Kočičí miminko

Ahoj je to tu znova, protože bych potřebovala radu od někoho kdo si tím prošel.
Kamarádka má syna přes dva roky, není vdaná, bydlí s přítelem v podnájmu.
Má mateřskou 3800, krátit si ji nechce, protože má strach, že nebude mít práci, chce si nejdřív uspořádat život a dát si chvilku čas.
Nemá ale kam jít. Partner na ni sere, není napsaná ani ve smlouvě a když to řeknu hnusně neodnese si z bytu ani lžičku :-(
Našla jsem jí zařízenej byt 1,5+1 za 6000 včetě inkasa, není to díkybohu přes realitku, ale majitel chce kauci (známej, poškal by když se zaručíme za ni, ale nedostane tam trvalé bydliště)
V bytě je uplně vše. Což je SUPER.
Ale jak postupovat dál, když nemá jiný příjem než 3800?
S bývalým se "dohodli" že ji bude dávat 1500-2000, a že bude platit pravidelně, že kdyby mu soud určil víc, tak platit nebude, že jednou za tři měsíce pošle 500 Kč a bude se jí smát. Nebo si o malého požádá do po péče...bla bla.
HNUS CO?
Takže co dál, půjde na sociálku a tam dají někde tu dohodu a stoho jí vypočítají příjem? Nebo jak.
Ještě si zažádá o 500 na dítě.
Takže bude mít asi 6000, kolik jí sociálka může přispět na nájemné atd. Potřebuji konkrétní čášku, protože než se vše vyřídí, tak jí pomůžeme a byla bych smutná kdyby byt potom nemohla platit. Smlouvu bude podepisovat zítra a hned pak půjde na sociálku...ale tam jsou takové ****. Holt jsou přetížené s jedné menšiny a pak jsou rády, že si můžou schladit žáhu. Neříkám, že všechny.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak základ má,a to je to trvalé bydliště.
Prošla jsem tím též, tak vím, jak to je.
Příspěvek na bydlení dostane až po 3 mesících, kdy doloží, že platí:
1. nájem, 2. energie a vůbes vše spojené s výdaji za byt 3. smouvu o trv. bydlišti, kde bude jen ona a dítko.
Poté ji pomohou vyplnit formuláře, kam se krom klasických věcí píše, jaký má příjem a co dostává od partnera.To nemusí být dáno soudně, ale stačí čestné prohlášení.

Nevím, jestli je těch 6000tis i s energiemi, ale pokud ano.Myslím, že by mohla dostat příspěvěk kolem 5ti tisíc.

In reply to by Martivra

to se opravdu ceka 3mesice?takze ja tri mesice treba budu platit tech 6tis celych?a oni mi to doplati?ja myslela ze jim staci smlouva kde je vse uvedeno jak inaso tak najem plus trvale bydliste , a pak mi to budou po tech 3mesicich posilat kazdy mesic nebo zas z aty tri mesice?

In reply to by myska86

První tři měsíce nedostaneš opravdu nic.vyplácí se to zpětně.Tzn. po 3 měsících doložíš, a oni ti vypočítají, kolik ti náleží.
Poté ti budou chodit peníze každý měsíc vypočítaná částka.Za další tři měsíce se dostavíš o5 a znovu vše doložíš.Zase ti vypočítají a přiznají dávku a dal pořád dokola.

Ahoj švagrová měla ten samej problém ale ta má 4 děti,tak se domluvila s pronajímatelem že jí napíše do smlouvy že po nezaplacení 3 nájmů bude vyhozená s bytu a jako dodatek jí tam napsal že nemá nárok na náhradní bydlení....takže dostala normálně trvalej pobyt.Bere příspěvek na bydlení a jí to dělá polovinu nájmu a ještě bere něco na děti...

ahoj urcite kdyz bude mit byt tak tam musi byt nahlasena resp mit trvale bydliste, ale vetsina lidi kteri jdou do podnajmu tak stejne se musi nahlasit na mesto kdyz tam chcou mit trvale bydliste jinak jim ho ty pronajimatele nedaji na svuj byt, a pokud tam budes mit trvaly pobyt at uz hlasen an ameste tak by si mela dostavat prispevek na bydleni a najdes na netu aj kalkulacku

Ahoj, kamarádka je v zoufalé situaci. Potřebuje sehnat bydlení a tak jsme uvažovali jak to bude?
Zůstala sama s bobkem a má 3800 Kč.
Nakonec se dohodla s bývalým, že ji dá 1500 výživné (vydělává asi tak 12 000 čistého)
takže bude mít 3800+1500+500 (přídavky)
Tj. 5800
Z čeho bude platit nájem?
Tady stojí byty 2+1 okolo 7000-8000, v bytě by jí nedali asi trvalé bydliště.
Má nárok na nějaké dávky a v jaké výši?
Jinak totiž bude muset nechat syna jeho matce nebo já nevím co...azylové domy mají plno.
Děkuji za rady!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj holky, já vím že je to už asi uzavřená otázka, ale rozhodli jsme se s manželem že bychom pronajali k dlouhodobějšímu užívání byt. Původně jsme to chtěli nechat na krátkodobé pronájmy AIRNB, ale našli jsme článek o tom, že bychom museli byt nechat rekolaudovat na ubytování https://rknabidky.cz/airbnb-ubytovaci-sluzba-ci-pronajem/ a to opravdu nechceme dělat. Nabízíme tedy byt v druhém patře 2+kk v Praze 4, měla by některá zájem? Nájem 6000 měsíčně, poplatky jsou 1500, byt je ale nazřízený.

Musí si najít byt, kde bude mít trvalé bydliště.Pak dostane příspěvek na bydlení.Dává se až do 70ti procent výšky nájmu.Pak má nárok na hmotnou nouzy, ale musí si zajít na sociálku, tam ji vše řeknou.

podle mě, pokud jsou od sebe a ona na rodičovské, tak má nárok na peníze ještě pro sebe /pokud byli oddáni/, takže od soudu může být rozsudek 1500 na dítě a třeba 1500 na tebe! a pak ještě žádat o dávky na bydlení a sociální dávky, to ale musíš na úřadě prokázat, na kolik tě to bydlení vyjde

Ahoj, kamarádka je v zoufalé situaci. Potřebuje sehnat bydlení a tak jsme uvažovali jak to bude?
Zůstala sama s bobkem a má 3800 Kč.
Nakonec se dohodla s bývalým, že ji dá 1500 výživné (vydělává asi tak 12 000 čistého)
takže bude mít 3800+1500+500 (přídavky)
Tj. 5800
Z čeho bude platit nájem?
Tady stojí byty 2+1 okolo 7000-8000, v bytě by jí nedali asi trvalé bydliště.
Má nárok na nějaké dávky a v jaké výši?
Jinak totiž bude muset nechat syna jeho matce nebo já nevím co...azylové domy mají plno.
Děkuji za rady!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, u doktora jsem už byla a ten mi řekl, že je to normální, ale mě se to nezdá.
Mám nehormonální niktroděložní tělísko a díky němu jsem měla i silnou a dlouhou menstruaci. To je ještě ok.
ALE mezi měsíčky mám čirý jakoby gelový výtok s trošou krve. Takové jakoby špinění.
Nezdá se mi to normálni a je to i dost nepříjemné, pořád nosím slipovou vložku. Bolesti a tak nemám žádné. Tělísko mám půl roku a dělá to až podlední 2-3 měsíce.
Doktorovi jsem znovu volala a prý to nic není .-(

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

jj a znám bohužel dost dalších,no mě dlouho trvalo než si to tzv sedlo a když už tak jsem otěhotněla :(

Konečně jsem sehnala byteček kde dostanu trvalý bydliště, byt je ale dost vybydlený, ale uklid a nový nátěr to zlepší(uvažuju o tapetách, hehe). A taky budu sportovat pěšky do třetího patra. TO BUDE KONDICE (hlavně když si zapomenu něco)...
Byla jsem na sociálce a tam mi jasně nejdřív řekli, že nic nedostanu, protože studuju a jsem nezaopetřené dítě...
Takže ze školy odejdu z deního studia a dám se na distanční - stejnak to bude pro mě lepší, tatínek dokonce svolil že mi ho bude platit, ale přijdu tím o 700 přídavků na mne. Jinak mi táta dával 2500/měsíc a školné teď bude 1900/měsíc, tak trošku ušetří :)
Takže se do výměru nebudou započítávat rodiče a už mi na sociálce nebudou říkat že jsem nezaopatřené dítě :) JSEM UŽ VELKÁ HOLKA
Náklady na byt 2+1 budou asi 7500 Kč se vším všudy. Ve smlouvě budu jen já a malej. BUDU MÍT NÁROK NA PŘÍSPĚVEK NA BYDLENÍ!
S přítelem jsme se dohodli že mi bude dávat 4000, ALE MUSÍ PROBĚHNOUT SOUD NEBO STAČÍ DOHODA? 2000 na mylýho (11m) a 2000 na mě.
Příspěvek na bydlení bude asi 4000, můžu si o něj zažádat po třech měsících :-)
Takže moje finance budou:
3800 RD
500 přídavky na dítě
4000 alimenty
4000 příspěvek na bydlení
-----------------
12 300

A až tohodle dosáhnu budu vědět, že to s malým zvládnem. ÚNOR!
Nehledě na to, že si chci najít na víkendy brogádu nebo hlídání :-) ve městě je daleko víc možností...
Jen jednu vadu na kráse to má - A TO, ŽE VTOM DOMĚ SE POŘÁD LIDI STĚHUJÍ PRYČ :-( ale tak třeba to není na věky.
Držte mi palečky, v sobotu budeme podepisovat smlouvu.

PS: Ale musím říct, že i situace s přítelem se zlepšila, snaží se, ale ze snahy ještě nikdo účty nezaplatil...

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahoj já to určitě chci právně podložené, ale vím, že soud může trvat hodně dlouho...
A tak by mě zajímalo jestli když jsou rodiče dohodnutí jde to sepsat u právníka a pak jen nechat potvrdit notářem nebo soudem...
Já se právě že musím dohodnout když jsme zadobře, ne že bych si myslela že by pak na malý neplatil...ale pracuje na ŽL a to bych z něho těžko tahala příjem :-(
Je mi stoho smutno, jak musím jednat, ale já mu prostě nevěřím...
Pokud by jsme se definitivně rozešli, tak bych chtěla mít střídavou péči, jak půjde malej do školky. Ať si chlapeček přizpůsobí život dítěti, ne aby si jezdil po světě a večer na pivo :o) a nějaký rodičák 3800 oželím...

Ahoj, tak mě to nakonec celý hodně vzalo, a jsem stoho hodně smutná. Možná je to i tím, že jsem potom prodělala zánět dělohy a fakt mi bylo hrozně(bolesti, horečky).
Vím, že jsem šla "dobrovolně" ale prostě mi chyběla podpora. Přítel mi v podstatě řekl "rozmysli co chceš" stím, že on nechce. Měla jsem před nějakou dobou nějaký gynekologický problémy a těhu mi nebylo doporučovaný.
Neměla jsem odvahu za to miminko bojovat.
Moje první těhulkování bylo hrozný, přítel hodně pil a nepracoval, očas v opilém stavu nějaká ta výčitka padla, podle jeho bratrance jsem byla vychcaná a uměla jsem si to zařídit. I tak se ale přítel na mimi tehdy asi těšil, zapíjel ho hned 3x ( a stálo ho to dost peněz) a mě neřekl ani děkuju. Po týdnu naléhání mi dal malou kytičku. Prostě to bylo pro mě dost těžký a nechtěla bych si to prožívat znova, na druhou stanu mě hodně podporovala přítelova mamka a bez ní nevím jak by jsme to zvládli.
Já jsem čekala, že řekne něco hezkýho, že mě podrží, dá mi najevo lásku.
Snažila jsem mu naznačit, že by to mohla být naše nová šance, a čekala jsem něco jako, že uvidíme jestli bude miminko v pořádku, nebo že bude rád když si mimi necháme, ale že bude respektovat jiné rozhodnutí a podpoří mě.
V den D jsem mu volala hned ráno, ale nebral to, pal mi volal zpátky zrovna když jsem byla na gynekologickým křesle, tak jsem mu vrychlosti řekla ať mi zavolí za 10 minut a on mi na to řekl - TO UŽ NEMŮŽU BUDU V PRÁCI - 350 KM DALEKO!!!! A pak už bylo pozdě :-( ale stejně pochybuju, že by mi řekl něco hezkýho a určitě by to bylo hrozný, tak možná dobře, že je to jak je to.
Ale to miminko za to nemůže.
Pro ostatní ženský přišli jejich manželé nebo tak, pro mě nikdo.
Achjo, pořád jen spím a nevím co dělat.
Udělala jsem chybu.
Myslím, že by chlapi měli být při potratech, a dívat se na to. Možná by si spíš přáli si mimi nechat.
Nevím co dál, přála bych si být jednou těhotná a vědět že partnerovi oznamuju radostnou událost :-( a těšit se na mimi a užít si těhulkování a nebát se v jakým stau přijde z hospody, jestli budeme moc koupit kočárek atd.
Omlouvám se za sou negativnost, ale moc pozitivního vtom nevidím...Já ho nenávidím a miluju zároveň a to je dost na hlavu kombinace.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj maminky, tak po jakém kočárku by jste toužili, kdyby jste si mohli znovu neomezeně vybrat?

Taky jsme původně toužila po Mutsíkovi...cena za nový ale byla moooc vysoká..sehnala jsem bazárkový šedý..ale úplně jak nový..alespoň na fotkách..bohužel mi ho vyfoukli jiní zájemci (ještě jsme čekala na vyšetření jestli vůbec bude mít miminko srdíčko)...
Pak jsem teda šla do obchůdku u nás a taky koukala po X-landeru...jenže..hluboký mi připadal moc malá boudička a sporták se naklání celý i s nožičkama a tak je má mimčo v leže nahoru a skrčené...teda u toho co jsme viděla já...
Nu a nedávno mi jedna maminka zrovna říkala, že je dobře, že jsme ho nekoupila, že je s ním značně nespokojená.. ta bouda že je fakt malá a že NEHOUPE...měla právě ty barvy, co jsme chtěla, tak jsem se na něj zeptala.. nu a moc se mi líbí ty S4...teď nevím značku přesně....jenže minule jsem čekala na obchůdek s jednou maminkou u nás u nákup. střediska a v tu chvíli se tam sešlo asi 10 těchto kočárků...tak jsem nakonec ráda, že máme sice lacinější kočárek,ale zatím ho u nás takový jaký máme my nemá nikdo...
Je to V-cross...černo-bílá kombinace, stříbrný podvozek o 4kolech,ale dvě přední jsou u sebe...tak jsem zvědavá jak se nám za pár dní s ním bude jezdit s miminkem..bez se jezdí mocinky dobře...:)

Ahoj, já bych asi zůstala u toho, co mám. Mám Bugaboo Cameleon a Bugaboo Bee plus a jsem spokojená. Ten fusák Ti fakt schvaluju, máme ho doma a je super... :one:

In reply to by ClareAny

Ahoj, já má x-lander jak korbu tak sporták a nikdey bych neměnila. myslela jsem si, že si na druhé pořídím iný...ale ne nechám si tento...je báječný prostorný a praktický...mám ten bez otočných kol protože jezdíme dost an výlety do lesa a tak a nikdy nás nenechal ve štychu...v zimě...je úžasny vše projede. Předtím jsem na první zimu měla půjčený po synovcích s otočnýma kolama a nic jsem nikde neprojela, jelikož bydlíme na vesnici tak silnice jsou neupravené...a já ěmla co dělat abych dojela do krámu pro rohlíky, ale s x-landerem to byla hračka. Takže jen a jen doporučuji...

Kamarádka do měpořád hučí, že když budu mít trvalý pobyt tak ano. Ale vůbec nevím kolik, když jsem byla na sociálce tak nebyli moc zdílní a vlastně mi řekli ať bydlím s rodiči...
Zatím jsem s chlapem, ale kdo ví jak to všechno dopodne.
Našla jsem byt kde by mi dali trvalé bydliště, ale trochu dražší - 8 000, ale v případě že by mi třeba 3000 přispěla socíálka tak je to ok.
Mám rodičák 3800 + přídavky na syna.
Rozhodla jsem se, že bych chtěla mít určený výživný dohodou i když jsme spolu, protože přítel pracuje jako osvč a když by jsme nebyli pak za dobře, tak těžko bych cokoliv dokazovala.
------------
Jinak pro ty které vědí tak se zánětem už je to ok, ale všechno to na mě nějak dolehlo a lituju toho. Tak snad bude líp.
Hezký den!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Pokud ta, budes jen ty a prcek tak urco jo,ale musis dolozit vsechno zpetne za 3 mesice.Za najem ze je zaplaceny,inkasa,popelnice se tam zapocitavaji a vse co souvisi s bydlenim.Noa oni to pak nejak vypocitaji apodle toho ti vyplati zbytek + pak budes uz kazdy mesic dostavat penize,nebo ja to tak mela asi pred 2 rokama ted uz na to nemame narok

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka