KLMM - nová témata | Moje těhotenství.cz

KLMM - nová témata

Obrázek uživatele Leian

Ahoj holky, pojďme probrat nějaká nová témata kolem našich miminek a toho, jak to s nimi (ne)zvládáme. Smile

Já se teda upřímně děsím toho, až manžel půjde příští týden do práce, nevím jak to tady bez něj povedeme, hodně mi pomáhá hlavně s uspáváním malé. Mně snad usne jen u toho prsu. Dneska jsem koupila nějaké nové dudlošky, tak vyzkoušíme. Třeba dneska v noci jsem ji nemohla v sedě na posteli na rukách uspat, on si ji pak vzal a dvě minuty s ní chodil po bytě a byla tuháč. Je možné, že jak ze mě cítí mléko, tak chce furt dudat? Nebo jí možná u mě není pohodlně, já mám někdy problém ji dostat do pozice, kde by se mi dobře držela, jsem chcíplina s těma zádama. Sad (Ale lepší se to.) Zkusím ještě i babyvak, jednou jsme ji v něm už měli a docela se jí v něm líbilo až na to, že měla hlad, tak chvílema pořvávala. Smile
Jinak trpíme trochu na reflux, hlavně když už jsme hodně napapní, tak se jí to vrací a ještě z toho dostane i škytavku, chuděrka malá. Koulení očima Sad Hází to s ní a ona kouká, co se to s ní děje a někdy už by třeba chtěla spát a klíží se jí očička a nejde jí kvůli tomu usnout.
Stále nestíhám odstříkávat, alespoň ne dost pro toho našeho žravečka, takže když chci ulevit prsům, tak dáváme Bebu, ale problém jí to nedělá, zhltne všecko. Biggrin Zítra jdeme na první kontrolu k doktorce, tak jsem zvědavá na nové míry, přijde mi, že nám roste před očima, bobiška. Smile

Obrázek uživatele Megiss

HEZKÉ RÁNO VŠEM!
... tak jsem po přečtení všech rad tady v diskuzích koupila včera na procházce polštářek s třešňovýma peckama....
A ONO TO OPRAVDU ZABRALO! Jednička
Před koupáním jsem dala Peťkovi cucnout trošku mlíčka a byl ve vodě moooc spokojený, potom jsme dokrmili a dali BABY CALM -kapky.
Ten polštářek jsem nahřála napařovací žehličkou - mikrovlnku nemám a než by se nahřála trouba..... Koulení očima
Peťka spinkal fakt v pohodě a budil se jen na kojení cca po 3,5 hodinách!
Prdíky sice nějaké byly, ale už né v takové míře jako dříve :\x: :\x: , ale HLAVNĚ: KONEČNĚ JSEM SE VYSPALA V NOCI!!! :qu: :qu: :qu:

Polštářek jsem koupila v DM drogerii - stál okolo 70,- kČ
Pápá Pápá Pápá

Obrázek uživatele Leian

Ahoj, já mám takové nahřívací polštářky s nějakýma peckama nebo bylinkama, používám to na nahřátí prsou, dříve na bolavé svaly, nahřívám v mikrovlnce - tak to také zkusím. Teda ona Hannelinka zase až takové velké bolesti nemá, ani kapky nepoužíváme, prdí hezky, přijde mi, ale vždycky večer jí - obvykle po jídle - nějakou dobu trvá a trápí, než se vykaká. Je to teda pak pořádný náklad, že to ani plenka nebere Biggrin Docela se u toho kroutí a heká jak se snaží tlačit, trochu i pobrekává. Myslíte, že by i na to zabralo přiložit polštářek? Zatím jsme jen cvičili nožičkama, masírovali bříško Pupíkem nebo chovali ve schoulené poloze.

Obrázek uživatele Romanca

Natynka taky tak kaká. Většinou k ránu, hrozně se kroutí a pak si tak strašně prdne a nebo se pokadí. Dnes mi kakala v rukách to byly ksichtíky a taky ji to plína nebere a má to až na zádech nebo na bříšku. Já ji teda pomáhám zatím jen tím cvičením a když se hodně kroutí tak ji masíruju pupík fenyklovým olejíčkem.
Třeba by ten nahřátý pytlík pomohl, já mám teda termoforku, ale výsledek by byl asi stejný.
K té polívce, brokolicovou nee, nadýmá.
Jinak já mám výhodu v tom, že nezasmažuju, nezahušťuju. Takže prostě budu vařit zeleninový a masový vývar. Uvařím si masový vývar, pak maso vytáhnu a Bobovi udělám k tomu nějakou glajdu, naštěstí není vybíravý a sní téměř vše (nejí jen dušenou mrkev).

Obrázek uživatele Romanca

Megiss, tak to je super, vidíš jsem říkala že to zabírá. Ta moje kámoška měla s Jeníčkem to co ty s Petříkem, byla to hrůza a říkala, že nejvíc zabíral ten polštářek. Jsem ráda, že to trochu pomohlo.

Obrázek uživatele Megiss

Ahoj Romi,
máme vrchní overálek trochu větší, tak jsem mu to dala na bříško pod to...sice je jak Míša Kulička, ale hřeje ho to, pecky krásně voní a Peťka spokojeně vrní..... :e):
Jé já tu po ránu ještě rýmují..... :///:
no jsem to zakřikla - a jdu kojit.... Pápá

Obrázek uživatele Ruza

tak jsem hoky zjistila, že jsem zhubla od příchodu domu 1kg...tak jsem zvědavá jestli mi to vydrží

Obrázek uživatele Ruza

holky koukněte na tohle http://batolataznakuji.webgarden.cz/produkty/prehled-znaku-na-lednici.html
http://www.znakovanismiminky.cz/index.php?disp=uvod
jde o znakování s miminkama, i přesto že kolem roku neumí mluvit lze se snimi domluvit pomocí této znakové řeči Smile
co si o tom myslíte? mě to přijde zajímavé i kdyby se měl člověk naučit jen některé znaky.
je tam i ukázka videa na tom druhém odkazu.

Obrázek uživatele Leian

Také jsme už o tom s manželem slyšeli a uvažovali, že to zkusíme. Smile Kdo zná film Jeho fotr, to je lotr, tak ví, jaký znak je u nás doma používán hojně už teď. Biggrin

Obrázek uživatele Romanca

Holky budu též reagovat souhrnně, páč odpovídat na každý komentář zvlášť tak jsem tu do noci. Biggrin
Luci, Honzíček je moc krásný, no a Kristýnka samozřejmě taky. Jako ženicha vás berem, ale musíte se víc snažit, páč Naty má už jednoho z porodnice - jmenuje se Liborek a hned první noc spolu spali v postýlce. Biggrin Ale za to může sestřička, já ji tam nedala...
Děkuju za pochvalu dcerky, si stejně myslím, že máme fakt krásné děcka. Musím ještě jednou říct, že ani jedna nemá škaredé mimi.
Babičko Zdeňko, my byli teda venku asi hodinku ale je tam pěkně hnusně, jsem málem zmrzla. Naty se to samozřejmě líbilo, celou cestu si broukala a smála se.
Romčo, tak vidím, že mě teda čeká to, že si mě Bob už nevšimne. Stejně vás obdivuju jak zvládáte dvě dítka. Jste holky šikovné, kdybys náhodou skončila v těch Bohnicích, tak já tě navštívím. Biggrin
Andrejko, Hanulka je veliká holka, tak vidíš, že ti přibírá, a ty si myslíš že máš málo mlíka, jen vydrž. Na stěhování se vůbec netěším. Ať už to mám za sebou.
Jo Luci, dobře poradili, dobrá rada s tím kojením.

Obrázek uživatele Leian

Málo mléka asi nemám, ale ona je fakt žravec, nestíhám to odstříkávat, i když už mi to jde poměrně slušně (z levého prsu to dokonce už fakt stříká a ne jen vytéká Biggrin :\x: ). Jenže ona má takové maratóny, kdy je třeba i pět hodin plus mínus vzhůru a pořád chce tedy i jíst a to tak po stovkách. Takže Beba to jistí...

Obrázek uživatele Leian

Tak já také vložím aktuální fotečku z dneška a údaji z dnešní kontroly. Není teda moc dobrá, ležela obličejem od světla a nechtěli jsme na ni bleskat. http://www.mojetehotenstvi.cz/hannele-15-dni

Holky, tady zase opravují stupačky, pořád nějaké vrtání vrtačkou nebo zbíječkou, mlácení kladivem, asi půjdu někoho odstřelit. :spid:

Obrázek uživatele rumiska

Jéé holky, to je krásný, jak si tu krásně můžete povídat. já si teď sedla k počítači a už tu za mnou z postýlky někdo zase chrochtánkuje. Tak ani přečíst to nestíhám, no a ty těstoviny co tu mám na talíři taky asi nesním. Tak vikinka na ruce a datluju rukou druhou Biggrin Krásný miminka máme všechny, to je fakt, to moje tady na klíně je samozřejmě nejzlatější - můžu se z tý naší nádhery tady poprďánkovat. No a na manžu tu žárlím už přes dva roky, protože od té doby, co máme Tinku, tak si připadám trošičku odložená, no a teď už tu mám holky konkurentky dvě, to je maso! Snad si mě ten múj ještě někdy všimne Biggrin No jinak tu válčíme jak se dá - klasika - prdíky, kojení, co já proboha můžu jíst, kdy se mám vykoupat, na procházku jít je stres pro Tinku, že ona nemůže jet v kočárku( v létě už jsme ho nepotřebovali, ale teď by v něm strašně chtěla hajat, takže ke všemu tomu ještě neustálévysvětlování, s tím, že nám začíná období "proč?" :s: ), no je to chaos. ak kdybych se holky dlouho neozývala, přijďte mě navštívit do Bohnic Biggrin Biggrin Ne, dělám si srandu, jsou to moje kočičky nejkrásnější,snad si časem najdem nějaký řád, zatím se nedaří. Asi by mi to dost bodlo, teorie by mi šla, ta praxe je zatím v nedohlednu - ale pracuju na tom :qu: Tak pa pa holky, dejte pusu všem svým bobečkům malejm a užívejte si krás mateřství, už se teď vidím jak za těch dvacet let budu bulit nad těma fotoalbama a ty moje dvě cácory mi řeknou, že jsem prdlá, proč řvu....

Obrázek uživatele Hvězdička blýskavá

Ahoj holky, konečně mám taky přes den chviličku a můžu za váma :\x: Co se nás týče, tak my ted pár dnů strašně bojujeme s bolestma bříška a s tím, že malého trápí tak moc, že je pořád u prsu. Už jsem byla zoufalá, protože řve v kuse, když mu prso vezmu a v noci taky nespím, protože mu nesmí prso vypadnout z pusinky, tak jsem psala paní, která vede www.kojeni.net a ta mi skvěle poradila a zjistila příčinu bolestí i ustavičného dožadování prsa, tak se řídíme jejíma radama a funguje nám to (zatím) :qu:
Jinak s jídlem to taky moc nestíhám, ale snažím se pojíst vždycky s Kristýnkou, když už musím nachystat jí, tak i sobě. Doháním to ale v noci a tím pádem jsem začla krásně přibírat :§)
Holky, vy to máte super, že vám dětičky spinkají u tatínka. U nás to tak bohužel nefunguje, malý, když ho manža vezme, abych si taky trošku odpočala, tak spustí takový řev, jak kdyby ho vraždil a když ho vezmu já, tak je hned zticha. Nevím, jestli je to tím, že ze mně cítí mlíko, fakt nevím ://:
Jinak se musíme pochlubit, od příchodu z porodnice jsme přibrali už kilo :qu: :\x: :qu:
Taky přikládám fotečky Honzíčka s maminkou a Kristýnku
http://www.mojetehotenstvi.cz/jsi-opravdu-ty-mami
http://www.mojetehotenstvi.cz/mala-princeznicka

Obrázek uživatele kopretina2

Luci máš krásné dětičky.Asi taky tam napíšu,at mi poradí.Eli mi brečí hlavně v noci,

Obrázek uživatele Hvězdička blýskavá

kují :c: Určitě to zkus, paní Jiřina ti odpoví skoro hned a fakt ví, o čem mluví, takže ti určitě poradí. Ale my taky brečíme hlavně večer a trvá to až do noci. Někdy je to fakt mazec

Obrázek uživatele kopretina2

ted už mi brečí od osmi.Konečně jsem jí uspala,tak doufám,že vydrží spát aspon do dalšího kojení.

Obrázek uživatele Leian

Ty máš ale krásné dětičky!

Ano, ano, poděl se o rady od paní, já ten web ráda četla už v těhu.

Obrázek uživatele Hvězdička blýskavá

Tak tady to máte:

Dobrý den Jiřinko,
vím, že dotazů máte spousty, ale i tak se na Vás zkouším obrátit. Mám totiž
problém se svým měsíčním synem. Syn prospívá dobře, při propuštění z porodnice
měl 2480 g a teď má 3400 g. Kojím už od porodnice tak co hodinu a během
růstového spurtu, kterým jsme prošli, papal i co půl hodiny. Teď se ale z ničeho
nic začal dožadovat prsu pořád a hlavně v noci.
Myslím si, že je to z důvodu bolení bříška, kterým i přes mou obrovskou
opatrnost v jídle a užíváním Baby calmu a probiotických kapiček trpí, nedá se
totiž uklidnit jinak než prsem. Samozřejmě bříško masírujeme, nahříváme, už i
hadičku jsme museli použít, ale pláče někdy tak hystericky, že to nemůžu vydržet
a radši mu dám prso, aby tolik netrpěl. A kvůli těm bolístkám přes den skoro
vůbec nespí! Když mu prso vezmu a náhodou se hned nevzbudí a nekřičí znova,
zkouším ho položit do postýlky, nebo ho prostě nechám ležet tam, kde usnul, tak
spí třeba jen minutku a hned je zase vzhůru a nic nenaspí. Večer už je
samozřejmě unavený a bříško ho bolí víc, tak ho mám u prsa třeba 2 hodiny v kuse
a včera v noci mi tam visel dokonce pořád, jakmile ho necítil, tak byl vzhůru a
plakal a já jsem samozřejmě nenaspala ani minutu. Jinak když už se vzbudí, tak
mu dám prso zase a on si vždycky trošku mlíčka pocucá a mně připadá, že toho za
celý den ani moc nesní (za poslední týden přibral jen 180 g).
A ještě jeden dotaz - proč když ho vezme na ruce manžel, tak se dá okamžitě do
šíleného řevu a když ho vezmu já, tak se zase uklidní? Nemůže být tak moc
závislý na mně?
Je to normální, aby tak malé miminko spalo za celý den jen pár minut u prsa?
Můžete mi prosím poradit co s tím? Mám ještě 3 letou dceru a nemůžu takovýmto
způsobem fungovat.
Moc děkuji za případnou odpověď a za to, že svými stránkami tolik pomáháte
maminkám.
Přeji Vám hodně zdraví a úspěchu ve Vaší práci.

ODPOVĚĎ:
Luci, dobrý večer, takto to opravdu nejde. Tím častým kojením jsou právě způsobeny ty bolesti bříška, protože dítě vypije velké množství předního mléka a to v bříšku kvasí. Není možné, aby dítě bylo u prsu celý den, to pak vůbec z bolestí bříška nevyjde. Je nutné, aby ty přestávky mezi kojením byly alespoň 1,5-2 hodiny, jinak se situace nezlepší. Syn má velmi silnou potřebu sání, ale ta může být způsobena také tím, že se mu stále vrací mléko ze žaludku do jícnu a dráždí to bolestivě jícen a dítě má opět potřebu tento pocit zapíjet. Chce to vytrvat, vydržet a raději dát dítěti dudlík, ale prso opravdu ne. U prsu by dítě nemělo být déle než 40 minut, nabídnout jedno prso a když dítě začne pospávat, tak nabídnout zase druhé, nechat dítě u prsu jen když saje účinně, často polyká a poté ho od prsu jemně odpojit a raději mu na chvíli nabídnout na podudlání Váš prst nebo dudlík. Musíte prckovi pomoci udělat si režim, u některých dětí prostě není možné je nechat kojit dle jejich potřeby. U Vašeho synka to znamená zbytečně velké bolesti bříška. A ještě k těm kapkám - používejte jen jedny, kombinace dvou druhů kapek není moc vhodná, ty účinky se mohou spojovat nebo naopak různě křížit.

Obrázek uživatele Leian

Dobré, dobré. Jednička

Obrázek uživatele Megiss

Ahoj Hvězdičko, s Honzíkem ti to moc sluší i malá princezna je jako opravdová.
Co poradila paní z netu??
Prosím, předej cenné rady i nám Jednička

Obrázek uživatele Ruza

holky tak se budu snažit reagovat na vaše příspěvky tak nějak souhrně Smile
co se jídla týče..dopoledně ani moc hlad nemám ale zato večer bych docela jedla a to z toho jak malá občas brečí a já nevím co s ní...ale to je naště stí tak obden.
Holky koukala jsem na ty vaše fotečký a kočeny jsou moc hezkoučký a krásně Vá rostou. Smile
Naše Monča má taky škytavku někdy i 4x zaden ale minimálně jednou.
Malá asi něco málo chytla od manžela apěkně chraplá, nejdřív jsem myslela že je to rýma ale asi jí to lítá v nosohrtanu, ale je to slyšet jen když si povídá a nebo tlačí, při klidném dechu ne. tak uvidím co se s toho vyvine.
jinak jak jsem Vám psala já jsem cca od poloviny minuleho tydne s malou doma sama, občas přijde nějaká návštěva, ale je to spíš o tom že se mi uleví na ruku že malou pochovají a já si odpočnu od chování. Teda pomoc mi nabízejí, ale já moc nechci..a znáte to, když je Monča hodná, tak tu j návštěva (zatím co bych mohla odpočívat) no a když bulí a já nevím co s ní a hlava myslím že mi už rupne z toho křiku, tak tu nikdo není.
jo a mám ješttě jeden postřech... když měla malou u sebe moje sestra tak u ní byla v klidu a naslouchala jí. no a pak jsem si jí vzala já malá udělala proutek (prohla se v zádech) začala hledat cecik a šíleně bulet (a to byla nakrmená chvilku před tím) no apak jí má člověk uklidnit, když cítí mlíko, tak s ní nic nehne. Manža jí vezme na ruku a je hnedka v klidu já se musím snžit pěkně dlouho.

Obrázek uživatele Kyselinka

Holky potrebuju trosku poradit ohledne mnozstvi jidla... kolik toho za den snite? ja totiz posledni dobou nemam moc hlad a tak to trosku flakam, ale bojim se abych kvuli tomu neprisla o mlicko... honzik me porad kontroluje a musi mi pripominat ze se mam najist... tak se trosku i do jidla nutim. Napiste co za den snite at mam trosku predstavu....

Obrázek uživatele kopretina2

Kyselinko,taky moc nejím spíš hodně piju.

Obrázek uživatele Kyselinka

Jj pit je asi nejdulezitejsi!

Obrázek uživatele Leian

Žeru furt něco. Biggrin Už teda nemívám takový hrozný hlad jak v porodnici a chvíli vydržím. Smile

Stránky

Červené pupinky

Dobrý den zjistila jsem že mám červené pupínky jsem těhotná tak se chci zeptat z čeho to může být děkuji

Hledám

Dobrý den, hledám maminku která otěhotněla a dítě si nemůže ponechat a chtěla by dítě předat do dobrých rukou. Po dobu...

Holka nebo kluk

Dobry den, 

prisla jsem zde s dotazem ohledne presnosti pohlavi miminka.Do 21 tt me vsichni doktori ujistivali, ze je to holcicka...

Doprovod u porodu

Dobrý den,  mám na Vás dotaz, co je dobré vědět pro doprovázející osobu u ...

Screening v 36

Zdravím,je mi 36,mám 17 a 11 holky a 2x už jsem potratila.Naposledy loni.V 10tt přestalo být srdíčko a ve 12tt jsem částečně sama...

to nám to tak strašně letí,a ani se nenadějema budeš na světě,zaltíčko moje malinký,

Ahoj holčiny, chtěla jsem se zeptat, vím že je to asi ještě brzo, ale jsem ve 22. týdnu a mám dotaz kdy jste si tak začli dávat výbavičku do kupy. Já jsem koupila pár oblečků vel. 62 zatim, (jinak budu mít po segry klučinovi oblečků dost a dost), ale kdy jste si třeba kupovali plínky a věci do porodnice a dětskou kosmetiku atd.

Ahoj Kacko! Jak to, že už už on line? Nebo snad ještě? Já se probudila před chvilkou a nemůžu spát...

Nedavno jsem tu psala jak je super ze muj 4mesicni syn spi 10 hodin v noci... super ... jen kdyby nevstaval mezi 4-5 hodinou...
tak sem mu na vase rady posunula vecerni rezim.... koupani misto mezi sestou sedmou az v pul osme, jidlo v osm.... usnul hned, jako vzdycky ....

Ahojky holky,tak to na mě už doléhá,nějak se nám roztrhl pytel s holčinama co přeběhly k lednu a toužím po porodu.Ani se nebojím ba se už těším abych mimčo už mohla mít v náruči a byla s ním doma.Jsem pořád zašpuntovaná,bolesti občas ale nic víc.Kdyby člověk věděl že třeba toho 11.2.

Hele musim se vas zeptat cekám chlapečka a porod mam 1.2 jaké jmeno by jste dali miminku já chci Ondráška a manžel chce Honzíka jaké jmena by jste navrhovali vy co třeba ještě Jiřík prosím poradte nebo navrhnete jiné my fakt nevíme meli jsme jmeno už dlouho a pak jsme byli pro jiné a tak to slo dale.

Ahoj holčičky moje,

Po hodině po jidle jsem dala maleho na bříško pak jsem ho zvedla měla jsem ho na ruce a malej obloukem vyhidil snad celej obsah jidla... Většinou ho davam na bříško před jídlem... myslíte že zvracel kvuli tomu... mám stoho blbej pocit a strah... blinka normalně ale tohle to byl hrozné .......

Ahojky holky prosim vás potřebovala bych poradit nevím jestli si mám pořídit odsávačku mléka jestli to je hodně potřeba,jestli to využiju a vůbec se v nich nevyznám neporadíte mi prosím?Za příspěvky děkuji