Bobule--2

03.05.2013

Zdravíme všechny dubínky, i my jsme oslavili začátkem dubna tři ročky, naspoupili do školky, a potýkáme se se sourozeneckou rivalitou, zatím z jedné strany, vzdorem a uvědomování si sám sebe, plus nás

taky o nás
05.03.2013

Ahoj, není tady nějaká maminka z Olomouce, která by se ráda seznámila a případně se občas sešla na pokec, mám prcky 3roky a druhému jsou 2 měsíce, ;)

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, maminky z Olomouce tady měly silnou skupinu, ale časem se přesunuly na fa..book. Jinak já mám prcka 4 roky a o druhé se pokoušíme.

In reply to by Iwule

tak to je milé, že se snažíte o miminko, ať se brzy zadaří, tak jsem si říkala, jestli bych tady nenašla nějakou kamarádku na pokec, případně i procházky s dětma, někdy je to doma dlouhý, jsem na další mateřské takže čtvrtým rokem doma a někdy je to na palici.

Ahoj, maminky z Olomouce tady měly silnou skupinu, ale jak děti "odrůstaly", přesunuly se na facebook. Jinak já mám prcka 4 roky a o druhé se snažíme.

03.01.2013

Ahoj všem, chci se zeptat nevíte některá jestli se na OSSZ dokládá rodný list kvůli mateřské??Já teď nevím a nic mi nikdo neříkal.

o mateřskou si žádáš ještě před narozením mimča takže dokládat nemusíš.Jestli ho budou chtít oni ti napíšou me taky napsali at doložím kopii rodného listu.. :a:

O PPM žádáš před narozením dítěte, takže rodný list dítěte nemáš = nepotřebuješ.
Při žádosti o RP se rodný list dítěte dokládá.

Mysliš tvuj rodný list, predpokladam. Ja jsem nepotrebovala, nicmene nic za to nedáš, když si ho vemeš sebou.

30.08.2012

Ahoj holky, pěkný večer všem, poraďte vy co už máte dítka , jak toho našeho tvrdohlavýho beránka naučit oblíkat a samotnýho jíst, když si má vyslíct triko, je z toho kravál protože nesnáší přes hlavu a samotnýmu jíst se mu prostě nechce, za sedm měsíců má jít do školky, te´d pilujeme hygienu , ale jak ho k tomu ostatnímu motivovat fakt nevím.Poraďte pokud máte zkušenosti sem s nima.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já mám teda dvojčata, tak musely bejt samostatnější. Od dvou a půl se samy oblíkaj, od tý doby maj oblečení přístupný, aby na něj mohly hned, jak se ráno vzbuděj, dřív než já :). Samy jedi od roka - povinně :D, tak nějak normálně tak od roka a půl. A taky se vztekaly a ječely. Přiznám, že jsem je nechávala vyvztekat a v klidu jim říkala, jak co maj udělat. A když řvaly dál, šla jsem pryč. Naučily se to rychle ;)

dcera (3 roky a 4 měsíce)se sama nají, oblíkne si kalhotky, ponožky, kalhoty, s tričkem pomáhám. Svlíká se většinou sama, s tričkem opět pomáhám, taky řvala když sem jí ho přetahovala přes hlavu.

Ahoj, tak našemu jsou tři a dva měsíce a svléct se umí, obléknout ne, jen když hooodně chce, tak si obleče slípky, tepláky. Je hrozný plašan a nervák, když mu to nejde hned, tak s tím flákne. Zkoušela jsem snad všechno. Takže to nehrotím, teď v pondělí jde do školky, tak to hodím trošku na školku, že to okouká od dětí :00: Synovec šel loni do školky, taky neuměl nic a teď je v pohodě, tak snad se zadaří i u nás.

mi asi nezbyde nic jiného než mu slíbit zase nějaké auto aby se trošku snažil, tak jako to bylo na jaře u nočníku, na který zaboha nechtěl, slíbila jsem mu auto s houkačkou a už to šlo, dnes má plínu na spaní a i ta je poslední tři dny suchá, tak na něj zase něco ušiju, třeba se chlapec chytne sám, v lednu se mu má narodit bráška tak i kvůli tomu a´t toho umí co nejvíc a pak a´t ve školce není kvůli tomu smutný. Díky moc za rady a názory.

In reply to by Bobule--2

S plínou u nás zabral čert. Dala plínku čertovi a bylo... Čert jenom nevěřícně koukal, co už mu ty děti dneska nedají... :s:

19.07.2012

Holky chci se zeptat, kdo si krátil rodičovskou kvůli nástupu na mateřskou, jde mi o to já nastupuji na další mateřskou koncem listopadu a rodičák mám podle starého systému do začátku dubna jestli by se vyplatilo ho zkrátit a nechat si to vyplatit.Pokud to jde přece jim to nenecháme ne? díky za každou odpověď

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

za cenné info, na nejvyšší dávku asi nedostanu, ale každá kačka kterou z nich dostaneme dobrá ne??

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

asi víc nevím zas v tom se tak nevyznám.jj jasně poptej se,já taky v pondělí jdu vyřizovat.spíš mám strach co jsem slyšela tak prý musím na dcerku rodičák zrušit už šest týdnů před porodem a tím pádem budu do narození druhého bez peněz.no ale budem to muset zvládnout,ještě že chlap má jakž takž vyplatu.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

tak bylo to sice na dlouhé čekání, ale vyplatilo se, mám to a měla bych od srpna do listopadu dostávat více.

19.07.2012

Tak konečně se náš Míša rozhodl akceptovat nočník, když ho nechám bez plíny, tak se nepočůrá a i si řekne, s kakáním je to ještě trošku problém, ale snad se to vyladí a do ledna, kdy bude mít sourozence to zvládne.Tak snad na to rande s plínou fakt nepůjde.Jinak jsme dnes šli mezi děti, po tom co si chvíli konečně hrál, (má trošku fobii z dětí) tak ho kamarád se kterým jsme tam byli když mu nepůjčil takovéto zatloukátko vzal tím kladívkem po hlavě, až tam měl hrčku chudáček , no a následně zjistil, že si děti hrají s hračkami, které měl on. Pak má mít rád děti co?? No krutá realita.A co vy jak se daří??A co maminky co čekáte další přírůstek a máte doma takový lumpíky, jak to zvládáte??Opatrujte se

Kliknutím vložíte smajlíky:
07.07.2012

už některá víte co nosíte v bříšku??My ne, nám řekla, že to vidí jednou tak a podruhé tak, u syna nám to řekla už na screeningu že to bude kluk, a te´d nevíme, možná si necháme překvapení k porodu, a

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Já budu 11+5, takže mi to určitě neřekne a hlavně chce za to zjišťování 350kč, tak si počkám do 16tt a pokud to bude vidět tak si to necháme říct :-) Doufejme jen že pak ve 27tt na 3D ulz mi to jen a jen potvrdí :-D

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

když jsem čekala syna tak nám to řekla na tom screeningu, ale teď si nebyla jistá. Tak třeba to kluk nebude, ale hlavně když to bude zdravé. :a:

Ahoj maminy, já jsem dnes 11+2tt. termín máme 25.1.2013. Na kontrolu jdeme až 18.7., tak třeba už nám doktor naznačí, co by to mohlo být :)
Jinak ta vedra snáším také strašně. Bydlíme v bytovce a vykoupat se není kde - tedy leda v rybníku, ale tam se teď bojím kvůli infekci. Na noc když se ochladí, tak venku je třeba 16 stupńů a v ložnici máme stálých 27. To se člověk ani pořádně nevyspí...
Užívejte léta a žádný stres :D

tak nám už dva doktoři řekli a ukázali pindíka, tak snad už neupadne, ještě uvidíme na ultrazvuku 10.8.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka