Zrzulina

26.06.2014

Jak se máte? dlouho jsem tu nebyla, hlásím se s novinkama...Ondra má dneska 4měsíce, 70cm a 7,1kg..velkej chlapák:)))) Miluje pasení koníků, začíná se pomalu přetáčet, žužlání pěstí je největší sranda, lechtivý je až hrůza, chechtá se jak blázen když ho dloubnu do žebírek:D
No miláček, znáte to všechny:))))

Tak se ozvěte, jak se máte a jak vám děti rostou:)

Ahoj březňátka!!!
Ahoj březňátka!!!
Ahoj březňátka!!!
Ahoj březňátka!!!

Jé´ vy už ste taky velcí :-) ! Náš malej se začal taky chechtat, když mu pusou prdim na bříško :-D , nebo když s nim třeba tančim (já s nim dělám hrozný voloviny :-) ) je to hrozná prča. Ráno mam vždy lepší den, když se zbudí s úsměvem, to pak mi nevadí, že vstáváme, i když teda my vstáváme v půl 7 :///: . Jinak od neděle se nám přetáčí, někdy mu musíme pomoci s hlavičkou, někdy se přetočí úplně sám, ale samozřejmě musí mít náladu, je nějakej rychlej :-) . Začíná to s nim být lepší a lepší :h: ! Mumlá si a ty ruce taky, kolikrát si tak pomlaskává jako by to byla fakt bašta :-) . Drží si sem tam hračky ... , no přijde mi, že každý týden toho umí víc a víc ... Je to super být maminou co? Jinak moc hezký fotky :one: ! :a:

In reply to by Anduš

Jak říkáš, je to super být matkou, nikdy bych nevěřila jaká to bude láááska:) Nedávno jsem přemýšlela jaké by to bylo kdyby malej nebyl...a bylo by to naprd, pěkná nuda:D I když mě občas štve že jsem pořád uvázaná doma a závislá na jeho režimu..ale i to se spraví:)

My s ním děláme taky hrozné kraviny, všichni se bojí na něj skoro šáhnout a my ho vyhazujem do vzduchu a on se chechtá jak čert, nejradši se nosí přes rameno aby měl rozhled, dneska šel s náma na hody v kroji a úplně ve svém živlu:))

21.05.2014

Čau maminy, tak jak se máte, březňátka?:)
Jdu se po dlouhé době pochlubit tím naším dlouhánem, v pondělí mu budou 3měsíce..a na poslední prohlídce v 6ti týdnech měl 60cm a 5320g..No teď už oblíká věci vel. 68 a má dobrých 6kg..z žížalky je pěkný cvalík...hezky mě vysosává, s každým jeho půlkilem nahoru mám já kilo dolů:)))

Po dlouhé době...
Po dlouhé době...
Po dlouhé době...
Po dlouhé době...

Ahoj, vůbec se mi tady neobjevují příspěvky od tebe, sem si asi řikala, jak se máte .... . Malej je kouzelnej :-) ! Já už si malého také 100% užívam, první měsíc mi proplakal, bolelo ho šíleně bříško. Teď dáváme Nutrilon a je to super ... , bříško nebolí, směje se jak blázen, no zkrátka už je to super :€s€: . :a:

22.04.2014

Holky máte některá takovou zkušenost že jste u pediatra chtěly odložit očkování a on pak byl na vás nepříjemný nebo vás dokonce odmítnul dál ošetřovat?

s naší doktorkou v tomhle absolutně není problém. Přijde mi, že si během prvních pár týdnů maminku otipuje a podle toho se k ní chová. Dá se u ní naočkovat absolutně všechno "dobrovolné" očkování stejně snadno, jako se u ní dá všechno povinné očkování odložit. A co se týče nemocí, dá se u ní léčit vším, od "bylinek" po antibiotika.

Děkuju všem za reakce..já se o tom s Dr. dopředu nebavila, na poslední prohlídce mě překvapil, nebyla jsem připravená na argumentaci, řekl mi že si o tom mám něco zjistit..tak jsem zjišťovala:D A na základě toho jsem se rozhodla to opravdu odložit co nejdýl to půjde...taky nejsem zastáncem neočkovat vůbec, ale až v těch 2 letech ideálně a jen to povinné, taky ho potřebuju dát do školky. Negativní revers mám nachystaný..
No ale bude to asi boj, MUDr. je vyloženě zastánce očkovat všechno..už na první návštěvě mi nabízeli rotaviry, ale co je horší, přesvědčuje mě ať s první hexou dáme i pneumokoky!!!! a sestřička mi už dopředu kladla na srdce aťˇsi koupím Panadol baby na teplotu...

Takže za týden mi držte pěsti, já jsem taková posera, přetrvává ve mě respekt k "autoritám", ale tentokrát se nedám!!!! :P Pak vám napíšu jak to dopadlo:)

In reply to by Zrzulina

no asi takhle-neočkovat vůbec mi přijde pitomost-a třeba hexu až po druhém roce s tím taky nesouhlasím,protože v Hexe je mimo jiné černý kšel a ten jak všechny víme je na velkém vzestupu,navíc do půl roka může probíhat až
smrtelně.Takže pokuď tohle očkování odložíte,doporučuju minimálně očkovat všechny,kdo jsoi s miminem v blízkém kontaktu-tudíž ty,tatínek a nejspíš i prarodiče a min. do půl rok se vyhnout MHD,velkým nákupním cnetrům a podobně.Co se týče pneumokoků-já sama jsem zažila pneumokokové infekce-těžce probíhající (dělala jsem na dětské JIP) a já sama mám pneumokoky naočkované u obou kluků-společně s první Hexou.Stejně jsem nechávala TBC-u prvního ještě povinně,u druhého v osmi měsících nepovinně.To jsou podle mě nemoci,o které určitě nestojím,navíc bydlíme ve velkém městě,denně jezdíme MHD,chodíme na nákupy,jezdíme na dovolené a já nechci být omezená nebo si pak něco vyčítat.Priorix je naopak jedna z nejhorších vakcín,protože je živá a reakce na ně bývají bouřlivé,dlouhé a navíc se dává do spojitosti s vyšším výskytem autismu (určitě ho nezpůsobuje,nicméně proběhli informace,že múže být spouštěčem,nicméně nevím,nakolik ověřené),takže to pro mě bylo něco,proč jsem se rozhodla ho cca o půl roku odložit.Opravdu si myslím,že co se týče očkování,není třeba hysterčit a opravdu zvážit,co očkovat a kdy.Pokuď bydlíte ve větším městě,stýkáte se s hodně lidmi,jezdíte do nákupních center,chcete do dětských koutků,na plavání a podobně,tam bych opravdu zvážila minimálně očkování Hexou,které je prostě důležité.Pneumokoky i Priorix pak můžete klidně očkovat déle-nebo neočkovat,taky bude záležet na imunitě daného dítěte (myslím,že po pátém píchání ucha ho oočkuješ ještě ráda :///: ).Navíc ještě upozorňuju,že pokuď začnete očkovat vše až po druhém roce,tak určo do tří let vše očkovat nestihnete a proto nejspíš se školkou bude problém,pokuď neseženete pediatra,co vám potvrdí,že to máte ze zdr. důvodů :00: což nejspíš nemáte,tudíž si to pravdpodobně nelazjne :( všechno zvaž a promysli,než se zčneš s někým dohadovat :///: a mimochodem,že máš mít doma Panadol nebo Nurofen,když máš doma malé dítě je stejně tak samozřejmé,jako že máš doma teploměr :€s€:

In reply to by lucininenka

Děkuju za názor...s panadolem na srážení teploty ovšem nesouhlasím, teplota se srážet nemá a přijde mi to logické, protože teplotou přece tělo bojuje s infekcí, ne? já osobně teplotu nesrážím,prostě lehnu a odpočívám a nechám tělo poprat se s tím samo.
A co se týká očkování..pneumokoky..no..my jsme na to očkovaní nebyli a taky žijem, v životě jsem neměla zánět středního ucha...my jsme celkově taková až podivně zdravá rodina:D
A žijeme na vesnici, pravda, do města občas taky vyrazím...

Věřte, zvážila jsem všechny pro a proti, a odklad chci, aspoň do půl roku...znám očkované i neočkované děti, odpůrce i zastánce očkování...nevadí mi očko jako takové, ale ty přidatné látky...hnus...

08.04.2014

Holky, malej se mi od včerejška nebyl schopný vykadit jinak než s pomocí rourky, řve sice jen chvilkově ale mě to rve srdce, proto se ptám, co Vám pomohlo?

babycalm - přírodní kapky, vydrž s těma Biogaia, někdy trvá i deset dní než efekt naběhne,cvičit s nožičkama a nosit bříškem dolů a pokládat na bříško, to ulevilo, jinak ty 3 měsíce se to musí nějak vydržet :a: .

Ahoj, zkus tyto homeopatika. Kamarádka mi je doporučila a už se jimi vybavuji až se mimi narodí ;) . Na dávkování se pro jistotu zeptej v lékárně. Dávají se však miminku, ale Ty je také můžeš.

Aaa, dobré vědět...takže končíme s rourkou..nebo teda já nechtěla aby se vykadil, ale hlavně vyprděl....no a vyšla stolička...Očividně se mu dost ulevilo..

Hele a s tím mlíkem..malýmu je zítra 6týdnů, mlíko moc nejím, ale sýry, máslo, tvaroh..to jím normálně už od porodu, takže v tom to snad nebude, ne? doteď nebyl žádný problém.
Dávám si pozor na nadýmavé jídla, protože já sama dost trpím na větry, vím o tom a dávám si fakt majzla...no snad to brzo přejde, jdu si lupnout ten espumisan:(

In reply to by Zrzulina

začni espumisanem a uvidíš - mám dva kluky, mladší má teď tři měsíce, oba měli problémy s tou bílkovinou (pozor i třeba na sušenky, prostě nic s mléčnou bílkovinou) a vylouplo se jim to po šestinedělí, nejdřív střevní problémy a pak se i osypali, vysadila jsem mlíčno a střeva zareagovala hned (stolička vzorná), pokožka se čistila skoro měsíc...staršímu budou dva a jí mléčnné výrobky teď normálně, jen ta střeva prostě potřebovala dozrát...
A jinak jím v menší míře i nadýmavá jídla, jen to jistím tím noballem ve zvýšené dávce....

Naše malá kadí taky jen s rourkou, ale tak max 1x za 3 dny. Určitě ho nevyprazdňuj každý den nebo dokonce několikrát. Bavila jsem se s doktorkou, pokud je stolička tuhá a nejde vytlačit, tak můžu pomoct, ale pokud vodnatá, tak nee. Na prdíky vyzkoušej, nám nejlíp zabírá Infacol, ale vyzkoušeli jsme ještě Sab simplex a Baby Calm. Po chvíli přestanou kapky fungovat, tak je změním a máme zase pokoj :)

06.04.2014

Děvčata...jak s odstříkáváním a hygienou? čtu tady že musí být všechno naprosto sterilní, snad včetně mě a odstříkané mléko se nesmí nechat ani vteřinu v nezavřené nádobce, jinak bude okamžitě kontaminované....
Přijde mi to trošku přehnané, já chápu že mimi z prsu to mlíko má naprosto čisté, ale nemůžu přece při odstříkávání (ručně) zajistit naprostou sterilitu okolního prostředí...

Super, dík za uklidnění holky:) už nebudu radši gůglit, páč pak mám akorát pocit že jsem ta nejhorší matka na světě co chce své dítě snad zabít:P

stejně jako Ha.nka a taky jak píšeš, přilévám ke zmrazenému mléku, protože když jedu na celý den do školy, to bych musela mít mražák plný poloprázdných skleniček s mlékem. Za mě-přehnaná sterilita je kravina. :a:

29.03.2014

Mamči, jsem tu zas o radu...dá se nějak měsíčnímu mimču začít dělat režim? Zatím to má strašně rozházené, někdy spí hodně přes den a pak večer se mu nechce, jindy zas přes den ne a ne zabrat a pak je přetažený a podrážděný a nemůže usnout..

Je nějaký způsob jak mu udělat aspoň relativně pravidelný režim??? nebo to mám nechat být a upraví se to samo?

28.03.2014

Holky, mám dotaz...měsíc jsem se bránila dudlíku, protože prý kazí kojení a nedoporučuje se minimálně do 2.měsíců...
No ale včera už jsem rezignovala a malýmu ho šupla...a teď se bojím že si na něj moc zvykne:(

Kojení a dudlík?
17.03.2014

Holky zkušené kojící maminy, mám v jedné bradavce takové jakoby bílé špunty a když je malej vycucne, mlíko vyloženě stříkat a malej se zakucká a pustí se a mlíko stříká všude:D je to takové spíš komické..ale je to normální????

12.03.2014

holky malej má asi soor v pusině...zatím mu to teda asi nedělá problémy, protože baští jak nedovřený, ale mám pocit že mi to přešlo na bradavky, lehoučce svědí..ach joo...máte někdo zkušenost jak to zaručeně vyléčit?
K Dr. na kontrolu jdem ve čtvrtek, ale obávám se že nám napíše gencián a zdar..ale ten je prý karcinogenní, navíc pak bude všechno fialové:P

06.03.2014

Juchuuu, mám nahoře už jen 6kg, břišulo se krásně stáhlo, parááda:)

Týden po porodu

tak já po prvním porodu odcházela z porodnice jak kdybych nikdy nenosila tak oobrovské břicho jak jsem měla, ale po měsíci kdy jsme se snažili rozkojit tak jsem nabrala jako svina, asi 20kg, ted po druhém porodu kojím hned od první chvilky co jsem porodila a kila dou dolů jak lusknutím prstem, ale bříško se ne a ne stáhnout :-(, ale jinak vypadáš moooc dobře

Tak já věřím že to bude ok i po druhém dítku, asi geny po mamce:)
Nabrala jsem 18kg...teď krásně vidím jak moc z toho byla voda:))) nohy mám tak o třetinu hubenější:)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka