Můžu dát Nurofen jen na zklidnění,když není teplota??

08.04.2011

Holky,malej 15 měsíců má znova rýmu,už to vypadalo,že mu skončí a dneska nanovo,kašel už asi týden,v noci na dnešek byl tři hodiny vzhůru a brečel,budil ho kašel,ucpaný nos,no šílený. Teplotu nemá,ani neměl,do toho má boule v puse-klubou se zuby a je šíleně mrzutej,celej den kňourá,brečí,ale pořád. Můžu mu dát Nurofen,aby se mu tak nějak celkově ulevilo,nebo radši ne?? Děkuju Já Nurofen použila zatím jen preventivně po očko,aby neměl rekci na radu Dr.

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkuju,jak jsem mu ho dala,tak mu bylo vážně líp,bylo to znát,včera už jsem ho nedávala a dneska uvidím,kašel má jak starej chlap,hroznej chrchlák,ale aspoň že odkašlává,když to byl ten suchej dráždivej,tak to bylo hrozný a rýma se mu z tekoucí změnila na tuhou,takže jsem osávala a už to má zas z jedný dírky teče krev,takže budeme jenom stříkat mořskou vodu,doufám,že nebudeme muset k mudře pro ATB na tu rýmu,protože začíná být trošku nažloutlá :(

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Sinecod máme na noc,ale nezabírá,mudra říkala,že se může stát,že u někoho nezabere,ale snad to bude brzy dobrý,má kašel od rýmy,z těch hlenů v krčku,na průduškách a plicích dr nic neslyšela,ani v krvy nebyl zjištěnej žádnej zánět. O tom psím sádle už jsem slyšela,budu to muset koupit ;)

jj občas dávám,překvapivě líp zabral panadol ale jak čtu tak ten ne,pouze nurofen,tak jsem zase chytřejší,ale když rostou zoubky tak je to někdy lepší dát aby se líp vyspali

In reply to by Zdenda3

ahojky,to zase není tak,že bys nemohla dát Panadol,jde o to,že když rostou zoubky tak je to jedno,ale když je nějaká rozjíždějící se infekce a nebo po očkování,tak má být prvním lékem Nurofen,protože u paracetamolu je potencionální riziko snížené odpovědi imunitního systému a to není žádoucí v té chvíli.ale samozřejmě,když jsou horečky pořád,tak určitě střídat tyto dva léky :)

určitě ano :) ibuprofen ani nesnižuje imunitní reakci,jak víš,takže i s případnou infekcí bude tělo bojovat dá.A taky se doporučuje dávka Nurofenu na noc při ošklivé rýmě,prý to urchluje hojení,mírně oplaskne sliznice a taky je to prevence zánětu středního ucha.Takže se neboj :)

In reply to by lucininenka

Já bych ti vždycky hned nejradši písla do osobky,ale nemůžeš tu být nonstop,tak to hážu na diskuzi,ale jsem ráda,žes napsala,aspo%n vím,že když mu bude i dneska tak jak včera,tak můžu dát na noc zase. Jak jsem mu ho včera večer dala,tak spal na jeden zátah čtyři hodiny,pak se vzbudil,ale neplakal a za chvilku zase usnul,takže to fakt zabralo a byla jsem ráda,že se mu ulevilo. Má pořád takový skleněný očička,je unavenej,ale bez teplot :a:

In reply to by jajinka.k.x

to víš,že je to lepší,poku´d nejsi nějakým extra odpůrcem léků :) zvlášť,jestli ho do toho ještě bolí ty zuby,tak mu bylo určitě lépe s Nurofenem.A potřebuje se taky hlavně vyspat.Já ho taky občas dala,když mu rostly zuby,naposled mu jich lezlo asi sedm najednou,tak dostal a bylo všem líp :) tak držím palce,ať jste už brzy fit,už se vám to táhne dlouho,ale zase když to není nic vážnějšího,tak tohle určitě zvládnete!!

Ahoj, určitě jo! Když jsem večer viděla, že je malá mrzutá a měla nateklý dásně, tak jsem dala preventivně, zoubky rostou a bolí, a nurofen je i od bolesti! Nebo jsem dávala i čípek, ten vydrží učinkovat dýl! Určitě bych se nebála, mu se ulebí, bude klidněji spinkata i vy se líp vyspíte!
Klidnou noc přeju

Nurofen není jen proti horečce, ale i proti bolestem a pokud máš pocit, že je tvůj broooček bolavý, nemocný a pomůže mu to, tak bych mu to dala. Ale je fakt, že názor tvé dr. je pro mě poněkud zvláštní - preventivně podávat léky? Tak to bych nepodávala, ale jak říkám, když je nemocný a má bolesti, tak jooo. Přeju klidnou noc :~!:

Nurofen po očkování preventivně????
mám několik známých pediatrů a všichni rodičům "kladou na srdce", že řešit antipyretiky teploty až když jsou nad 38st.... jinak se snižuje efekt očkování i až o třetinu.
děti mají už za sebou povinná (i některá nepovinná) očkování do dvou let a nikdy jsem nedala ani tabletu....

Ahojky,

mně MUDr radila, že Nurofen je nejen na teplotu, ale i na bolesti.....a při bolení zoubků ho máme klidně dát. Dítěti se alespoň trochu uleví.
Pa

Tak já nejsem příliš příznivce léků a preventivně jsem malé nikdy Nurofen nedávala. Až při teplotě. Proč do ní zbytečně cpát sajrajty. Je to hrozné, když jsou děti nemocné, ale myslím, že pokud dítě nemá teplotu, je lepší spíš odsávat a prostříkávat nos mořskou vodou a vytírat kapkami. Na kašel nám dobře působí cibule s medem po lžičkách (tu dávám i v noci) nebo Thymomel (ten se ale smí, myslím, dát jen asi do pěti hod. odpo.) a pokud malá kašle nebo má rýmu, nakrájím ještě cibuli na drobno a dám ji pod postýlku. Trochu se to zmírní. Jinak samozřejmě zvlhčovat vzduch.

In reply to by DenyPu

Deny,jak píšu,já ho dala jen třirát za celou dobu na doporučení mudry,aby jsme předešli případné reakci,jinak jsme každé nachlazení řešili i bez něj,ale to zvládal v poho,ale tohle se fakt nedá,je mi ho líto a chci mu pomoct. Jinak stříkám mořskou vodu a dávám mucosolvan a sinecod na večer. Už spinká,snad to nebude zase ubrečená a probdělá noc :(

In reply to by jajinka.k.x

Jj, jak říkám, píšu jen za sebe. My prostě nedáváme, pokud malá nemá teploty. Ani po očkování jsme nikdy nedávali. Jen při těch horečkách. Každopádně přeju, ať se malý co nejdříve uzdraví a potvory nemoci se mu obloukem vyhýbají :) je to strašný, když jsou prťátka nemocný. Taky bych si to vždycky s malou raději vyměnila. Ale, bohužel, to nejde... :€s€:

Ahoj když malej nemohl spát a brečel bolestma třeba zuby, bříško atd.tak jsem mu dala čípek nebo tetka vlastně nurofen nebo brufen jestli ho něco bolí tak mu to klidně dej já to taky dávala a v pohodě už byl klidnější a spinkal.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Já dávám i přímo na to,stříkám mořskou vodu do nosu,Nasivin teď ne,protože nos ucpanej nemá,teče mu to pořád ven a je to čirá rýma a na kašel dvakrát denně mucosolvan a na noc sinecod,ale takovýho ho vážně neznám,je to šíííílený,myslím,že to bude nejspíš těma zubama a to nachlazení tomu jen přidává,je zesláblej a totálně protivnej,nic ho nebaví,nic nechce.......Ten Nurofen jsem dala,snad mu to trochu pomůže a vyspí se,jestli je to těma zoubkama. Je mi ho líto :(

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

On právě teplotu nemá,před chvilkou jsem ho ještě měřila a měl 37,4 bez odečtu,ale je fakt hroznej,takhle ho neznám,jenom chodí,brečí v lepším případě kňourá. Tak já mu ho dám,snad tím nic nezkazím. Děkuju :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka