holky prosím o radu mohu podat na horečku 3letému malému 2 čípky Nurofen 60 mg???

11.10.2011

holky mám doma pouze Nurofen 60 mg do 12,5 kg, 125 g jsme četla je od 2-6 let myslím...mohu podat tedy 2 ty čípky 60 mg, že? Panadol nám nezabíráááá

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, můžeš dát 2 čípky, jde o množství účinné látky a 60mg je pro tříleté dítě celkem málo...Tak jsem koukala na Panadol, co máme doma a tam je na dávkování normálně 2 čípky, když má dítě nad 15kg...ale já mám tu 125mg...takže 2 čípky jsou úplně v pohodě, pokud máš 60mg.

In reply to by Belly

ahojky jasně mooc děkuji :) Já si právě říkala, že na netu je ta 125 mg a je od 2 let a my našli jen tu 60 mg a ta je jen do 12,5 kg a to je na nás už moc málo aby to zabralo , takže díky :D

ahoj, taky bych dala jeden čípek nurofenu, když to nezabere tak po třech hodinách panadol (a takhle na střídačku) + hodně tekutin, zábaly (pokud nemá studený ruce, nohy). každý doporučuje zábaly/koupele jinak, nám se nejvíc osvědčilo posadit dítě to vlažný vany (ne studený, ale o něco málo studenější než je jeho tělíčko) a otřít i hlavičku - takhle nám to doporučovala dr. na pohotovosti a pomohlo to vždy.

2 cipky naraz je hloupost..mas pouze ten nurofen-?1 a pak za 4 hodky bych dala dalsi,a teplotu se snazila snizit obklady..ale dat 2 cipky bys mohla jeste ublizit.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka