Katule_dee

26.09.2011

ahoj, pěkně prosím o radu zkušenější. Mám šest dní po porodu a stále se mi zvyšuje tvorba mléka. Na to by nebylo nic špatného, kdybych ho neměla opravdu až moc. Stříká mi z obou prsu zároveň při kojení. Během dne mi vložky do podprsenky nestačí, musím mít v podprsence plenu a to se mi nezdá - co to vlhko a mé nebohé popraskané bradavky? A když si plenu sundám, tak to ze mě samovolně teče.

V porodnici radili ručně se jen pomocí prstů vlastní ruky odstříkat do úlevy a je to. Ale není to. Mléko teče skoro pořád a z odstříkávání támhle způsobem mě bolí po pár minutách ruka.

Ale bojím se odsávačky, není to náhodou tak, že čím víc bude prcek pít (neboli odsavačka odsávat) tím víc budu mít mléka? Takže je to začarovaný kruh?

Nebo je to normální a měly jste to taky tak a musím vydržet? Nemůžu z těch věčně nevyprázdněných prsů dostat horečku?

Jak to prosím řešit? Chodím po bytě a prakticky ze mě pořád kape :(

Přede moc děkuji.

Kliknutím vložíte smajlíky:
22.07.2011

ahoj, snad nebudu vypadat jako truhlík, ale mám trošku hokej v nástupu na mateřskou. Když mám termín 23.9., tak jdu do práce ještě v pátek 12.8? Nebo toho dvanáctého už mi začíná mateřská a je to první den, kdy tam už nejdu? Největší "sranda" je v tom, že mám další kontrolu 11.8.... :) A při kontrole před dvěma dny mi doktor ještě nic konkrétního neřekl, s tím, že si to řekneme při přístí kontrole.. Děkuji holky.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, no budeš to mít jen tak tak. Mě dr. vystavila formálář 3 týdny před nástupem na PPM. V klidu jsem ho odnesla do práce. Ten den před nástupem na PPM mi to přijde dosti pozdě. Na vyřízení mají měcís. Takže ti PPM nejspíš přijde se spožděním.

In reply to by JaMiOn

Já tedy nevím jak dlouho dopředu ho můžou vystavit, ale pamatuju si, že moje Dr. mi ho dala taky dřív, ale měla jsem ho do práce odevzdat taky nějak těsně před nástupem na mateřskou. Dala mi ho, abych tam pak kvůli papíru nemusela chodit zas, ale do práce jsem ho nesla den před tím co jsem nastupovala na mateřskou. Tvrdila, že dřív ho vystavit nesmí.

In reply to by Ivik77

to netušim. U obou dětí jsem měla žádost o PPM vystavenou 3 týdny před nástupem. S tímto papírem jsem šla hned do účtárny :-)....ale pokud to nevadí, tak tím líp. Já jsem chtěla mít vše vyřízené včas

29.06.2011

Doufám, že nebudu působit jako ťulpas, ale při každé kontrole mi doktor dělá ultrazvuk. A dneska mi významě řekl, že příště bude dělat sono. Myslela jsem, že je v tom tedy nějaký rozdil, ale pokud kouknu na net, tak se tomu říká celým názvem "ultrazvuková sonografie" a sono a ultrazvuk je to samé...
Můžu poprosit o objasnění zkušenější? Děkuji. (napadlo mě, že by mohlo jít o vyšetření, které jsem měla dříve - posílal mě do nemocnice, aby specialista koukl na pořádném ultrazvuku na všechny orgány - ale tentokrát mám přijít jen ke svému doktorovi, což mě mate)....

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

To je právě ten ve dvacátém, na který mě posílali do nemocnice. Tak mě překvapuje, že si na to tentokrát troufne doktor sám. Asi jak teď bude po dovolené, tak bude mít lepší oko :) No uvidíme..

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka