Je tohle normální postup RK?

10.02.2016

Ahoj, holky nevíte zda je tento postup u RK normální? Vyhlídla jsem si na jejich stránkách nemovitost a makléřkou mi bylo zděleno, že o nemovitost projevilo zájem více lidí, tak majitel asi prodá tomu, kdo dá víc. Myslela jsem, že pokud je nabízeno za tolik a tolik, tak se prostě dráž prodat nesmí. Je to v uvozovkách legální? Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by Ivik77

no to vůbec naštěstí,ale prodávali jsme byt a kupovali barák,takže vím, plus mínus,jak to dělají... je pravdou,že po zkušenosti s koupí baráku přes RK,jsme se raději rozhodli pro prodej bytu bez RK :€s€: a v tomhle oboru mi přijde,že je možné všechno :€s€: 

In reply to by lucininenka

No nápodobně:-)  Včera se mi od realitky paní ozvala a teda katastrofa. O baráku nevěděla zcela nic a prý nás tam zatím majitel zvát nechce, že nemá hotové obložky ( jde o novostavbu). Inzerát je již stažen. Také jsem volala i do jiné RK kvůli parcele a chlápek mi nebyl ani schopen říct kde přesně parcela je. No mám dost. Takže pokud snad barák seženem, tak byt určitě prodáme bez nich. 

In reply to by Ivik77

no hele,nám se stalo to,že ve chvíli,kdy už jsme vyřizovali hypotéku,tak nám paní z realitky volala,že prodej musí pozastavit,že zjistila,že prodávající má dluhy a že je na barák udělená nějaká  exekuční plomba,než to zaplatí :( naštěstí paní byla natolik rozumná,že ten dluh splatila (jednalo se o směšnou částku oproti té částce za barák) a plomba se zrušila,takže to mohlo jet dál,ale fakt jsem nepochopila,co vlastně ta realitka dělá,když si ani njeumí zjistit,zda je barák prodejný nebo ne :( a to nebyl jediný problém,takže za ty prachy,co jim zaplatila-fakt nulová práce :( tudíž my pak zvolili prodej bez RK,zaplatili jsem akorát právníkovi,aby nám udělal smlouvy a úschovu peněz behěm obchodu a vyšlo nás to 3x tak levněji a bez nervů :€s€: 

In reply to by muf20

No barák už tak nějak 4 roky hledáme:-( Tak uvažujem právě, že rychlejší a možná i lepší by bylo nechat si ho postavit. Kámen úrazu jsou bohužel RK. Jak už jsem psala, neví ani kde parcela přesně je. Nepochopím tohle. 

Pak zde parcely cca1600m2 a prý majitel bude půlit, protože tak velké nikdo nechce. Polovina pro nás ideální a stačila by. Tak jestli máme zájem, můžem se přijet podívat. Jak pitomci natěšený tam jedem a na místě se dozvídáme, že to je zatím jen v plánu a pokud se to vůbec zrealizuje, tak až tak za rok a bůh ví jestli. 

Barák novostavba patrová i s pozemkem 700m2 2.7mil. Voláme, máme vážný zájem a na místě od těch pitomců se dozvíme, že cena je za hrubou stavbu. Dokončení rovnou k nastěhování by bylo o 2mil. víc.  Na lokalitu kde stojí bylo 2.7mil tak v normálu. Mimochodem už s cenou šli o milion dolů:-))

Tak mám tak trochu strach, že v tom našem bytě schnijem:-) 

In reply to by Ivik77

tak to je jak nas pribeh....Presne tohle znam. Uz jsem chtela jit bydlet do bytu a pak se zadarilo. Vsude jsou neuplne informace. My pak zaukolovali kamarada, co je pravnik a ten nam pomohl , zburcoval vzdy katastr, vse proklepl, nez jsme se vyjeli nekam podivat a zadarilo, nakonec jsem rada, ze jsem pockala. Preji, at se brzo zadari. My kvuli tomu meli doma krizovku, dve decka, v dvoupokojaku, totalni ponorka, uz to bylo skoro na rozvod, z me strany. Pak se najednou vsechno pohlo a jsem za to rada. U manzela to vypadalo, ze se snad ani stehovat nechce, stale se mu neco nelibilo. Nicmene nakonec videl sam, ze se to neda. On je sice porad v praci, je lekar, tak mu to moc nedochazelo, v praci se na nocni prospal na lekaraku, pak zas dojel. No uz je to za nama, uf.

Hodne stesti, at brzo bydlite, tak, jak si prejes:€s€: 

In reply to by muf20

:-)) Jako u nás:-) 2+1a už toho tu máme fakt dost. Manžela mám taky od rána do večera v práci, ale i tak tu o ty moje dvě děti už zakopávám. Už to tu vypadá jak ve skladišti a né v bytě. Hrůza. Jsem tady tím bytem tak znechucená, že mě už ani uklízet ho nebaví. 

Nechápu kam se poděl náš rozum, když jsme jej kupovali. No asi zamilovanost a v té době bychom šli i do garsonky :-) Hlavně, že budem bydlet spolu. 

No snad něco seženem, děkuju

In reply to by Ivik77

:))))))))))))))ano, klasika, to bude zamilovanost, asi jsme to měli stejné :)))))))))))))). Každopádně držím pěsti!

Jo, zakopávat o děti, to je mi povědomé a skladiště? No to mi povídej, děti mají věcí, sportovního vybavení..........skladiště :P

Ahoj, podělím se o vlastní zkušenost. Prodávali jsme loni barák přes RK, domluvili jsme se na pevné ceně, ze tří zájemců měli dva zájem, tak kdo nabídl víc, tomu jsme to prodali. Takový postup nám navrhla RK a my souhlasili. Takže tak :a: 

Ahoj, netuším, jak mají postavenou smlouvu a podmínky, ale majitel si asi může dům prosat za kolik chce. 

Po svých zkušenostech s realitkami bych se nedivila ničemu. A jak píše Natálka, i u nás to v podstatě bylo - kdo dřív přijde, ten dřív mele.

In reply to by Ivik77

Vzhledem k tomu, že my měli složenou zálohu a podepsanou rezervační smlouvu a realitka to pak prodala někomu, kdo nás přeplatil a ani se neobtěžovli nám to zavolat....řekli nám to mezi řečí, když jsme si domlouvali termín další schůzky...tak je asi možný všechno,Já myslím, že pokud realitka nemá exkluzivitu, tak si to majitel může prodat kde chce a jak chce, může i měnit cenu a nebo i nakonec neprodat. A nic s tím neuděláte. Pořád je majitel a může o svém majetku rozhodovat.A buď bude nějaká forma klasické aukce, nebo se vás zeptají, kolik jste ochotní dát nejvíc. A kdo nabídne víc, vyhraje. 

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka