Martty

19.12.2011

Ahoj maminky, tak už to mám taky za sebou a můžu se chlubit krásnou slečnou Sofinkou, 3880g a 53cm, trošku větší, ale je to naše zlatíčko.

Sofie 14.12.2011
Sofie 14.12.2011

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkujeme holky :///: No fotečku sem nějakou pak přidám, jenže teď máme nějak polámaný PC, tak to nejde :r:
Přeji vám pěkné Vánoce :k:

12.12.2011

Ahojte maminky a spolutěhulky :///: tak dneska proběhla poslední kontrola a domluvili jsme se, že ve středu mi budou vyvolávat porod kvůli vysokýmu tlaku,teda pokud do té doby neporodím sama (udělali

Ahoj holky, děkuji za odpovědi, nakonec si malá usmyslela, že se vyvolávat nenechá a začla jsem rodit sama od sebe pár hodin před plánovaným vyvoláním :-) Porod trval, když to vezmu od prvních pravidelných kontrakcí, 6 hodin a byl teda o dost horší než první porod. Mála šla obličejem otočeným nahoru, takže to bylo trochu těžší a měla 3880g a 53cm, takže opravdu velká slečna :-)

já nastoupila v 10.00 dostala sem čípek..Pak my štípli vodu.CV kolik hodin sem dostala kapačku to teda nevím,čas mi byl ukradenej :-) Bylo to šílený.Malej přišel na svět v 19.33......ale horší než vyvolanej porod my přišlo to šotí .-)

ahoj, tak me vivolaavali taky porod z dvojčatama v 10mi dali tabletu a ve 13:30 už byly na svete. taky sem se toho bala ale bylo to naštestí rychli :€s€:

28.08.2011

Ahoj spolutěhulky a maminky, už delší dobu se to sem chystám napsat, abych věděla, jestli je to normální nebo ne, ale už to trvá delší dobu a nejde to přehlížet. Každý den, když si sednu nebo ležím a pak vstanu, tak mě docela dost bolí nad stydkou kostí jakoby svaly nebo jako bych to měla namožený, ale mám to takhle každý den a celý den, stačí, když si na chvilku sednu a pak stoupnu, tak stoupnu vždy s bolestí a v noci se v posteli nemůžu skoro ani pohnout. Je to fakt nepříjemný. U prvního těhu jsem to takhle vůbec neměla, tak mi to přijde divný. Máte to taky tak?

Kliknutím vložíte smajlíky:

od 20. týdne mám stejné problémy. můj gynekolog mi napsal hořčík.včera se mi k tomu přidalo ještě nepříjemné píchání pod pravým žebrem :(

Taky tak a já to mám taky až u druhého. Mělo by to mít souvislost s roztahováním pánve a mimi taky začíná být těžší... Nejvíc to tlačí po ránu. Je fakt, že polštář mezi nohama při spaní mi to taky trochu zmírňuje. :)

23.08.2011

Ahoj těhulky a maminky, jen se chci zeptat, zda některá máte nějakou zkušenost s odtokem plodové vody? Jsem 25tt a dnes jsem měla takový pocit, jak kdyby mi trošku odtekla plodovka, asi tak půl deci a bylo to čirý, žádný výtok, ani moč, fakt jsem se divila a hned mě napadlo jestli to není plodovka, ale zas nechci nějak moc stresovat, prostě nevím... Vzala jsem si vložku, kdyby náhodou se to stalo zase, ale zatím nic, tak nevím..

Kliknutím vložíte smajlíky:
20.08.2011

Ahojte maminky, prosím o radu zkušenějších. Dnes od rána má moje dcerka (2 roky) horečku 39,6.

ahoj, spíš bych tu horečku viděla od těch štípanců, u zubů nebývají teploty přes 38 st.,
také to může být úpal či úžeh z těch náhlých veder...
asi bych s ní zajela na dětskou pohotovost

Ahoj, předpokládám, že je to po odečtu pokud měříš v prdelce.
Horečka je poměrně dost vysoká, trpí na ní nebo je to výjimka? Na zubíky to moc nevidím, zvlášť když to doteď bylo OK, sice stoličky mohou být náročnější, ale tohle je dost.
S těmi komáry by to souvislost mít mohlo, např. alergická reakce nebo se někde do ranky dostala infekce. Jak reagovala na ten panadol? Ustoupila horečka? Nejlepší zkušenost mám s čípky a když horečka nejde srazit tak po 3 hodinách střídat Paralen 125 + Nurofen (jiné účinné látky), příp. můžeš dát studený zábal na končetiny.
Jinak reaguje normálně? Normálně se pohybuje, ohne hlavičku dopředu (nemá ztuhlé šíjové svaly?). Co krček? Nemá čepy na mandlích, můžou být i dost vzadu? Šestou nemoc už měla?
Pokud je jinak OK, tak bych počkala, jak bude reagovat na srážení teploty. Ale pokud bude taková horečka i večer, vyrazila bych na pohotovost, příp. si tam zavolej ohledně těch štípanců.
Držím palce

Lištička Kačka + Matýsek + mimi v bříšku

07.08.2011

Ahoj těhulky a maminky, máme doma Vanessku :girl: (2 roky) a čekáme další miminko a já pořád nevím jaké jméno dát sestřičce nebo bratříčkovi (bude to překvápko), aby se k Vanessce

Ahoj,my u druhého taky řešíme.Na holu se nám líbí taky Vaneska a doma máme Sebastiana.A u kluka přemýšlíme že dáme Matyáše nebo Matyase

A co třeba Valentýnka? S chlapečkem je to těžší, co takhle Vojtíška? :-) Ale Valerie mě napadla jako první, pak ta Valentýnka ;-)

taky máme Vanesku :-) Zase by to chtělo něco méně klasického.Sofinka je myslím dobrá volba nebo třeba Stella,Ema,Elen,Viktorka,....
Pro chlapečka my jsme měli vybráno Daniel,Štěpán,Šimon. :a:

29.07.2011

Ahojky Peti, bohužel mi nejde ti poslat zprávu, tak to píšu sem, snad se to k tobě dostane... Dvě S v kalendáři není, není ještě ani s jedním S, ale má být v kalendáří už příští rok a svátek bude mít s JANOU. Ale žádný problém na matrice jsme neměli. A říkáme jí Vany, Vanulko, Vaness, Vanessko. (Někde jsem četla, že říkají i Nesso, Nessi). Vanesska je krásný jméno, vybrali jste dobře Smiling

Kliknutím vložíte smajlíky:
29.07.2011

Ahojky Peti, bohužel mi nejde ti poslat zprávu, tak to píšu sem, snad se to k tobě dostane... Dvě S v kalendáři není, není ještě ani s jedním S, ale má být v kalendáří už příští rok a svátek bude mít s JANOU. Ale žádný problém na matrice jsme neměli. A říkáme jí Vany, Vanulko, Vaness, Vanessko. (Někde jsem četla, že říkají i Nesso, Nessi). Vanesska je krásný jméno, vybrali jste dobře :-)

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj,to ale nemáš pravdu. v kalendari uz je :-) vím,to protože tchyně má super kalendar s recepty a já do něj koukám a na muj svátek (jana) tam byla i vanesa :-)

29.07.2011

Ahoj těhulky a maminky, chtěla jsem se zeptat, máte některá (nebo měla jste) problémy s vysokým tlakem a tachykardií v těhotenství?

Ahoj děvčata, tak píšu jak jsem dopadla... Dobře, krevní výsledky dobrý a na holtrech taky nic nezjistili, jen, že mi hodně hapruje tlak, z vysokýho hned nízky a v noci až moc nízký (76/43), takže mi akorát upravili dávkování Dopegytu a mám se pořád měřit. Ale je mi už líp, takže to asi opravdu bylo jen z těch prášků... :///:
Tak se mějte a hlavně se opatrujte, pa pa :c: :k:

Ahoj Martyy, já měla vysoký tlak ke konci těhotenství ( zhruba 3 týdny před porodem), a taky jsem měla těhotenskou cukrovku. Gynekolog mi při kontrole naměřil asi 3 x 160/100, a poslal mně okamžitě na hospitalizaci do nemocnice. Nasadili mi dopegyt 2 tabletky ráno a 2 tabletky večer. Preklampsie byla vyloučena. No, a potom asi dva měsíce po porodu se to zpravilo a je to už v pořádku, ale dopegyt jsem stále brala, a když jsem šla po šestinedělí na kontrolu ke gynekologovi, dopegyt vysadil. Tachykardií jsem neměla, ale držím palce, aby to vyšetření vyšlo dobře :a: :a:

In reply to by Peťulinečka84

Ahoj Peti, mně naměřili podobný tlak a taky mě hnali do nemocnice, ale pak jsme se domluvili, že počkáme do druhého dne jestli prášky zaberou a nakonec se to trochu zlepšilo a zatím se to drží.. U prvního těhu jsem to taky tak měla, ale až na konci a ne tolik. Zítra jdu na to další vyšetření, tak snad to bude ok. Díky a pa

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka