mateřská na přelomu 2009-2010

01.10.2009

Ahojky děvčata, mám takový dotázek, který už tu možná byl,ale stále si nejsem jistá. Už jsem prolezla všechno možné na internetu, ale stále jsem nic nenašla. Nevíte prosím některá z vás jak to bude když jsem teď nastoupila na mateřskou a končími 8.4.2010? Zkrátí mi to po novém roce nebo nebo už mi to tak nechají. Nikdo mi není schopný na to odpovědět a nevím kde bych to mohla ani zjistit. Děkuji všem moc za odpovědi.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak podle toho co jsem vyčetla a slyšela se bude na mateřskou šahat všem bez ohledu na to, kdy na ní nastoupili. :( Jsou to prostě k...y. Ať si taky odtrhnou od huby a zkusí živit děti z toho co dají nám.

In reply to by jira

já myslím, že za prvé vůbec nemá smysl pátrat po tom, jak to bude, dokud to nevyšlo ve Sbírce zákonů, protože do té doby to nikdo jistě vědět nebude. A za druhý když už na ty mateřské šahají, tak mě by teda přišlo sprostý, kdyby maminka, která porodí v prosinci, brala celý půlrok o 3-4 tisíce větší mateřskou než maminka, která porodní v lednu. Copak miminko té první je dražší než miminko té druhé???
Ale jinak souhlasím - ať si ti nahoře sami zkusí uživit dva tři lidi z jedné mateřské...

In reply to by ha.nka

Tak to je samozřejmý. Když všem tak všem. Já už si hledám nějakou domácí práci a budeme to muset řešit takhle. Nedá se nic dělat. Jen si myslím, že by se dalo ušetřit na jiných místech než na rodinách s dětmi a postižených a hendikepovaných lidech. Na co musí mít poslanec plat 120tis. korun a ještě si nažrat pupek menu o třech chodech za 30Kč? Je to hnus. :(

In reply to by jira

tak o tom není sporu, určitě by ušetřili víc, kdyby sebrali víc těm co mají hodně než když berou těm, co mají málo. Jenže u těch, co mají hodně, není politická vůle, aby sami sobě ubrali :-(

AHojky,
já ti asi moc neporadím, ale chystám se ve středu na OSSZ tak se chci zeptat i na toto.
Když to ale vezmu z pohledu z dřívějška, tak když kdykoliv měnili systém v nemocenských, tak těm, kteří nastoupili např. v roce 2008 ji nechali doběhnout dle starých zákonů a tem kteří nastoupili na nemocenskou v roce 2009 už jí počítali podle nového. Tak si myslím, že pokud nastoupíme (nebo Ty už jsi nastoupila) na mateřskou v roce 2009, tak by měla i v roce 2010 platit dle starého zákona. Ale je to jen má domněnka, víc budu vědět ve středu.
A v našem státě, by mě nepřekvapilo ani to, že by nám to od toho roku taky snižíli...uvidíme, doufat můžeme pořád :a:

In reply to by Neninka.Mazlinka

To máš pravdu. Doufám pořád :) .Jen je fakt že tady u nás už bych se nedivila ničemu.I když rozčilím se vždycky. Tak až se něco dozvíš,tak dej pak prosím určitě vědět. Jak se tak na to koukám, tak nejsem sama co v tom má stále ještě zmatek. Zatím díky moc a ať se daří. :C]]:

In reply to by bubli2

Hm tak jsem díky Tvému dotazu nevydržela a napsala paní na socku hned a koukej co napsala:
Dobrý den,

bohužel na Vaši žádost nemohu odpovědět, neboť změny zákona o nemocenském pojištění prozatím nevyšly ve Sbírce zákonů a proto nám účinnost navrhovaných změn ani jaká budou přechodná ustanovení pro stávající dávky nejsou známy.

S pozdravem

Jitka Kounová
vedoucí oddělení nemocenského pojištění

Takže i docela věřím, že v rámci přechodného opatření, budou snižovat i stávající dávky..Ach jo, mám po náladě. ://:

In reply to by bubli2

Tak koukej co jsem ještě našla:
Dobrý den,

podle návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s návrhem zákona o státním rozpočtu ČR na rok 2010, by mělo dojít od 1.1.2010 k přepočtení výše dávky.

Výše PPM v odobí od 1.1.2010 do 31.12.2010 by měla činit za kalendářní den 60% denního vyměřovacího základu.

V období od 1. ledna 2010 do 31. prosince 2010 se při úpravě denního vyměřovacího základu pro výpočet peněžité pomoci v mateřství počítá do částky první redukční hranice 90 %.

Dle přechodných ustanovení daného zákona by mělo platit, že vznikl-li nárok na peněžitou pomoc v mateřství před 1. lednem 2010 a trvá i po 31. prosinci 2009, upraví se výše této dávky za kalendářní den od 1. ledna 2010 podle zákona č. 187/2006 Sb., ve znění účinném ode dne 1. ledna 2010.

Uvedený zákon ovšem ještě musí schválit Senát a podepsat prezident republiky.

S pozdravem

Helena Šmeráková

In reply to by Neninka.Mazlinka

No ono neni zadnej zazrak zvysit porodnost.Mimi si dneska umi udelat kde kdo...ale potom je uzivit a zajistit nejaky standart,tak to je tady v tech podminkach nemozny.Ale lidi,kteri v tom umi chodit(nechci jmenovat onu skupinu)-se to taky asi moc nedotkne.oni to vytahnou nejak jinak.chjo.

Ahoj,
můj názor je, že od ledna 2010 se sníží mateřská pro všechny. Buď teda ráda aspoň za to, co dostaneš "navíc" do toho ledna. Počítáš, počítáš, viď?

Tak já jsem na mateřské od září a končit i bude v únoru ,já si myslím že do prosince budu brát ještě tu větší tak jak to je teďka a od o ledna do února mi vyplatí už tu menší.Nevím no ale měli by v tom chaos kdyby to tak nechali těm co nastoupily letos .Od ledna si myslím to budou všem nížit .Uvidíme . :-g(

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka