Při chůzi stáčí jednu nožičku dovnitř...

22.02.2012

Ahoj mamky...malá má za necelý měsíc dva roky..už nějakou dobu při chůzi stáčí jednu nožičku jakoby dovnitř...máte s tím někdo zkušenost?Asi budeme muset s tím něco dělat,jenže naše dr.je uplně k ničemu...potřebuju od ní žádanku někam na ortopedii??No a další problém,tady na okrese žádný dětský ortoped není...člověk se snaží,kupuje kvalitní dětskou obuv..a stejně je to asi k ničemu... :(

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no i u toho kotníku to maj dost tuhý.. já mám pocit, že když sem jeden čas studovala rehabilitaci, že sme se učili, že by děti měly mít boty nízký, aby mohly svaly pracovat. jinak z toho sou pak nestabilní kotníky. což je docela logický. takže my kupujem vždycky měkčí boty i u kotníku.

Dneska jsem se od kamarádky dozvěděla, že tohle často způsobuje, když dítě sedí na zemi, má patičky u zadečku a špičky ven... Prostě jakobys klečela a sedla si mezi své paty.

Mě by spíš zajímalo proč když je tvoje doktorka k ničemu, neodejdeš k někomu jinýmu? Doktor/ka ještě navíc dětská, by ti měla přece maximálně vyhovovat...

In reply to by džamča

Tak to je teda pěkně na prd :00: Já jsem se svojí doktorkou teda maximálně spokojená, je 100% ochotná, ordinaci má doma, takže jí můžu případně volat i o víkendu a večer. Nikdy nečekám, je u ní max. jedna maminka přede mnou - umí si to hezky rozložit, aby tam nebyly zástupy.... :k:

In reply to by kristeee

Tak to máš super...ta naše sice celkem ochotná je,ale už snad měla být v důchodě...takže má takový svoje metody..no a stejně vždy musíme navštívit odborníka...chce tak nějak všechno léčit sama a po svém...no prostě stará škola.... :a:

Můžeš věci řešit i sama bez lékaře. Já doporučuji zajít prvně k fyzioterapeutovi/rehabilitačnímu pracovníkovi. NAjít nejbližší na netu..Objednat se, říct kvůli čemu, vyzpovídá vás, jak si hraje, jak se při tom chová, v jaké poloze dělá různé věci... a takovouhle anamnézou může přijít na postupnou léčbu. Budete cvičit nějaké cviky, hlídat si polohu těla v při různých aktivitách.Hrát si s pomůckami co můžou vést ke zlepšení - míček,apod.. Ortoped až na doporučení fyzioterapeuta.

ahoj, nevím, jak to vypadá u nás, ale náš mimís /nyní 11 měs./ měl stočenou jednu nožku v kotníčku dovnitř už po porodu, po týdnu jsme šli rovnou na ortopedii a dodnes tam jsme
nejdříve mu to dávali do sáder /měnili je, nožka mu rostla/, pak jsme začali rehabilitovat Vojtovu metodu a dávat ortézu /spec. vyrobenou na jeho nožku/, nožka už je skoro ok, jen je zkrácená achilova šlacha, takže nás zítra čeká operace /byla odsouvána kvůli jeho nemocem/, pak by měl došlápnout na celé chodidlo /nyní to zvládne jen na špičku, proto se nepustí nábytku, nemá stabilitu/, po operaci nás čeká sádra a pak zase i cvičení, spec. německé boty za 3t. Kč, ale jsou vidět veliké pokroky a jednou to prý nebude ani vidět, tak snad, věříme jim tady u nás
takže se neboj, obvolej ortopedická odd. nejlépe v nejbližší nemocnici a začněte s tím něco dělat, čím dřív, tím líp-nožka zatím roste a vyvíjí se!

Ahoj, nejdřív se pořádně podívej, jestli nemá jednu kratší, třeba až bude nahatá, nebo v leže je zkus pororvnat. kratší noha se vtáčí dovnitř. může být kratší jen relativně - to znamená, že kosti jskou stejný, ale můžou bejt povolený svaly, vazy a větší štěrbina v kloubu. jestli zjistíš, že jsou stejný, tak určitě jděte na rehabilitaci, můžeš podle mě i k ortopedovi, aby ti to napsal, pokud máš doktorku neschopnou.

tak náš malej taky stáčel jednu nožičku dovnitř a každej radil dávej mu botky obráceně tak jsme dávali cca 3 měsíce a ono se to zpravilo tak to taky zkuste.. :a:

In reply to by ssiissiinnkkaa

dětské dr. toho moc nevědí...u našeho syna ani nepoznala, že má tuto vadu /jak píšu výše/, protože jsme ji už rehabilitovali...řekla, ať mu koupíme bačkůrky, aby se mu nožka při stavění držela v botě...jenže to jsem řekla na ortopedii, a ten dr. odsoudil, co se do toho plete, když tomu nerozumí

In reply to by ssiissiinnkkaa

Jj a taky mi řekla že doma má chodit v bačkůrkách (Nela chodí bosa) a venku bosky no myslím si že by Nele umrzly nožičky :s: Ne já vím jak to myslela, ale léto je ještě daleko a já to potřebuji řešit teď a né až v létě. Za měsíc jdeme na 18ti měsíční prohlídku tak to s ní pořeším a nechám se nejspíš doporučit na rehabilitaci.

In reply to by jana a nela

tak ohledně obutí neobutí doma mluví fakt každý jinak, to jako ještě beru, ale kdyby mi řekla, že jí mám dát pravou botku na levou nožku, tak to by na mě asi bylo fakt moc :s: zkus si sama zajít na ortopedii, kde jsi byla na kyčle, tam má malá kartu, tak si myslím, že by vás vzali i bez doporučení :)

In reply to by ssiissiinnkkaa

Přeně tohle jsem chtěla napsat. Kupuju boty u kterých mám záruku toho, že jsou pro nožku mého syna to nejlepší a místo toho, abych řešila ortopedický problém rehabilitací, tak mu prostě otočím boty, způsobím bolest a dám základ pro špatný růst chodidla nebo já nevím čeho všeho...

náš malý (18m) taky vytáčel nožičku dovnitř. Chodila jsem s ním na rehabku. Bohužel na rehabku potřebuješ doporučení :-( Zkus se zeptat svojí dr. ať tě tam pošle a pokud máš dr. na houby, tak bych přešla k jiné, která bude mít o děti větší zájem.

In reply to by Dorotka-Paja

Díky za odpověď..a můžu mít ještě pár otázek?A rehabilitace pomohla?Prcek má už nožičku ok? A jak dlouho a často jste na to chodili?A to byl nějaký dětský rehab.pracovník nebo se chodí normálně co chodíme my dospělí???Děkuji za odpověď..

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka