Redukce dvojčat :-(

21.10.2014

Ahoj,
jdu s takovým smutným dotazem. Chtěla bych vědět, zda některá z vás podstoupila redukci dvojvaječných dvojčat na jedno? Pokud ano, donosily jste druhé miminko, jak to probíhá? Moc děkuji všem.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak dopíšu mojí situaci :-( na redukci jsem byla objednaná na 20.11., což byl čtvrtek. V neděli v noci jsem začala strašně krvácet, takže jsme jeli rovnou, našli mi pod plodovým vakem s nemocným miminkem hematom. Hospitalizovali mě a čekalo se. Hrozné chvíle, kdy mi řekli, že přes hematom nemohou redukci provést, nasadili Ascorutin, Utrogestan a Pambu. Hematom se zmenšil, takže mi včera provedli redukci. Ovšem s rizikem potratu druhého už ne 5-10%, ale 20% :-( pořád špiním, musím ležet, teď 14 dní bude nejrizikovějších. Modlím se, aby to bylo dobré. Dneska jsem navíc ještě zvracela, tak doufám, že to nijak miminko neovlivní :-( Pokud můžete, držte nám palce, ať to miminko zvládne.

In reply to by monlik

Moc všem děkuji, že na nás myslíte! Je to strašně stresující, po každém píchnutí v břiše se hned koukám na vložku, jestli jen hnědé špinění, nebo krev jasná :00: v pátek jdu na kontrolu, tak pak snad budu klidnější. Je to zvláštní, předtím jsem plánovala co kdy v jakém měsíci udělám, pořídím a teď se modlím vydržet do dalšího dne. Jak se ty priority hned u člověka změní. Ale to moje pětileté sluníčko mě drží nad vodou :h:

In reply to by monlik

Ahoj, držím palečky a myslím na tebe. :h: Ať je mimi v pořádku!! :one: Jak to tak čtu, tak tvoje tělo dalo samo najevo, že mu dvě mimča momentálně nevyhovují, tak si nemusíš nic vyčítat-bohužel se stalo-příroda rozhodla. Držím palečky, ať je odteď už všechno tak, jak má být!! :k:

Doktor mi jako důvod řekl, že mám dělohu po prvním porodu poškozenou natolik, že je velmi vysoké riziko potratu do 30tého týdne a ani by to nemusela vydržet (nevím zda myslel dělohu, zřejmě ano.) Navíc to jedno miminko se nevyvíjí tak jak má. Ale zítra máme domluvenou schůzku v Praze na klinice, tak snad budeme moudřejší a víc hlav víc ví. Pro maminky, které mi tu naznačují, že to asi dělám z nerozhodnosti nebo tak něco...ne, opravdu to není můj výmysl a budu bojovat do poslední chvíle, jen jsem tu chtěla naznačit, že nechci ohrožovat svůj život a manžel by s tím nikdy nesouhlasil. Zažil si u prvního porodu, kdy už mu řekli, že zůstanu na sále, ale zachrání dítě a prosil mě, ať jsem soudná. A já budu. Budu chtít znát všechna fakta a rizika, ale nevzdám to.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Opravdu to není lehké, v rodině dvojčata nemáme, tak s tím ani nikdo nepočítal. Proto mi dr řekl,že být těhotná můžu, ale ne vícečetně. Když to řekl poprvé, tak mi právě řekl, že druhé miminko se nevyvíjí a je to syndrom mizejícího dvojčete, to jsem tu i psala. Ale na další kontrole bylo vidět srdíčko, i když se mu to nezdálo. Je to jako si vybrat jestli si useknout pravou či levou ruku. Ale hlavně jsem chtěla vědět, zda to někdo podstoupil, jaká jsou rizika a šance...prostě něco. Nikdy jsem o tom neslyšela, nezajímala se o to, takže prostě cokoliv.

In reply to by Zdenda3

ahoj, víceméně se to vyřešilo samo, protože mi v Motole řekli, že jedno miminko má srdeční vadu, takže šance na přežití 0 :( Ve čtvrtek jdu v osm ráno na zákrok. Dr nám vysvětlil, že vzhledem k mému stavu a stavu miminka, je to to nejlepší řešení. Ještě v ten čtvrtek udělají znovu screening obou miminek, mělo by být i přehledněji vidět co a jak a pokud to bude stejné, tak to provedou. Je to hrozný, tam mají monitor přímo naproti lehátku a vidět tam obě miminka a toto slyšet....brečela jsem tam jako želva :r:

In reply to by monlik

moc držím palce a vůbec si nemyslím,že to děláš proto,že dvě nechceš :( ale pokuď by tam mělo být tak velké riziko,nešla bych do toho taky :n: máš doma dítě a manžela,i když je to kruté,musíš myslet především na sebe a na svou rodinu :one: myslím na tebe a přeji hodně štěstí ;)

Já mám zkušenost jen se syndromem mizejícího dvojčete - kdy odešly oba. ale pokud nejsou vážné zdravotní problémy, do toho bych nešla. Jinak na výběr není, doktoři odeberou menší plod. ale musí to být hrozné, asi bych se s tím nedokázala srovnat a zapomenout.

Ahoj..pročetla jsem diskuzi a hledala jsem proč nemůžeš donosit dvě děti.... Tak nevím, jestli je to o zdraví nebo o tom, že dvě děti nechcete, že se bojíš jak to zvládnete atd... Já vím o sobě, že bych to nedokázala..vybrat si které nechat..nebo vůbec žít s tím, že jsem jedno miminko dala pryč. druhé se pak třeba někdy bude ptát...nevím..jen vím, že mám za sebou po první dcerce dvě revize...miminka zemřely...8tt a 13tt a u toho ve 13tt nebylo moc hezké vidět na utz plod bez pohybu....ještě teď je mi z toho smutno... mám druhou dcerku a jsem za ni neskonale vděčná osudu, že toto těhotenství už vyšlo...Měj se hezky a popřemýšlej..neodsuzuji tě...pa

Neznám tvou situaci. Ale mám pocit, že to vidíš moc tragicky. Proč pořád uvažuješ, že je nedonosíš, nebo potratíš? Nebo že se stane něco horšího? Zkus se podívat věc z druhé strany. A začni přemýšlet pozitivně, že je donosíte a miminka budou zdravé. Strachem tomu nepomůžete. Kamarádka má dvě děti. Třetí mimi jim 3 dny po císaři zemřelo. A 5 měsíců na to zjistila, že je těhotná a čeká dvojčata. Teď je ve 20 tt. A taky by měla důvod se obávat, ještě k tomu je čerstvě po císaři. Ale co, hlavu vzhůru. Ať se rozhodnete správně. A držte se.

Ahojky a muzu vedet co Ti rekl doktor proc bys je nemela donosit? Kamaradka vazila pred otehotnenim 48kg a obe donosila do krasneho 36.tydne..ale asi jsou v tom u tebe jine zdrav.komplikace..mimo ty bych do toho nesla

Ahoj, nevím, z jakého důvodu ti redukci doporučili, ale asi bych do toho nešla. Pokud k tomu není vážný zdravotní důvod. Nevím také, kolik máš už vlastních dětí. Dvojčátka jsou náročná, ale určitě byste to zvládli, zkus to ještě zvážit. Budou mít stejně starého sourozence-budou si spolu rozumět. Zamysli se, kdo z rodiny by ti mohl víc pomoci, nebo zda si můžeš dovolit zaplatit pomoc na občasnou výpomoc či hlídání (zdravotní sestru, učitelku z jeslí nebo au-pair, kuchařku nebo paní na žehlení a úklid). Věřím, že bys vše zvládla! :h: :h: Mysli na to, že v tvém těle za chvilku budou klepat dvě srdíčka!! :h: :h: :€s€: a uvědom si, jaké máš štěstí!

osobní zkušenost nemám,jen kámošce byla redukce doporučena ale u trojčat tak si kolem toho dost zjistovala,no nakonec to neriskla,nechala si všechny a všichni jsou zdraví a ona moc štastná že je má,ono je to hodně velký risk,pořádně to promysli

In reply to by monlik

to ti teda nepovím,už je to 5 let a navíc jí celou dobu trvdily že čeká dvojky,to že jsou 3 na to přišly až kolem 12 týdne nebo dýl,no měla max týden na redukci pak už by to nešlo.Ty jsi krátce tak to asi není tak hrozný.Ty jsi měla dnes kontrolu co?Já myslela že to druhé je tak nějak zamklé od začátku a že se vstřebá?

Ahoj, nevím, jaký důvod tě vede k uvažování nad tím, zda ze dvou miminek udělat pouze jedno. Nejsem v takové situaci, tak nemůžu posuzovat, ale pokud se obě zdají být zdravé, popravdě by mě ani nenapadlo udělat takový krok. Neodsuzuji tě, nechci, aby to tak vyznělo. Určitě k tomu máš nějaké opodstatnění. Jako důvod mě napadá finanční stránka, ale dle mého se to vždy nějak dá udělat. Možná snad ještě skutečnost, že by to ohrožovalo na zdraví tebe, ale jak říkám, nevím, co tě k tomu uvažování vede. Říká se, že dvojčata jsou na sebe velmi vázaná i v průběhu života, v dospělosti, a ti, kteří původně byli ze dvou a z nějakých příčin se narodilo jen jedno, mají často pocit, že jim "něco" v životě chybí. Navíc, když si tě našla rovnou dvě miminka...přijde mi to naopak krásné :) Je to hodně těžké rozhodování, ale ať už se rozhodneš jakkoli, máš na to plné právo, je to tvoje tělo a tvoje dítě/děti. Ať je to rozhodování co nejméně stresující a drž se! :)

Nezažila, neslyšela, vím, že se to dělá u trojčat a výše....
Osobně bych to neriskovala. rozhodnout, které nechám žít a které ne, to bych nikdy nedokázala.
Pokud si druhé (nebo doma už máš a bylo by třetí a víc) nemůžeš z vážných - jakýchkoliv - důvodů nechat, raději bych volila adopci. Také riziko, že jedno necháš "odebrat" a druhé se za pár dní, popř. kdykoliv během těhotenství, přestane vyvíjet...to bych si nikdy neodpustila....

In reply to by monlik

v případě zdravotních problémů bych to rozhodně podstoupila... vem si,že třeba si necháš obě dvě a pak porodíš ve 25.-26. týdnu,šance na to,aby byly obě zdravé je malá... takhle podstoupíš redukci,budeš mít jedno mimčo,kdyby to nevyšlo,tak potratíš třeba i to druhé-riziko tam je vždycky,ale nejspíš menší,než kdybys měla čekat,co udělají dvojky ve vyšším stádiu těhotenství...

In reply to by monlik

TAK KDYZ MATE STRACH TAK SI JE NECHTE OBE,je to dar cekat dvojcatka..'Prijde mi jako kdyby jste nevedela co chcete.. :? ja mam tri deti a v srpnu jsem zjistila ze jsem tehu a byli to dvojcatka a nikdy jsem nepomyslela ze bych dala jedno pryc!!!Jake mate zdravotni komplikace?Dneska uz doktori dokazi zazraky..Prijde mi ze nevite co mate za stesti :( Tim vas nikterak neodsuzuji jen mi to prijde lito,Ja pred 6 ti tydny o ty dvojcatka prisla a je to neskutecna bolest..Rozhodnete se spravne..

In reply to by monlik

Pokud to menší bude růst v pohodě kašli na redukci,nech tomu čas a uvidis, kdyby bylo slabounke umře samo,ale zdá se že je bojovník když už má srdíčko a určitě se nedá! myslím, že teď je riziko, že přijdeš o obě nižší než kdybys pristoupila na redukci- beru ze sveho pohledu zdravotníka. Držím palce ať se mimuska drží a jsou zdravé,nebo ať to příroda uaridi sama a na redukci nemusíš jít-aspoň by sis to nevycitala do konce života

In reply to by monlik

hele,ber to tak,že co se má stát,to se stane.Když to vezmeš kolem a kolem,to riziko je celkem nízké a i kdyby,tak přeci jen přijít o ně v osmém týdnu je rozdíl,než třeba ve dvacátém :( pokuď nemáš šanci je donosit,neriskovala bych to-riskuješ svoje zdraví ( a třeba i to,že už žádné děti mít nebudeš!!),i zdraví jejich a to bych si teda neodpustila už vůbec :n: je to strašně těžká volba,ale pokuď sama víš,že by to byl problém,je to nejlepší volba :(

In reply to by lucininenka

No to si právě také říkám, navíc mám doma pětiletého zdravého klučíka a musím taky myslet na něj. Já to chápu, že většina říká to si hodíš korunou? Ale co mám dělat? Riskovat, že je stejně nedonosím a možná u toho zařvu i já? To prostě nemůžu :r:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka