je mi 40 let -další dítě??? | Moje těhotenství.cz

je mi 40 let -další dítě???

Obrázek uživatele mamarada

Je tu mamina 40 a více let, která má zkušenosti v tak pozdním věku s těhotenstvím? Je to bláznovství nebo se to dá zvládnout? Jak fyzicky těhotenství, tak zdravotně.
Nevím co mám dělat, manžel by moc chtěl miminko, ale já už bych počkala na vnoučata. Máme dva starší 19 a 22 let a jednoho šmudlíka 5 let. Manžel měl úraz a má problémy s pamětí, takže si dětství svých dětí nepamatuje a chtěl by to zažít. Já mám problémy s žílami, štítnou žlázu. Trochu hapruje srdíčko a bolesti zad. Už jsem těžko rodila 3. kluka mohla jsem vykrvácet. Drželi mě na porodním sále dlouho a hlídali. Stojí mi to za to jít do takového risku?
Moc ráda bych měla miminko, ale přijde mi sobecké ho mít ve 41 letech, budou se mu smát, že má rodiče staré Když mu odejdeme na pravdu boží a nikdo nevíme kdy, bude odkázaný na své sourozence nebo zůstane sám a bude mu třeba už 18,ale.... 4lověk myslí dopředu. Tak mi pište své názory, jaký na to máte pohled vy, budu ráda za jakýkoliv příspěvek. Děkuji Iveta

Obrázek uživatele omonka

:zadek: ale zdravíčko je důležité a proto bych asi do toho nešla Ne

Obrázek uživatele Keltka

Ahoj, myslím, že jsi si odpověděla sama - ty další dítě nechceš, a tak se řiď svými pocity!

Obrázek uživatele Barča73

Jak píšou holky dole, nic se nedá paušalizovat, je to hodně individuální. Já měla svou holčičku v 35 letech a gynekolog mi již několikrát další dítě doporučoval. Měla jsem nález na čipku, a prý se to těhotenstvím může spravit, nepravidelná menstruace - prý máme zkusit miminko...
Ani to, že dříve rodily jen mladé maminky není pravda. Dříve ženy rodily dokud to šlo. I moje babička po posledním porodu (4 kluci)už menses nedostala nikdy a bylo po přechodu.
Ale být tebou, tak už bych do toho (kvůli zdravotním problémům) nešla. A pak - vždyť manžel si užije dětství pětiletého kloučka a to není málo. Vždyť chlapi povětšinou ani to miminkovské období moc neprožívají. Promysli to hlavně ze svého hlediska.

Obrázek uživatele JaMiOn

ahoj, sice mi není 40let ale dle toho co píšeš bych další těhotenství neriskovala. Sama píšeš že je manžel po úraze a ty nejsi taky zdravotně v pořádku.

Obrázek uživatele Kytiii

stejně jako Vendulka...
první jsem porodila ještě na vejšce - bylo mi 25 a druhé ve 27... je mi 30 a mám splněno... nemám strach, že bych pubertu svých dětí nezvládla z toho důvodu, že už budu unavená a názorově kilometry daleko (jak tomu u starších rodičů často bývá)...
navíc, jak píšeš, že nejsi zdravotně úplně v pořádku, tak nevidím důvod, proč to riskovat... je něco jiného, kdyby těhotenství přišlo neplánovaně, ale dobrovolně a plánovitě do toho jít? to je fakt nerozum...

Obrázek uživatele Petyna

Já jsem porodila první dítě v 22, druhé v 24, třetí v 35 a čtvrté porodím teď ve 40. A v žádném těhotenství nevidím rozdíl, ano připadám si teď o něco víc unavená, taky jsem do konce února zastávala náročné zaměstnání a k tomu se starala o velkou rodinu, takže to se dá vysvětlit tím. K přístupu k dětem v průběhu těch let vidím posun leda tak k lepšímu, vždy si myslím, že jsem byla dobrá máma, ale vidím, že s vyšším věkem mám daleko více trpělivosti a nepodléhám žádným tlakům, se svými téměř dospělými dcerami mám krásný vztah a nemyslím si, že až budou dospívat tyto malé, že to bude jinak, že bych jim snad méně rozuměla. Takže za mě to o věku vůbec není, průměrná délka života se neustále prodlužuje, což je podložený fakt a nemá cenu uvádět příklady, že někdo zemřel v 50- to je irelevantní. Tady je to o tom, že tato dvojice mám zdravotní problémy, které klidně může mít ale i mladší dvojice a proto je jejich případ individuální a je nutné řešit s konkrétními lékaři, které k těhotenství buď budou něco namítat nebo ne. U mě se u toho lékař vůbec nepozastavil, spíše naopak, když já někdy zkonstatuju, že jsem stará rodička tak se mi směje, že je to hloupost.

Obrázek uživatele Kytiii

maminka se nás ptala na názor Biggrin
a já jí jen napsala svůj postoj a že kdybych byla v její situaci, tak bych za daných okolností do toho nešla... nic víc nic míň Biggrin

Obrázek uživatele Petyna

Ano, na názor maminek kolem 40, co mají v tomto věku zkušenosti s těhotenstvím a porodem.

Obrázek uživatele Kytiii

oukej, dostalas mě

Obrázek uživatele Petyna

:s: To není nic proti tobě, moc se mi tvé příspěvky líbí, jen v tomhle konkrétním případě si myslím, že fakt nejde předvídat, co která z vás bude prožívat až jí bude 40, jak se bude cítit, kolik bude mít energie, jak si bude případně rozumět v 50 s adolescentem atd. Mě by taky nikdy nenapadlo, že budu mít čtyři děti, kdyby se mě někdo zeptal před 10 lety, tak bych se mu vysmála. Člověka může potkat leccos, s čím vůbec nepočítal a život se vydá jiným, nečekaným směrem.Já se po třicítce rozvedla, nikdo to nečekal a vlastně ani já ne, měli jsme všechno, peníze, barák, drahý dovolený , dvě děti-dokonalá rodinka- jen najednou šel náš vztah někam do háje, pak jsem si našla svobodnýho, bezdětnýho chlapíka a bylo naprosto jasný, že bude miminko a teď tohle čtvrtý nikdo z nás nezval, přesto si k nám našlo cestu a víš co, 14 dní jsem chodila jak ve snu a říkala si, že už přece nemůžu mít další dítě, že jsem stará, že už jsem to všechno prožila a teď, děkuju bohu, že se to stalo a žasnu nad tím, proč mě to vlastně nenapadlo samo od sebe a počítám každý den, kdy už tu bude s námi. Dám jí stejnou lásku jako těm třem, dám jí stejný pochopení a budu pro ní mít stejně času, jako pro všechny ostatní a až vyroste budu ráda poslouchat, co se jí honí v hlavě a hledat k ní cestu, protože, když máš dítě, je jedno kolik ti je let, tvoje srdce to všechno zařídí samo.

Obrázek uživatele Kytiii

však jo, já taky uznala, že jsem chybila Biggrin

Obrázek uživatele Mirunka31

za vás obě holky Jednička Jednička

Obrázek uživatele klikaz

Jednička Jednička Jednička

Obrázek uživatele Helinka

Mám podobný názor jako Ty, naši byli prarodiči prvně ještě před 50, moc si to užívali, ale táta mi brzo umřel, bylo mu 50. Bráchovi v té době 20 a mně 26. Mám kolem sebe plno kamarádek, kdy se jejich tatínek nedožil 55 natož 60.
Je zlá doba, nikdo nikdy neví, kolika se dožije. Doba plná stresu a shonu, i při správném život. stylu to může být brzo než by člověka napadlo. A vychovávat děti jako mladí je přirozené, naši byli stále duchem mladí, to se nedalo říct o všech rodičích mích vrstevníků. Ale dříve bylo normální mít děti do 25. Tak když táta slavil 40, mně bylo 15 Smile bráchovi necelých 10.

Obrázek uživatele rejsek

myslím,že to je hrozně moc individuální,některé mamině se zdají 2 děti moc,některé nechtějí žádné,nebo naopak čím víc,tím líp Smile (nepíšu o matkách co rodí jak na běžícím pásu a nestarají se)Myslím,že rozumné je mít děti podle finanční situace,mít dost na jídlo,oblečení,kroužek pro dítě,poplatky a tak...vše navíc je už právě ten žebříček hodnot,jako jestli zahraniční dovolený,kosmetika,masáže apod,nebo dítě a dovolená u českýho rybníka (nebo všechno,ideálně :///: )Znám jednu ,co si stěžuje,že nemůžou mít děti,neb na to nemají,ale botičky za 4000 má ve skříni...No,ale co je nemín důležitý je zdraví,to určitě a cítit se i psychicky na dítě.Argument,že mít dítě pozdě je na prd,protože nejspíš budou v penálu než se osamostatní je irelevantní...Totiž já se mamce naredila ve 22 letech,tátovi bylo 25.Táta mi umřel když mi ještě nebyly 3 roky,mamka v jejích 55 letech.Takže prostě nikdo neví dne,ani hodiny..Jinak jak už to někdo psal,jinak se vychovává dítě malé,to větší (dle mých zkušeností) spíše ocení partáka..Dřív ,,vylétli" děti z hnízda poměrně brzo,osamostatnili se,dnes je to mama hotel i do 40.Takže dle mě,je důležité provést dítě až do konce školy,pomáhat mu,ale pak mu dopřát a podpořit ho v samostatnosti.Nikomu neupírám právo děti nemít,mít třeba jedno,fakt je důležitý jak to oba (táta s mámou) cítí,a chtějí-li mít třeba 6 ve čtyřiceti,tak proč ne,pokud jsou rozumní a vše zvážili.Láska k dětem je to, co má na světě největší smysl. Smile Jo,a mě je 39,mám 4 holky, 19,16,11 a 2 roky a jsem vděčná,štastná a spokojená ...domácí slípka :///:

Obrázek uživatele Helinka

Po pravdě...ve 40 bych do toho nešla. Za prvé zdravotní hlediska, za druhé fyzický stav, já můžu porovnávat, ve 24 jsem měla první a ve 33 druhé a jsou tam veliké rozdíly, ve 40 si to neumím už představit. Děti mají mít mladí lidé, co jim člověk bude platný, až oni budou mít děti a mně by bylo 70? To bych jim ani hlídat nemohla.A taky to, že mě táta umřel v 50 letech na infarkt, kdyby mi bylo 10, tak nevim jak bych to ustála. Já na to koukám totiž i z druhé stránky, nechceme být s manželem sobci. Kamarádce je 42 má malou holku a je věčně nejen fyzicky vyčerpaná, ale taky psychicky.Její mamince je 80 let a s dětmi ji nepomáhá, už ani nemůže. Takže pokud máš děti 3, nikam bych se nehrnula, nikdy nevíš, jak to s tím zdravým může dopadnout. Ale pokud se rozhodneš jinak, moc držím palce.

Obrázek uživatele Petyna

Mě je 40 a necítím se vyčerpaná ani psychicky ani fyzicky, to je sporné, někdo bojuje s psychikou a zdravotními problémy od mládí, někdo nikdy, takže takhle bych to rozhodně neškatulkovala.

Obrázek uživatele Helinka

Já jsem pouze napsala, že mé kamarádce je 42 a zdá se mi dost unavená, vyčerpaná, při 3 dětech, nikoho neškatulkuju.

Obrázek uživatele lucininenka

no hezká myšlenk,že mladí lidé by měli mít děti,já mám zase názor,že děti by měli přijít do nějakého zajištěného svazku (tím nemyslím manželství,ale to,aby prostě rodiče už měli kvalitní a hlavně stabilní zázemí),což jaksi momentálně mladí vůbec nemají šanci... než člověk vystuduje,než si najde odpovídajícího partnera,než si pořídí bydlení a podobně,to je člověku hnedle třicet Smile a to už rozhodně žádní mldí nejsou,že... a ten věk je hrozně relativní,moje mamka nevyleze pomlu schody v padesáti a tchán o pět let starší nemá problém za víkend na kole ujet 80 kilometrů... to bych momentálně určitě neujela ani já a to mi bude za měsíc 32 let... mimochodem rodila jsem v říjnu a těhotenství naprosto bezproblémové,stejně jako to před třemi lety,neviděla jsem věkově žádný rozdíl... taky znám dost pětadvacítek,co už se nemohli dočkat porodu a v těhotenství měli samý problém...

Obrázek uživatele Renďa.24

Jakepak zajištění ve 30?:-D já otěhotněla ve 20,mojemu bylo 21,pracoval 2 roky,ja měla školu hotovou,pracovala sem,takže i mateřská byla.do 3.trimestru sme si zařídili bydlení.i když jen podnájem.auto máme,peníze taky,5let krásného vztahu za nama,pro všechny případy za nama rodiče stojí,je li třeba malého pohlídají.je mu 20měsíců,a už 3 měsíce sme ve vlastním bydlení.hypotéku sme dostali i s mojí mateřskou,takže žádní nezajištění nejsme.za 2měsíce se bereme a v září čekáme druhé.k jakému mudr dojdu,pro razítko bo pro cokoliv,tak jen slyším,jak je to supr že ještě vůbec existují mladé maminky,že tak to má být. Jediné co nemám,je VŠ,tu mám v plánu,až půjdou děti do školky. Nejsem si jistá,jestli vbc zůstávat v oboru. Navíc vybudovat si nějaký post tak se mi na mateřskou odcházet nechce. Plno mých starších kamarádek VŠ má a stejně nemají práci. Na tom to fakt nestojí. Mateřství si užívam, sme mladí,zdraví a spokojení.tak jaképak vymlouvání na 10tileté zajišťování:-D

Obrázek uživatele Arutha

ahoj tak jak to čtu, jsi na tom podobně jako já Smile První dítko se mi narodilo ve 23 letech a druhé ve 26 letech Smile Ještě do půl roka mladšího dítka jsme bydleli v podnájmu 2+kk :), pak jsme se stěhovali do vlastního.
A s VŠ máš pravdu v tom že dneska jí má každý, hodně záleží na oboru a hlavně na praxi, bez ní to stejně nejde. Já ted končím bakalářské studium Smile Mým dětem jsou 4 roky a 1,5 Smile a chci jít na magisterské studium, takže ti hrozně fandím a přeju ať se ti všechno splní Smile Pápá

Obrázek uživatele Renďa.24

Jee dekuju,si hodna,a teda moc sikovna,ze to zvladas uz pri detech:)

Obrázek uživatele lucininenka

já neříkám,že všichni mladí to tak mají,ale většina bohužel ano... to,že někdo chce studovat VŠ a skončí se školou ve 25 letech je prostě fakt a začíná v pětadvaceti od nuly-to,že jí někdo studovat nechce je věc jiná... taky volba partnera určitě není nejlehčí,znám pár holčin,co si udělali dítě s prvním,kterého potkali a draze za to zaplatili Sad taky znám pár,kterým to i s prvním vyšlo... prostě ne každý má to štěstí potkat toho pravého v patnácti,že... já třeba to štěstí neměla a nebyla jsem zdaleka jediná... takže ano,i mladým se to může povést,ale dost lidí to má prostě naopak Smile a v dnešní době se není co divit Smile a je teda fakt,že já rozhodně ve dvaceti o děti nestála Smile dozrála jsem na ně později a o to víc si to užívám,než kdybych je měla ve dvaceti-to je samozřejmě taky hrozně individuální Wink pro mě těch deset let bylo moooc důležitých a rozhodně bych je nevyměnila za to,abych od dvaceti seděla doma s dětma Smile jasně-doma se nesedeí,ale přeci jen určitá omezení s těmi dětmi jsou Smile jako že těžko si můžu dovoli jít každý týden pařit,jet dvakrát ročně na dovču nebo si prostě odjet na prázdniny do ciziny vydělat nějakou korunu a naučit se jazyk Wink

Obrázek uživatele Kytiii

já jsem taky pro užívání toho raného mládí (okolo 20), ale to jestli je člověk v 25 nezajištěný, je tak nějak jeho blbost Biggrin
- já od 17 pracovala - při škole - nejdřív mekáč, pak už v oboru... a od 17 jsem si posílala peníze na stavebko, tudíž jsem v 25 neměla holý zadek Biggrin
- partnera jsem potkala také v 17
- takže spíš je to individuální, a pokud někdo partnera i naspořeno má, tak není důvod si v 25 nepořídit rodinu... a doba studií mi na to užívání fakt bohatě stačila... Biggrin

Obrázek uživatele lucininenka

no to však taky netvrdím,ale jsou i tací,kteří si pořídí děti do třiceti let a pak se jim třeba začne stýskat po miminku,takže si po pětatřicítce udělají ještě jedno nebo dvě miminka Smile nevidím v tom takový problém,když na to někdo má psychicky,fyzicky a finančně určitě na tom není nic špatného a takovým lidem fandím :///: a jiný třeba končí školu ve 24,25 letech,takže těžko bude asi hned zajištěný Wink

Stránky

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Nechtěné těhotenství

Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...

ahojte holky.tak krev dopadla že hcg 362..takže v úterý revize..a ve středu hcg 463 takže ještě ten den laparoskopie..mimoděložní těhotenství..a vůbec nevím jak nebo jestli to vůbec jde tomuhle příště zabránit..nebo jaká je šance že příště mimuš bude tam kde má..

Všechny tu zdravím Pápá + pár fotek dětí

Velký přehled: Jaká vyšetření vás čekají v těhotenství?
(Autor: Terezie Líbalová)

Pápá vsem,tak uz nam je 14dni a je neuveritelne,jak moc to leti! A musim uznat maminky je to opravdu zaprah s tema dvouma detma.

Je tu mamina 40 a více let, která má zkušenosti v tak pozdním věku s těhotenstvím? Je to bláznovství nebo se to dá zvládnout? Jak fyzicky těhotenství, tak zdravotně.

Tady je to celkem dobře vidět jak ho má propadlí.

Tady je to celkem dobře vidět jak ho má propadlí.

Ahojky!! Tak od včerejška máme už taky konečně za sebou 1.