Miniinterupce

13.05.2014

Prosím neví tady někdo jak je to s miniinterupcí pokud jsem otěhotněla přes nitroděložní tělísko nehormonální mám ho čerstvě zavedéné a hned malér

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak to te dr.spatne informovala.nema ucinost hned po ms-musi se nejdriv zkontrolovat na ultz.ty 3tydny dwn ko po zavedeni jste se meli chranit a az po ko,kdy dle ultz zjisti,ze tam ssavne sedlo adrzi,tak pak teprve muzete

Me to takhle dr.vysvetlil a jasne rekl,at se do te kontroly za 3tydny chranime

Ja ho mam uz temer 3roky azatim ok,ms slaba,dr.mi kontroluje jeho usazeni kazdou kontrolu na ultz,ale samozrejme se muze hnout kdykoliv

Jak mi ho vynda,necham si dat hormonalni Mirenu.je spolehlivejsi.ikdyz cenove vys.ale za tu jistotu to stoji

Jestli myslíš kvůli penězům, tak třeba můj gynekolog má ceduli v ordinaci, že pokud žena otěhotní přes antikoncepci, tak v žádném případě neproplácí pojišťovna interrupci. Jen v případě, že by to bylo ze zdravotních důvodů a jasně prokázaná příčina poškození plodu. Ale jestli ses neptala na peníze, tak je to normální interrupce, jako každá jiná. prostě si necháš udělat předoperační vyšetření a pak nastoupíš do nemocnice na výkon. Pokud bude všechno v pořádku, tak jdeš ten den domů.

pokuď vím,tak bys jí měla mít zaplacenou-nevím teda od koho,jestli výrobce,pojiš´tovna,ale zeptej se na gyndě.Jinak tohle je docela častý problém u nehormonálních tělísek,s tím se musí počítat :( takže pokuď tělísko,tak hormonální nebo jinou antikoncepci,tohle neovlivníš :( jinak podmínky platí stejné-tudíž mini myslím do 8. týdne,normál do 12. týdne,tam to jinak není.

In reply to by dandiee

nooo,on za to nemůže,je to tam jasně psáno,že riziko je celkem velké u těch nehormonálních.za to gynekolog fakt nemůže,je to na každém,jestli takové riziko chce podstoupit.Já mám několik kamarádek,co otěhotněly přes tělísko nehormonální.

In reply to by lucininenka

právě paní doktorka mě o žádném riziku neinformovala ani nedávala žádný papír problém je v tom že to tělísko vypadlo nejspíš hned první týden po zavedení ještě mi říkala že se na něj moho spolehnout hned po menstruaci a za 3 týdny že mám přijíd na kontrolu páč se něco nezdálo myslím si že to nebude ani tak chyba tělíska jak špatného zavedení ted mě paní doktorka dala jedinný termín a dělej jak umíš jinak si to budeš hradit sama

In reply to by Verunka33

no tak na to proplacení bys měla mít nárok.Jinak tedy než si nechám dát jakoukoliv antikoncepci,tak si zjistím pro a proti,pokuď mám natolik špatnou doktorku,že mi neporadí ona sama.Tohle je častý problém,tělísko se sesune,vypadne,odplaví ho MS.Ty si můžeš sama myslet co chceš,nevíš to určitě,na kontrolu po zavedení tělíska se chodí běžně a běžné je bohužel i to těhotenství při tomto typu :( Nicméně nárok na proplacení bys mít měla,určitě si tam zavolej a informuj se!!!Jinak nevím,co by měla dělat doktorks jinýho než ti dát žádanku,teˇˇd už máš jen dvě možnosti,buď si mimčo nechat a nebo jít a u mini zrovna moc času na přemýšlení či vybírání termínu není :( kamarádka čekala na termín 14 dní :00: a mezitím si to teda rozmyslela :s: :s:

In reply to by lucininenka

Termín už mám nic méně se mi jedná spíš o postup a přístup paní doktorky řekla bud pudete tento termín nebo si to jinak hradíte sama a tak mi dala ruzné papíry jedne na umělé přerušení a druhý na revizi s tím že použiju bud jeden nebo druhý včera volala že to zařídila tak že se to udělá jako revize po zamlklém těhotenství bez jakýhékoliv před operačního vyšetření nic a to je prostě k pozastavení proč takhle?

In reply to by Verunka33

Předoperační vyšetření je nutné. a řesit to jako revizi po zamlklém těhotenství není tak jednoduché. musí to posoudit dva nezávislí lékaři - většinou tvůj gynekolog a lékař v nemocnici, kde budou provádět revizi a jasně uvést, že jde o zamlklé těhotenství. No já bych se na to zeptala jěště jinde, bud přímo v nejbližší nemocnici, kde by zákrok prováděli nebo alespon své lékařky. tohle normální není a bez předoperačního vyšetření určitě ne.

In reply to by Verunka33

Ne mě to přijde teda taky podezřelé a rozhodně bych se víc vyptávala. revize po zamlklém těhu mám za sebou dvě, tak vím, jak to chodí a před každou mě v nemocnici 2x kontrolovali na utz. měla jsem předoperační vyšetření, celkovou narkozu a druhý den domů.

In reply to by Iwule

Já byla na revizi v 9TT po zamlklém těhu a předoperační vyšetření jsem taky neměla. Chodila jsem na kontroly do nemocnice a při jedné zjistily, že přestalo tlouct srdíčko, takže mě hned poslaly o patro víš, kde provedly revizi a po pár hodinách jsem šla domů. Jediné, co je zajímalo bylo, kdy jsem naposled jedla... :?

In reply to by zzuzana

Já také byla na revizi v 8tt po zamlklém těhu a žádné předoperační vyšetření mi nedělali a byla jsem na tom 2x a dělali mi to u Apolináře, kamarádka také tak, žádné předoperační vyšetření neměla a té to dělali v Podolí. A co znám tak všichni měli jen celkovou narkozu.

In reply to by Romy80

Teda, to překvapuje. a jsem teda ráda, že u nás ve FN v olomouci nebo ostravě mají jiné praktiky. Když si představím, že ted nečekaně rodila má sestra ve 31.tt, brali ji hned na císaře, měla ale jen lokální anestezii a i tak s ní měli co dělat, protože má malou vadu srdce :-( tak představa, že ji vezmou bez nějakého vyšetření na celkovou anestezii je dost strašná.
No holky, opravdu jste mě tím překvapili, asi to v Praze jde jak na běžícím páse.

In reply to by Iwule

no malou vadu srdce si myslím,že při běžném předoperačním vyšetření stejně nanejdou,stejně tak jako výduť mozku,srdce a podobně :n: nejdůležitější je ta krev kvůli srážlivosti,jestli není v těle zánět a dejme tomu to EKG,které zjistí závažné poškození srdce nebo poruchu rytmu.Ale nic víc z toho stejně nezjistíš-myslím z toho běžného předoperačního.

In reply to by lucininenka

tak ona má poruchu rytmu, navštěvuje pravidelně kardiologa, tak si myslím, že by jí to do těch papíru mudr. napsala. ale to jedno, mě to prostě překvapuje, že někde v dnešní době jsou schopní vzít na operaci s celkovou an. bez předoperačního vyšetření.

In reply to by Iwule

vtip je v tom,že tohle není operace,ale jen zákrok-navíc to není celková narkóza s intubací,ale "jen" uspání podle všeho,protože tam není zapotřebí relaxace.Nic neřežou,riziko krvácení je minimální,protože je to jen odsátí a vyčištění dutiny děložní.Poruchu rytmu by poznali i na EKG,ale samozřejmě člověk tam jde s anamnézou od svého gynekologa,takže ten závažné choroby by tam měl vypsat.Samozřejmě,že minimálně krev by asi mít měli i kvůli riziku infekce,ale zase celý předoperační včetně ARK asi zas tak nutný není.nevím...

In reply to by Iwule

jo tak to určitě,ono taky záleží pak na UTZ nálezu,když se potom třeba plod už rozpadá nebo to evidenetně ohrožuje matku třeba infekcí,tak se to raději dělá hned,jindy je čas na to počkat,jestli se tělo vyčistí samo.Ale tohle už je jiný případ než řeší autorka ;) všude to může být jinak,v kždé nemocnici mají své postupy a co dělají někde tak,tak zase jinade dělají jinak.Určitě se tím nic nezkazí,ale myslím,že 100% nutné to není.Nicméně je vždy dobré se informovat tam,kde zákrok budou dělat.

In reply to by Iwule

Jj, bylo. Byla jsem na sále asi 15 min... I holčina předemnou šla jen na kontrolu a bohužel dopadla jako já, takže jsme se potkaly před sálem...Předpokládám, když šla jen na kontrolu, že taky neměla oběhaný předoperační vyšetření :n:

In reply to by Verunka33

nevím,on ten postup je celý nějaký divný :( takže být tebou bych vyřešila toto a pak už se poohlídla po jiném gynekologovi :( každopádně platit to nebudeš,aspoň že tak a taky bych se poptala na vrácení peněz za to tělísko-myslím,že když nesedne,tak někteří gynekologové vrací i půlku-což je teda u toho nehormonálního zanedbatelná částka,ale tak hodí se to...

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no tak já myslím,že miniinterupce není operační zákrok,proto to nejspíš nikdo nechce.Je to prostě ambulantní zákrok podobně jako vyndání velkého znaménka třeba.Tuším,že ani do narkozy se nechodí a nebo jen do velice krátké.Já jsem nebyla,tak nevím,ale vím určitě,že je to ambulantní,za pár hodin jdeš domů.

In reply to by lucininenka

je to takzvaná jednodení chirurgie ano je to právě v celkové narkoze takže podle mne by a na toto mělo být předoperační vyšetrení dcera šla nedávno na kolonoskopii je jí teměř 18let pod narkozu na zákrok tak 15 20 minut a také jsme dělali předoperační vyšetření

In reply to by Verunka33

no to jo teda,my jsme teda na krátké uspání (však je to během pár minut) třeba na gastro nebo bronchodkopii ARO nevolali :///: pokuď teda dítě nemělo nějakou přidrženou chorobu jako třeba vadu srdce nebo infekci.Mělo max. krev a EKG,které jsme dělali všem při příjmu

In reply to by dandiee

Děkuji nejradši bych jí nakopala někam protože tohle rozhodnutí není pro mě vubec lehké kdybych chtěla děti nezávádím tělísko a tohle se mi stane hned na poprvé nechápu proč to muselo zajíd až sem oni vás pošlou na interupci pro ně běžná rutina ale člověk si to v sobě musí vyřešit sám a pani doktorka mi teda moc nepomáhá i když jsi sem jistá že je to její chyba no co aspon nemám čas na přemýšlení.

In reply to by dandiee

holky,vy jste dobrý,jak vykroutit?Hlavně by mě zajímalo,co by jste po ní jako chtěli?Interupci by měla mít zaplacenou-ne od doktorky a nic jiného se s tím stejně nedá dělat :///: risk je risk,stává se to i s dobře zavedeným tělískem,to už teď stejně nikdo neodhalí,jestli vypadlo samo či bylo skutečně špatně zavedené :? spíš bych byla naštvaná,že mě neinformovala o případných komplikacích té dané antikoncepce...

In reply to by lucininenka

No ja teda nevim, ale kdyz si zaplatím zavedení tělíska, tak asi očekávám, ze teda neotehotnim a nebudu muset platit potrat..tak prece musí existovat neco jako , záruka' za tu službu ne? Mela by to tedy v tomhle případe proplatit pojišťovna..co je na tom divného?

In reply to by dandiee

no,zavedení tělíska-kor nehormonálního-opravdu není záruka,že neotěhotníš.každá antikoncepce má nějakou spolehlivost a žádná!-krom sexuální absence-není nikdy 100%.Nvíc nehormonální tělísko má tu spolehlivost dost mizernou-po přerušované souloži snad druhou nejmenší :(Proplatit pojišťovna by měla tu interupci,ale to rozhodnutí už za tebe nikdo neudělá :( ty peníze na tom nejsou bohužel to nejhorší...

In reply to by Verunka33

no tak to zavedení se právě konrotluje n tom UTZ-takže,když si tři týdny pak počkáš a nebo si vezmete kondom,tak budeš mít jistotu.vyhnout se hormonům je sice hezká věc,ale musíš počítat,že v tu chvíli je to prostě na úkor spolehlivosti.Navíc hormonální tělísko uvolňuje hormony jen místně,takže vedlejší účinky prakticky nejsou a je to antikoncepce s jednou z nejvyšších spolehlivostí.Taky je tam nízké riziko vyplavení,protože MS má asi jen 20% žen a to velmi,velmi mírnou (oproti tomu nehormonálnímu,kde je naopak velmi silná),minimalizuje se riziko zánětů dělohy a tak dál... takže má opravdu dost výhod.Být tebou,tak do nehormonálního tělíska už bych nešla,protože tohle se může stát i kdykoliv jindy,navíc je tam i vyšší možnost mimoděložního :( i když je správně usazené,tak se s kteroukoliv MS může sesunout,vypadnout a podobně :(

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Zrovna dnes ráno jsem se objednávala na zavedení Mireny (to je hormonální tělísko). Dost jsem o tom načetla a ani jednou jsem se nesetkala s tím, že by někdo psal, že při něm otěhotněl. Proto do něj jdu taky ;)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no to bych doporučovala každopádně,teď jsem se dočetla,že při mini lze zavést ihned po zákroku,tak možná bych zvážila ještě to ;)

In reply to by Verunka33

To je podle mě blbost, i po miniinterrupci musíš dodržet šestinedělí, protože vnitřek tvé dělohy vypadá "potrhaně", protože ho prostě silným podtlakem "vyluxují", sliznice je poničená a musí se zhojit. V opačném případě hrozí zavedení infekce, zarostení tělíska atd.
Myslím, že žádný soudný lékař nezavede tělísko hned po miniinterrupci.
Po šestinedělí ano. A pak kontroluje pozici tělíska. Já musela na kontrolu po týdnu, po dalším týdnu, pak 3x po měsíci, pak po 3 měsících a teprve pak se Mirena kontrolovala v půlročních intervalech při běžných kontrolách.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka