Epi-no / Aniball - zkušenosti, recenze

26.09.2014

Ahojky všem,

mohla bych vás moc poprosit o zkušenosti / názory / recenze na Epi-no či Aniball? Cvičíte/cvičila jste některá? Od kterého týdne? Mno - chtěla jsem se původně zeptat, zda to pomohlo ... ále to se asi těžko hodnotí - co? :///:
A naopak - je tu prvorodička, co nedělala vůůbec nic (masáž hráze, lněné semínko, maliník, balónky) a stejně porodila bez nástřihu a "v pohodě"?
Jen zvažuji, nakolik přemoct současnou lenost :s:

Moc díky za názory ;)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Moc díky všem za komentáře ;) .
Týjo - tak já nevím - asi to bude vážně hodně o psychice - možná ta víra v to, že se člověk "připravoval", pomůže prostě nejvíc (tedy obzvláště u lidí, co mají jako já potřebu naivně si připadat, že to mají pod kontrolou :s: ).
Nu asi bych to viděla na maliník a lněné semínko...masáž hráze jsem totiž podle návodů na netu nějak nepochopila :00: :s: . A s Epi-no/Aniballem si to ještě rozmyslím (do 35tt času dost :///: ).

In reply to by Freya

Když to tak pročítám, je z toho vidět, že kdo měl první porod krásný, vidí to jako zbytečnost. Bohužel to není případ vždycky všech a to, že člověka sešijou jako slávistickej dres není jen o chvilkové bolesti. Jsi hůř pohyblivá, nemůžeš si třeba sednout, nemůžeš tím pádem třeba hned kojit v sedě (mně to v leže moc nešlo, ale sednout jsem si nedokázala). Člověk chtě nechtě dost řeší i sebe a prostě to tu adaptaci s miminkem kazí a narušuje. Rozmýšlej a at už vyhraje epino nebo "jen" masáž hráze, doporučuju to nenechávat čistě na přírodě. Už pro ten pocit jak ty říkáš :a:

Ahoj, já se také přidávám k té druhé kategorii - žen, co rodily a hojily se v pohodě, bez jakékoli přípravy. Byla jsem sice k.o., ale za to jsem si mohla sama, neboť jsem se nechala zdrogovat a pak mi bylo všechno jedno. Ale šití nic, hojení v klidu (seděla jsem, žádné bolesti). Spíš se musím přiklonit k názoru už jedné maminky pode mnou - je to o psychice. Po prvním porodu jsem se moc bála jít na záchod (hlavně na velkou), ale nakonec to bylo úplně v klidu a bez problémů.

Ahoj, u prvního těhu jsem masírovala hráz a jedla lněné semínko, ovšem tu hráz prostě tak dobře nenamasíruješ, zvlášť ne sama. Rodila jsem holčičku 3400g s nástřihem, hojila jsem se 3 měsíce. No a druhý porod - to jsem si už koupila epi-no balonek a musím říct - SUPER! Používala jsem ho od ukončeného 36. týdne. Nafoukla jsem ho před porodem na průměr 9,5cm a porodila jsem chlapečka 3680g bez nástřihu. A to měl i o 2 cm větší průměr hlavičky, než holčička.
Je to hlavně i o psyhcice, máš jistotu, že to dítě tudy prostě projde :one: mě to připravilo psychicky skvěle. Je fakt, že jsem si v porodnici domluvila i jinou polohu při tlačení než je zavedená na zádech-to udělalo taky hodně - tlačila jsem na všech čtyřech.
Epi-no ti nepomůže porod urychlit - otevírací doba, ale opravdu předchází poranění při tlačení a jde to i líp!

Za mě tedy určitě ano-balonek je super!

Ahojky,taky přidám zkušenost :) u prvního tehu jsem ani nemasirovala ani neměla míček,ale aby byl porod rychlí tak jsem pila od 30tt maliník a nakonec jsem rodila 3dny,ale bez nástřiku s 2mensimi stehy.pánevní dno jsem cítila a ovládala suprove, ale třeba sex připadal v úvahu až za 5 měsíců.u každého vše zabírá jinak. Teď jsem těhotná znova a asi vše udělám jako poprvé a budu doufat,že druhé mimčo vyleze rychleji :) :a:

Já měla epino, ale zase jsem rodila potřetí, takže kdoví? :s: Jenže já jsem u prvního porodu dopadla šíleně, byla jsem rozpáraná od čípku až ven a musela jsem na akutní operaci pod celkovou narkozu, páč mě při vědomí sešít nedokázali. Takže trošku trauma a tak jsem další porody radši přemohla tu lenost a říkala si, že pro to udělám co budu moct a pak děj se vůle boží. Druhý porod jsem měla dianatal gel, porod byl o moc lepší jak první, dle mýho tehdy super, ale i tak jsem šitá byla dost. A tak jsem si na třetí obstarala epino a dcerka ze mě vylítla téměř sama, měla jsem čtyři kosmetické stehy, o kterých jsem ani nevěděla. A hlavně, dle mýho má epino víc předností než jen to, že by se člověk měl vyhnout velkému poranění. Prvně za všechny tři porody jsem se dokázala po porodu jít vyčurat a ovládala jsem své pánevní dno tak, aby to šlo! Z toho jsem byla úplně na větvi :metal: Jako já jsem pro něj....a koupila jsem "jetý", vydesinfikovala, používala a prodala asi o dvě stovky levnějš jak jsem koupila, takže ani peníze mi v tom nezůstaly. :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka