, jsou nam 3 mesice,pijeme materske mlicko,ale z lahvicky a chci se zeptat jestli malej nemuze mit zizen? Dr mi rika,ze ne i babicka,ale kamaradky co maji mimca,rikaji,ze jim davali vodu nebo cajik.

  Holky potřebuju poradit, jak vypadají první příznaky neštovic. Malá měla před 2 dny vysoké teploty a včera celý den cca 37,8 jinak bez dalších potíží. Dneska ráno tj. 3 den jsem jí přebalovala a má na tělíčku několik červených flíčků, ale nejsou nijak naplněné tekutinou,ale v průměru cca 1mm. Hlavně kolem vlásků a pod plenkou a pár na bříšku.

  Dobré ráno,maminky,můžete mi,prosím,někdo poradit,co s chrapotem u 19 měs.prcka? Chratpí od včera,dnes ráno je to fakt síla,nic mu jinak není..řádí,baští,rýma ani kašel není Sad Díky za odpovědi..

  Ahoj holky..
  jsem ve 24tt. a do teď jsem krásně cítila pohyby. Včera jsem byla na kontole a doktor se mě ptal, jak cítím pohyby jestli je vše v pořádku.. Tak jsem mu řekla, že mi ty pohyby přijdou teď, tak dva dny slabší. Sice udělal kontrolu, ale jenom vaginálním ultrazvukem (zrovna mi dělal vyšetření čípku) a ani se nepodíval na celé mimi a řekl, že je vše v pořádku. Tak nevim.

  Prodám kontaktní čočky Johnson and Johnson -3.00 D 4 balení po 30ks - 1 balení za 340Kč + 36Ks bez krabičky za 300Kč. Při koupi všech cena 1500Kč. Zbyly mi, jsem po laserové operaci( exp. 06/2013) :s: Mě jsou už k ničemu a někomu by se třeba hodili Pápá

  Tak jak se máme no docela dobře,minulý týde n jsme byly nastydlý,manžel to přitáhl z práce a špatně mu bylo 2dny,pak to chytla Eliška ta taky 2dny a od ní já no a já samozřejmě na celý týden a rýmu mám ještě teď,asi budu muset začít užívat nějaký vitámíny na imunitu,páč od porodu ji ňák postrádám asi zůstala v

  Ahojky, já mám 11 měsíčního kluka ( ještě 14 dní) a je to někdy boj ho přebalit.
  když se o to pokouším tak mu musím pustit vysavač a dát mu na to odsávačku na nos, to je potom klid. On s tím blbne a já to v klidu zmáknu. :qu:

  Včerejší kontrola dopadla výborně, bílkovina v moči se už neprokázala a tak mi spadl obrovský kámen ze srdce. Další poradna až za dva týdny.