detoxikace a početí

10.12.2013

Ahoj snažilky, ráda bych vám dodala naději, stále na vás myslím a přeju si, aby jste se co nejdříve dočkaly. Nechci si nechat svoje myšlenky pro sebe, protože vím, že to některým z vás třeba pomůže. Jak určitě víte, o mimčo jsme se s mužem snažili tři roky. Třikrát jsem potratila a pak asi rok a půl čekala na další otěhotnění. Přišlo to dva měsíce potom, co jsem se úplně vzdala masa a mléčných výrobků a teď jsem za půlkou a vše je zatím v nejlepším pořádku :) No ale co chci napsat. Tušila jsem, že ten náhlý obrat bude změnou stravy. Čím víc se ale zajímám o výživu, o to, jak jsou dnes zpracovávny potraviny, kdo určuje, co je zdravé a co ne - resp. to co se pouští do médií (jsou to výmysly a výzkumy řízené farmaceutickými firmami a potravinářským průmyslem), tím víc jsem přesvědčená, že změna stravy je to, co mi k otěhotnění pomohlo. To jsou přesně zájmy farmaceutických firem, abychom do sebe píchaly hormony a běhaly po umělých oplodněních a zcela odevzdaly své životy medicíně. Věděli jste třeba, že aby jogurt měl červenou barvu, musí se nejdřív sesbírat exotický červený broučci, ti se usuší, rozvaří a barva z nich je to, co jíte v jogurtu - nazve se to E120 a pohoda a vy máte pocit, že jíte jahodový jogurt? To je jen jeden z mnoha případů. Neříkám, že řešením je nejíst maso, ale orientovat se na nezpracované potraviny, vykašlat se na chemii, zajímat se o zdravou výživu a dojít k tomu, že prospěšnost mléčných výrobků je největší blud, kterým nás kdy kdo krmil. Základem stravy jsou ovoce, zelenina, obiloviny - nejlépe bezlepkové, luštěniny a ořechy. Z toho všeho už dnes máte paštičky, zeleninová masa, rýžová mléka nebo smetany - takže nepřicházíte o tradiční recepty ani zvyky.. Pokud už maso potřebujete, pak je důležité orientovat se na bio chovy, kde do zvířat necpou chemii a nedávají jim žrát geneticky modifikované plodiny. Je to dražší, to jo, nicméně častější konzumace masa než jednou týdně je vyloženě škodlivá..
Koupila jsem si knížku Radost ze zdravých dětí - vychází to z makrobiotiky, dává mi to všechno velký smysl, zároveň mi to plně potvrzuje moje doměnky a mé zkušenosti. Je tam i popsaný způsob stravování, jak by se měl člověk začít stravovat před početím - v podstatě tak nějak jsem to nevědomky udělala já, takže to pro vás může být velká inspirace:) Knížka není veganská ani vegetariánská, počítá se tam s konzumací masa i mléka, i když dost na okraji - právě jak jsem psala jednou týdně. kdo by měl zájem přímo o vegetariánství nebo veganství, pak všechny důležité informace získá z knížky průvodce začínajícího vegetariána, podle této knížky jsem se učila jíst já.
Jinak včera jsem mluvila s kámoškou, těm se nedařilo něco přes rok, a otěhotněla hned po detoxikační dietě.
Rozhodně ty naše problémy souvisí s tím, co se do nás cpe za srajdy. Buďme ale rády, že máme svobodu volby a nemusíme korporacím skočit na lep :) No nic, někomu to mohlo vyznít agitačně,ale považovala jsem za důležité vám to napsat, protože vím, že přesně tohle je příčinou toho, že si teď můžu povídat s Nikolkou v bříšku :) Klidně ráda se vším poradím, kdybyste cokoli potřebovaly vědět, pište :)

KÁČI,napsala jsi to úplně stejně, to o tom zdravotnictví a lobby tak to cítím i já co se týká stravy jsem také dospěla k určité věci a vybírám si co jím, úplně s tebou nesdílím názor ohledně masa a mléka, to nevadí, je to spíš o stravě,jako celku, nejíst barviva E čka a vynechat úplně některé potraviny,ale každý si většinou najde co mu vyhovuje, každopádně,ty jsi to našla:-)) gratuluji k početí a věřím, že tentokrát to dopadne jak nejlíp může:-)

In reply to by petra.nn

děkuji, teď jsem v 21. týdnu, na utz bylo vše v poho, tak už i já začínám věřit, že se to tentokrát povedlo:) Ty předchozí nezdary byly vždy v 5.-8. týdnu:( taky myslím, že jde hlavně o stravu jako celek a hlavně o to konzumovat přirozené potraviny neupravené průmyslově. Maso a mléko je pak spíš otázka etiky, určo když je to konzumované s mírou a hlavně když člověk vybírá, odkud to maso pochází, tak pak to na zdraví určitě nemá negativní vliv. Já jsem ale milovník zvířátek, takže jsem ráda že jsem našla cestu jak jim neubližovat :)

In reply to by káča82

Já jsem také velký milovník zvířátek, ale i masa a jakmile mám třeba jen 3 dny něco bezmasého, prostě mám absťák a pocit, že mi něco chybí a musím to napravit a úplně nevěřím tomu, že ho člověk k životu nepotřebuje, dospělý možná, ale dětí.... tím si nejsem jistá,je to určitá filozofie, ke které se musí dojít a já tam ještě nedošla ;)

In reply to by petra.nn

tý jo kdybys viděla mě, já byla největší milovník masa jakýhos kdy viděla :D neuměla jsem si představit život bez kuřecího řízku a vepřových výpečků :D no pak jednoho dne jsem dostala nápad, že to přestanu jíst, tak jsem to zkusila, pak viděla pár filmů o živočišné výrobě a bylo mi jasné, že už maso nechci nikdy vidět :) asi měsíc mi to chybělo i chuťově a pka se tělo úplně přeorientovalo, deska je to 7 měsíců, a já si nedávno uvědoila, že vlastně vůbec nevím, jak chutná maso :) Je to přesně jak říkáš, člověk k tomu najednou dospěje sám, já to měla vlastně stejné i s kouřením. Kouřila jsem 10 let, poslední roky víc jak krabku denně a před pěti lety najednou nápad, že kouření je zbytečný a proč nepřestat a od té doby nekouřím a je to už 6 let. Já mám vždycky takový praštěný unáhlený nápady a nakonec se ty nápady ukážou jako ty nejlepší :D

jsem si to pročetla a když si to zpětně vezmu, vždycky jsem otěhotněla po dietě - tzn, méně cukru a bílé mouky, více zeleniny. Maso nejím skoro vůbec a mléčné výrobky taky ne. Nevím, jestli bych otěhotněla i přesto, protože jsem s tím nikdy neměla problémy, ale vždycky jsem si udělala dietní detox organismu a pak se nám miminko přihlásilo a my do toho šli a šup, bylo tam :) Myslím, že to co si napsala je super a měli bychom se tím řídit všichni. Já už dlouho nekupuju jen tak něco, naše potraviny se skládají z potravin zakoupených od farmářů, bio potravin, maso máme jednou cca za 14 dní (děti bohužel ve školce častěji), mléčné výrobky, já jím jen sýry a máslo, jinak nic. Spousty věcí si děláme sami doma, vč. toho, že si pečeme chleba :)

In reply to by Pechy

jj, na domácí pečivo se taky teď chystám :) Používáš pekárnu nebo pečeš v troubě? Zeleninu jsem začala taky tohle léto kupovat jen jako farmářské bedýnky a to co jsme si vypěstovali a mělo to úplně jinou chuť. Jsem měla pocit, že snad poprvé v životě jím rajče :) přebytky jsem nasušila, zmrazila a naložila, takže se i v zimě budu snažit žít ze zdravých zásob :)

In reply to by káča82

většinou tak do ledna, pak jsou tak ty tři měsíce blbý, to bohužel člověk musí jet z obchodáků, protože prostě nejsou, ale snažím se vybírat aspon českou zeleninu. Jinak jsme založili dvě komunitní zahrady, takže jsme ted celý rok žili z tý jedný a musím říct, úžasný. Ještě dneska mám doma mrkve přímo námi vypěstované, něco zamražené :)
Chleba pečeme kváskový, takže ten se do pekárny nedává a rohlíky a tak to moc nepeču, spíš jedeme v tom chlebu a ani ten zase tolik nejíme. K snídani většinou jedou kluci ovesný vločky :)

In reply to by káča82

dodávat,všechno si rekla a co se tyče peněz,je to na každém zakladateli,jak to rozpočítá.my mame vklad 4tis na odběratele a kazdy týden bylo neuvěřitelný množství zeleniny.zaměstnali jsme i dva zahradniky,brigády se vyhlasujou,kdo přijde,přijde.už jsme udělali i tři úly,tak možná bude i vlastní med.

Naprosto souhlasím :one: . Taky se dost zajímám o zdravou stravu a už jsem se také naučila číst etikety a podle toho si pečlivě v obchodech vybírám. Snažím se naučit naši rodinku pít čistou vodu, která také dělá zázraky. Každým rokem suším pro nás bylinkové čaje atd. Určitě naše stravování má velký vliv jak na zdraví, tak i na plodnost. Děkuji za typ. Knížku si určitě koupím :a:

In reply to by Jitule78

tak to jsem ráda, že to taky tak vnímáš :) jj, čistá voda je super, taky piju hlavně vodu a ještě bylinkové a ovocné čaje. A taky v létě pobíhám po loukách a zahradě a sbírám bylinky.. Je to super pocit být sám sobě lékařem, konečně mám pocit, že mám kontrolu nad svým životem :)

In reply to by káča82

Určitě. Vidím to i na dětech. Zaklepávám kde můžu, že moje 2 děti (12 a 5 let) potřebovaly antibiotika zatím jen 1x. A snažím se dělat vše pro to, abychom nikdo z nás k lékaři nemuseli. Protože vím, že lékaři se nesnaží "vyléčit", ale "léčit". Mám dobré zkušenosti i se šťávou z cibule s medem či cukrem. Dobrá prevence před nemocemi v zimě. No a samozřejmě úžasný "zázvor" :).

Určitě souhlasím :one: Dobrá strava je základ. Asi taky naběhnu na nějakou detox kúru, protože se necítím moc dobře. Už jsem to jednou zkoušela a fakt to pomáhá. ;)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky