Pozitivní GBS v 38tt

08.07.2013

Tak dneska kontrola. Pásy šly v pohodě, protože zrovna prcek byl vzhuru a zvesela si tam řádil. Sestra si dělala srandu, že vypipávám morzeovku :///: Na kontrole mi řekl, že čípek je skoro pryč a hlavička tlačí na děložní hrdlo. No při mém štěstí to bude stejně trvat ty dva týdny. Nakonec mě moc nepotěšil, protože volal kvůli výsledkům do laboratoře a mám nález na kultivaci. V porodnici jen řekli, že mi už nic na to dávat nebudou a až přijedu rodit, že dostanu antibiotika. Nevíte jestli to může ohrozit prcka nebo samotný porod? Při odchodu mi už jen poradil, že až to na mě příjde tak nemám na nic čekat a upalovat do porodnice :00:

Taky jsem byla pozitivní, bohužel jsem měla rychlej porod a nestihli mi atb dát a pak malou celou dobu v porodnici hlídali, každý 3 hodiny jsem jí musela nosit na kontrolu :-(

streptokoka má pozitivního až 40% těhotných :) nijak se to neléčí,jen při porodu dostaneš infuzi s ATB,aby bylo chráněno mimčo při průchodu porodními cestami.Jediné co jsem měla nařízeno,tak vyjet trošku dřív,aby se stihli ATB aspoň šest hodin před porodem.Pokuď se to nestihne,tak se mimčo pak víc hlídá a ev. dostane ATB po porodu,kdyby se objevili nějké známky zánětu.Takže pro tebe ani pro porod či mimčo to nemá žádný výzhnam.Jinak já ho měl pozitivního při prvním porodu,při ruhém už ne-dodnes nevím,kam zmizel :s: :s:

Ivettta

Až budeš v porodnici dostaneš kapačkou atb. a bude to v pořádku uvidíš ;)
Hlavně se kvůli tomu nestresuj, pozitivního streptokoka má spousta rodiček
:a:

no tak já mám asi jiné informace... Sice jsem streptokoka neměla, ale doktorka mě poučila, že pokud by mi praskla voda, tak musím být nejdýl do hodiny v nemocnici, aby mi stihli dát antibiotika, jinak by to mohlo ohrozit mimi... Bylo mi řečeno, že pokud by se streptokok dostal k miminku a neměla bych atibiotika, mohlo by to způsobit např. poškození zraku a podobně... Takže, přesně jak ti řekl tvůj lékař - jakmile to na tebe přijde, tak okamžitě do porodnice...

ten streptokok je takovej trochu planej poplach... teda já osobně s tím zkušenost nemám, ale známá ho měla v tom 38tt taky, ale od doktora z porodnice se dozvěděla, že streptokok je v těle normálně a různě koluje po těle a jí se zrovna na chvíli usadil dole a našli ho při stěrech... nicméně antibiotika ji na základě týhle informace nedali a taky nebyl žádnej problém... takže já nevim... jinak kámoška taky měla streptokoka a jak přijela do porodnice, tak ji dali kapačku s atb a čekalo se normálně na porod... a pak si vyber :s:

In reply to by Peťule..

poku´d má rodička pozitivního streptokoka,má se správně zaléčit ATB v průběhu porodu-nepůsobí to na rodičku,ale je to jako prevence nakažení miminka,které je tak chráněno před nákazou.Pokuď se to nestihne při porodu,tak někde se preventivně kapou ATB do očí,jinde se jen dítko více hlídá-včetně odběrů krve na CRP,aby se eventuelní zánět podchytil včas.

In reply to by lucininenka

jak říkám - vlastní zkušenost nemám, jen prodávám, jak jsem nakoupila.. ale mám dojem, že do očiček malému nakapali, ale atb ta známá striktně odmítla právě na základě informace od toho doktora... jenže ona je vůbec taková děsně "spjatá s přírodou", tak možná tam hrálo roli i tohle... nicméně i mě je proti srsti dávat dítěti antibiotika hned po porodu... já vím, že je to prevence a lepší, než kdyby pak byl problém, ale je to docela maso.. i mě antibiotika dělají bordel a dávám se pak dlouhou dobu dokupy, natož takhle zatížit novorozence.. no, sem jsem se ale dostat nechtěla :) původně jsem chtěla jen napsat, že děkuju za info :s:

In reply to by Peťule..

tak ATB do očí není žádná hrůza-působí jen lokálně tam,kde mají,celkové ATB u mimča jen kvůli prevenci bych taky odmítla-povolila bych je až v případě,že by dítě mělo laboratorní známky zánětu ;)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka