Porucha růstu u dětí - Růstový hormón

20.08.2012

Ahoj mamky,
mám na Vás dotaz. Léčí se tu někdo, tedy něčí dítě, s poruchou růstu? Ráda bych znala nějaké detaily, je celkem pravděpodobné, že nás to s mým starším čeká.
Co by mě zajímalo zejména:
- jak jste zvládly stimulační test?
- jaká jsou omezení při podávání růstového hormónu?
- na jak dlouho to je?
- zjišťovali jste vedlejší účinky, příp. se nějaké projevily?
Mně včera volala dr. z Motola ohledně výsledků testů, na kterých jsem byla s Matějem v červenci. Vše má v pořádku, jen má právě snížený růstový faktor a RTG vývoje zápěstí má o cca 1-0,5 roku opožděný. V říjnu půjdeme na stimulační test a pokud dopadne špatně, tak hned na další, aby se potvrdil. Roste pod 3. percentilem vzhledem k naší výšce.
Budu ráda za každou zkušenost.
Zdravím a všem přeji hlavně zdraví.
Kačka a kluci

Kliknutím vložíte smajlíky:

Dobrý den,
také bych se s vámi ráda podělila o podobný problém.Nevím ale, jestli tím nějak poradím, každé dítě to má jinak a také krevní testy se dělají pokaždé trochu jiné, vzhledem vždy ke konkrétní diagnóze.Naše Nelča, když se narodila, vážila 2,15kg a měřila 45 cm.Za měsíc bude slavit své 2.narozeniny a váží 7,3kg a měří 72 cm. Za tu dobu jí dělali různé testy, od krevních odběrů po potní test a různé RTG apod.Má sníženou funkci štítné žlázy, už přes rok bere Euthyrox a také má nedostatek růstového hormonu.A že je hodně nízko pod "normálem".V Praze v Thomayerově nem. byla hospitalizovaná 14 dní, protože po narození neprospívala, hrozně málo jedla a téměř vůbec nepřibírala, také jsme se z porodnice v UH dostaly až po 23 dnech, kdy konečně lehce přibrala :h: Všude nám říkaly, že růstový hormon se aplikuje nejlépe po 3. roce života, pouze ve vyjímečných případech už od 2 let.Každý nám to slibuje, takže čekáme, co se z toho vyvrbí.Zatím malá ani sama nechodí, takže záda necítím, ale krásně chodí za ruku a snad se konečně začíná trošku pouštět :one: Držím vám moc pěstičky, kdo máte podobné problémy, zdraví je opravdu to nejdůležitější!!

In reply to by nellca22

Děkuji za napsání. Koukám, že to máte také pěkně těžké. Matěj se narodil celkem OK, v 37+5tt, měl 2,84kg a 47cm, v termínu by měl snad přes 3kg. Kromě váhy a výšky je Matěj v pohodě, všechny krevní testy a moč teď vyšla taky OK, jen ten růstový faktor. Jinak chodil v roce a je hrozně šikovný a hodný. Mrzí mě, že bude muset na všechny možné testy a budou mu zase brát krev a tak ... však to znáš.
Jinak mám ještě druhorozeného a ten už Matěje ve svých 11měs s váhou dohání a jí víc než Matěj.
No tak uvidím, jak dopadneme v říjnu, pak kdyžtak napíšu ...
Taky vám přeji hodně zdraví !

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka