Adopce | Moje těhotenství.cz

Adopce

Obrázek uživatele fiona

Je tady někdo,kdo také uvažuje o adopci?

Obrázek uživatele petulinkasarinka

Ahoj...máme doma 14letou slečnu a 2letou, ted jsem během 7měsíců 2x potratila, budeme zkoušet dál, když se do 36 nepodaří, víme, že chceme adoptovat. To jsem chtěla já už jako mladinká a můj manžel také ( a to jsme se ještě neznali ) Rádi bychom děvčátko, aby se měla malá s kým hrát Smile Jen nevím zda adopci nebo pěstounskou péči ( asi bych se bála, že mi ji můžou kdykoliv vzít, nebo, že nerozhoduji o všem, co se týká jejího života) . A taky mám obavu, že ta adopce trvá dlouho...roky... Je mi 34let....

Obrázek uživatele fiona

Peti,já kdybych mohla v klidu donosit svoje, tak bych asi zkoušela dál jestli to výjde. Ale vzhledem na to jak dlouho se čeká na adoptované dítě bych si žádost podala. A na druhou stranu, když máme své děti většinou nás dají stranou a upřednostňují pochopitelně bezdětné páry.Pokud nepolevíš v žádosti s jiným etnikem nebo nemocí dítěte. My jsme polevili a dali polorómské nebo rómské etnikum. Takže bychom měli předběhnout kupu žadatelů, kteří byli před náma.Také ve mně někdy hlodá,že proč jsem to umělé alespoň jednou nezkusila,abych se přesvědčila, že ho fakt nedonosím. Ale manžel už nechce hazardovat s mým zdravím. A nechce se dočkat, že příjdeme o dítě v druhém nebo třetím trimestru.To byl ten hlavní důvod do toho nejít.Mé obě děti jsem měla udržovné. Ve 4 měsíci jsem měla čípek 0,5cm a zašili ho. U dalšího jsem už v 6,5měsíci ležela otevřená a nebylo co zašít. O dvě jsem přišla hned na začátku těhotenství. Tak to vše hraje pro adopci.držím pěsti,ať se vám zadaří.

Obrázek uživatele andrisek07

Právě já sem ráda že sou holka a kluk,aspoň mám svou princeznu a svého prince Srdce Taky sem chtěla druhou holku,ale ted si zase říkám že aspoň malá bude pořád ta naše princezna a malej bude ten náš hrdina a nebudou se mlátit kdo je hezčí princezna nebo kdo je věz¨tší silák Smile S tím oblečením je to naprd,měli sme všechno fakt růžové ale třeba pyžámka nebo oblečení na doma nosil malej normálně růžové :s: o a ted už je jen o 8 cm menší (sou od sebe 16 měsíců) takže už by po ní stejně skoro nic nezdědil páč maj stejné velikosti.Navíc mají každý úplně jinou postavu.JInak si vyhrajou i spolu,normálně spolu oba vaří v jejich kuchyce nebo skládají kostky,jezdí s autama nebo si hrají s panenkama,zatím neřeší holka nebo kluk Wink Ale skoro furt se o něco mlátěj a dohadujou a jak sou bez sebe tak se zase na to druhého ptají kde je Smile A když malá něco dostane nebo malej tak si vždycky vzpomenou na toho druhého a schovajímu,je to hezké Smile I když se teda fakt mlátěj až mě občas lezou na nerv Koulení očima :s:

Obrázek uživatele fiona

Jsi mně pobavila princezna a silák. Tak to u vás musí být krásné :s: . Jsou to zlatíčka, když se chtějí podělit. Vlastně jsi mně potěšila,že si spolu hrají. A jak zvládáš nákupy se dvěmi dětmi?

Obrázek uživatele andrisek07

Nemám řidičák a bydlíme v malé díře takže třba k dr jezdím s nima sama busem a pohoda Smile I nákupy se dají,musíš vědět pro co deš,chnapnoput to a jít Biggrin

Obrázek uživatele fiona

Chňapnout a jít :///: :s: :s: :s: :s: . Budu si pamatovat. :s:

Obrázek uživatele fiona

Díky holky, ale ještě nemáme vše za sebou.Po půl roce máme za sebou vyřízené papíry z práce, od lékařů, opis o beztrestnosti a že jsme občany ČR(tam to u mě trvalo 2 měsíce,nemohly mně najít v Brně, tak to poslali do Prahy a tam mně také nenašli.A nakonec se v Brně našlo lejstro o tom, že existuji)I když tady můžou žádat i cizinci s trvalým pobytem rok. U mně by byl, ale problém s potvrzením o občanství i ve státě, kde jsem se narodila. I ve státě,kde jsem bydlela ještě než se matka s otcem rozešli,protože tam jsem se jmenovala jinak než tady. Takže potvrzení, které bych pak dokládala by vypadalo, že mi nepatří.No hlavně, že papírování v našem městě bylo ukončené. Pak nás navštívila socka v bytě a mluvila i s dětmi. dokonce použila i chyták, kdy mladšímu říkala,že i rodiče dělají chyby a něco špatně a malí by jim měli říct co....No a 13 letej kluk jí řekl,no mamka. Všichni jsme nevěřícně ztuhli. A malej prý:,,Nemusela by furt se mnou dělat jak s malým.Pořád mi háže z balkónu svačinu a mikiny :s: .Pak po návštěvě a po tom kdy jsme žádost rozšířili io PP. Poslala papíry i její posudek na kraj. z tama nás pozvali na psychotesty. Popravdě, když jsem četla názory, že i někteří vysokoškoláci neprošli a někteří se pak i rozváděli, tak jsem se bála. Testy jsme vyplňovali formou ABC, pak doplnit věty, nakreslit postavy.Něco o pocitech a jak reaguje okolí na situace.Celkem kolem 600 otázek. Ze začátku jsem se snažila a přemýšlela u otázek, ale pak jsem střílela ,,první která mně napadla".Na testy jme měli 2 různé dny a jiný třetí den nás pozvala na pohovor. Něco o dětství,rodině a vztahu.Tam už jsme byli uvolnění a mluvili pravdivě i o tom kdy a proč se hádáme a jak to řešíme.Paknás příjemně překvapila, protože měla schválení od posudkového lékaře. A tak čekáme na jarní přípravku, která má být tři krát 3dny o víkendu. A pak budeme zařazení do registru vhodných žadatelů. Kdyby se někdo chtěl na něco zeptat, klidně může ráda odpovím i do osobky.

Obrázek uživatele efkas

Úplnej výslech... Na to má opravdu asi jen někdo, tolik papírování a ověřování... Přeju hodně štěstí a vytrvalosti! :k: :k: :k:

Obrázek uživatele fiona

Děkuji. No ona tím prověřováním a papírování si musí projít každý žadatel o adopci i PP. Wink Jinak dítko nedostaneme. Jedině přímou adopci, ale tam je riziko, že si maminka těhulka, po porodu do roka dítěte rozmyslí a dítě bude chtít zpět. Nebo, že napíše mého manžela za otce svého dítěte a pak nám dítě nedá a manžel bude ještš muset platit alimenty.Takže proto asi je toto prověřování ,,lepší". A v DD si jsou jistí, že dítě jde do správných ruk prověřených žadatelů.

Obrázek uživatele bobulkamodra

moc vám držím pěsti.taky by se mi to líbilo ,ale můj přítel by na to nebyl.i když by chtěl čtyři děti.zatím máme dvě holčičky.at Vám Vše vyjde jak si přejete.myslím ,že takto sehraných rodin je málo. :k:

Obrázek uživatele fiona

Dík :s: ,ale myslím,že jsme úplně normální rodinka. My se taky v některých věcech neshodnem.A můj se taky občas musí balit spát do obýváku :s: :s: .Takže nejsme ničím vyjímeční.Jen snad tím, že ani jeden nechce od druhého odejít. :///: A proto jsme spolu tak dlouho. Já si hojen jako pojistku pořádně vykrmila, aby ho nějaká jiná nechtěla :s: }:)

Obrázek uživatele klerietka

Úplně mi vhrkly slzy do očí když jsem četla Tvé články. Je to moc krásné, taky jsem snila o veliké rodině, a kdybychom měli větší dům hned bych do toho šla taky. Líbí se mi představa rodiny : "dvanáct do tuctu" ale manžel chce jen dvě, ja říkala tak jako ž bych nejmíň tři. doma máme chlapečka a teď to vypadá na dvojčátka, tak uvidíme.

Obrázek uživatele fiona

Jejda dvanáct do tuctu, to by se asi ten můj zbláznil. :s: Ani nevím,jak bychom je uživili. Moc držím pěsti Smile .Dvojčátka, tak to je nááááádhera. Jednička

Obrázek uživatele Monina

Po přečtení tvých komentíků jsem přesvědčena,že budete bezvadnými adoptivními rodiči :k: Možná bude pro děti výhra,pokud se budete věnovat kariéře pěstounů a připravíte do života spoustu dětí,které tuto pomoc potřebují.

Obrázek uživatele klerietka

jojo je to krásná představa

Obrázek uživatele Monina

To ano,já bych na to neměla povahu.Děti mám ráda,ale na toto se necítím.

Obrázek uživatele fiona

Moňo,díky moc Smile , vlastně bych ti měla poděkovat, že jsi mi držela pěsti i s ostatními holkama tady,když jsem ležela v květnu v nemocnici. :k: Sluníčko

Obrázek uživatele Monina

To je samozřejmost Wink nebylo to hezké období ani pro jednu z nás,ale nyní bude jen a jen dobře :k:

Obrázek uživatele Jablotro

Ahojky, mám dva kluky, poslední se narodil, když staršímu bylo 19 měsíců a první týdny byly opravdu náročné, takže jsem říkala, že jestli třetí dítě, tak jedině adoptovanou holčičku půl roku starou Smile Byl to tedy žert, ale ta představa se mi docela líbí, ale myslím, že by mi to doma neprošlo. Ale bylo by hezké dát domov a lásku někomu, o koho nikdo nestojí :r:

Obrázek uživatele fiona

Taky máme dva kluky. A o adopci jsem přemýšlela jako, kdybych neměla děti, tak bych adoptovala....A když jsme plánovali třetí dítě, tak zase jsme mluvili, že když to nepůjde, tak půjdu na umělé a když se to taky nepovede, tak adopce. Myslela jsem, že manžel přitakává, aby byl klid. Nemohla jsem věřit uším, že to navrhl hned v nemocnici. Měla jsem mimiděložní těhotenství a přišla i o druhý vejcovod. Čekala jsem etapu projít si umělým. Doktorka nedoporučila ani umělé. předešlé těhotenství byly rizikové. A mně stále držela v mysli, že tam někde na nás čeká nějaká holčička a když si ji nevezmeme my, tak tam bude do své plnoletosti.A my tak chceme nějakou holčičku.Hodně jsme o tom doma mluvili a četli vše na netu o adopci.A pak jednou ráno mi volá manžel z práce, tak zajdi na tu sociálku a řekni, že chceme adoptovat a ať ti dají žádost k vyplnění.A jak příjdu domů, tak jí vyplním." Byla jsem ten nejšťastnější člověk pod sluncem.

Obrázek uživatele fiona

Když jsem šla pro žádosti, byla jsem si jistá, že chceme jednu holčičku a do adopce. Vyplnili jsme žádost a po návštěvě soc. pracovnice u nás doma a rozhovoru s našimi dětmi. Jsme se týden snažili na netu dozvědět zkušenosti s adoptovanými dětmi. A narazili jsme i na články od pěstounů. A po rozhovoru s mojí rodinou,kdy jsme jim řekli,že chceme adoptovat,tak to přijali skvěle. Jsme začali mluvit o tom, co kdyby jsme ty holky vzali dvě?(Vždycky jsme chtěli moc dětí a já mám hodně sourozenců. Máme rádi,když je u nás spousta dětí,kamarádi dětí nebo příbuzní) A co kdyby jsme je vzali i do pěstounské péče?Reakce všech byla báječná i naší kluci s tím souhlasili. Takže nakonec jsme zašli s manželem ještě jednou na sociálku a zažádali i o PP. Máme tedy žádost o jednu holčičku do adopce. A žádost o pěstounskou péči o jednu nebo dvě holčičky.Celkem dvě bychom zvládli a je jedno, jestli adopce nebo pěstounská péče. U nás je tolik lásky,že ji potřebujeme někomu dát.

Obrázek uživatele piškotek

Ahojky,moc ti držím palce.Je to už 10let co jsme prožívali to stejné.Měla jsem 3 děti(6,.4,.a půl roku,když¨jse šli zažádat)Bylo nám řečeno že nám dají holčičku do pěstounské péče.Trvalo 1 rok než jsme byli schválený a 1 rok než jsme jeli do kojenáku.I když jsme prošli nespočet pohovorů a různých testů,tak jsme nebyli vůbec připravený.Vůbec nám neřekli čeho se holčička bojí,co dělá atd.Trvalo to půl roku než jsme se s žili.Nevěděli jsme že má panickou hrůzu z vody,neumí se smát spíž má strach,jídlo schovávala v puse(přilepené na patře).Jsem moc ráda že jsme do toho šli.Holčičku máme v adopci.Držím moc pěstičky.Taky jsem si přála velkou rodinu a sen se mě splnil Wink

Obrázek uživatele fiona

Děkuji Sluníčko . A byla z vašeho kraje? Co vám řekli o rodičích? Jak si užíváš mateřskou s posledním přírustkem?

Stránky

Kojení - mokrá podprsenka

Ahoj, už nějaký ten měsíc kojím a vše ok, ale včera vnoci se mi hrozně pustilo mléko a všechno mokre. Dá se to nějak řešit aby se to už...

Варанга

Варанга средство от грибкаГрибок -...

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Tak se jdu pochlubit s fotečkou Smile
Zatím je vše v pořádku, srdíčko nám krásně bouchá :///: ale teda řeknu vám holky, jak já byla na měkko..strašně sem se bála, aby to nebylo jako posledně (v červenci zamlklé těhu) a jak sem uviděla srdíčko, tak mi radostí začaly téct slzy :s:

Holky,už jsem to tu nadhodila,přesto dávám nový dotaz...
Manželovi-skoro bývalému,přišel rozsudek 3.1.,samosoudkyně mu uložila trest 200hodin za řízení v opilosti.-byl za tento čin v podmínce,která by mu bývala končila teď v únoru.
Včera mu přišlo oznámení o zadržení ŘP,a ještě mu přišlo předvolání k hlavnímu líčení k soudu.
Co to tedy znamená?

Ahoj holky, tak mám na vás další dotázek a doufám, že se tu už neprobíral Wink . Berete v těhu nějaké vitamínové doplňky? Já jsem už před otěhotněním začala brát kyselinu listovou Femibion 800 a před nedávnem jsem přešla na Femibion 400.

Ahoj holky,
4.ledna jsem sem dávala příspěvek, kde jsem se vás ptala, jak dlouho vám trvalo počít druhé miminko.. byla jsem už taková trošičku zoufalá, protože jsme se snažili o mimi od léta, a myslela jsem si, že nám to tentokrát prostě nejde. A ejhle, já už byla těhotná :s:

Ahoj maminky, chtela bych se zeptat nez pozenu k dr. Syn byl v patek na ctvrte davce hexavakciny. Uz dostal pichnuto do raminka misto so nozicky. Prvni vecer mel teplotu jako u predeslych trech a pak vse v poradku. Tentokrat ovsem mu zustala bulka pod kuzi o prumeru cca pul cm.

Ahoj holky,přítel si chce odečíst dítě z daní a potřebuje ode mě potvrzení ze zaměstnání,že neuplaňuju slevu na dítě.Jsem na RD a nevim co mám doložit.Poradíte některá.Díky

Ahoj prosím nemáte někdo na prodej těhotenské rifle měla bych zájem??Děkuji

Ahojky holky, prosím o pomoc! Z ničeho nic se mi udělaly lupy. V životě sem je neměla a já nevím, jak je dostat z hlavy pryč! Asi je to tím těhotenstvím a zimů nebo nevím ... Co se na to dá pořídit a co zaručeně pomůže a nezničí barvu vlasů? Děkuju!!!

Ahoj holky Sluníčko ,

holky,až dnes jsem si všimla,jak dcerce(2 měsíce) tepe fontanela,úplně se jí hejbou vlásky.Nikdy dřív jsem si toho nevšimla. Je to normální? Koulení očima