Lipánek

17.05.2009

Ahojky víte mě by zajímalo proč se ted nesmí dávat lipánek dětem a může se až od 8.měsíce? Dřív se to jedlo běžně, co je ted jiný? A ještě jsem se chtěka zeptat jestli můžu dávat ovocný jogurty a ne jen bílý! Díky pa

Kliknutím vložíte smajlíky:

Jo jo, prý tvaroh zbytečně zatěžuje ledviny, ale je to pár let spátky, co se normálně dětem dával....tak bych to moc nehrotila, doktorka říkala také od toho 8. měsíce, pokud dřív, tak třeba jen 1-2 týdně, Já dávám normálně od 7. měsíce lipánka,pribináčka a bobíka a malému to chutná. Jogurty ovocné můžeš dávat, jen né tučné a mrkni vždy na složení, aby tam nebyly žádná ´čka a barviva a podobně, já kupuji safari od yoplei či jak se to píše :) a moc nám chutnají :)

Tak ten bílí jog. jsme dnes řešili taky. Koupila jsem Klasik bílí ,ale malé moc nejede, asi pro to, že je tak kyselý. Na netu jsem četla, že se může přisladit hroznovým cukrem nebo do něj přidat ovocnou přesnidávku, to zkusím zítra. Ovocným jogurtům nevěřím, kvůli konzervantům a barvivům, s tím bych ještě počkala.

Ahojky, tak já malé dávala už před 14ti dny na špičku lžičky ochutnat pribiňák, je baz lepku a malé chutnal. Teď jsme byly v pátek u dr. a začínáme s příkrmy, tak jsem se ptala, jestli můžu dávat pribiňák a sestra mi řekla, že ne, protože obsahuje tvaroh a ten prý zatěžuje ledviny. Když jsem se o tom bavila s tchýní a mojí mamkou, tak říkaly oě, že nám dokonce dávaly jen samotný tvaroh s cukrem a nic mě ani maželovi není, tak fakt nevím. A kamoška dává malému taky Pribiňáka od konce 5. měsíce a určitě je ok. Jinak s těma jogurtama ti neporadím. Ale taky bych měla dotaz, ten bílý kupuješ jakýkoliv plnotučný, nebo musí být nějaký speciální pro mimča?

In reply to by lůca K.

Aktivně jsem kupovala aktivie, pak revital s nějakou inulínovou složkou, jenže to mi Ema plivala ajednou jsem jí dala ochutnat obyčejný tescový bílý jogurt a mohla mi sežrat celou lžičku :s: a ted jsem koupila z alberta ten jejich asi za pět korun a zase se mohla strhnout a snědla ho celý. takže asi tak :\x: . Určitě by neměl být nízkotučný, čim víc tučný tím asi líp. No musíš vyzkoušet, co vám bude chutnat!! Aspon ušetřim, protože za jednu aktivii mám dva bílý z alnberta! Ale ne že bych šetřila to ne, ale hold je Emča už od mala šetřivá :s:

vše se mění i názory na výživu dětí,lipánek i pribiňák obsahuje velké množství bílkovin a zatěžuje ledviny miminka,i s tím ovojogurtem vydrž

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka