Kolik tu je nedonošených | Moje těhotenství.cz

Kolik tu je nedonošených

Obrázek uživatele Dejmalka

  Zdravíčko,
  každá z vás se určitě potýká s nedostatkem informací ohledně nedonošených. Pořád nějaká vyšetření, problémy, doktoři na maloměstě prd vědí, nikdo nic neřekne, zřejmě právě proto, že ani nevědí.
  doufám, že se tu objeví i maminky již větších dětí, které by nám maminkám opravdu malých miminek občas něco osvětlily. Bude-li nás hodně, třeba nám admin přidá vlastní odkaz Smile .

  Moje Danielka, se narodila dle PM 32+2, 1920g a40cm. Měly jsme obě E.coli.
  Má 7. týdnů a stále se neusmívá, je zimomřivá, má pupeční kýlu, pořád je ještě nažloutlá, v úterý jdeme zas na oční, snad už nám něco řekne. Minule řekla, že nám napíše zprávu až najednou až po té druhé kontrole ... Sad Kéž by tohle příšerné vyšetřešení bylo naposledy.

  A jaké je to vaše nedonošeňátko.
  http://picasaweb.google.com/Dejmalka/Danielka Pápá

  Komentáře

  Obrázek uživatele Dejmalka

  tak Danielka na 7,5 měsících váží 6895g a měří 65cm. S mluvením si nemáme dělat starosti až do 9ti měsíců. A jazyk přirostlý nemá, protože ho krásně vyplazuje.
  tady další nové zprávy tentokrát z rehabilitace http://www.mojetehotenstvi.cz/mame-ibenicni-deadline

  Obrázek uživatele Dejmalka

  opět se na vás obracím o radu.
  Jak jste to měli s mluvením? Danielka má 7,5 měsíce a furt nic, jednou řekla máma já tu skákala do stropu, ale to byla opravdu jen náhoda. kdy přijde to ba, ta, va , ga atd. Neříká opravdu vůbec nic, je furt jak miminko. Je to u nedonošených normální, nebo to mám říci doktorce jestli tam třeba není nějaký další problém jako přirostlá jazylka.
  Díky Pápá
  a napište jak válčíte. My stále cvičíme vojtovku kvůli slabým zádům, oči jsou v pořádku, motoricky dohnala vrstevníky strašně rychle. válí sudy a snaží se i lézt. Ta vojtovka dokáže opravdu zázraky, te´d se ale začínám pomalu obávat o první půlku psychomotorického vývoje, Je pravda, že na první úsměv jsme taky strašně dlouho čekali a co teprv na hlasitý...jak to bylo, je u vás.

  Obrázek uživatele dandiee

  Ahoj Dejmalko, také zdravím. Doktorky bych se na to zeptala, ale myslím, že je to u každého mimča jinak. Můj manžel např. začal mluvit ve dvou letech Biggrin . Ale jinak nás se doktorka ptala, jestli právě to ma,ba,pa už říká. Náš malej pořád teda něco brebentí, nejvíc babů a ajajaj, mam, bu bu. Myslím, že to bude v pohodě. Dej vědět, co Vám doktorka na to řekla. Nás pořád ,,straší" s neurologií, že se jí prý malej zdá patologicky hodnej Smile asi ji někdy pozvu na návštěvu. Tak se mějte! Pápá

  Obrázek uživatele Monička.Brno-střed

  Ahoj Dejmalko,tak naše salminka taky ještě nemluví,jen si poslední týden dost něco brble pod nosem a to jak píšeš,že řekla máma,tak to já už jsem u malé slyšela několikrát a ne sama,i přítel a známý,ale myslím si,že to byla jen shoda náhod :?
  My stále cvičíme 4x denně vojtovku,už máme náznaky na lezení,ale sudy neválíme. Ale jakmile ji dám na zem,tak se hned přetočí na zádička a napíná se na ručičkách Holčička
  Máme stále slabý zádička a prý i bříško. jinak je malá zdravá jako rybička a za 10 dní nám bude 8měsíců, gestačně půl roku Wink už dokrmujeme,ale moc to malé nechutná......
  Jinak míry 70cm a asi 8800g :\x:

  Obrázek uživatele Dejmalka

  my zatím nepřikrmujeme, začla jsem ale dávat kačišku na noc.
  http://www.mojetehotenstvi.cz/danelcina-prvni-ka-icka
  teď už otvírá pusinku jak ptáček, pomalu nestíhám nabírat, uvidíme jestli ji ta mrkvička taky tak pojede...
  míry budu vědět ve čtrtek jdem na poslední hexu+pneumokok a pak dáme nastřelit naušničky. :\\:

  Obrázek uživatele Monička.Brno-střed

  No tak já jsem zrovna ted dala malé kašičku a snědla celou misku :\x: ,tak jsem ji ted šoupla do postýlky a uvidím zda usne-ještě je na ní brzo,ale chci dělat štrůdl a od něj nemmůžu odbíhat k ní Wink
  My naušnička máme a poslední hexu nám píchnou 25.na osmiměsíční kontrole a taky druhý prevenar :*[]:
  no já mám ty míry odhadem z naší mech.váhy,takže jsem ttaky zvědavá..a nenechávej naušničky nastřelovat. Nechte si je píchnout :w:
  My máme nastřelený,vše bylo o.k.ale po 5 týdnech najednou začaly ouška hnisat,tak jsem šla do lékárny pro líh a magistr tam byl zděšený,že mi to doktorka píchla,že se to už nemá dělat,že se má dělat čistý vpichh,tím nastřelením se tam střípne kůžička a to může něco v oušku porušit :O jsem myslela,že když to píchá doktorka,tak to ví,ale ona to děla holt za prachy na kšeft :?

  Obrázek uživatele Dejmalka

  že píchnutí je šetrnější pro tkáň, ale ta procedura, píchnout, protáhnout náušnici, zapnout. navíc prý u takhle velkých miminek se to může hojit i dva měsíce, protže si za to furt tahají a mohou si mezi naušnici a ucho stršit prstík. což zaten malej nastřelenej bobík tak nejde. mě bylo doporučeno to nastřelení. U nás to dělá dětská sestra "na kšeft" právě prot, když viděla ty příšerné procedury při klasickém píchání.

  Obrázek uživatele Monička.Brno-střed

  no a babo rad ://: no my to máme nastřelený ://:

  Obrázek uživatele Dejmalka

  prosím vás nevíte co se to děje zda je to normální, poctivě cvičíme od dvou měsíců vojtovku, rehabilitační má ještě týden dovolenou, tak se chci obracím o radu na vás. Nikdo mi v běžné diskuzi nedokáže odpovědět.
  http://www.mojetehotenstvi.cz/zase-nechce-past

  Obrázek uživatele Editt

  Tak za prvé chci pogratulovat Danielka je nádherná.A určitě vše dožene.Moje dcerka se narodila ve 24týdnu a vážila 680g.V létě jí bude 7let a je zdravá jen nám dělá trochu problém mluvení.Vše travalo déle,lezení,chození,mluvení.Jen jsem tu chtěla napsat maminkám co se týče Vojtovky,cvičte!!!!Není to zas takové drama já cvičila 4krát deně dva roky!A nechtějte zázraky ,nemužete srovnávat nedonošené dětátko s donošenýma.A pokud to po vás doktorka chce tak je prostě blázen.Držím vše palečky papaEditt

  Obrázek uživatele Dejmalka

  navíc před sedmi lety zachránit mimčo narozené ve 24 tt, ani te´d to není běžná záležitost. Nikdo z nás si asi neumí představit co jste si musely zažít. Já byla nešťastná, že jsme byly v nemocnici 20 dní, u vás se to jistě počítalo na měsíce.
  já mezitím konzultovala s mojí děltskou a ta mi řekla proč a co. Ona na bříšku zvedne hlavičku, otočí si hlavu kam potřebuje, ale strašně se vzteká. pláče u toho. Musí posílit pár spících svalů, protože dokud jí bude vadit poloha na bříšku, nenaučí se přetáčet ani lézt. Jenže tohle mi měla říci ta doktorka v té rizikové poradně. Pak bych tu nejančila.
  To je i důvod přič jsem zřídila tenhle blog, některým doktorům dělá skutečně problém říci těch pár slov rodičům.... :-g(
  mějte se krásně Pápá

  Obrázek uživatele Editt

  Jo zázrak to je!!Ale musím říct,že takový dětiček tam bylo plné odělění.A zas takový zázrak na tu dobu to nebyl.Měla se narodit někdy kolem 10 listopadu a narodila se 21 července.Rodila jsem u Apolináře a nedám na ně dopustit!!!Byla tam do dušiček a pak jsme šli domu.Byla dvoukilová a 42 cm,takže kus ženské hihi!!!!Měli jsme každý týden docházet na oční pak každý měsíc pak rok.Naštestí vše ok.Což je u tech nedonošených to nejhorší.To,že je malá vzteklá???Měla jsem to taky,vztekala se tak že zmodrala kolem pusinky a já jí musela šípnout a by se nadechla.Vojtovku cvičte je fakt dobrá!!!A příjemný to není nikomu.Vždycky byla drobnější .Když jsem byla venku a někdo se mě zeptal kolik jí je.Měla jsem tendenci vysvětlovat proč to či ono neumí neděla.Nejde to chtít po takovém prcíčkovi.Pak už jsem rezignovala,že to nikomu vysvětlovat nebudu!!!A paní se mě v autobuse zeptala kolik jí je???Odpověděla jsem a ona chvilku ticho a pak!!Tak to asi neumíte počítat!!!!Takže mi nezbylo než zas tu obehranou písničku!!A ona aha tak pardon.Na její 1 narozky ani nelezla .Takže klid nikdo to tu nemáte tak dramatické kašlete na to,nesrovnávejte s donošenýma.Oni to ty vaše dětičky doženou!!!!Hodně štestíEditt

  Obrázek uživatele plucka

  Ahojky, obě těhotenství jsem měla rizikové (otevírání+tvrdnutí bříška) a obě skončily 37tt.
  Kubíček se narodil 24.4.2006 (36+6tt) s váhou 2250g a 47cm. Žádné větší potíže neměl, akorát byl 24h pod umělým sluníčkem kvůli žloutence. Propouštěli nás 8.den s váhou 2370g. Objevila se u něj tříselná kýla. Byla hodně ošklivá a v 7mi týdnech musel na operaci. I tu zvládl na jedničku a dvě hodinky po ní už papal. Teď jsou mu tři roky a nikdo by neřekl, jakej to byl drobek Smile
  Honzíček se narodil 4.4. 2009 (36+5) s váhou 2250g a 44cm, v 7:45. Pár prvních hodin byl na vyhřívaném lůžku a večer v 20:30 už jsem ho mohla mít na pokoji :°: I u Honzíka se projevila žloutenka a musel na 26hodin pod slunko. Tentokrát nás propouštěli 5.den po porodu s porodní váhou. Zhubl pouze 150g, protože mu mlíčko i přes silnou žloutenku chutnalo. Ve třech měsících musíme na utz ledvin a ve čtyřech měsících na kontrolu kyčlí. Honzík má bohužel škaredou pupeční kýlu. V šesti týdnech měl už 3770g a 52cm. No roste nám jako z vody.
  Musím to zaklepat. Při představě, že to takhle vůbec nemuselo dopadnout a kluci se mohli narodit mnohem dříve... Zároveň klobouk dolů před všemi, kteří jsou nuceni nechat svoje malinký bezbranný miminko v nemocnici. Musí to být příšerný.

  Obrázek uživatele KatkaHancova

  Ahojky,já jsem musela nechat malou samotnou v porodnici hned 4tý den po porodu,protože mě odvezli do jiné nemocnice,byla jsem nemocná s ledvinama(nefrotický syndrom v těhotenství).Po porodu jsem natekla vodou,z 88kg-to jsem vážila ve 33týdnu jsem přibrala na 104kg.Nemohla jsem pořádně ani chodit jak mě vše bolelo.Ale každý den jsem jezdila autobusem za malou,abych jí aspoň na hodinku vyděla.Teď,s odstupem času vůbec nechápu jak jsem to vše zvládla.Byla jsem měsíc sama v Praze,kde jsem nikoho neměla akorád malou.Nic příjemného to nebylo,ale jsme zdraví a to je hlavní,akorád mluvit se nám moc nechce,ale to je myslím to poslední,vždyť jsou malý 2 roky a než půjde do školky tak určitě začne.Jinak přeji všem maminkám malých nedonošenců hodně trpělivosti.

  Obrázek uživatele KatkaHancova

  Pápá Ahojda,mi jsme 33+2 a měli jsme 1650g a 43cm.Teď byby malé 2roky a má 13kg a 86cm.Jestli chcete koukněte na :www.lizinky.estranky.cz. Jednička

  Obrázek uživatele Monička.Brno-střed

  Ahojky,mne se Salminka narodila 25.3. ve 32tt s váhou 1850g 42cm, měla se narodit 21.5. Od začátku si sama dýchá,ale byla dva týdny na svícení kvůli žloutence a po 3tt jsme jely domů 16.4. s váhou 2020g. Dnes je nám 10tt, vážíme 3600g a měříme 55cm...Po doktorech jezdíme úplně všude, neurologie dobrý, cvičíme preventivně vojtovku, ortopedie odpovídá-plinečku máme jen jednu, očička dobrý, jen jsme byly chudokrevní-hrozila transfuze,ale vyrovnalo se to samo Wink ,pak chodíme do rizikové poradny a k pediatričce,no jsme pořád někde Holčička Ale malé se daří krásně,je kojená,stále hladová,pije i odstříkané z láhve a už jsem dala asi 5 i umělé mlíčko. Koníčky pase a asai 2týdny už kouká lidem přímo do očí. Trošku se už i směje,ale jen tiše a když ji je dobře po papání,ale né na mne...na to je prý čas až od sedmého týdne a my máme jakoby jen dva týdny gestačního věku.....
  a propo Dejmalko,malá je nádherná a všem tady přeji at dětičky rostou a mají se k světu. Jo a včera nás celý den trápily prdíky :r: pa pa Monika a Salminka http://www.mojetehotenstvi.cz/dnes-se-mela-salminka-narodit http://www.mojetehotenstvi.cz/nejkrasnej-i-pocit-na-svete http://www.mojetehotenstvi.cz/takhle-si-salminka-lebedi-kyz-ji-koupe-tatka

  Obrázek uživatele Dejmalka

  ty naše holky jsou jak dvojčata Smile Nejsme příbuzný? akorát tvoje Salmička má už pěkně buclatý tvářičky, my máme te´d 50cm a 3210g a už konečně plně kojíme. Ze začátku jsme krmily odstříkanou mateřinkou.
  Tak snad taky brzy zbaculatíme.
  Pápá

  Obrázek uživatele Monička.Brno-střed

  No tak to už má malá taky krásnou váhu,určo už bude taky buclatit,my máme jen ty tvářičky a jeden malej faldík na stehýnkách-rosteme hodně do délky,už jsem dnes vyřazovala bodýčka :\x: ani tomu nemůžu uvěřit,když si vzpomenu jak měla necelé 2kg a vše ji bylo veliké...pa pa brečí mne,utíkám...

  Obrázek uživatele Dejmalka

  přesně jak psala Pajinka. První dva měsíce mi každý říkal jaká je šikovná a zdravá, na to že je nedonošená a dnes mi doktorka řekla, že je vidět že je opožděná, že neumí to co má umět. No a co, že neumí pást koníky, vždyť má jen 3,2 kg, teprve te´d začínají první náznaky faldíků, jak se má asi na tech hubenejch ručičkách udržet....Navíc musíme chodit každý týden na rehabilitace, protože se stáčí víc na jednu stranu. Já tomu nepřikádala žádný význam. Stáčí se trochu častěji v pravo, tak je podle mě pravák...když nás propouštěly z neonatologie v liberci, tak nám tamní rehabilitační sestra řekla, že cvičit nepotřebujeme, že se vše spraví samo, a tahle z nás chce najednou mít supermany, tak nevím, ta vojtovka není fakt nic příjemnýho. Mám chuť zajet do liberce, to ještě zkonzultovat, je-li to opravdu nutný. Jsem z toho znechucená a naštvaná právě proto, že mi zas nedali žádné info, na tady máš papír na rebilitace, tohle budete cvičit a nashledanou...další prosím na řadu.
  Vůbec nevím kčemu ej ten cvik dobrý co má posilovat a tak pod.

  Obrázek uživatele dandiee

  ahojky,já myslela,že koníky pasou až na 3 měs.a to ještě navíc donošené děti..to chce po vás zázraky Koulení očima .a když je malá na bříšku,tak aspoň přetáčí pomalu hlavičku,nebo vůbec?na te rhb ji budou asi jen motivovat hračkou,aby se dívala na druhou stranu,nevím.jsem fyzioterapeutka,ale vojtu nemám.jen jsem na něj chodila ny praxi.tak se držte holky

  Obrázek uživatele Elilinka

  Ahoj Dejmalko, děkuji ti za zprávu, pořád jsem tady hledala něco o nezralých miminkách a nic jsem nenašla. Naše Anička se Narodila ve 32+6 s váhou 2,1 kilo a s 45 cm. Byla ve špitále přesně 4 týdny z toho 10 dní na jipce. Měla silnou žloutenku tak na ni pořád svítili. 25. května nám ji konečně dali domů, dnes má 5 týdnů a je naprosto v pořádku, Vojtu prý údajně ani nemusí cvičit ale preventivně ji budem dělat tak do 3 měsíců, zítra jdem do rehab střediska tak uvidíme co nám řeknou. Čeká nás jen kontrola kyčlí a na podzim nějaké neurologické vyšetření. Jinak hlavičku nám poprvé zvedla a otáčela sní už na jipce a teď ji bez problému udrží i 20 sekund. Očička má v pořádku akorát mi také připadne že neumí ještě pořádně zaostřit, občas ji zkouším dávat před oči prst a čekám jestli se lekne ale ona ho vůbec nezaregistruje tak snad se to časem zlepší. Také nástrápí prdíky a nejvíc řádí v noci, ale to nemá s nedonošeností nic společného, prostě se ji nějak otočil režim, který měla v porodnici a pořád se chce chovat.

  Obrázek uživatele fufiiina

  jé ta je krásná a těch vlásků

  Obrázek uživatele dandiee

  Ahojky, moc zdravím. Můj cvrček se narodil 5.4.2009 ve 34 týdnu tt. Měl 2,060kg a 44 cm. Musím říct, že to bylo hodně náročné a že jsem vůbec nečekala, že to, že budu maminkou, bude tak těžký :-), ale taky krásný. Taky jsem pořád zkoumala ten zrak, ale byli jsme na vyšetření očního pozadí a vše o.k. Prý si ty děti radši kontrolují v prvním roce. Pája je taky pořád žlutý, ale to je zase prý mateřským mlíkem. Muselo by se převařovat..Tahle žloutenka je už ale neohrožuje. A taky se ještě nesměje, to máme čekat až kolem 3 měsíce. Vy máte pupeční, my zase tříselnou kýlu :-)...jo,jo, není to sranda.Ale oni to doženou. Teď jsme byli u Dr. a má 3350 g, ale pěknou koliku. Chudák pořád pláče, tak jsem koupila probiotické kapky za 600 kč a uvidíme. Danielka je krásná a těch vlásků!Mějte se krásně.pap

  Obrázek uživatele Dejmalka

  s tou kolikou si taky užíváme, prdí i po vodě Koulení očima . fakt když jsem se nestihla najíst jen čaj nebo voda a stejně plakala.

  Obrázek uživatele dandiee

  Tak máme vše podobný koukám Smile a kde si rodila?

  Stránky

  Hledáme přímou adopci

  Dobrý den,

  touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

  Přímá adopce

  Dobrý den,

  Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

  Přímá adopce

  Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

  Přímá adopce

  Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

  Přímá adopce

  Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

  tak dnes tedy vlastne ted uz vcera ta mrcha MS dorazila,dorazila o tri dny pozdeji, no co se da delat, rano naklusu k Dr pro dalsi clostik a utrogestan a dohodnout se kdy na foliky a stavit se na pregnil,..kadopadne ma kamaradka byla dnes u Dr a je tehu, na devaty pokus ji to v

  Ahoj holky,tak uz se mi to blizi a ja mam docela strach z porodu. Bude to nase 1.mimi. Chystam se jit rodit do Zatce. Navic na me padla depka,jak to tam vlastne s malym zvladnem. Jsme na sebe s pritelem hodne fixovani a mam strach ze to odlouceni bude kruty.

  ahojky holky potrebovala bych se na neco zeptat, kdy se ukaze v krvy hcg od oplodneni?? ja mela plodne dny podle kalkulacky mezi 16.-21. kvetnem a krev mi dr. vzal 22.5 kvuli pretrvajicim potizim od revize 5.4.09 myslel si ze mi v tele pretrvava jeste ten tehotensky hormon.

  Konečně uběhl měsíc a já se mohla jít znova kouknout na Emičku - zatím to stále vypadá na holku. Holčička
  Dr. začal kontrolovat srdíčko, na UTZ to furt červeně,modře a semtam žlutě blikalo - no ale prý je vše v pořádku :\x:

  nez zacnu psat tak chci poprat vsem novym tehulkam krasne tehulkovani jelikoz sem tady dlouho nebyla Jednička mam zasebou dalsi nastevu na gynde a zase nejsem onic chytrejsi priznaky tehotenstvi uz trvaji zhruba dva mesice od revize dr.

  Ahoj vsechny tehulky,jsem ve 3mesici a mam teda takovy vetsi problem..Tehulkovanim u me stoupa chut k milovani(teda trosku extremne),ale naopak u pritele,jakoby to bylo opacne,pripadam si uz z toho nemocna,ze kolikrat nemuzu myslet na nic jineho,ale pritel,jakoby,co jsme tehotni by o me pecoval a sahal na brisko a hlidal me,jestli me neco neboli nebo nechybi..,jako bych byla z cukru..

  Ahoj holky, už jsem se vás několikrát ptala, co dělat, když se mi zdá, že mám málo mlíčka a malý nepřibírá. Už od soboty zkouším kojit po dvou hodinách, abych navýšila množství mlíčka a malý byl spokojený, ale musím říct, že žádnou změnu necítím. V noci kojím jednou nebo dvakrát podle toho jak se mrňous vzbudí.

  Zdravíčko,
  každá z vás se určitě potýká s nedostatkem informací ohledně nedonošených. Pořád nějaká vyšetření, problémy, doktoři na maloměstě prd vědí, nikdo nic neřekne, zřejmě právě proto, že ani nevědí.

  Můj milý deníčku,