Macík

13.05.2012

Všechny zdravím a zasílám informaci o zajímavé akci pro celou rodinu pořádanou ZP MV ČR v sobotu 19.5.2012 na Slezskoostravském hradu. Vstup je zdarma a můžete přijít i když nejste u této pojišťovny registrované. Letáček jsem nafotila a dala i do "akcí". Jestli vyjde počasí, mohlo by to být fajn. Moje děti se samozřejmě nejvíc těší na Hopsalína a skákací hrad :s: .
Podrobněji na: http://www.zpmvcr.cz/pobocky/moravskoslezsky-kraj/akce/den-zp-mv-cr-ane…

Kliknutím vložíte smajlíky:
29.11.2011

Jestli chcete změnit zdravotní pojišťovnu, tak zítra máte poslední šanci odevzdat přihlášku, abyste mohl být u jiné ZP od 1.1.2012. Kdo odevzdá přihlášku později, může být přeregistrován k jiné zdravotní pojišťovně až od 1.1.2013!!!
Více info zde: http://aktualne.centrum.cz/finance/penize/clanek.phtml?id=722321

Kliknutím vložíte smajlíky:
26.11.2011

Ahoj. Jestli zvažujete, že změníte zdravotní pojišťovnu, tak nečekejte. Od 1. 12. 2011 totiž dochází ke změně v možnosti přeregistrace k jiné zdravotní pojišťovně. Pokud si podáte přihlášku k nové pojišťovně do 30.11.2011, můžete u ní být pojištěné už od 1.1.2012. ;) Pokud tento termín nestihnete, můžete přejít k jiné pojišťovně až od 1.1.2013!!!!! :00: :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

díky za info chci přejít od vzp k průmysloý,tak ještě že to vím. a na všech stránkách pojiš´toven to bliká,takže je to opravdu pravda..

otom sem nic neslysela,es
spis bych to videla tak ze pokud si cerpala prispevek tak nemuzes,prejit k jine a cerpat znova,ne?

In reply to by martina2105

Jde o změnu zákona - níž jsem posílala odkaz na článek, kde je to uvedeno podrobněji. Dřív se mohlo "přestupovat", když jsi byla alespoň rok u dané pojišťovny a přestupní termíny byly vždy k 1. dni čtvrtletí - to už platit nebude. Teď to bude vždy jen k 1.1. následujícího roku a to si ještě musíš "pohlídat", abys včas odevzdala přihlášku :n:

In reply to by martina2105

...zdravotní pojišťovnu. U 211 jsem od jejich začátků a jsem spokojená. Ale třeba některé těhulky nebo maminky se chystají pojišťovnu změnit a váhají - tak jsem je chtěla upozornit na dost podstatnou změnu, aby potom třeba nebyly překvapené... Jak jsem četla diskusi pod článkem, na který jsem dávala odkaz, tak z této změny nejsou lidé zrovna dvakrát nadšení... :00:

20.10.2011

Z diskuzních příspěvků jsem zjistila, že ne všechny asi víte o možnosti čerpat až 1 000 Kč z preventivního programu pro těhotné a kojící u ZP MV ČR. Stačí si založit Kartu života:
http://www.211.cz/#karta-zivota
a potom si vybrat některou z položek:
1. předporodní kurz pro těhotné, odborně vedený zdravotnickým personálem,
2. přípravky proti kouření, indikované lékařem, zakoupené pouze v lékárně,
3. vitaminy pro těhotné, zakoupené v lékárně,
4. ultrazvukové vyšetření nehrazené z veřejného zdravotního pojištění,
5. příspěvek za účast otce u porodu,
6. příspěvek na epidurální analgesii,
7. cvičení žen po porodu
8. hygienické pomůcky pro novorozence, plavání a pomůcky pro kojení, monitor dechu, chůvička.

A další zajímavá položka - na plavání a cvičení možnost čerpat až 500 Kč:
http://www.zpmvcr.cz/cz/pojistenci-a-verejnost/produkty/preventivni-pro…

Třeba to některá z vás využije. Já se snažím vždycky "vše" vyčerpat. ;) :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

holky ale to platilo jen do 10.10. 2011 a pro ty,které jsou ve druhém,nebo ve třetím trimestru a mají tu kartu života-já to využila

Ahoj prosim tě nemůžu najít víc informací na ty hygienické pomůcky, pomůcky pro kojení atd. jinak na pojištovně jsem byla tam mi řekla a nakonec jsem si nechala proplatit kurz hodnota byla 800 ale dali mě jen 200 proč mě neiformovala o této možnosti kdo ví jestli mám nárok dovyčerpat zbytek když bych se zaregistrovala??? díky za odpověď

04.10.2008

Všechny zdravím. Často se na těchto stránkách diskutují příkrmy - kdy začít, jak je zavádět, na co si dát pozor.

Ahojte. Jsem moc ráda, že jsem mohla alespoň trošku pomoci a moje "práce" s napsáním příspěvku nebyla zbytečná. To opravdu potěší :a:

Uložila jsem si do kompu a hnedko posílám švagrové a kamarádkám, které dávají od 1/2 roku čajíčky s cukrem a diví se, že mě to rozčiluje :00: Nevíte ještě někdo, jak je to s medem? Může se od 1 roku max. 1/2 lž. denně? :a\|:

21.08.2007

Tak to vyšlo a nám se narodí v prosinci 2007 holčička. První vnučka!!! Doma už máme 1,5 roku starého chlapečka - takže vyšel "páreček". Nezbývá si už jen přát, aby jsme byly obě v pořádku a zdravé, protože to je nakonec to nejdůležitější.

My už taky víme pohlaví našeho miminka!Bude to holčička!U nás to bude první mimi,takže i první vnučka na obou stranách!Babičky a dědové se na ní moc těší!

21.08.2007

Ahoj. Tak už mi taky běží 24. týden. Jak jsem pročítala příspěvky, dozvěděla jsem se, že nás ještě čeká vyšetření srdíčka a test na cukrovku. Nebo bychom tyhle vyšetření už měly mít za sebou?

Tak tohle jsem dnes slyšela od pana doktora, když dokončil ultrazvuk se zaměřením na srdíčko. Pár slov a jak dokáží potěšit. Teď už mám snad všechna vyšetření za sebou a můžu se "těšit" na porod.

Tak máme za sebou další pravidelnou kontrolu. Podle UZ jsem dnes 23+2 tt, takže se mi termín porodu trošičku posouvá - asi o týden. Nakonec to bude opravdu "dáreček pod stromeček". Dnes jsem měla odběry krve na lačno na zjištění glukózy (včetně ranní moči) - a jak jsem zjistila, tak teprve podle výsledků se rozhodne gynekolog, jestli mě ještě pošle na ten test na cukrovku. Zítra jdu na sono srdíčka a věřím, že bude vše v pořádku, protože dosavadní vyšetření nenasvědčují, že by tomu mělo být jinak.

Já u prvního taky na žádných takových vyšetřeních nebyla!!! Na srdíčko se chodí většinou ve 22.týdnu,takže se raději zeptej a na cukr tě asi nejspíš teď někdy pošle,mě to čeká ve čtvrtek:-(((jsem v 25.týdnu

In reply to by Monča K.

Ahojky,
ja jsem byla na srdicku v 21.tydnu. Melo by se to delat do 22.tydne. Ale asi tohle vysetreni provedou i pozdeji - nevim. Nastesti me o vsech vysetrenich doktorka informuje.
Jsem taky v 25.tydnu. Ale o cukru mi nic nerikala. Pri kazdem vysetreni musim donest moc, pak kontroluje tlak apod. Budu se ji muset zeptat.

In reply to by Kajinka

Ahoj. Mně doktor taky říkal, že půjdu na vyšetření srdíčka, ale to bylo ze začátku a potom už o tom nemluvil. Je fakt, že po odběru plodové vody jsem byla ve 20 tt na genetickém ultrazvuku, kde se dívali na všechny vnitřní orgány, kosti a tak. Že by to stačilo? Třeba už to mám za sebou a ani o tom nevím.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka