Nechce papkat - 11 měsíců

30.04.2011

Maminky, prosím o radu, doporučení, tip. Malé bude za pár dní 11 měsíců. Do teď hezky papkala - včetně oběda. Teď už několik dní oběd vůbec nechce, ať jí dám cokoli, i to, co dřív měla moc ráda. A večer zase vůbec nechce kašičku. Nemáte nějaký recept co vašim dětem chutná, abych v ní podpořila chuť na jídlo? Díky.

Kliknutím vložíte smajlíky:

u nás bylo nejezení vždycky jenom krátkodobý a řešila jsem ho mlíkem....když nechtěla jíst, dostala mlíko a nebo mlíčko s kaší. když mi přestala jíst kaše, tak začala dostávat jogurty a byla zase spokojená. dneska jogurty došly, tak jsem jí udělala kaši a zbaštila jí.
taky jsem dělávala to, že když nesnědla oběd a už jsem ho nechtěla nechávat do druhého dne, tak ho dostala k včeřei a k mému údivu ho vždy snědla s větším nadšením než v poledne. takže bych klidně vyzkoušla třeba prohodit jídla a "oběd" nabídnout k večeři a místo oběda nabídnout "večeři".
když jsem měla podezření na zoubky, tak jí k chuti přišla kupovaná ovocná přesnídávka - asi jí to trošku chladilo, dobře se to jedlo a ještě jí to chutnalo.
jo a na začátku 12. měsíce jsem jí znouzectnost strčila namazanej chleba (došly veškerý jogurty, kaše apod) a normálně do to ní zahučelo, až jsem zírala. dokonce jí to tak chutnalo, že se zapomněla i dávit (často se dávila z jídla, které se muselo kousat)

In reply to by Tesa

Díky za tip, zkusím to prohodit. A s tím dávením - to máme úplně stejně. Jakmile jí to nerozmixuju na kaši, navaluje se jí a dokonce se i párkrát pozvracela. Takže mi zatím nezbývá než mixovat.
Nejsem zastánce mlíka, takže ho nedávám. Ale jinak vyzkouším co píšeš... děkuju. ;-)

U dětí se většinou střídá jedení a nejedení - můžou to být zoubky nebo míň roste. My máme nejedlíka obecně a je to někdy na hlavu, ale dřív měla i období, kdy celkem jedla a pak zase nic. Od roka se to zhoršilo - méně rostou...Asi jí to málo ale stačí - nestrádá, bříško trošku má, Dr. nic neříká...Jinak já vyvařuju a je mi to k prdu. Co mi ale neodmítne, je puding - no a bonbóny :-), ale těch moc nemá, protože je dostává, jen když papá.

In reply to by DenyPu

mě nechce sem tam baštit tříletej synek a poslední motivací je, že baští jeho roční sestra (a ta teda zbaští na co přijde)...takže když Leuška zbaští k večeři jogurt a krajíc chleba s lučinou a navrch dostane piškot, tak se toník nemůže nechat zahanbit a chleba zpucne taky (sice mu to trvá o půl hodiny dýl než leušce, tj 35 minut) a hlavně chce ten piškot a ten leuška přece dostala až když snědla všechnu veřeči :s:

In reply to by Tesa

Tak to je super. U nás funguje děda - dělá s ní kravinky u jídla - udělají spolu jednohubky a jedí to napichovátkem u pracovní desky v kuchyni. Já bych ale byla ráda, kdyby jedla jako normální lidi, takže to nepraktikuju. Hold, jestli chce jíst, ať se nají v klidu (i když v klidu se tomu rozhodně taky říkat nedá - neposedí, potvůrka ani vteřinu...).

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka